Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší

V Brazílii, kde je fotbal „doma“, by se mohl zrodit nejofenzivnější turnaj historie. „Máme slušnou šanci na to, že padne rekordní počet branek,“ věří známý trenér Gérard Houllier z technické studijní skupiny FIFA. A čísla, jež se svými spolupracovníky předložil, jsou přesvědčivá. Oproti poslednímu MS padá víc gólů a zároveň se uděluje méně karet.

P88e28t46r 18A30n38d27e42r29l78e 5435308553788

Nadšená FIFA: Padá víc gólů, uděluje se méně karet a hra je plynulejší a těch chyb rozhodčích si nikdo z FIFA asi ani nevšiml. Jen to co se hodí do krámu.

0/0
4.7.2014 8:27

J76a42r91o65s58l28a26v 81Č58á91p 4323666530652

Oproti před čtyřmi lety chybí vuvuzely - a hned je líp. ;-)

J88i57ř90í 16N18o15v10á56k 6824442169681

Vyborny napad mate, opet jste posunul svůj level...:)

0/−1
3.7.2014 19:49

D54a85n62i84e61l 76M55a92r39t91í74n33e46k 4213723583629

A muzu se zeptat co je na tom tak spatnyho ?

0/0
3.7.2014 19:58

J27i98ř93í 13N68o42v19á61k 6594552669851

Kolik by se hrálo například? 40, 50, 20 minut? Atd. Proste blbost!

0/0
3.7.2014 20:05

D56a54n45i47e69l 75M42a53r20t49í50n41e62k 4923953823679

Aha asi ste me spatne pochopil a i ja to blbe formuloval. Myslel sem to tak ze by se pri preruseni hry i prerusil cas stejne jako v hokeji a nemuselo by se pak resit kolik ma rozhodci spravne nastavit. Ale cas by zustan normalne 2x45 minut

0/0
3.7.2014 20:08

J68i96ř42í 51N92o65v44á22k 6654842529531

Takže by ten zápas trval třeba 4 hodiny jo? Výborný nápad!

J49i75ř45í 35N93o89v58á34k 6434622889111

Hokejový zápas je 60 minut a hraje se 2,5 násobně dlouho! Fotbalový už ted trva 2 hodiny a vy byste pri každém přerušení cas zastavovat! Vázne vam často moc veci nedochází!

J46i49ř86í 86N58o25v19á16k 6274382219711

Ja psal, ze bez přestavěl? Pojďte už tu hlavu použit! Píšu o trvání zápasu! Mimochodem, účastním se cca 100 hokejových zápasu za sezónu!

0/0
3.7.2014 20:57

D63a71n29i57e37l 58M71a53r50t14í65n40e37k 4203933653859

no psal jste že hokej je 60 minut a hraje se 2,5 násobně nic o pauzách jste nepsal

0/0
3.7.2014 20:58

J80i21ř96í 95N31o96v22á11k 6234762879801

No prave, kdybyste občas přemýšlel, věděl byste jak to myslím!

J58i47ř31í 53N29o45v26á23k 6754422749161

Jsi asi vázne hloupý a to velmi! Ty ne ja jsi napsal, ze bys nechal 2x 45 minut, ale se zastavováním casto míry pri každém přerušení! Cas zápasu by se v tom případe ztrojnásobil! Takže ty napíšeš blábol a o dva příspěvky dále to házet na me!

J21i81ř54í 17N83o54v13á50k 6464452939211

Co jsi zase nepochopil? Můj příspěvek nebo omluvu za to, ze mi tam tablet občas hodi jiný slovo?

0/0
3.7.2014 21:10

D76a50n77i24e20l 78M44a80r37t46í87n72e21k 4773113573519

ja si tam zadny chyby nevšiml tak sem se divil co si psal najednou casomiry....tablet sorry

0/0
3.7.2014 21:12

J26i45ř14í 84N73o92v96á77k 6134902409601

Ok, na to co jsem jsi ale nezareagoval, není jak co?

J94i16ř52í 54N98o30v10á89k 6364122579801

Ja taky nežádám odpověd, ale reakci...:)

0/0
3.7.2014 21:28

D46a16n87i14e30l 89M16a46r97t69í26n96e70k 4363683863859

reakce je jednoduchá : nemyslím si že by to extra zdržovalo hru a naopak by ji to pomohlo

0/0
3.7.2014 21:32

J30i68ř28í 13N95o17v84á86k 6154472199501

Pořad si tedy stojí za svým, ze 2x 45 minut se zastavováním? Ten zápas by trval 4-4,5 hodiny!

0/0
3.7.2014 21:33

D83a25n58i55e15l 77M49a69r23t43í24n68e56k 4813353883559

ano stojím! a žádný důkaz o tom že by to mělo trvat i s 15 minutovou přestávkou 2x tak dlouho a ještě kousek k tomu

0/0
3.7.2014 21:36

J83i72ř60í 22N13o15v42á38k 6764492989121

Dukaz je každy zápas, vem si stovky a zastav cas po každy a uvidíš! Pokud nechceš, tak ti povím, ze už se par lidi namáhali to změřit a z každého poločasu se hraje 20 až 25 minut čistého času, což znamená, ze ten zápas by se natáhl víc nez dvakrát!

J56i23ř81í 94N40o31v74á57k 6374802199251

To zdržování ve většině pripadu nezabere tolik času! Těžko by přestali fauloval, kopat to do autu nebo na roh atd! Proste blbost

0/0
3.7.2014 21:45

F27i37l37i50p 66J95a29r72a71b 1603687800317

Čistý čas fotbalových zápasů se samozřejmě také měřil, pokud se nepletu, vycházel průměr kolem 25ti minut na poločas, tj.celkem 50 minut.

A zavést čistý čas by samozřejmě nebylo vůbec od věci, odpadlo by trapné tahání času simulacemi bolesti, poleháváním, zdržováním gólmanů apod. a nebylo by sporu o tom, kdy se má pískat konec.

+2/0
3.7.2014 20:53

J15i27ř24í 42N95o40v29á87k 6794302369271

Jistě, a co zvětšit brány at je víc golu, dat tam ne jednoho ale tři hlavní rozhodčí... Dokonce někdo u nas vymyslel točící se tyčky, aby každy míč jdoucí do tyče byl gól! Super nápady!

0/0

D17a85n91i76e48l 67M42a43r51t33í37n29e77k 4583753653809

teď bych chtěl slyšel ty tvoje pokud nějaký vůbec máš a nebo se pouze bavíš tím že shazuješ nápady ostatních :D

0/0
3.7.2014 21:01

J86i94ř54í 10N72o35v14á59k 6254412499891

Moje nápady? Jen mi přijde vtipné, jak je na diskuzi každej chytrej, vsechno by vylepšil atd. Nápady nemám, názory ano! Jestli te zajímají, tak bych se spokojil s dodatečným potrestanim čehokoliv na základě dostupných dat! Připadne ponechání zraněného hráče za čarou delší cas! Nic prelomoveho, fotbal by měl zůstat fotbalem!

0/0
3.7.2014 21:04

D36a47n16i11e33l 59M20a37r95t33í92n35e46k 4783803883939

no aspoň že to nejsou bejkárny :) ale nevim čim by fotbal nezustal fotbalem kdyby šel kupředu

0/0

F63i46l64i62p 17J91a34r81a27b 1433607870267

Proč odbíháte k nesmyslným extrémům ? Klasická taktika lidí, co nemají žádný argument.

+1/0
3.7.2014 21:02

J32i35ř91í 53N25o85v31á28k 6534982659381

Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně, stačilo by dbát na postih všech tech veci co všechny štvou pomoci současných pravidel! Stačí?

0/0

D84a63n12i28e62l 93M53a24r64t60í94n84e36k 4293543813299

kdo řiká hrát 2x25 minut ?

0/0
3.7.2014 21:11

J16i25ř58í 48N78o10v66á42k 6924632949671

To vázne není mozne... Tu tupost musíš předstírat ne jenom? Začalo tim cele to vlákno, ze to čistého v dnešní době vychází cca 25 minut! Ze ja se s tebou pouštěl do řeči!

0/0
3.7.2014 21:18

D75a19n46i98e34l 31M38a32r62t63í49n17e72k 4603713393179

nikdo tady ale nikdy netvrdil ze se ma zmenit hrat na 2x25 čistýho času což si sám napsal :) jediny čim to začalo bylo že by se mělo hrat čistej čas

viz: toto Mam argument! Měnit tradiční hru takto zásadním způsobem, tzn. Hrát 2x25 minut je zbytečně

0/0
3.7.2014 21:24

J26i94ř40í 49N97o47v83á16k 6884152639441

Bože umíš číst? Pokud ano, přečti si co psal kolega Jarab! Pak se zamysli a zareaguj!

0/0
3.7.2014 21:26

F84i68l39i57p 55J88a51r57a84b 1123967260587

Jenže podle mě do budoucna bude čistý čas nutným, právě proto, aby se daly postihovat věci, které jsou dnes nejproblematičtější, tj.penalty a offsidy. Každá akce se nechá dohrát a hra bude normálně pokračovat, dokud nedostane rozhodčí na ploše pokyn od vyhodnocovačů kdesi ve studiu, že daná situace nebyla košer. Pak se vrátí čas a bude se kopat penalta, nebo se naopak místo gólu bude odpískán ofsajd atd. Vzhledem k tomu, jak rychle dnes vidíme opakované záběry (do 5ti vteřin), by to nebylo ani tak velké zdržení.

Hrát 2x25 čistého by podle mě nemusela být zase tak velká změna, poločas (i zápas) by trval patrně podobně dlouho, tj.kolem 90ti minut, maximálně o něco déle, pokud by se zavedlo video tím způsobem, jak jsem psal.

Pravidla bych nijak neměnil, ta by zůstala stejná, jen možná by se muselo udělat pár nových kvůli vracení času. Ale zásadně by se tímto omezil vliv chybujících rozhodčích na průběh a výsledek zápasu.

Můžeme se tu bavit o technickém provedení, detailech atd., ale fakt je ten, že hlavním problémem fotbalu je lidský element a jeho logická chybovost, protože náš organismus nedokáže vyhodnotit veškeré herní situace ve zlomku vteřiny správně. S pomocí videa by se dalo 90% chyb odstranit. Zbytek jsou rozhodnutí, která jsou těsná a sporná i s pomocí videa. takže tento element spornosti by z fotbalu vůbec nevymizel, naopak, diskutovalo by se o něm ještě zuřivěji a konspirátoři by zase mohli splétat své teorie. Ale zmizely by jasné, do očí bijící chyby, které fotbal ničí.

+1/0
3.7.2014 21:43

D66a51n74i51e74l 27M37a37r35t75í67n63e28k 4763713623929

no to tvrzení že by hráči měli stejně 90 minut i v připadě praktikování 2x25 je přece blbost

0/0
3.7.2014 21:49

J44i25ř74í 86N76o94v20á58k 6274712309801

Prave ze měli a je to i odkázané! 20 až 25 minut se nehraje každy poločaspoločas

0/0
3.7.2014 21:50

D32a24n97i24e89l 41M95a18r63t23í87n35e17k 4593923713929

teď možná budu vypadat jak blbec ale jak se může z 2x25 čistýho času stát to že budou hrát 90 minut ? to je jako kdyby jste prohlásil že v hokeji kde se hraje 60 minut čistej čas maj hráči na daní gólů třeba 100 minut

0/0
3.7.2014 21:54

J37i21ř78í 94N91o67v80á50k 6714882569641

Ano vypadat...:) Jako v hokeji, hraje se 60 minut čistého ale každá třetina trva 35-40 minut, záleží jak se píska! Fotbal by byl stejne! Aby to trvalo realne 45 minut, muselo by se hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 22:08

D92a57n54i17e55l 12M61a69r49t38í45n74e54k 4383303373499

no jasně trvá 35-40 minut ale za tim si stojim ze ty hraci nemaj tech 35-40 minut na to dat gol ale maj moznost dat gol behem tech 20 minut jak dlouho čisteho casu ta tretina trva

0/0
3.7.2014 22:11

J79i26ř11í 47N64o88v60á50k 6854402559261

Stroj si za čím chceš! Zkratka kdyz budes chtít aby poločas trval 45 minut, například. Kvůli TV přenosu, tak se bude hrát 20 minut čistého!

0/0
3.7.2014 23:07

D73a27n52i49e52l 70M65a42r27t60í56n40e11k 4533983743139

skoda ze se teda bavim o necem jinim :D a pokud chces tvrdit ze kdyz tretina ma 20 minut tak hrac ma tak 35-40 minut na to dat gol tak me nerikej neco o tom ze sem natvrdlej