13 2014
Česká fotbalová liga zná třetího nováčka pro příští sezonu. Po Nové Pace a Benešovu je to tým z Louňovic, kterému už vítězství v divizi B nikdo jiný nevezme. V utkání 29. kola porazil jasně Litol 6:1. Podívejte se na video.

Pro Louňovice to je historický úspěch. Poprvé v dějinách si klub zahraje třetí nejvyšší tuzemskou soutěž.

V utkání proti Litoli bylo jasno už po úvodní čtvrthodince. Mezi 10. a 15. minutou se postupně trefili Horáček, Herzáň a Bohata. Domácí vedli 3:0 a mířili nejen za vítězstvím, ale také za postupem.

Další tři trefy přidali v druhé půli, když přesně pálili Běhounek, Sirový a Knobloch.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

V posledním kole jede lídr divize B na hřiště posledního a sestupujícího Štětí. To si ani ve 29. kole nenapravilo reputaci, podlehlo totiž druhému Vyšehradu 1:12!

Do utkání přitom lépe vstoupilo právě Štětí, které vedlo v první minutě zásluhou Rejmana. Jenže posléze vyrovnal z pokutového kopu Macháček, který pak překonal gólmana Michovského ještě pětkrát.

Ani rekordní výhra však Vyšehradu nepomohla a v této sezoně skončí na druhé příčce.

Výsledky 29. kola: Lovosice - Brozany 2:1, Motorlet Praha - Kladno 2:5, LoKo Chomutov - Neratovice-Byškovice 4:1, Český Brod - Žatec 6:0, Nový Bor - Aritma Praha 2:1, Vyšehrad - Štětí 12:1, Louňovice - Litol 6:1, Úvaly - Souš 1:3.

1. Louňovice 29 21 5 3 75:22 68
2. Vyšehrad 29 21 2 6 81:30 65
3. Motorlet Praha 29 13 6 10 49:46 45
4. Neratovice-Byškovice 29 13 6 10 42:40 45
5. Souš 29 14 1 14 51:42 43
6. Brozany 29 11 8 10 43:38 41
7. Kladno 29 10 9 10 55:57 39
8. Lovosice 29 12 3 14 47:52 39