Spiderman a Jestřábí oko. V Plzni poznali gólovou technologii za miliony

Když na plzeňském stadionu zvednete hlavu, uvidíte pod stropem tribuny zavěšené kabely. Tři čtyři metry vysoko. Na každém rohu. Uvěřili byste, že se tam všechny ty černé dráty dostaly bez žebříku? I bez židlí, na kterých by stáli technici s vrtačkami a hmoždinkami?

M34i23l54a24n 10H65a54v29í37ř 4939544915

trochu off topic, ale jen tak mě napadá proč vlastně v tenise jsou ještě ti kontroloři autů? To nejde aby to jestřábí oko fungovalo po celý zápas a jednoduše to pípalo když bude aut? Je možný že to potřebuje nějaký čas na vyhodnocení, ale při dnešním výkonu PC...? Nevím, nejaký znalec tu?

K72a25r89e52l 93F77a44j31t 5138892791403

Mně přijde jestřábí oko ve fotbale jako pěkná ---píp---. Na jeden sporný okamžik, jestli míč přešel brankovou čáru, jich je minimálně 20, které o gólu/nególu rozhodnou ještě před tím, než se míč k brance dostane. Využití běžných kamer na přítomných stadionu by se spravedlností utkání dokázalo místo této ---píp--- udělat divy a ještě by vyřešily většinu sporných situací, pro které tam jestřábí oko je. Ten zlomek zbylých by holt byl "neprokázalo se že míč byl celým objemem za čárou".

+5/−3
24.8.2016 13:19

D68a75v88i48d 69H87e96r93i49a21n 6274496387631

Co platný, když to pískal k.kot ze Španělska - na člověka je technika krátká :-)

+7/−1
24.8.2016 13:13

V41l28a55d81i98m76í52r 35N64o78v64o49t60n13ý 1289770612210

Stejně si ti španělští ... udělali se zápasem co chtěli - bez sledování aspoň ofsajdů, rukou a faulů v šestnáctce je to k ničemu.

+6/−1
24.8.2016 13:12

A96n21t77o25n14í58n 70S23t90e17d53i60n96a 4497232394450

Kolik spornejch gólů tahle šaškárna vyřešila ? A kolik chyb rozhodčích mohlo za stejnou dobu vyřešit několikanásobně (dokonce o několik řádů) levnější video ?

+11/−3
24.8.2016 13:08

M26i74c30h90a12l 86N42a21j19m83a30n 7369923746700

A jak si to použití videa představujete? Že by rozhodčí nechal každou akci dokončit a pak se šel poradit s videorozhodčím? To by pak zápas trval třeba 150 - 200 minut.

+1/−8
24.8.2016 13:38

R59o15m51a27n 85Š26i23m96o20n 2859851440808

Tak jako v rugby, videorozhodčí by neustále sledoval zápas a hlásil chyby, nebo by se ve sporných situacích s ním mohl rozhodčí poradit.

+4/−1
24.8.2016 13:41

P13a81t24r36i30k 67A12u13f 3406304947339

nebo pro kazdou stranu jeden challange pro trenera na rozporovanou situaci, to by to utkani moc nezdrzelo :-)

+1/−1
24.8.2016 13:51

K44a14r93e74l 50F85a96j41t 5818112911963

Nebo např. challange - neúspěch, přijdeš o jednu možnost střídání.

0/−2
24.8.2016 15:19

K95a53r29e12l 77F19a15j26t 5518612181373

Stejně tak bych se přikláněl k tomu, aby se hrálo na poločistý čas a za žlutou následovalo vyloučení na třeba 10 minut. V tomhle je fotbal taky sto let za opicemi (ostatními sporty), ze žluté (pokud nenásleduje druhá) má výhodu až soupeř, proti kterému daný hráč dostane stopku. A co se týká času - včera se mezi 70 - 90 minutou hrálo max. tak 7. Navíc je fotbal snad jediným sportem, kde délku (nastavení) určuje libovolně sudí. Existují sporty, kde se hraje po vypršení času, ale je to podle pravidel, kde se dojíždí akce.

+1/−1
24.8.2016 15:23

P68e92t15r 35K72a67u29f84n56e92r 8514216298310

Tak třeba ofsajdy by se s tím asi hlídat daly. Ten softík by nemuel bejt až tak drahej, do kopaček i míčů se dneska už běžně cpou čipy a program by mohl okamžitě dávat zvukový signál sudím do sluchátek.