Vyřadili jsme Ajax i s Cruyffem. Legendy Dukly vzpomínají na rok 1967

Česká stopa Johana Cruyffa, který ve čtvrtek odešel do fotbalového nebe, samozřejmě sahá do dob Československa. Přesněji do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, jež se hrálo v březnu roku 1967 a pražská Dukla v něm vyřadila Ajax Amsterdam, který tehdy začínal klepat na dveře vedoucí k nehynoucí slávě. Podobně jako Cruyff, kterému ještě nebylo dvacet.

J91a41n 78H81r74o94u93d38a 5787919355222

Tohle není novinový článek, to je úryvek z knihy. Dřív to byl Ota Pavel, dneska Jirka Jakoubek.

0/0
27.3.2016 8:11

P59a70v81e83l 66V43i63l57d66o39m62e10c 2584272378630

Pamatuji, že holandští fanoušci zaplavili Václavák. Tady se můžete podívat na krátký sestřih z obou zápasů:

+1/0
26.3.2016 18:05

J85i30r45i 89G55a57z56d13a 8894293774824

Díky , moc pěkný. Dukla tenkrát mela parádní mancaft a je fakt , že poháry hrála skutečné jen ta nejsilnější muzstva díky tehdejšímu systému

0/0
26.3.2016 22:15

R87i52c63h38a61r10d 82K42r68á21l 4598177260143

Odvetný zápas byl slušným dramatem, protože Holanďané vedli 0:1, když se v 65. minutě po rychlé výměně míče trefil Swart, ale po faulu Pronka na Nedorosta kopala Dukla penaltu - Štrunc v 71. minutě nezaváhal. O osudu utkání (za stavu 1:1 by se prodlužovalo) rozhodlo něco, co si dokonce trenér Musil před zápasem tak trochu přál - po útoku Brumovského a nedorozumění obránců Suurbiera a Soetekuowa s brankářem Balsem poslal Soetekuow směrem k brance nevýrazný oblouček, který ale gólmana přeskočil a skončil v síti. Bals totiž vyběhl pro míč a ten ho přelétl. To se stalo tři minuty před koncem.

Cruyff tehdy ještě nebyl taková hvězda, ale jak vzpomínali Viktor, Geleta i Masopust, už tehdy naznačoval, že brzy bude hráče Ajaxu převyšovat.