V závěru už to na lavičce byla pohoda, usmíval se trenér Ščasný

Fotbalová Sparta je mezi šestnácti nejlepšími celky Evropské ligy a vyhlíží páteční los. „Je to pro nás ohromný úspěch, Sparta se poprvé v historii dostala do téhle fáze. Nechci to přehánět, ale chceme si to užít,“ říkal nadšený trenér Zdeněk Ščasný po sladkém triumfu 3:0 na hřišti ruského Krasnodaru.

M35i12l77o80š 40F26r97i24e95d37l 3789767696152

Nutno také podotknout, že rozhodčí asi Krasnodar taky dvakrát nemusel, pískal velice dobře, hru nekouskoval, hráčům nebaštil fauly jak já říkám "z vlastní nešikovnosti", s ukřivděnými pohledy si na něj nikdo nepřišel. Ostřejší zákroky ocenil žlutou, za oplácení šel hráč nekompromisně ven. Byla to i instruktáž rozhodčím, jak se má takové utkání pískat. R^ Nemůžu než chválit. :-)

+9/0
26.2.2016 9:28

P11a85v66e85l 90H76o31l83m92a78n 9237154358390

Hlavně bylo skvělé i posuzování ofsajdů R^ Bezchybě celý zápas, to se jen tak nevidí.

0/0
26.2.2016 14:17

J60a55n 57V61a66r89g82u95l92i75č 7421313237473

Zřejmě je rozdíl Krasnodar na podzim a brzy na jaře čili rozehrátý a nerozehrátý..

0/0
26.2.2016 9:12

D98a58n 14R20u22b20í69n 4823443479

Za to Sparta po dvou ligových kolech je co?

+1/0
26.2.2016 9:44

J77o12s13e50f 19Š97t67r35a89y68b62l 7509788279199

Tak pane Dvořák asi jsme se dívali každý na jiný zápas.Jak můžete psát že v 1.půli měla Sparta dobrou obranu? Obrana tam lítala jak hadr na podlaze a nevěděla kam dřív skočit,koho hlídat,zvlášť Zahustel,a jenom díky neschopnosti,zbrklosti domácích nedali žádný gól a pak by to bylo ale úplně o něčem jiném a S by se asi moc neradovala.Pravda, v druhé půli se hra i obrana o třídu zlepšila a to pak rozhodlo. Nejsem pesimista ale spíš realista a varuji před názorem,že S je nyní nejlepší a že čs.fotbal se zlepšil atd.Není pravda.Jeden dobrý výsledek nedává punc zlepšené kvality čs.fotbalu.A divím se názorům že Sčasný je lepší jak Lavička atd.Kdo rozumí fotbalu,takové názory nepíše.Ano,je to paráda že S vyhrála a postoupila! Jedno vítězství však vše špatné v čs.fotbale nenapraví

+2/−1
26.2.2016 8:22

M79a32r15t91i89n 53Č69a62r82n84e43c74k13ý 2925244689775

Ščasný je na úplně jiném levelu než Lavička. Dovede reagovat na dění na hřišti, jak změnou taktiky, tak třeba přesunem hráčů na jednotlivých postech atd. Lavička nastavil taktiku a tou dohrál až do konce. A už vůbec nemluvím o tom, že by Lavička všechny 4 zápasy tradičně odehrál ve stejném složení. A ta obrana včera? Jo, lítala tam jako hadr na holi. Ale neustále bylo 6-7 lidí pod balónem, Krasnodar se nedostal do jediného přečíslení, po prohraném souboji (a bylo jich dost) přišlo okamžitě zajištění druhým hráčem. Rusové snad neměli jedinou opravdu vyloženou šanci.

+1/−1
26.2.2016 8:55

J20a19k82u64b 85K41a85m94e18n17i40c54k84ý 4589792867106

rusove meli jasnou vylozenou sanci nekde uz ve 3. minute, ale ari miril tesne mimo ;-);-)

J39a68k43u54b 92K90a29m96e81n46i39c17k96ý 4369632867126

co ten marecek, kdyz si skoro zlomil nohu a taktak netrefil vlastni branu?

0/0
26.2.2016 9:05

M60a37r14t87i65n 25Č74a25r65n74e20c71k52ý 2745644549115

Myslíš jako to, když odklízel centr na roh půl metru vedle branky? Centr, ze kterého by stejně nic nebylo? To jako bylo nějaké vážné ohrožení? To bych pak mohl brát jako vyloženou šanci i tu Frýdkovu hlavičku v prvním poločase někde z 10 metrů 5 metrů nad branku.

0/0
26.2.2016 9:16

J28o20s53e54f 48Š95t45r92a71y57b77l 7409328399229

Hrál jsem fotbal,trénoval jsem a tak napsat že tento trenér je jiný level bych si netroufal napsat ani náhodou.Viz úspěchy Lavičky v cizině.Ale to není podstatné.Každý trenér má jiný přístup a od toho se odvíjí jeho práce.Navíc každý pracuje s různými hráči...domnívám se, že o tom budete taky vědět své. Ano,6-7 hráčů bylo né pod balonem ale za balonem i za hráči.Ale to se týká pouze 1.poločasu.Já s Vámi (pořád se bavíme o 1.poloč.) nesouhlasím s Vaším názorem že neměli jedinou šanci: už ve třetí či páté minutě mohlo být rozhodnuto.Pravda,každý má svůj pohled a je to tak asi dobře,máme se o co přít a mít radost z toho,že jsme zvítězily a postoupili.Ale je třeba si vzít z 1.poloč.poučení a hrát trochu jinak či lépe aby se to potom neprojevilo s kvalitnějšími oddíly. Zdravím.

0/0
26.2.2016 9:14

M45a61r80t47i95n 95Č73a53r67n39e36c26k18ý 2345384709745

Můžu poprosit o přiblíženích těch Víťových úspěchů v cizině? Jako ten jeden australský titul za 3 sezóny? Ano, to byl velmi dobrý počin. Ale jeden jediný. Jinak po každém prohraném souboji Sparta ve sprintu během vteřiny, dvou zahuštěné vápno. Že to tam plácali kolem vápna a kolikrát nebyli schopní ani odkopnout je jiná věc, ale většina útoků Krasnodaru končila nepřipravenou střelou ze 20 metrů někam na tribunu. šnce ve třetí minutě OK. Ale dál? Nějaké závary, centry, ale šance max to, když Brabec ve skluzu zablokoval na roh střelu z takového úhlu, že by to musel Bičík hodně pokazit, aby prošla do brány.

0/0
26.2.2016 10:53

J62o95s17e52f 43Š57t22r41a68y93b93l 7669968839439

Pane Čarnecký, ono dovést v cizině během tří let mužstvo k titulu dá pořádný kus práce.A podotýkám v cizině.Já bych to nezlehčoval.Ale na druhé straně chápu i Vás, že Lavičku nemusíte.Je to věc názoru a ten Vám v žádném případě neberu.A já zase nevidím nijak velký úspěch ono včerejšího vítězství, které ale moc potěší,neboť jich moc nemáme.A upřimně,je jedno které mužstvo z českých klubů zvítězí.Ať je to Sparta,Plzeň,Ml.Boleslav či možný návrat Dukly mezi elitu.Hlavně že vidím pěkný zápas a vychutnám si to.Pochopitelně že fotbal má své klady a zápory které padají na každé mužstvo.Pokud je to mančaft Vám blízký o to je člověk méně kritický a chválí všechno.Léta fandím Spartě a těší mě,že se zvedá ale taky vidím chyby.Těšili mě i výkony Plzně a vidím její herní sesuv atd. Asi Vás moc nepotěším mojí odpovědí neb Jste chtěl abych vám napsal o Lavičkovi.Zažil jsem jej jako začínající hráč a sleduji jeho trenérskou činnost. Takže pro Vás nic nového nenapíši.Každý jednou začíná a konkrétně ve Spartě je to obzlášť těžké.Navíc nevíme jaké tam panují vztahy,což taky je důležité k rozvoji jak trenérské tak hráčské činnosti. Na rozdíl od Vás mám ten názor že v 1.půli se mohlo stát cokoliv a obrana a zvláště Zahustel často nestíhali.To jsem viděl a nebyl jsem sám.O 2.půli která byla už v režií Sparty nemám co dodat.Pouze chválu.

0/0
26.2.2016 11:19

M45a97r36t90i92n 26Č58a14r53n65e84c24k21ý 2785364679425

Samozřejmě, zdaleka ne všechno bylo ideální. Dokud se hrálo 3-5-2, byl to pořádný kolotoč. Ale od přechodu na 4-4-2 Krasnodar skončil. A jeho trenér nebyl schopen zareagovat na změnu rozestavení Sparty. Tak jako nedokázal reagovat Lavička, když nějaký silný soupeř proti němu něco změnil.

V42l10a61d41i36m60í79r 92D15v17o23ř38á34k 6866346194314

Parádní výsledek, ale také obrovské štěstí ve 2.minutě, kdy to mohlo být o úplně jinému utkání. V 1. půlce měla Sparta dobrou obranu a štěstí na pozorné rozhodčí. Druhá půle ukazuje na obrovský rozdíl, když se hraje do "plných" a je problém dát jediný gól a nebo proti mužstvu, které chce hrát dopředu. Toto zvládla Sparta mistrně, ovšem už v pondělí začne realita naší ligy a před vápnem bud čekat 8 - 9 obránců. A jsem zvědav, jestli budou stačit síly na EL, ligu a MOL Cup. To se může negativně projevit v rozhodujících a vyhecovaných zápasech např. Plzní, Slávií a podobně. Ale když už ten postup je tady, tak bych si přál anglány nebo Andrlech.

L66u65d71ě47k 42B72a55r56t80o25š 8663631350388

Sparta fantasticky rozšířila kádr, to je podle mě základ úspěchu.S těmi hráči muže plánovat taktiku a způsob hry. Teď vidím ten rozdíl v kvalitě mezi Víťou a Zděndou.Pravda je ,že Zděnek má na tom postupu velký podíl. Děkuji Zděnku.R^R^R^

PS: Souhlasím s názorem že jsme si to Sparťani včera konečně užili,byla to dlouhá cesta myslím, že 6 let..........

+8/0
26.2.2016 6:32

A54n71t46o27n41i41n 43B94l43a64z16e89k 4558772727191

Ty Scasny....mozna ti rusaci nejsou az zase tak super evropsky klub jak jsi se nam to tu snazil pred prvnim zapasem tvrdit pomoci dvou clanku na Idnesu.....;-D S velkoklubem Evropy by jste venku fakt 3:0 nevyhrali. Sorry.

0/−23
26.2.2016 1:09

D95a84n 91R77u17b62í44n 4393173229

Krasnodar vyhral svoji skupinu, porazil i Dortmund, v lize porazil i CSKA, rozpocet 1,5 mld. korun. Proc proste nepriznas, ze na Spartu nemel?

+21/−2
26.2.2016 2:17

A21n34t91o44n85i83n 56B59l43a45z95e55k 4498312827701

Ja priznavam ze na Spartu nemel, Proto to nemuze evropsky velkoklub jak se nam to tu snazil vnutit Scastny. Ale jinak super vysledek, gratuluji.

L29u19d13ě98k 78V31ě42t95r43o36v22s49k44ý 8708943462407

Ať si říká, kdo chce, co chce, tak pokud porovnáme rozpočty + výsledky českých klubů a těch zahraničních, tak mi vychází, že se v ČR ten fotbal dělá velmi dobře.

L88u45k30á11š 73P66i32s36k19á19č29e42k 6564588789469

Pokusim se to shrnout, pozn. jsem Spartan.

Cekal jsem, ze na nas vlitnou, znate to, i Scasny urcite v kabine rikal "Hosi, hlavne zvladnout prvnich 20 minut!"

Co jsem cekal, stalo se. I kdyz jsem si rikal, ze se s tim vyporadame lip. Smrdelo to jak Berbr v zakulisi nove divadelni hry "Rozhodci si vymysleji".

Z meho predzapasoveho prani vydrzet 20minut se po 20i minutach vyklubalo " Vydrzet aspon jeste deset" :-)

Pak se to trosku uklidnilo, meli jsme par rusivych brejk-podrzeni micu a vyklubalo se z toho prani dohrat polocas v klidu na 0:0 .. Stalo se.

Druha pule byla, nasim prvnim golem a zaroven nezbrklym chovanim pri nem Zahustela, v nasi rezii. Zni to povysene, priznavam, ale citil jsem to tak.

Druhy gol byla radost a naplast vsem nam spartanum, ze jsme konecne strhli tu "ostatnich" nalepku vecneho tymu,,co nezvlada dulezite zapasy. :-)

Pak uz si to clovek musel uzivat a doufam, ze si to uzivali i nespartani, protoze co hlavni, cesky klub jde dal!

K32a41r41e14l 53M96a31c97a56k 1837753216479

Parádní šňůra Sparty v EL bez prohry.To se cení...:-)

D62a44n69i44e78l 14M49u45n22z58a91r 1509418382716

rad bych podotkl a poblahopral panu trenerovi Scasnemu, ze v 20 minute prepnul ze 3 obrancu na 4....nejem ze hraci , ale i trener dokazali, ze na vysluni evropskeho fotbalu patri!