Newcastle boj o záchranu nevzdává, na domácím hřišti remizoval se City

19 2016
Fotbalisté Newcastlu zůstávají po remíze s Manchesterem City devatenáctí, na záchranu už ztrácejí ale jen dva body. V úterní dohrávce 27. kola se dokázali semifinalistovi Ligy mistrů herně vyrovnat a ze zápasu mohli klidně odejít jako vítězové.

Přitom utkání začalo pro Newcastle tím nejhorším způsobem. Ve skvělé formě hrající útočník soupeře Sergio Agüero si našel po standardní situaci volné místo v pokutovém území a z nepotrestaného ofsajdu hlavou skóroval.

Během posledních čtyř dnů se tak z gólu radoval již počtvrté a v celé své kariéře v Premier League celkem posté. Na jubilejní metu mu stačilo pouhých 147 startů.

Nejlepší hráč víkendového kola anglické ligy už ale další velké šance neměl. Naopak domácí Newcastle zařadil vyšší rychlostní stupeň a obraně hostů, do které se vrátil vyléčený kapitán Vincent Kompany, zatápěl.

Právě přes belgického stopera se prohnal po necelé půlhodině Moussa Sissoko, dlouhé sólo ale zakončil jen střelou do brankáře. Lepší zakončení předvedl o několik minut později obránce Vurnon Anita. Na pravé straně využil volného prostoru, který mu naivním bráněním nabídl obránce Kolarov, a levačkou poslal balon s pomocí tyče do sítě nejpřesněji jak mohl. Vyrovnáno.

Nerozhodným stavem mohl pohnout Jesus Navas. Křídleník hostů ovšem v úvodu druhého poločasu neprostřelil Karla Darlowa, gólmana Newcastlu, kterého na pozici jedničky posunula zranění spoluhráčů Krula s Eliottem.

To brankáři Manchesteru City Hartovi pomáhají do sestavy pouze perfektní zákroky. Jedním z nich v závěru duelu vychytal i střídajícího Wijnalduma a udržel skóre na remíze 1:1.

Výsledek dohrávky 27. kola: Newcastle - Manchester City 1:1 (31. Anita - 14. Agüero).