Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší

V Brazílii, kde je fotbal „doma“, by se mohl zrodit nejofenzivnější turnaj historie. „Máme slušnou šanci na to, že padne rekordní počet branek,“ věří známý trenér Gérard Houllier z technické studijní skupiny FIFA. A čísla, jež se svými spolupracovníky předložil, jsou přesvědčivá. Oproti poslednímu MS padá víc gólů a zároveň se uděluje méně karet.

P15e28t92r 43A59n58d81e70r12l57e 5225628263428

Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší a těch chyb rozhodčích si nikdo z FIFA asi ani nevšiml. Jen to co se hodí do krámu.

0/0
4.7.2014 8:27

J18a15r79o42s80l33a82v 22Č57á66p 4723676740742

Oproti před čtyřmi lety chybí vuvuzely - a hned je líp. ;-)

J24i47ř90í 57N27o16v37á24k 6254842159251

Vyborny napad mate, opet jste posunul svůj level...:)

0/−1
3.7.2014 19:49

D79a96n66i51e89l 54M36a73r90t72í85n38e50k 4213453353109

A muzu se zeptat co je na tom tak spatnyho ?

0/0
3.7.2014 19:58

J17i90ř58í 88N77o95v16á24k 6524742939941

Kolik by se hrálo například? 40, 50, 20 minut? Atd. Proste blbost!

0/0
3.7.2014 20:05

D83a59n29i52e34l 75M60a29r37t51í55n85e54k 4413983323159

Aha asi ste me spatne pochopil a i ja to blbe formuloval. Myslel sem to tak ze by se pri preruseni hry i prerusil cas stejne jako v hokeji a nemuselo by se pak resit kolik ma rozhodci spravne nastavit. Ale cas by zustan normalne 2x45 minut

0/0
3.7.2014 20:08

J52i11ř35í 39N57o72v93á59k 6884152159931

Takže by ten zápas trval třeba 4 hodiny jo? Výborný nápad!

J93i81ř21í 56N93o10v49á28k 6444642319761

Hokejový zápas je 60 minut a hraje se 2,5 násobně dlouho! Fotbalový už ted trva 2 hodiny a vy byste pri každém přerušení cas zastavovat! Vázne vam často moc veci nedochází!

J33i63ř17í 42N56o73v76á49k 6314852259211

Ja psal, ze bez přestavěl? Pojďte už tu hlavu použit! Píšu o trvání zápasu! Mimochodem, účastním se cca 100 hokejových zápasu za sezónu!

0/0
3.7.2014 20:57

D93a70n35i78e84l 97M18a36r84t27í46n97e47k 4433753473569

no psal jste že hokej je 60 minut a hraje se 2,5 násobně nic o pauzách jste nepsal

0/0
3.7.2014 20:58

J35i27ř14í 12N95o25v45á25k 6404922629121

No prave, kdybyste občas přemýšlel, věděl byste jak to myslím!

J27i44ř79í 15N23o52v10á26k 6124672859181

Jsi asi vázne hloupý a to velmi! Ty ne ja jsi napsal, ze bys nechal 2x 45 minut, ale se zastavováním casto míry pri každém přerušení! Cas zápasu by se v tom případe ztrojnásobil! Takže ty napíšeš blábol a o dva příspěvky dále to házet na me!

J56i73ř34í 54N93o55v28á60k 6114672479691

Co jsi zase nepochopil? Můj příspěvek nebo omluvu za to, ze mi tam tablet občas hodi jiný slovo?

0/0
3.7.2014 21:10

D88a31n10i42e22l 29M15a20r22t66í37n17e48k 4473303163259

ja si tam zadny chyby nevšiml tak sem se divil co si psal najednou casomiry....tablet sorry

0/0
3.7.2014 21:12

J43i79ř24í 59N11o92v32á91k 6844342529501

Ok, na to co jsem jsi ale nezareagoval, není jak co?

J17i33ř66í 96N60o68v55á28k 6644772189421

Ja taky nežádám odpověd, ale reakci...:)

0/0
3.7.2014 21:28

D14a14n79i66e88l 16M50a93r37t33í87n29e23k 4923503933899

reakce je jednoduchá : nemyslím si že by to extra zdržovalo hru a naopak by ji to pomohlo

0/0
3.7.2014 21:32

J16i60ř20í 93N42o94v75á74k 6864332299931

Pořad si tedy stojí za svým, ze 2x 45 minut se zastavováním? Ten zápas by trval 4-4,5 hodiny!

0/0
3.7.2014 21:33

D40a13n42i75e62l 45M96a51r31t76í88n43e14k 4213883683879

ano stojím! a žádný důkaz o tom že by to mělo trvat i s 15 minutovou přestávkou 2x tak dlouho a ještě kousek k tomu

0/0
3.7.2014 21:36

J27i63ř50í 47N96o87v11á91k 6194762559781

Dukaz je každy zápas, vem si stovky a zastav cas po každy a uvidíš! Pokud nechceš, tak ti povím, ze už se par lidi namáhali to změřit a z každého poločasu se hraje 20 až 25 minut čistého času, což znamená, ze ten zápas by se natáhl víc nez dvakrát!

J48i63ř72í 42N21o69v82á95k 6884812649851

To zdržování ve většině pripadu nezabere tolik času! Těžko by přestali fauloval, kopat to do autu nebo na roh atd! Proste blbost

0/0
3.7.2014 21:45

F28i41l85i62p 61J88a98r26a49b 1693507700987

Čistý čas fotbalových zápasů se samozřejmě také měřil, pokud se nepletu, vycházel průměr kolem 25ti minut na poločas, tj.celkem 50 minut.

A zavést čistý čas by samozřejmě nebylo vůbec od věci, odpadlo by trapné tahání času simulacemi bolesti, poleháváním, zdržováním gólmanů apod. a nebylo by sporu o tom, kdy se má pískat konec.

+2/0
3.7.2014 20:53

J86i35ř53í 73N90o28v27á19k 6444652439221

Jistě, a co zvětšit brány at je víc golu, dat tam ne jednoho ale tři hlavní rozhodčí... Dokonce někdo u nas vymyslel točící se tyčky, aby každy míč jdoucí do tyče byl gól! Super nápady!

0/0

D97a12n88i58e45l 42M30a49r94t25í33n67e45k 4503973603279

teď bych chtěl slyšel ty tvoje pokud nějaký vůbec máš a nebo se pouze bavíš tím že shazuješ nápady ostatních :D

0/0
3.7.2014 21:01

J91i52ř73í 90N76o35v50á50k 6204362299751

Moje nápady? Jen mi přijde vtipné, jak je na diskuzi každej chytrej, vsechno by vylepšil atd. Nápady nemám, názory ano! Jestli te zajímají, tak bych se spokojil s dodatečným potrestanim čehokoliv na základě dostupných dat! Připadne ponechání zraněného hráče za čarou delší cas! Nic prelomoveho, fotbal by měl zůstat fotbalem!

0/0
3.7.2014 21:04

D85a12n91i26e21l 89M88a22r90t94í94n59e52k 4813773893879

no aspoň že to nejsou bejkárny :) ale nevim čim by fotbal nezustal fotbalem kdyby šel kupředu

0/0

F39i78l30i25p 29J85a30r10a90b 1583167730357

Proč odbíháte k nesmyslným extrémům ? Klasická taktika lidí, co nemají žádný argument.

+1/0
3.7.2014 21:02

J76i96ř79í 50N43o96v41á25k 6704582309351

Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně, stačilo by dbát na postih všech tech veci co všechny štvou pomoci současných pravidel! Stačí?

0/0

D76a50n42i47e70l 11M48a47r58t92í24n38e85k 4733213953309

kdo řiká hrát 2x25 minut ?

0/0
3.7.2014 21:11

J60i47ř17í 44N10o17v64á80k 6324652579141

To vázne není mozne... Tu tupost musíš předstírat ne jenom? Začalo tim cele to vlákno, ze to čistého v dnešní době vychází cca 25 minut! Ze ja se s tebou pouštěl do řeči!

0/0
3.7.2014 21:18

D66a39n86i70e19l 54M60a53r12t21í17n71e76k 4923603363309

nikdo tady ale nikdy netvrdil ze se ma zmenit hrat na 2x25 čistýho času což si sám napsal :) jediny čim to začalo bylo že by se mělo hrat čistej čas

viz: toto Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně

0/0
3.7.2014 21:24

J29i18ř30í 89N82o32v86á29k 6864382909481

Bože umíš číst? Pokud ano, přečti si co psal kolega Jarab! Pak se zamysli a zareaguj!

0/0
3.7.2014 21:26

F32i41l24i74p 35J61a72r63a90b 1783397210887

Jenže podle mě do budoucna bude čistý čas nutným, právě proto, aby se daly postihovat věci, které jsou dnes nejproblematičtější, tj.penalty a offsidy. Každá akce se nechá dohrát a hra bude normálně pokračovat, dokud nedostane rozhodčí na ploše pokyn od vyhodnocovačů kdesi ve studiu, že daná situace nebyla košer. Pak se vrátí čas a bude se kopat penalta, nebo se naopak místo gólu bude odpískán ofsajd atd. Vzhledem k tomu, jak rychle dnes vidíme opakované záběry (do 5ti vteřin), by to nebylo ani tak velké zdržení.

Hrát 2x25 čistého by podle mě nemusela být zase tak velká změna, poločas (i zápas) by trval patrně podobně dlouho, tj.kolem 90ti minut, maximálně o něco déle, pokud by se zavedlo video tím způsobem, jak jsem psal.

Pravidla bych nijak neměnil, ta by zůstala stejná, jen možná by se muselo udělat pár nových kvůli vracení času. Ale zásadně by se tímto omezil vliv chybujících rozhodčích na průběh a výsledek zápasu.

Můžeme se tu bavit o technickém provedení, detailech atd., ale fakt je ten, že hlavním problémem fotbalu je lidský element a jeho logická chybovost, protože náš organismus nedokáže vyhodnotit veškeré herní situace ve zlomku vteřiny správně. S pomocí videa by se dalo 90% chyb odstranit. Zbytek jsou rozhodnutí, která jsou těsná a sporná i s pomocí videa. takže tento element spornosti by z fotbalu vůbec nevymizel, naopak, diskutovalo by se o něm ještě zuřivěji a konspirátoři by zase mohli splétat své teorie. Ale zmizely by jasné, do očí bijící chyby, které fotbal ničí.

+1/0
3.7.2014 21:43

D64a78n24i50e85l 94M49a35r93t60í56n12e53k 4233363753639

no to tvrzení že by hráči měli stejně 90 minut i v připadě praktikování 2x25 je přece blbost

0/0
3.7.2014 21:49

J46i77ř66í 91N75o89v86á63k 6564122769141

Prave ze měli a je to i odkázané! 20 až 25 minut se nehraje každy poločaspoločas

0/0
3.7.2014 21:50

D42a98n31i90e98l 44M98a54r15t22í13n38e74k 4683503443459

teď možná budu vypadat jak blbec ale jak se může z 2x25 čistýho času stát to že budou hrát 90 minut ? to je jako kdyby jste prohlásil že v hokeji kde se hraje 60 minut čistej čas maj hráči na daní gólů třeba 100 minut

0/0
3.7.2014 21:54

J24i72ř18í 83N75o37v52á25k 6484392849631

Ano vypadat...:) Jako v hokeji, hraje se 60 minut čistého ale každá třetina trva 35-40 minut, záleží jak se píska! Fotbal by byl stejne! Aby to trvalo realne 45 minut, muselo by se hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 22:08

D93a83n51i35e98l 28M95a20r34t86í31n59e84k 4763813313639

no jasně trvá 35-40 minut ale za tim si stojim ze ty hraci nemaj tech 35-40 minut na to dat gol ale maj moznost dat gol behem tech 20 minut jak dlouho čisteho casu ta tretina trva

0/0
3.7.2014 22:11

J24i71ř56í 86N42o64v13á42k 6144872939191

Stroj si za čím chceš! Zkratka kdyz budes chtít aby poločas trval 45 minut, například. Kvůli TV přenosu, tak se bude hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 23:07

D87a69n68i40e14l 69M76a87r65t66í83n73e16k 4913973333789

skoda ze se teda bavim o necem jinim :D a pokud chces tvrdit ze kdyz tretina ma 20 minut tak hrac ma tak 35-40 minut na to dat gol tak me nerikej neco o tom ze sem natvrdlej