Čekal jsem na občerstvení, řekl Van Gaal. Změnil taktiku a tým vyhrál

Před osmifinále proti Mexiku kouč nizozemských fotbalistů Louis van Gaal vyzýval, aby sudí přerušovali hru a v horkém počasí hráčům umožnili se napít. Poslední pauzu k občerstvení trenér využil k udílení taktických pokynů, díky nimž Nizozemci zápas otočili na konečných 2:1.

L76u32k40á36š 44K85u23n35c 3208557115200

Takze pro trictvrte diskutujicich, sepiste nove pravidla ve stylu, tohle je faul jen do 80minuty a tohle zas muzu pisknout jeste v 85minute. Faul je proste faul a je jedno jestli bude v druhe nebo v posledni minute zapasu. Jinak k clanku, rozhodci nepisknul predtim 2 penalty toze nespadnul tak se poucil, kontakt tam byl a hotovo

0/−1
30.6.2014 14:13

J16a40n 76K77l92e56č38k15a 9175126639352

Hezky se pochválil. Nezaujatému divákovi by se skoro mohlo zdát, že Holandsko hraje prakticky bez systému. Zakopou se a čekají, až uteče Robben a dá gól/vymodlí si penaltu. Je škoda, že tolik dobrých spoluhráčů kvůli tomuto nesystému nedostane příležitost se prosadit.

0/0
30.6.2014 13:04

D80a77v69i89d 34C13e83j20c39h92a 7776877829426

van gaal si privlastnil vyhru a pritom na lavicce cucel jeste v 80min. jak jeliman

+4/0
30.6.2014 11:16

M29o67j37m66í75r 17V48r14t28o51c11h 2870573732832

V tomto zápase vyhrálo herně jasně lepší mužstvo Nizozemska a zaslouženě postupuje mezi 8 nejlepších mužstev světa. Oproti třeba herně neduživým Mexičanům, kteří umí jen trapně křičet .

L33u49d26v15i73k 92S81p27i45n36k29a 1282317160235

mexiko nic nepředvedlo, ačkoliv jim nahrálo klima a za beton po golu přišel zasloužený trest. jihoameričané a středoameričané vůbec nic pohledného nepředvádějí. včetně brazilie a argentiny.

L87u38d38v91i19k 19S34p16i78n27k23a 1342337670125

tak holandsko sehrálo divácky zajímavé zápasy. costa rica byla  právě proti řecku zoufalá a v antifotbalu ho překonala.

0/−2
30.6.2014 9:56

H15o16n55z65a 61S12p59i91l50k76a 3607829465112

mas namysli ten uvodi zapas? tim jejich dobry vykon skoncil...hrali taky dva zapasy antifotbal..i s dnesnim tri...jejich nemohoucnost byla do nebe volajici..ale aspon hrali ve dvanacti tak to nakonec zlomili :)

+2/0
30.6.2014 9:58

P87a18v22e88l 39N53e46d89o19m72a95n34s21k73ý 4315179558550

jo druhou půlku proti Španělům - to bych nenazýval množným číslem "zápasy"

J74a24n 38V49a62r51g85u65l23i95č 7921653357183

Já spíše zírám, jak to mohou dnešní rozhodčí vůbec dokázat pískat při neustálých kontaktních soubojích hráčů, tj. rozlišit, kdy faul je a kdo jej udělal..

+2/0
30.6.2014 9:30

H64o69n82z77a 80S35p71i72l78k80a 3617669145302

Vemte si ze ten vyrok zmaril X letou praci...proto je co? Lepsi se na ten fotbal vysrat a nehrat ho :-)

K79a34r22e62l 97F34a92j85t 5388252101483

Koukám, že se ve většině příspěvků řeší jestli byl před penaltou "kontakt" (který by ospravedlňoval písknutí penalty). Možná to až příliš ukazuje kam fotbal - rozhodčí - ochotně padající hráči došel. Kontaktů je, zvláště v šestnáctce, tolik, že při této optice by pomalu nemohl padnout gól jinak než z penalty. Minimálně po standardkách (rozích) by se musela vždy kopat penalta nebo být pískán faul na bránícího hráče - dle libovůle sudího, protože by na každou stranu mohl písknou pětkrát.

To, že se taková penalta pískne je zcela proti duchu pravidel. Penalta má být za zmaření šance či "nezpochybnitelný faul" a nikoli za to, že se někdo někoho dotkne a ten se skácí! V tomto případě útočník udělá teatrální pohyb nejen při samotném pádu, ale i tím pseudokrokem aby se do kontaktu dostal. Něco podobného opravdu pravidla pro  penaltu nepředpokládají. Nic podobného pravidla rozhodně nepředpokládají.

Navíc ten kontakt byl z takových, kde kromě Robbena, by se při neodpískání, pokud by se stalo v poli, nikdo ani nepodivoval. Při penaltě by to mělo být snad spíš obráceně. A o tom, že by se neměly pískat kontakty, ale skutečné fauly, svědčí paralela v podobě nepískání "nastřelených rukou" ...

+4/−2
30.6.2014 9:25

B15o41h59d67a36n 78M23a85r42e44k 5365616147384

Od toho je tam rozhodčí, aby posoudil zda se jedná o simulaci nebo faul. "Nastřelená ruka" neexistuje, buď je u těla - to se nepíská, a nebo od těla a to se píská.

Vlastně nevim o čem píšete.

+3/0
30.6.2014 9:33

P92e83t57r 95M92ü83l81l79e83r 9308232855

ty názory, že "kontakt tam byl" jsou směšné....v první půli útočníkovi Mexika málem ukopli hlavu - jasná penalta... také tam byl kontakt a na druhé straně byla v 1. půli také pentle na Robbena jasná....ta v poslední minutě nikoliv....

+6/−1
30.6.2014 9:24

R42o50s54t58i32s35l57a93v 64S59t75r93ž21í95n74e39k 2291651841822

s tím prvním poločasem souhlasím, jen dodám že roben při tom prvním se nesnažil něco předstírat

0/0
30.6.2014 9:29

P83e47t60r 51M12a62r94e19č58e30k 1823631749518

Doufám že ta simulantská lysohlávka se do finále nedostane. A sudí že nebude moci týden na velkou :-).

+4/−4
30.6.2014 9:10

T96o42m12á22š 30J49á29r63a83i 7437616329472

sice cist umim ale tohle cist nebudu, vyuziju znalosti psani. myslim, ze to poskodilo turnaj, kdyz se dal studovat Suarez tak proc ne Robben po zapase. Koukal jsem nato s kamaradem ktery veril ve vitezstvi Holandska. Ja jsem si byl jisty silou a chuti po titulu Mexika! Po vyrovnani Holandskem jsme se dokonce stavili teprve. Ja jsem vedel, ze Mexiko potrebuje byt ve tlaku aby jeho hraci ukazali sve mistrovstvi, ale hrani faulu Robbenem, to je s cim jsem nepocital, a ted predstava, stat se toto Braz

+1/−6
30.6.2014 9:05

T98o29m32á14š 88J18á26r21a12i 7307886729482

stat se toto Brazilii tak bud se ten zapas opakuje snad, ale to vic pravdepodobne by vypukly nepokoje po Brazilii a turnaj by skoncil.

+1/−2

T51o19m43á22š 57B22l97á12h47a 9531562651901

Píšete, pane Járai, že využijete znalosti psaní, Myslím, že se Vám to moc nepodařilo. Pokud jste cizí státní příslušník, tak tento příspěvek beru, a naopak Vám skládám kompliment za dobrou češtinu. Pokud jste ale Čech jak poleno, tak musím říct, že jako poleno i píšete. Co znamená třeba věta : "Po vyrovnání Holandskem jsme se dokonce stavili teprve?":-P

+10/0
30.6.2014 9:11

R42o85s50t44i47s30l62a43v 41S34t24r68ž60í25n75e32k 2731381231142

R^R^

0/0

T37o26m42á94š 69J22á80r38a64i 7167746909892

jsem normalne Cech, ze Slovenska, ale Cech taky po jednom s rodicu. Je mi lito, za zly slovosled, mozna pravopis, jinak mi to jde ale nedavam tomu taku vahu. A slovensky psat to by jsem mohol ale ani to uz nedokazem plynule protoze jsem pryc z SK uz dlouho.

0/0
30.6.2014 10:00

R15i77c67h55a64r96d 40T62r10e73f95i91l 4941785669770

Stačilo napsat fandil jsem Mexiku. Touto větou by bylo vše řečeno.

J83a59n 25V81a30r51g87u51l62i75č 7691613677483

Dnešní fotbal se hraje tak natěsno a s takovým množstvím osobních soubojů, že názory budou skoro vždy rozporné a bude záležet na tom, komu pisatel momentálně přeje.. Já fandím Robbenovi, jeho fotbal je zábavný, kreativní a atraktivní..Samozřejmě, že umí i přifilmovat, ale svou aktivitou přivolává na sebe fauly..

+7/−2
30.6.2014 8:52

D77a36v26i61d 14Č92e21r73n98ý 8434899631560

vidiš, já si myslim, že jsem nezaujatý - nefandil jsem nikomu a stejně mi to od Robbena přišlo vrcholně trapný

+4/0
30.6.2014 8:54

O31t41t24o 97H98a32l50í12ř 9293347988706

Nezaujatě - soupeř mu lehce přišlápl špičku a Robben to přifilmoval a ochotně se skácel. Důvod k penaltě byl - písknout se dala, ale byla přísná. Ale v první půli už měla být penalta a nebyla - tehdy nefilmoval, možná proto nebyla.

+4/0

H80o85n20z61a 24S19p17i90l21k16a 3487199605642

jj v 94minute se tohle piska...redeji se nevyjadruj...a mimo jine v tom zapase byly dve penalty...pro mexiko i pro holandsko...tak nevim co kompenzoval...asi jejich nemohoucnost :)))

0/−1

R88o75s56t42i62s77l36a39v 24S52t28r84ž15í15n45e16k 2631381261392

R^s každým slovem souhlasím. nechápu jak místní šílenci můžou psát takové nemysly

0/0
30.6.2014 9:26

P63a90v91e48l 98P71o19n77c45a68r 1263154902177

R^ + co uvidi rozhodci

Napr. v zapase argentina - bosna, jasnej gamechanger od Zabalety a nic se nedelo

M76i68r86e62k 13Z55á28v81o22d28n26ý 7332247440468

No, teď to spíše vypadá na šachovou partii. Co nejvíce ochmatávat a tahat, na druhou stranu umět házet ladné rybičky.

0/0

J52a56n 75V37a68r76g89u58l46i19č 7281293377813

Van Gaal to umí dobře vysvětlit..Otázka je, jak brilantně by vysvětlil porážku..Zvládl by to taky..

M86i75r85e51k 91Z63á80v16o15d94n16ý 7642117860668

Při takových kontaktech by těch penalt mělo být alespoň 20 za zápas.

0/−1

J70a87n 11P16r19o36v33a78z75n71í37k 6748554500881

No pokud je v pokutovém území 20 faulů za zápas, ať je klidně 20 penalt.

+2/0
30.6.2014 8:53

M22i38r16e94k 57Z83á82v37o36d25n23ý 7402417710178

A není? Samozřejmě že je, jen se prostě toto nikde nepíská a to ani mimo pokutové území.!!

M81i36r57e37k 39Z32á77v89o54d46n76ý 7572587930218

Ano, nemá. A proto to pískne v závěru něco na hraně, když předtím pouštěl na obou stranách mnohem jasnější zákroky. Jsem rád, že jste mi nahrál na smeč. Děkuji.

+1/0
30.6.2014 9:06

P61a51v50e50l 48P56o24n43c23a77r 1803834102627

:-) Na smec? Nenechte se vysmat.

Ta prvni nepiskana pencle mohla znamenat uplne stejnej obrat ve hre.

+1/0
30.6.2014 9:14

D30a52v18i36d 97Č50e96r52n56ý 8364359111800

kontakt = automaticky penalta? To to fotbal dopracoval teda. Podle mě penalta by měla být když někdo někoho vysloveně sestřelí a ne že útočník cítí kontakt, tak vyletí do vzduchu a rozhodí ruce tak uboze jako Robben

+8/0

M26i40r14e62k 83Z55á90v96o67d38n89ý 7342307840168

Přesně tak. I když tady mu skutečně přišlápl kopačku. Ale toto se prostě u hry stává. Kdyby se měl pískat každý dotek, upíská se rozhodčí k smrti.