Do semifinále ME hráčů do 21 let postoupili i Švédové a Italové

Fotbalisté Švédska oslavují postup do semifinále ME do 21 let | foto: Reuters

23 2009
Mladí fotbalisté Itálie a Švédska postoupili do semifinále evropského šampionátu fotbalistů do 21 let. V Malmö dnes potřebovali Srbové porazit domácí výběr, doplatili ale na nedisciplinovanost. Utkání dohrávali jen v devíti a nakonec prohráli 1:3.

O dva góly Švédů se postaral Berg, jenž má na kontě již pět zásahů na šampionátu. Činil se také Ital  Acquafresca, jenž nejprve těsně před přestávkou vyrovnal z penalty na 1:1 proti Bělorusku, tři body favoritovi pak zajistila jeho další trefa v 75. minutě.

V semifinále na sebe narazí vítěz skupiny B Anglie a Švédsko, druhou dvojici tvoří Německo a Itálie. Zápasy jsou na programu v pátek.

Skupina A:
Malmö: Švédsko - Srbsko 3:1 (3:1)
Branky: 7. a 15. z pen. Berg, 29. Toivonen - 28. Kačar. ČK: 45.+2 Tomovič, 68. Petkovič (oba Srb.).

Helsingborg: Bělorusko - Itálie 1:2 (1:1)
Branky: 45. Kisljak - 45.+3 z pen. a 75. Acquafresca.