Spiderman a Jestřábí oko. V Plzni poznali gólovou technologii za miliony

Když na plzeňském stadionu zvednete hlavu, uvidíte pod stropem tribuny zavěšené kabely. Tři čtyři metry vysoko. Na každém rohu. Uvěřili byste, že se tam všechny ty černé dráty dostaly bez žebříku? I bez židlí, na kterých by stáli technici s vrtačkami a hmoždinkami?

M79i92l51a94n 23H19a90v92í14ř 4359384395

trochu off topic, ale jen tak mě napadá proč vlastně v tenise jsou ještě ti kontroloři autů? To nejde aby to jestřábí oko fungovalo po celý zápas a jednoduše to pípalo když bude aut? Je možný že to potřebuje nějaký čas na vyhodnocení, ale při dnešním výkonu PC...? Nevím, nejaký znalec tu?

K84a20r60e81l 13F13a32j95t 5588512131403

Mně přijde jestřábí oko ve fotbale jako pěkná ---píp---. Na jeden sporný okamžik, jestli míč přešel brankovou čáru, jich je minimálně 20, které o gólu/nególu rozhodnou ještě před tím, než se míč k brance dostane. Využití běžných kamer na přítomných stadionu by se spravedlností utkání dokázalo místo této ---píp--- udělat divy a ještě by vyřešily většinu sporných situací, pro které tam jestřábí oko je. Ten zlomek zbylých by holt byl "neprokázalo se že míč byl celým objemem za čárou".

+5/−3
24.8.2016 13:19

D56a27v34i10d 20H22e56r66i12a80n 6704456767931

Co platný, když to pískal k.kot ze Španělska - na člověka je technika krátká :-)

+7/−1
24.8.2016 13:13

V55l76a62d51i89m27í71r 91N22o29v25o76t56n62ý 1759140452720

Stejně si ti španělští ... udělali se zápasem co chtěli - bez sledování aspoň ofsajdů, rukou a faulů v šestnáctce je to k ničemu.

+6/−1
24.8.2016 13:12

A78n66t17o55n22í74n 14S84t34e50d23i81n38a 4897462354180

Kolik spornejch gólů tahle šaškárna vyřešila ? A kolik chyb rozhodčích mohlo za stejnou dobu vyřešit několikanásobně (dokonce o několik řádů) levnější video ?

+11/−3
24.8.2016 13:08

M76i29c95h98a23l 23N83a35j21m79a94n 7459103146360

A jak si to použití videa představujete? Že by rozhodčí nechal každou akci dokončit a pak se šel poradit s videorozhodčím? To by pak zápas trval třeba 150 - 200 minut.

+1/−8
24.8.2016 13:38

R76o35m72a97n 36Š48i30m49o76n 2849411470508

Tak jako v rugby, videorozhodčí by neustále sledoval zápas a hlásil chyby, nebo by se ve sporných situacích s ním mohl rozhodčí poradit.

+4/−1
24.8.2016 13:41

P97a46t85r85i20k 36A66u37f 3256764787539

nebo pro kazdou stranu jeden challange pro trenera na rozporovanou situaci, to by to utkani moc nezdrzelo :-)

+1/−1
24.8.2016 13:51

K92a70r86e62l 34F89a87j50t 5198552611643

Nebo např. challange - neúspěch, přijdeš o jednu možnost střídání.

0/−2
24.8.2016 15:19

K73a37r81e37l 97F55a31j38t 5808452831233

Stejně tak bych se přikláněl k tomu, aby se hrálo na poločistý čas a za žlutou následovalo vyloučení na třeba 10 minut. V tomhle je fotbal taky sto let za opicemi (ostatními sporty), ze žluté (pokud nenásleduje druhá) má výhodu až soupeř, proti kterému daný hráč dostane stopku. A co se týká času - včera se mezi 70 - 90 minutou hrálo max. tak 7. Navíc je fotbal snad jediným sportem, kde délku (nastavení) určuje libovolně sudí. Existují sporty, kde se hraje po vypršení času, ale je to podle pravidel, kde se dojíždí akce.

+1/−1
24.8.2016 15:23

P42e19t58r 89K76a68u49f19n94e28r 8824546588620

Tak třeba ofsajdy by se s tím asi hlídat daly. Ten softík by nemuel bejt až tak drahej, do kopaček i míčů se dneska už běžně cpou čipy a program by mohl okamžitě dávat zvukový signál sudím do sluchátek.