Spiderman a Jestřábí oko. V Plzni poznali gólovou technologii za miliony

Když na plzeňském stadionu zvednete hlavu, uvidíte pod stropem tribuny zavěšené kabely. Tři čtyři metry vysoko. Na každém rohu. Uvěřili byste, že se tam všechny ty černé dráty dostaly bez žebříku? I bez židlí, na kterých by stáli technici s vrtačkami a hmoždinkami?

M30i31l21a48n 43H84a36v75í13ř 4469534805

trochu off topic, ale jen tak mě napadá proč vlastně v tenise jsou ještě ti kontroloři autů? To nejde aby to jestřábí oko fungovalo po celý zápas a jednoduše to pípalo když bude aut? Je možný že to potřebuje nějaký čas na vyhodnocení, ale při dnešním výkonu PC...? Nevím, nejaký znalec tu?

K52a80r64e78l 95F71a19j42t 5898332371423

Mně přijde jestřábí oko ve fotbale jako pěkná ---píp---. Na jeden sporný okamžik, jestli míč přešel brankovou čáru, jich je minimálně 20, které o gólu/nególu rozhodnou ještě před tím, než se míč k brance dostane. Využití běžných kamer na přítomných stadionu by se spravedlností utkání dokázalo místo této ---píp--- udělat divy a ještě by vyřešily většinu sporných situací, pro které tam jestřábí oko je. Ten zlomek zbylých by holt byl "neprokázalo se že míč byl celým objemem za čárou".

+5/−3
24.8.2016 13:19

D83a34v76i84d 90H57e86r60i91a48n 6494246187921

Co platný, když to pískal k.kot ze Španělska - na člověka je technika krátká :-)

+7/−1
24.8.2016 13:13

V39l58a62d68i45m51í59r 58N32o31v81o74t84n65ý 1339870172820

Stejně si ti španělští ... udělali se zápasem co chtěli - bez sledování aspoň ofsajdů, rukou a faulů v šestnáctce je to k ničemu.

+6/−1
24.8.2016 13:12

A41n15t84o96n93í82n 60S54t14e73d83i14n41a 4507692124410

Kolik spornejch gólů tahle šaškárna vyřešila ? A kolik chyb rozhodčích mohlo za stejnou dobu vyřešit několikanásobně (dokonce o několik řádů) levnější video ?

+11/−3
24.8.2016 13:08

M60i79c31h86a84l 81N34a12j54m13a25n 7729313376140

A jak si to použití videa představujete? Že by rozhodčí nechal každou akci dokončit a pak se šel poradit s videorozhodčím? To by pak zápas trval třeba 150 - 200 minut.

+1/−8
24.8.2016 13:38

R41o65m81a13n 17Š42i63m78o17n 2909461850748

Tak jako v rugby, videorozhodčí by neustále sledoval zápas a hlásil chyby, nebo by se ve sporných situacích s ním mohl rozhodčí poradit.

+4/−1
24.8.2016 13:41

P28a89t41r14i81k 34A71u18f 3846944557329

nebo pro kazdou stranu jeden challange pro trenera na rozporovanou situaci, to by to utkani moc nezdrzelo :-)

+1/−1
24.8.2016 13:51

K59a93r49e79l 45F81a82j46t 5798712741673

Nebo např. challange - neúspěch, přijdeš o jednu možnost střídání.

0/−2
24.8.2016 15:19

K66a94r97e96l 10F23a95j48t 5958592831643

Stejně tak bych se přikláněl k tomu, aby se hrálo na poločistý čas a za žlutou následovalo vyloučení na třeba 10 minut. V tomhle je fotbal taky sto let za opicemi (ostatními sporty), ze žluté (pokud nenásleduje druhá) má výhodu až soupeř, proti kterému daný hráč dostane stopku. A co se týká času - včera se mezi 70 - 90 minutou hrálo max. tak 7. Navíc je fotbal snad jediným sportem, kde délku (nastavení) určuje libovolně sudí. Existují sporty, kde se hraje po vypršení času, ale je to podle pravidel, kde se dojíždí akce.

+1/−1
24.8.2016 15:23

P70e20t89r 96K64a95u55f69n35e79r 8574486248980

Tak třeba ofsajdy by se s tím asi hlídat daly. Ten softík by nemuel bejt až tak drahej, do kopaček i míčů se dneska už běžně cpou čipy a program by mohl okamžitě dávat zvukový signál sudím do sluchátek.