V závěru už to na lavičce byla pohoda, usmíval se trenér Ščasný

Fotbalová Sparta je mezi šestnácti nejlepšími celky Evropské ligy a vyhlíží páteční los. „Je to pro nás ohromný úspěch, Sparta se poprvé v historii dostala do téhle fáze. Nechci to přehánět, ale chceme si to užít,“ říkal nadšený trenér Zdeněk Ščasný po sladkém triumfu 3:0 na hřišti ruského Krasnodaru.

M54i59l74o50š 81F96r75i12e18d97l 3289127906662

Nutno také podotknout, že rozhodčí asi Krasnodar taky dvakrát nemusel, pískal velice dobře, hru nekouskoval, hráčům nebaštil fauly jak já říkám "z vlastní nešikovnosti", s ukřivděnými pohledy si na něj nikdo nepřišel. Ostřejší zákroky ocenil žlutou, za oplácení šel hráč nekompromisně ven. Byla to i instruktáž rozhodčím, jak se má takové utkání pískat. R^ Nemůžu než chválit. :-)

+9/0
26.2.2016 9:28

P53a27v55e83l 37H73o68l89m43a67n 9277684248400

Hlavně bylo skvělé i posuzování ofsajdů R^ Bezchybě celý zápas, to se jen tak nevidí.

0/0
26.2.2016 14:17

J33a29n 43V88a88r84g38u65l16i66č 7531683437173

Zřejmě je rozdíl Krasnodar na podzim a brzy na jaře čili rozehrátý a nerozehrátý..

0/0
26.2.2016 9:12

D37a37n 63R91u74b30í25n 4183823859

Za to Sparta po dvou ligových kolech je co?

+1/0
26.2.2016 9:44

J86o30s51e63f 25Š16t32r22a81y44b77l 7889648389239

Tak pane Dvořák asi jsme se dívali každý na jiný zápas.Jak můžete psát že v 1.půli měla Sparta dobrou obranu? Obrana tam lítala jak hadr na podlaze a nevěděla kam dřív skočit,koho hlídat,zvlášť Zahustel,a jenom díky neschopnosti,zbrklosti domácích nedali žádný gól a pak by to bylo ale úplně o něčem jiném a S by se asi moc neradovala.Pravda, v druhé půli se hra i obrana o třídu zlepšila a to pak rozhodlo. Nejsem pesimista ale spíš realista a varuji před názorem,že S je nyní nejlepší a že čs.fotbal se zlepšil atd.Není pravda.Jeden dobrý výsledek nedává punc zlepšené kvality čs.fotbalu.A divím se názorům že Sčasný je lepší jak Lavička atd.Kdo rozumí fotbalu,takové názory nepíše.Ano,je to paráda že S vyhrála a postoupila! Jedno vítězství však vše špatné v čs.fotbale nenapraví

+2/−1
26.2.2016 8:22

M16a38r87t20i88n 39Č67a40r61n62e16c14k35ý 2935924259245

Ščasný je na úplně jiném levelu než Lavička. Dovede reagovat na dění na hřišti, jak změnou taktiky, tak třeba přesunem hráčů na jednotlivých postech atd. Lavička nastavil taktiku a tou dohrál až do konce. A už vůbec nemluvím o tom, že by Lavička všechny 4 zápasy tradičně odehrál ve stejném složení. A ta obrana včera? Jo, lítala tam jako hadr na holi. Ale neustále bylo 6-7 lidí pod balónem, Krasnodar se nedostal do jediného přečíslení, po prohraném souboji (a bylo jich dost) přišlo okamžitě zajištění druhým hráčem. Rusové snad neměli jedinou opravdu vyloženou šanci.

+1/−1
26.2.2016 8:55

J45a56k12u68b 42K74a49m98e43n41i85c97k38ý 4479712347776

rusove meli jasnou vylozenou sanci nekde uz ve 3. minute, ale ari miril tesne mimo ;-);-)

J52a17k36u54b 72K63a47m20e55n97i80c41k32ý 4249442797576

co ten marecek, kdyz si skoro zlomil nohu a taktak netrefil vlastni branu?

0/0
26.2.2016 9:05

M35a10r87t26i52n 10Č81a78r52n73e40c96k46ý 2235964789755

Myslíš jako to, když odklízel centr na roh půl metru vedle branky? Centr, ze kterého by stejně nic nebylo? To jako bylo nějaké vážné ohrožení? To bych pak mohl brát jako vyloženou šanci i tu Frýdkovu hlavičku v prvním poločase někde z 10 metrů 5 metrů nad branku.

0/0
26.2.2016 9:16

J94o64s97e32f 94Š38t88r86a47y57b47l 7579668859739

Hrál jsem fotbal,trénoval jsem a tak napsat že tento trenér je jiný level bych si netroufal napsat ani náhodou.Viz úspěchy Lavičky v cizině.Ale to není podstatné.Každý trenér má jiný přístup a od toho se odvíjí jeho práce.Navíc každý pracuje s různými hráči...domnívám se, že o tom budete taky vědět své. Ano,6-7 hráčů bylo né pod balonem ale za balonem i za hráči.Ale to se týká pouze 1.poločasu.Já s Vámi (pořád se bavíme o 1.poloč.) nesouhlasím s Vaším názorem že neměli jedinou šanci: už ve třetí či páté minutě mohlo být rozhodnuto.Pravda,každý má svůj pohled a je to tak asi dobře,máme se o co přít a mít radost z toho,že jsme zvítězily a postoupili.Ale je třeba si vzít z 1.poloč.poučení a hrát trochu jinak či lépe aby se to potom neprojevilo s kvalitnějšími oddíly. Zdravím.

0/0
26.2.2016 9:14

M32a49r91t87i40n 46Č10a16r53n75e30c88k17ý 2225194849835

Můžu poprosit o přiblíženích těch Víťových úspěchů v cizině? Jako ten jeden australský titul za 3 sezóny? Ano, to byl velmi dobrý počin. Ale jeden jediný. Jinak po každém prohraném souboji Sparta ve sprintu během vteřiny, dvou zahuštěné vápno. Že to tam plácali kolem vápna a kolikrát nebyli schopní ani odkopnout je jiná věc, ale většina útoků Krasnodaru končila nepřipravenou střelou ze 20 metrů někam na tribunu. šnce ve třetí minutě OK. Ale dál? Nějaké závary, centry, ale šance max to, když Brabec ve skluzu zablokoval na roh střelu z takového úhlu, že by to musel Bičík hodně pokazit, aby prošla do brány.

0/0
26.2.2016 10:53

J62o56s29e78f 80Š34t40r71a98y38b15l 7519438319849

Pane Čarnecký, ono dovést v cizině během tří let mužstvo k titulu dá pořádný kus práce.A podotýkám v cizině.Já bych to nezlehčoval.Ale na druhé straně chápu i Vás, že Lavičku nemusíte.Je to věc názoru a ten Vám v žádném případě neberu.A já zase nevidím nijak velký úspěch ono včerejšího vítězství, které ale moc potěší,neboť jich moc nemáme.A upřimně,je jedno které mužstvo z českých klubů zvítězí.Ať je to Sparta,Plzeň,Ml.Boleslav či možný návrat Dukly mezi elitu.Hlavně že vidím pěkný zápas a vychutnám si to.Pochopitelně že fotbal má své klady a zápory které padají na každé mužstvo.Pokud je to mančaft Vám blízký o to je člověk méně kritický a chválí všechno.Léta fandím Spartě a těší mě,že se zvedá ale taky vidím chyby.Těšili mě i výkony Plzně a vidím její herní sesuv atd. Asi Vás moc nepotěším mojí odpovědí neb Jste chtěl abych vám napsal o Lavičkovi.Zažil jsem jej jako začínající hráč a sleduji jeho trenérskou činnost. Takže pro Vás nic nového nenapíši.Každý jednou začíná a konkrétně ve Spartě je to obzlášť těžké.Navíc nevíme jaké tam panují vztahy,což taky je důležité k rozvoji jak trenérské tak hráčské činnosti. Na rozdíl od Vás mám ten názor že v 1.půli se mohlo stát cokoliv a obrana a zvláště Zahustel často nestíhali.To jsem viděl a nebyl jsem sám.O 2.půli která byla už v režií Sparty nemám co dodat.Pouze chválu.

0/0
26.2.2016 11:19

M87a65r74t95i30n 18Č48a38r94n57e53c56k73ý 2485804739385

Samozřejmě, zdaleka ne všechno bylo ideální. Dokud se hrálo 3-5-2, byl to pořádný kolotoč. Ale od přechodu na 4-4-2 Krasnodar skončil. A jeho trenér nebyl schopen zareagovat na změnu rozestavení Sparty. Tak jako nedokázal reagovat Lavička, když nějaký silný soupeř proti němu něco změnil.

V76l66a32d28i64m76í78r 78D36v74o31ř70á34k 6806696914184

Parádní výsledek, ale také obrovské štěstí ve 2.minutě, kdy to mohlo být o úplně jinému utkání. V 1. půlce měla Sparta dobrou obranu a štěstí na pozorné rozhodčí. Druhá půle ukazuje na obrovský rozdíl, když se hraje do "plných" a je problém dát jediný gól a nebo proti mužstvu, které chce hrát dopředu. Toto zvládla Sparta mistrně, ovšem už v pondělí začne realita naší ligy a před vápnem bud čekat 8 - 9 obránců. A jsem zvědav, jestli budou stačit síly na EL, ligu a MOL Cup. To se může negativně projevit v rozhodujících a vyhecovaných zápasech např. Plzní, Slávií a podobně. Ale když už ten postup je tady, tak bych si přál anglány nebo Andrlech.

L37u60d68ě89k 55B80a89r97t20o43š 8753971950788

Sparta fantasticky rozšířila kádr, to je podle mě základ úspěchu.S těmi hráči muže plánovat taktiku a způsob hry. Teď vidím ten rozdíl v kvalitě mezi Víťou a Zděndou.Pravda je ,že Zděnek má na tom postupu velký podíl. Děkuji Zděnku.R^R^R^

PS: Souhlasím s názorem že jsme si to Sparťani včera konečně užili,byla to dlouhá cesta myslím, že 6 let..........

+8/0
26.2.2016 6:32

A81n17t13o83n68i67n 59B23l84a25z16e74k 4968172437301

Ty Scasny....mozna ti rusaci nejsou az zase tak super evropsky klub jak jsi se nam to tu snazil pred prvnim zapasem tvrdit pomoci dvou clanku na Idnesu.....;-D S velkoklubem Evropy by jste venku fakt 3:0 nevyhrali. Sorry.

0/−23
26.2.2016 1:09

D72a66n 18R33u24b66í26n 4493723879

Krasnodar vyhral svoji skupinu, porazil i Dortmund, v lize porazil i CSKA, rozpocet 1,5 mld. korun. Proc proste nepriznas, ze na Spartu nemel?

+21/−2
26.2.2016 2:17

A88n80t12o95n27i83n 19B26l51a31z89e90k 4678262387241

Ja priznavam ze na Spartu nemel, Proto to nemuze evropsky velkoklub jak se nam to tu snazil vnutit Scastny. Ale jinak super vysledek, gratuluji.

L77u77d20ě87k 96V31ě64t79r64o21v40s81k98ý 8908943102907

Ať si říká, kdo chce, co chce, tak pokud porovnáme rozpočty + výsledky českých klubů a těch zahraničních, tak mi vychází, že se v ČR ten fotbal dělá velmi dobře.

L36u78k86á48š 59P13i86s55k62á25č13e28k 6524578889199

Pokusim se to shrnout, pozn. jsem Spartan.

Cekal jsem, ze na nas vlitnou, znate to, i Scasny urcite v kabine rikal "Hosi, hlavne zvladnout prvnich 20 minut!"

Co jsem cekal, stalo se. I kdyz jsem si rikal, ze se s tim vyporadame lip. Smrdelo to jak Berbr v zakulisi nove divadelni hry "Rozhodci si vymysleji".

Z meho predzapasoveho prani vydrzet 20minut se po 20i minutach vyklubalo " Vydrzet aspon jeste deset" :-)

Pak se to trosku uklidnilo, meli jsme par rusivych brejk-podrzeni micu a vyklubalo se z toho prani dohrat polocas v klidu na 0:0 .. Stalo se.

Druha pule byla, nasim prvnim golem a zaroven nezbrklym chovanim pri nem Zahustela, v nasi rezii. Zni to povysene, priznavam, ale citil jsem to tak.

Druhy gol byla radost a naplast vsem nam spartanum, ze jsme konecne strhli tu "ostatnich" nalepku vecneho tymu,,co nezvlada dulezite zapasy. :-)

Pak uz si to clovek musel uzivat a doufam, ze si to uzivali i nespartani, protoze co hlavni, cesky klub jde dal!

K97a54r40e66l 30M12a93c52a75k 1837863426259

Parádní šňůra Sparty v EL bez prohry.To se cení...:-)

D11a20n59i10e51l 39M42u82n19z45a17r 1439918202726

rad bych podotkl a poblahopral panu trenerovi Scasnemu, ze v 20 minute prepnul ze 3 obrancu na 4....nejem ze hraci , ale i trener dokazali, ze na vysluni evropskeho fotbalu patri!