23 2013
Fotbalisté Náchoda jsou po jedenácti odehraných kolech v divizi C na třetím místě od konce. Naposledy remizovali s Vysokým Mýtem 1:1 i proto, že inkasovali nádherný gól po střele z asi pětadvaceti metrů, která zapadla přímo do horního růžku branky. Kouč Náchoda byl po zápase velmi nespokojený. Na přiloženém videu naleznete sestřihy jak tohoto, tak i dalších duelů.

"Hra neměla valnou úroveň, bylo to hlavně o bojovnosti. Opět jsme inkasovali po nedůslednosti, potom jsme trochu přeskupili řady a přišlo vyrovnání. Přesto nemohu být spokojený, u některých hráčů chybí srdíčko a bez toho se fotbal o záchranu hrát nedá. V zimě budou muset přijít změny," říkal po remíze s Vysokým Mýtem trenér Náchoda Radovan Hromádko pro klubový web.

Domácí inkasovali v 60. minutě, když se trefil Kopecký, jenž prudce vystřelil z asi pětadvaceti metrů. Chvíli se zdálo, že by balón mohl přeletět Balážovu branku, ale nestalo se tak. Míč totiž zapadl přesně do pravého horního růžku, a Vysoké Mýto tak vedlo 1:0.

Vedení mu vydrželo jen jedenáct minut. Za Náchod srovnával Bohuslav, který po rohovém kopu hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do protipohybu bezmocného hostujícího gólmana Černíka.

Náchod tak vybojoval alespoň remízu a je na čtrnáctém místě jen s dvoubodovým náskokem na poslední Rapid Liberec. Ten poprvé v této sezoně remizoval (s Jabloncem nad Jizerou 2:2).

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Přitom měl utkání dobře rozehrané, otočil zásluhou Poživila a Studničky nepříznivý stav, jenomže v 86. minutě srovnal na konečných 2:2 Povr.

Tabulku divize C vede díky skóre Nová Paka, jež deklasovala Železný Brod 5:0. Na druhém místě jsou se stejným počtem bodů Dobrovice, které porazily Letohrad těsně 3:2.

Výsledky 11. kola: Náchod - Vysoké Mýto 1:1, Dobrovice - Letohrad 3:2, Rapid Liberec - Jablonec nad Jizerou 2:2, Pardubice B - Ústí nad Orlicí 2:1, Kutná Hora - Svitavy 0:0, Trutnov - Turnov 1:3, Nová Paka - Železný Brod 5:0, Dvůr Králové - Živanice 0:0.

1. 1.FK Nová Paka 11 8 2 1 32:12 26
2. FK Dobrovice 11 8 2 1 29:9 26
3. FK Pěnčín-Turnov 11 6 2 3 25:15 20
4. Jiskra Ústí n.Orlicí 11 6 1 4 23:14 19
5. Sparta Kutná Hora 11 6 1 4 16:13 19
6. Dvůr Králové 11 5 3 3 14:14 18
7. FK Pardubice B 11 5 2 4 15:11 17
8. Sokol Jablonec n.Jizerou 11 4 4 3 18:16 16