Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo z Ligy mistrů se Realu může vymstít, trest hrozí i Casillasovi

ZBYTEČNÉ. Trenér José Mourinho (vpravo) přeskupuje řady Realu Madrid poté, co se nechal zbytečně vyloučit Xabi Alonso (vlevo). | foto: AP

26 2010
Tenhle plán mazaného Josého Mourinha nebyl vůbec důmyslný, ale naopak zcela zbytečný. Místo výhod může trenéra Realu Madrid a čtyři jeho svěřence stihnout trest.

Evropská fotbalová unie (UEFA) totiž začala vyšetřovat, jestli si hráči Realu nechali žluté karty dát úmyslně. "Potrestejte je, tohle k fotbalu nepatří," říká například Arsene Wenger, slavný kouč Arsenalu.

Xabi Alonso a Sergio Ramos v utkání Ligy mistrů na Ajaxu v závěru komicky zdržovali hru, až jim rozhodčí za rozhodnutého stavu 4:0 pro Real dal druhou žlutou kartu za nesportovní chování, tudíž je i vyloučil.

Pravděpodobně šlo o záměr trenéra Mourinha, který si myslel, že Alonso a Ramos budou mít ve statistikách celkově tři žluté karty a vynechají nedůležitý poslední zápas v základní skupině s Auxerre a do osmifinále půjdou s čistým štítem. Další trest by je čekal až po celkových pěti žlutých, tedy následujících dvou napomenutích.

Jenže portugalský stratég se přepočítal. Oba borci sice viděli celkem tři žluté karty, ale jelikož dvě z nich dostali v jednom utkání, počítá se druhá jako červená.

VEN! Rozhodčí ukazuje Ramosovi z Realu Madrid (vpravo) druhou žlutou kartu a posléze i červenou za zdržování.

Rozhodčí ukazuje Ramosovi (vpravo) druhou žlutou kartu a posléze i červenou za zdržování.

Celý manévr byl tedy zbytečný. Až budou Ramos nebo Alonso v osmifinále napomenuti, další zápas budou muset vynechat.

Osmifinále? Do něj se možná tito španělští reprezentanti vůbec nemusí zapojit, stejně jako jejich dva komplici a Mourinho.

UEFA totiž obvinila Alonsa, Ramose, dále pak kapitána Casillase, náhradního brankáře Dudka i Mourinha z nesportovního chování, rozhodnutí oznámí příští úterý.

Proto se zbytečné divadlo nevyplatí hned dvakrát.

Proč hrozí trest i brankářům Casillasovi a Dudkovi? Protože Mourinhův manévr se uskutečnil prostřednictvím tiché pošty. Kouč cosi pošeptal Dudkovi, ten vzkaz zase tlumočil Casillasovi a kapitán Realu ho doručil Ramosovi. S Alonsem mluvil Mourinho přímo u lavičky.

Podívejte se na domluvu Realu Madrid a vyloučení Alonsa i Ramose

S potrestáním naprosto souhlasí slavný trenér Arsene Wenger: "Ano, myslím, že sankce by měly padnout. Tohle nechci vidět, je smutné, že to udělal takový velkoklub. Na fotbal to hází špatné světlo, to přece nechceme. Chceme respektovat diváky, kteří za to platí peníze. Ti chtějí koukat na fotbal, ne na něco takového."

Kouč Arsenalu však nepopírá, že by o podobné kličce nikdy neuvažoval. "Nemůžu říct, že by mě to nenapadlo, ale když pak vidím, jak to vypadá v televizi, tak musím říct, že je to nejlepší ukázka toho už to nikdy neudělat, protože to vypadá strašně."

Případ Realu Madrid ale není první, před dvěma lety dostali pokutu za úmyslné žluté karty fotbalisté Cris a Juninho z Lyonu, kteří se nechali záměrně napomenout v utkání Ligy mistrů s Fiorentinou.

Autor:


Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí
Dětská kosmetika, po které se vaše dítě neoprudí

Recenze si přečtěte na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze