16 2015
Jablonec, Jihlava, titul s Baníkem i slovenským Ružomberokem, asistent reprezentace. Zkušenostmi ční rozhodně nade všemi trenéry divizních celků. Zkušený František Komňacký v aktuálním ročníku divize D stojí na lavičce Hodonína. Ten je i díky výhře 4:2 na hřišti Kozlovic z 10. kola pouze o skóre druhý. Duel dvou Brodů – Havlíčkova a Uherského – zkrášlily dva parádní přímé kopy. Jaké jiné fotbalové momenty kolo přineslo? Podívejte se na video.

„Pro nás je moc důležité, že jsme po domácí ztrátě dokázali hned odpovědět a že jsme neztratili kontakt se špičkou tabulky,“ uvedl po utkání pro hodonínský web trenér Komňacký, Zároveň pak dodal: „Bylo vidět, že mužstvo má nějakou tvář a má ducha, což je pozitivní zjištění do dalších zápasů.“

Do vedení se už v 10. minutě prodral hostující Hodonín díky přesné ráně Igora Ševčíka poté, co domácí Oral neudržel lehký centr. Na úvodní gól o 13 minut později stačil do odkryté branky odpovědět kozlovický Adam Galetka.

Produktivní desetiminutovka hostů v druhém poločasu ovšem jasně určila ráz zbytku utkání. Hodonín se od 56. do 66. minuty stačil trefit hned třikrát, Kozlovice pak už jen kosmeticky upravily na konečných 2:4. V příštím kole zavítá do Hodonína Blansko, v jehož dresu se možná představí i Petr Švancara.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Diváci na zápase posledního Havlíčkova Brodu proti Uherskému Brodu byli svědky dvou povedených přímých kopů.

Nejprve v 42. minutě precizně zahranou standardní situací vyrovnával k levé tyči domácí David Kavka.

V 65. minutě domácí brankář trestuhodně podcenil trajektorii balónu, jenž z přímého kopu vyslal hostující Bronislav Šálek. Ten svým gólem nakonec Uherskému Brodu přiřkl vítězství 2:1.

Výsledky 10. kola (11. hraného): Slovan Rosice - Žďár n.Sázavou 2:0 (2:0), Blansko - Pelhřimov 1:1 (1:1), Tasovice - Přerov 3:1 (0:0), Slavoj Polná - Šumperk 0:1 (0:0), Vrchovina - Ždírec n.D. 2:1 (0:1), Bystřice n.P. - Stará Říše 1:3 (1:0), Kozlovice - Hodonín 2:4 (1:1), Havlíčkův Brod - Uherský Brod 1:2 (1:1).

1. FSC Stará Říše 11 6 2 3 19:9 20
2. FK Hodonín 11 6 2 3 22:18 20
3. Slavoj TKZ Polná 11 6 2 3 15:12 20
4. FK Pelhřimov 11 6 1 4 19:19 19
5. 1.FC Viktorie Přerov 11 5 3 3 9:11 18
6. SFK Vrchovina 11 5 2 4 17:14 17
7. TJ Sokol Tasovice 11 4 5 2 17:15 17
8. ČSK Uherský Brod 11 5 2 4 14:16 17