Spiderman a Jestřábí oko. V Plzni poznali gólovou technologii za miliony

Když na plzeňském stadionu zvednete hlavu, uvidíte pod stropem tribuny zavěšené kabely. Tři čtyři metry vysoko. Na každém rohu. Uvěřili byste, že se tam všechny ty černé dráty dostaly bez žebříku? I bez židlí, na kterých by stáli technici s vrtačkami a hmoždinkami?

M98i10l71a12n 27H77a73v42í45ř 4669964795

trochu off topic, ale jen tak mě napadá proč vlastně v tenise jsou ještě ti kontroloři autů? To nejde aby to jestřábí oko fungovalo po celý zápas a jednoduše to pípalo když bude aut? Je možný že to potřebuje nějaký čas na vyhodnocení, ale při dnešním výkonu PC...? Nevím, nejaký znalec tu?

K89a42r35e83l 40F67a43j14t 5458742531303

Mně přijde jestřábí oko ve fotbale jako pěkná ---píp---. Na jeden sporný okamžik, jestli míč přešel brankovou čáru, jich je minimálně 20, které o gólu/nególu rozhodnou ještě před tím, než se míč k brance dostane. Využití běžných kamer na přítomných stadionu by se spravedlností utkání dokázalo místo této ---píp--- udělat divy a ještě by vyřešily většinu sporných situací, pro které tam jestřábí oko je. Ten zlomek zbylých by holt byl "neprokázalo se že míč byl celým objemem za čárou".

+5/−3
24.8.2016 13:19

D64a48v69i31d 39H92e76r31i69a93n 6244866497221

Co platný, když to pískal k.kot ze Španělska - na člověka je technika krátká :-)

+7/−1
24.8.2016 13:13

V50l10a57d59i43m36í85r 31N68o88v52o56t32n37ý 1829730722670

Stejně si ti španělští ... udělali se zápasem co chtěli - bez sledování aspoň ofsajdů, rukou a faulů v šestnáctce je to k ničemu.

+6/−1
24.8.2016 13:12

A80n11t55o86n16í98n 12S92t83e18d68i67n12a 4427162184970

Kolik spornejch gólů tahle šaškárna vyřešila ? A kolik chyb rozhodčích mohlo za stejnou dobu vyřešit několikanásobně (dokonce o několik řádů) levnější video ?

+11/−3
24.8.2016 13:08

M48i89c58h34a41l 79N64a90j20m87a12n 7169553626800

A jak si to použití videa představujete? Že by rozhodčí nechal každou akci dokončit a pak se šel poradit s videorozhodčím? To by pak zápas trval třeba 150 - 200 minut.

+1/−8
24.8.2016 13:38

R50o66m63a22n 38Š75i36m88o78n 2429801970258

Tak jako v rugby, videorozhodčí by neustále sledoval zápas a hlásil chyby, nebo by se ve sporných situacích s ním mohl rozhodčí poradit.

+4/−1
24.8.2016 13:41

P68a85t59r71i24k 68A25u70f 3406614717129

nebo pro kazdou stranu jeden challange pro trenera na rozporovanou situaci, to by to utkani moc nezdrzelo :-)

+1/−1
24.8.2016 13:51

K17a96r57e73l 70F22a29j27t 5588782101353

Nebo např. challange - neúspěch, přijdeš o jednu možnost střídání.

0/−2
24.8.2016 15:19

K60a54r26e97l 32F93a22j12t 5148382111403

Stejně tak bych se přikláněl k tomu, aby se hrálo na poločistý čas a za žlutou následovalo vyloučení na třeba 10 minut. V tomhle je fotbal taky sto let za opicemi (ostatními sporty), ze žluté (pokud nenásleduje druhá) má výhodu až soupeř, proti kterému daný hráč dostane stopku. A co se týká času - včera se mezi 70 - 90 minutou hrálo max. tak 7. Navíc je fotbal snad jediným sportem, kde délku (nastavení) určuje libovolně sudí. Existují sporty, kde se hraje po vypršení času, ale je to podle pravidel, kde se dojíždí akce.

+1/−1
24.8.2016 15:23

P55e31t18r 40K92a93u90f94n49e53r 8224146948370

Tak třeba ofsajdy by se s tím asi hlídat daly. Ten softík by nemuel bejt až tak drahej, do kopaček i míčů se dneska už běžně cpou čipy a program by mohl okamžitě dávat zvukový signál sudím do sluchátek.