Žádné výmluvy kvůli penaltě. Musíme prohru přijmout, řekl kouč Barcelony

Jako by nevěřili, že zase prohráli. "Je to rána, kterou jsme nečekali. Ale my zase vstaneme," prohlásil Gerard Piqué. Stoper fotbalistů Barcelony těžko hledal slova, když krátce před středeční půlnocí vyšel z kabiny mezi novináře a v útrobách stadionu Atlétika Madrid mluvil o prohraném čtvrtfinále Ligy mistrů.

K13a73r23e29l 48P32e58t19e42r41k37a 8250669741919

Na začátku sezóny bez Messiho to hráli zřejmě líp. Systém vše přes Lea je zranitelnější.

0/0
14.4.2016 14:51

A35l10e18š 54L68e98w70i12c97k21i 5225409731838

Brzy se bude měnit trenér v Barceloně,cca do 1 měsíce...

A16l76e27š 94L27e84w66i11c41k71i 5245189361908

Jestli neudělají ani titul,tak 100% ano...

0/0
15.4.2016 9:43

J83i35ř59í 95Š17a39f81e18r 4381431619417

Předem zdůrazňuji, že se teď v žádném případě nechci zastávat Barcelony za její včerejší ubohý výkon. Messi vypadá jako by měl syndrom vyhoření, Neymar se Suarezem sice bojují, ale jsou tak nějak navyklí to všechno hrát přes Messiho, který to zazdí. Čemu absolutně nerozumím je ta změna taktiky nasazování hráčů Enriqueho oproti minulému ročníku. Minulý rok neustále točil dvacet hráčů, chvíli se to samozřejmě sehrávalo, ale na konci sezóny byl tým neskutečně silný právě kvůli tomu, že nedocházela šťáva. Letos nastupuje celou sezónu prakticky totožná jedenáctka a střídající hráč prakticky nemá možnost se nějak s týmem sehrát.

Další věc, která mě letos na Barceloně neuvěřitelně vytáčí je to nepochopitelné protěžování zoufalce Rakitiče, který jednou za pět zápasů dá gólovou přihrávku nebo gól. Když přišel Arda Turan, měl jsem obrovskou radost, že konečně nahradí toho zoufalce, ale těch 8 - 12 minut, co v každém zápase odehraje mu opravdu nedává moc možností se předvést.

Vraťme se ale ke včerejšku. Atletico bylo jednoznačně lepší a zasloužilo si postoupit. Co ale nedokážu pochopit, jak může někdo, kdo zápas viděl, napsat, že se mu ten fotbal líbil. Hra byla zákeřná z obou stran a sudí byl vyloženě slabý a jakoby se bál zákeřnost trestat. Dále zdržování hráčů Atletica, za které by se nemuseli stydět ani 1. FC Vepříkov - neskutečně dlouhé, komediální polehávání po jakémkoliv kontaktu s protihráčem, které gradovalo v posledních minutách do neskutečných obrátek. Sice jsem to nestopoval, ale řekl bych, že se od 75. minuty odehrálo maximálně 5 minut čistého hracího času (včetně asi 6 minutového nastavení). Vrcholem pak bylo, že mi přišlo, že hráčům Barcelony to ani tak nějak nevadí a jsou na to zvyklí.

Shrnul bych to tak, že mi může být Simeone jako člověk jakkoliv sympatický, ale nevidím důvod jeho týmu fandit. Na druhou stranu z toho, co tam zbylo, tak asi možná i jo.

+6/0
14.4.2016 11:40

M37a74r95t32i53n 61Z14í23t34e96k 5651872271446

Zajímavé jak můžou mít lidi úplně odlišný názor. Mně naopak přijde Rakitič přesně typově hráč, který Barceloně chyběl. Odvádí neskutečné penzum práce, je platný v obraně i v útoku naopak Arda dostal šancí více než dost, ale podle mě zatím úplně nepřesvědčil.

S tím točením sestavy máte pravdu. Pamatuji si, že v loňské sezoně po cca 15 odehraných kolech vyšel článek, který uváděl, že zatím v každém zápase nastoupila Barcelona s jinou základní jedenáctkou. Hlavně na obraně je poslední týdny vidět, že hrají furt ti stejní hráči. Možná trochu únava, ale hlavně lehkovážnost a katastrofální chyby (nejvíce markantní je to na Albovi).

0/0
14.4.2016 12:47

J28i82ř34í 90Š75a39f49e35r 4191761879617

No, koukal jsem teď na transfermarket a podle něj má od doby, co může Arda hrát, nahráno v lize o 75 minut méně v lize než Rakitič, což takový rozdíl není, takže své tvrzení v tomto trochu opravuji.

Nevím, jestli je v tom nějaká osobní antipatie, ale Rakitič mi prostě nesedí, v obraně je podle mě Arda určitě platnější a co se útoku týče, tak má za tu půlsezónu Turan lepší statistiky, než Rakitič (7g/5a za celou sezónu u Rakitiče vs. 2g/4a za půlsezónu Turana). Ale jak říkám, můj názor na Rakitiče je, že 4 zápasy předvádí úplný rouno, kazí přihrávky na pět metrů, jeho 2 střely za zápas zblokuje první bránící hráč, a pak v pátém zápase dá buď krásný gól nebo geniální přihrávku a to je podle mne na to, co bych od něj čekal málo.

Nevím, jestli Turan Enriqueho přesvědčil nebo nepřesvědčil, ale třeba v zápasech proti Atleticu nerozumím, proč nehrál v základu, je to přesně ten typ bojovníka, který by na Atletico platil, plus by měl extra motivaci proti bývalému klubu.

Obrana je katastrofální, na tom se jednoznačně shodnem, ale myslím, že jde spíš tak nějak celkově o mentálním vyhoření celého týmu. Poslední dobou uvažuji, zda by pro Barcelonu nebylo lepší, kdyby Messiho pustila pryč.

0/0
14.4.2016 13:44

M38a76r26t97i48n 83Z42í85t57e90k 5141192271626

Messi je teď z formy, ale to byl i na přelomu roku 2014/2015 a pak se neskutečně rozjel. Těžko říct, jestli na něj nedolehla únava nebo má mimofotbalové starosti, ale takhle týmu moc platný není, to je fakt.

S tím Rakitičem se asi neshodneme, ale o tom diskuse je. Celkem mě zajímá, koho Barcelona v létě přivede a kdo naopak Barcelonu opustí.

0/0
14.4.2016 13:52

J14i23ř66í 86Š69a71f78e72r 4211981829467

Do hlavy mu samozřejmě nevidím a je pravda, že byl letos zraněný, ale času na rozehrání už měl dost. Včera to vyloženě kazil a dva přímáky, který měl kopat Neymar, akorát zkuchtil.

Jak jsem již psal, nevím, jestli jde o nějakou antipatii vůči Rakitičovi, ale podle mne je Turan lepší (ač nemám Turky rád). Myslím, že v tomhle se ukáže na ME, tam dojde na přímé srovnání. ;-)

D25a81n64i65e27l 24M11u26n20z93a55r 1359848742356

tomu se rika hodne o nicem...sice je to vas nazor, ale na jake expertyze ho zakladate?

M77i22c56h64a43l 46H40i10r92k49a 4477836570193

Docela by mě zajímalo hodnocení našich diskutérů, jak by hodnotili výkon italského sudího Rizzoliho být to v zápase Sparta - Plzeň. Těch zákroků bez karet tam bylo hafo.

L69u35d12v12í74k 83S20e54c77h36o50v82e25c 4661603601

Alespoň je fajn, že se nevymlouvají. To by zase bylo celý týden keců od druhých týmů...možná i několik let:-P Prostě jsem na to neměl. Popřát soupeři a soustředit se na svoje další zápasy.

+7/0
14.4.2016 10:24

J40a61n 92U39l77m 7160369146572

to se stát nějakým Mouríňákům.... ;-D

+1/0

M96i82c91h33a98l 13F40a65l93t21u41s 5261892543329

Simeone je neskutečnej srdcař a hecař! S Kloppem mne nejsympatičtější trenéři :-)

L62u63b63o50š 92H27a62n97u97s 4537767101282

Ono je otázka, jestli by Messiáš tu penaltu proměnil.

+3/0
14.4.2016 9:41

J30a78k33u19b 26D30a55v29i44d 7491164694

Kdyz kopal Griezmann, rikal jsem si, ze za tohohle stavu v 88.minute, bych kopat fakt nechtel. Navic brankar vystihl smer a jenom diky opravdu presnemu zakonceni to byl gol. Klobouk dolu.

0/0
14.4.2016 10:38

M34i26r63o70s32l28a71v 78K42o70n44e49c88n71y 2769571426288

tak na něj nebyl zas takový tlak, bylo to přeci jen pořád 1:0, takže postupoval AM.

0/0
14.4.2016 14:23

K45a77r31e85l 40K72l41e70n22o14v58s39k27ý 1243560809683

Včera bylo vidět na hráčích Atletika,že víc chtějí,že do toho jdou po hlavě,že si věří,mají trenéra který s nimi je na ,,hřišti,,Barcelonu mám rád,ale včera velké zklámání a to nejen ze hry.Jejich frustrace narůstala počtem odehraných minut.Včera neměli dohrát v jedenácti,ale to by musel pískat někdo jiný,který uznává padni komu padni.Navíc už začátek utkání pojali tak,že si mysleli,že se nemůže nic stát.V

+10/0
14.4.2016 9:36

P10e98t36r 74M35ü15l31l84e59r 5432822302546

Ten Simeone je dovede vybičovat R^ takové "blázny" mám rád :-)

+3/0
14.4.2016 9:40

P52e96t85r 26M13ü38l47l47e85r 5892392602166

Je to sport a Barca byla horším týmem.....Atletico je mi sympatičtější než Real...R^

R39e57n50é 66J60í60š52a 2117207271436

No ještě aby se vztekali. Bylo to snad první sporný moment za 180+ minut, který odpískali proti ní.

M51a75r49t80i72n 92D65u46f46e15k 3602807208484

Filip Jarab už nedávno varoval, ze není sportovní forma. Není vyloučeno, že to viděl dřív než Enrique.

K28a73r25e66l 38N25o83v21á71č38e26k 5611955849186

Mě přišlo, že Barcelona nechce vyhrát. Možná je nějaké nepsané nebo psané pravidlo, že nikdo nebude vyhrávat vícekrát za sebou, aby se "radost střídala". Totéž se děje i na MS a ME - např. relativně pravidelné střídání vítězů Jižní Amerika/Evropa.

M71i43c12h40a47l 28S40y44p24t80á33k 4316574858

Palec nahoru za to, že se Barcelonští na nedopískanou penaltu v nastavení nevymlouvají.

+31/0
14.4.2016 9:04

O23p92a23č77k95o 53D90a92v36i21d 8937675939198

:-)Přijmout prohru není vždy lehké, ani se nevymlouvaly na sudí. Bravo!!!

+23/0
14.4.2016 9:00

R22a51d90e55k 70J20o10n93á24š 4307575653768

Však by bylo dost trapné se na ne vymlouvat ne? Iniesta jasna červená, Neymar inSuarez za ty zákroky klidně taky, takže by k žádné (ne)penalte na druhé straně zřejmě ani nedošlo...každopádně rozhodčí to měl velmi težké myslim, ptz hráč stal nohama 20-30 Cm před vápnem ale ruku měl uvnitř vápna a tam ho trefil míč...nicméně těsně za lajnou, takže bez videa težké postřehnout...ale penalta měla byt, o tom žádná...

+7/0
14.4.2016 9:07

M23i11l31a56n 19S82l46o50v19a11k 9687724

Nechápem, že niekto má klapky na očiach, len preto, že sa jedná o najlepší tím. Na začiatku zápasu Atletico vyzeralo, že nemá za ciel dať gól, ale trafiť kotník Neymara, Suareza a Iniestu. Boli z toho frustrovaní a nesústredili sa už ako obísť hráča, ale ako sa nezraniť. A hráči Atletica sami prekvapení, že sa to zaobíde bez kariet, pokračovali v okopávaní, provokovaní, štípaní. Všek len Neymara aspoň 3x poštípali do tváre pred rozhodcom. Bol to totálny antifutbal, všetci hráči pred 16-kou. Pustite si záznam a pozrite tie kosy na kotníky, štípance do tváre. Alebo keď dostal Neymar ŽK za faul na Juanfrana, ako ležal na zemi, prišiel ho pomstiť obranca, kopol ho do brucha a ešte mu šlapol na brucho. Ak by toto spravil Neymar, tak by sa nerváci z Atletica zbláznili