13 2013
I patnáctý tým tabulky může ukázat vnitřní morální sílu a vzepřít se nepříznivému vývoji utkání. Přesně to předvedli fotbalisté Aritmy Praha v duelu 14. kola divize B proti Novému Boru. Už v 8. minutě prohrávali 0:2, ale nakonec získali všechny tři body, protože zvítězili 3:2. Jak vypadal tento obrat ve skóre? Podívejte se na video.

Domácí Aritma využila šance, aby se alespoň trochu odpoutala od posledního týmu tabulky. Loko Chomutov podlehl Neratovicím-Byškovicím 0:1, když jedinou branku utkání vstřelil v závěru první půle obránce Jína.

Aritma tak má díky vydřené výhře nad Novým Borem čtyřbodový náskok. Ale ten se nerodil vůbec lehce...

Už v 6. minutě se hosté dostali do vedení. Jeden z borských hráčů poslal centr zprava do pokutového území, tam si na něj nabíhal jeho spoluhráč, ale na míč nedosáhl. Balón doletěl až k volnému Chodovi, jenž bez přípravy pálil po zemi.

Za dvě minuty bylo pro domácí ještě hůř. Po centru zleva a přiťuknutí hlavou před branku se k míči dostal Červeňák, který se zblízka nemýlil. Gólman Aritmy Prokeš jen nešťastně poklesl v kolenou.

Domácí se nevzdávali a ještě do poločasové přestávky vyrovnali, a to po dvou standardních situacích. Nejprve posílal dlouhý balón z hloubi pole Sailer, míč přelétl zeď i brankáře Blumentritta a skončil v síti.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

A následně měla Aritma výhodu volného přímého kopu a do branky balón hlavičkoval Ambrus.

Obrat byl dokonán několik minut před koncem utkání - opět po standardní situaci, když Hrabák dorážel za bezmocného Blumentritta.

Výsledky 14. kola: Aritma Praha - Nový Bor 3:2, Štětí - Slavoj Vyšehrad 0:2, Kladno - Motorlet Praha 2:1, Litol - Louňovice 1:3, Žatec - Český Brod 3:2, Souš - Úvaly 2:1, Brozany - Lovosice 4:3, Neratovice-Byškovice - Loko Chomutov 1:0.

1. FK Slavoj Vyšehrad 14 11 0 3 35:16 33
2. Slavia Louňovice 14 9 4 1 31:9 31
3. FK Baník Souš 14 8 1 5 26:14 25
4. FK Neratovice - Byškovice 14 7 3 4 19:17 24
5. FK Motorlet Praha 14 6 4 4 23:20 22
6. SK Úvaly 14 6 2 6 20:16 20
7. FK Slavoj Žatec 14 6 2 6 25:31 20
8. SK Kladno 14 4 7 3 22:25 19