16 2013
Tomu se říká rychlá fotbalová akce. Předvedli ji fotbalisté Benešova v poslední minutě prvního poločasu v duelu na hřišti rezervy druholigového Táborska a nakonec vyhráli 2:1. Jsou tak stále lídrem divize A i po 10. kole. Zajímají-li vás i ostatní zápasy, sestřihy naleznete na přiloženém videu.

Že "gól do šatny" může být spíše nečekaný než náhodný, převedli benešovští fotbalisté ve 45. minutě.

Gólman Capouch dlouhým nákopem přenesl hru na útočnou polovinu svého týmu. Jeden z hostujících hráčů hlavou škrtl balón a prodloužil ho na rozbíhajícího se středního záložníka Bredlera, jenž pelášil směrem k brance a ze strany zajistil vedoucímu mužstvu divize A vedení 1:0.

"Tím jsme se dostali na koně a domácí znervózněli," věděl kouč Benešova Luboš Zákostelský v rozboru utkání pro klubový web.

Hned šest minut po začátku druhé půle už hosté vedli o dvě branky. Krajní záložník Kučaba zachytil "malou domů" jednoho z obránců rezervy Táborska a neměl problém míč poslat do sítě.

"To byl rozdílový gól, oni velkou šanci na začátku neproměnili, my ano," dodal trenér Zákostelský.

Táborsko B dokázalo jen snížit. V 79. minutě přehodil benešovského gólmana ze strany záložník Prášek.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

"Je smutné, že se porazíme sami, ale je to o hráčích a o chybách. Přestože se nějaké zásady hráčům pořád opakují, tak přijde moment, kdy je nesplní a je to branka. (...) Rozhodují góly a ty dal soupeř dva. Pravda je, že mě tyhle hrubky nadzvedávají ze židle," smutnil trenér Táborska B Zbyněk Jaroš pro klubový web.

Na posledním místě tabulky divize A je i nadále ZČE Plzeň s pouhými dvěma body. Naposledy podlehla Čížové na jejím hřišti 0:5 - v deseti odehraných zápasech dokázala ZČE Plzeň vstřelit jen deset gólů, přičemž jich inkasovala jedenatřicet.

Výsledky 10. kola: Nová Ves pod Pleší - Milevsko 4:0, Zličín - Tachov 2:0, Čížová - ZČE Plzeň 5:0, Hořovicko - Sušice 5:0, Rokycany - Písek 0:2, Hvězda Cheb - Český Krumlov 0:1, Táborsko B - Benešov 1:2, Jindřichův Hradec - Doubravka 1:2.

1. SK Benešov 10 8 2 0 18:6 26
2. FC Písek 10 7 2 1 29:10 23
3. TJ Sokol Nová Ves pod Pleší 10 7 1 2 28:8 22
4. FK Slavoj Český Krumlov 10 6 1 3 21:17 19
5. FK Tachov 10 6 0 4 28:15 18
6. Sokol Čížová 10 5 2 3 19:11 17
7. FC Rokycany 10 5 2 3 15:10 17
8. FK Hořovicko 10 5 1 4 17:9 16