26 2013
Nejdříve K. O. na úvod prvního poločasu a pak na závěr druhé půle. Fotbalisté Železného Brodu, kteří postoupili z krajského přeboru do divize C, podlehli vysoko 0:4 Dobrovici. Ta se tak posunula na třetí místo tabulky s jen tříbodovou ztrátou na vedoucí Novou Paku. Podívejte se na video.

Železnému Brodu se stala v Dobrovici osudná čtvrtá, pátá, 82. a 88. minuta. "Kvalita týmů byla jasně na straně domácích a respekt vůči soupeři se projevil hned v úvodu," informuje klubový web Železného Brodu.

Hned ve čtvrté minutě zápasu ztratil jeden z hostujících hráčů ve středovém kruhu míč, který se dostal až k dobrovickému útočníkovi Froňkovi, jenž běžel sám na gólmana. Naznačil střelu doprava ke vzdálenější tyči, pak ale pálil přesně po zemi na druhou stranu.

O minutu později už nováček z Brodu prohrával o dva góly. Hostující obránce vyhrál hlavičkový souboj a balon po několika rychlých přihrávkách dostal krajní záložník Cigánek, jenž - stejně jako Froněk - pelášil osamocený na brankáře. Ani Cigánek se nemýlil a obstřelením poslal Dobrovici do vedení 2:0.

V 82. minutě zápasu zahrávali domácí standardní situaci, jeden z hráčů Dobrovice centroval do "ohně" před branku, kde si nejvýše vyskočil stoper Lukáš a zvýšil už na 3:0.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Poslední branka utkání padla v 88. minutě, po přímém kopu se prosadil střídající útočník Boško.

"Dobrovice zaslouženě zvítězila a posunula se na třetí příčku," dodává klubový web Dobrovice.

Tabulku divize C vede Nová Paka, která ze sedmi odehraných zápasů ani jednou neprohrála, ztratila jen dva body za jednu remízu.

Všechny kluby v této divizi alespoň jednou vyhrály, na posledním místě je se čtyřmi body mužstvo Náchoda, jež hned pětkrát prohrálo.

Výsledky 7. kola: Letohrad - Vysoké Mýto 0:4, Náchod - FKP Turnov 1:7, Dobrovice - Železný Brod 4:0, Pardubice B - Živanice 0:0, R. Liberec - Nová Paka 1:6, Trutnov - Dvůr Králové n. L. 2:0, Svitavy - Ústí nad Orlicí 0:3, Kutná Hora - Jablonec nad Jizerou 2:1.

1. 1.FK Nová Paka 7 6 1 0 23:9 19
2. Jiskra Ústí n.Orlicí 7 6 0 1 20:6 18
3. FK Dobrovice 7 5 1 1 19:5 16
4. FK Pěnčín-Turnov 7 4 2 1 20:9 14
5. Dvůr Králové 7 4 1 2 12:11 13
6. Sparta Kutná Hora 7 4 0 3 12:11 12
7. Sokol Jablonec n.Jizerou 7 3 2 2 13:11 11
8. FK Pardubice B 7 3 1 3 9:6 10