Čekal jsem na občerstvení, řekl Van Gaal. Změnil taktiku a tým vyhrál

Před osmifinále proti Mexiku kouč nizozemských fotbalistů Louis van Gaal vyzýval, aby sudí přerušovali hru a v horkém počasí hráčům umožnili se napít. Poslední pauzu k občerstvení trenér využil k udílení taktických pokynů, díky nimž Nizozemci zápas otočili na konečných 2:1.

L20u88k70á33š 37K58u25n26c 3648457455440

Takze pro trictvrte diskutujicich, sepiste nove pravidla ve stylu, tohle je faul jen do 80minuty a tohle zas muzu pisknout jeste v 85minute. Faul je proste faul a je jedno jestli bude v druhe nebo v posledni minute zapasu. Jinak k clanku, rozhodci nepisknul predtim 2 penalty toze nespadnul tak se poucil, kontakt tam byl a hotovo

0/−1
30.6.2014 14:13

J24a21n 55K98l95e69č65k88a 9355816249862

Hezky se pochválil. Nezaujatému divákovi by se skoro mohlo zdát, že Holandsko hraje prakticky bez systému. Zakopou se a čekají, až uteče Robben a dá gól/vymodlí si penaltu. Je škoda, že tolik dobrých spoluhráčů kvůli tomuto nesystému nedostane příležitost se prosadit.

0/0
30.6.2014 13:04

D55a40v79i23d 38C22e21j27c85h21a 7956447639646

van gaal si privlastnil vyhru a pritom na lavicce cucel jeste v 80min. jak jeliman

+4/0
30.6.2014 11:16

M40o32j65m49í58r 48V92r79t71o57c84h 2910263802722

V tomto zápase vyhrálo herně jasně lepší mužstvo Nizozemska a zaslouženě postupuje mezi 8 nejlepších mužstev světa. Oproti třeba herně neduživým Mexičanům, kteří umí jen trapně křičet .

L34u27d57v13i24k 20S44p40i39n43k32a 1842327740925

mexiko nic nepředvedlo, ačkoliv jim nahrálo klima a za beton po golu přišel zasloužený trest. jihoameričané a středoameričané vůbec nic pohledného nepředvádějí. včetně brazilie a argentiny.

L43u53d63v61i16k 23S75p31i68n43k74a 1572847510395

tak holandsko sehrálo divácky zajímavé zápasy. costa rica byla  právě proti řecku zoufalá a v antifotbalu ho překonala.

0/−2
30.6.2014 9:56

H10o81n15z98a 89S13p38i55l72k52a 3567929735942

mas namysli ten uvodi zapas? tim jejich dobry vykon skoncil...hrali taky dva zapasy antifotbal..i s dnesnim tri...jejich nemohoucnost byla do nebe volajici..ale aspon hrali ve dvanacti tak to nakonec zlomili :)

+2/0
30.6.2014 9:58

P59a55v49e64l 53N94e88d67o33m25a61n27s52k98ý 4875629878190

jo druhou půlku proti Španělům - to bych nenazýval množným číslem "zápasy"

J11a36n 19V86a34r92g41u55l49i41č 7581883477723

Já spíše zírám, jak to mohou dnešní rozhodčí vůbec dokázat pískat při neustálých kontaktních soubojích hráčů, tj. rozlišit, kdy faul je a kdo jej udělal..

+2/0
30.6.2014 9:30

H59o39n66z19a 64S46p15i58l43k88a 3927789745692

Vemte si ze ten vyrok zmaril X letou praci...proto je co? Lepsi se na ten fotbal vysrat a nehrat ho :-)

K73a29r21e72l 33F25a33j74t 5418802531233

Koukám, že se ve většině příspěvků řeší jestli byl před penaltou "kontakt" (který by ospravedlňoval písknutí penalty). Možná to až příliš ukazuje kam fotbal - rozhodčí - ochotně padající hráči došel. Kontaktů je, zvláště v šestnáctce, tolik, že při této optice by pomalu nemohl padnout gól jinak než z penalty. Minimálně po standardkách (rozích) by se musela vždy kopat penalta nebo být pískán faul na bránícího hráče - dle libovůle sudího, protože by na každou stranu mohl písknou pětkrát.

To, že se taková penalta pískne je zcela proti duchu pravidel. Penalta má být za zmaření šance či "nezpochybnitelný faul" a nikoli za to, že se někdo někoho dotkne a ten se skácí! V tomto případě útočník udělá teatrální pohyb nejen při samotném pádu, ale i tím pseudokrokem aby se do kontaktu dostal. Něco podobného opravdu pravidla pro  penaltu nepředpokládají. Nic podobného pravidla rozhodně nepředpokládají.

Navíc ten kontakt byl z takových, kde kromě Robbena, by se při neodpískání, pokud by se stalo v poli, nikdo ani nepodivoval. Při penaltě by to mělo být snad spíš obráceně. A o tom, že by se neměly pískat kontakty, ale skutečné fauly, svědčí paralela v podobě nepískání "nastřelených rukou" ...

+4/−2
30.6.2014 9:25

B24o52h91d30a93n 54M27a71r64e58k 5645436337164

Od toho je tam rozhodčí, aby posoudil zda se jedná o simulaci nebo faul. "Nastřelená ruka" neexistuje, buď je u těla - to se nepíská, a nebo od těla a to se píská.

Vlastně nevim o čem píšete.

+3/0
30.6.2014 9:33

P57e43t49r 65M80ü69l68l72e83r 9238762295

ty názory, že "kontakt tam byl" jsou směšné....v první půli útočníkovi Mexika málem ukopli hlavu - jasná penalta... také tam byl kontakt a na druhé straně byla v 1. půli také pentle na Robbena jasná....ta v poslední minutě nikoliv....

+6/−1
30.6.2014 9:24

R55o59s45t25i58s94l70a52v 26S72t33r68ž16í83n76e15k 2761251631772

s tím prvním poločasem souhlasím, jen dodám že roben při tom prvním se nesnažil něco předstírat

0/0
30.6.2014 9:29

P49e27t67r 88M35a75r10e83č54e51k 1673771529748

Doufám že ta simulantská lysohlávka se do finále nedostane. A sudí že nebude moci týden na velkou :-).

+4/−4
30.6.2014 9:10

T98o67m36á49š 98J68á71r80a88i 7837206799582

sice cist umim ale tohle cist nebudu, vyuziju znalosti psani. myslim, ze to poskodilo turnaj, kdyz se dal studovat Suarez tak proc ne Robben po zapase. Koukal jsem nato s kamaradem ktery veril ve vitezstvi Holandska. Ja jsem si byl jisty silou a chuti po titulu Mexika! Po vyrovnani Holandskem jsme se dokonce stavili teprve. Ja jsem vedel, ze Mexiko potrebuje byt ve tlaku aby jeho hraci ukazali sve mistrovstvi, ale hrani faulu Robbenem, to je s cim jsem nepocital, a ted predstava, stat se toto Braz

+1/−6
30.6.2014 9:05

T95o91m62á94š 67J58á97r79a37i 7907566889822

stat se toto Brazilii tak bud se ten zapas opakuje snad, ale to vic pravdepodobne by vypukly nepokoje po Brazilii a turnaj by skoncil.

+1/−2

T94o86m97á73š 14B54l25á41h83a 9191782371261

Píšete, pane Járai, že využijete znalosti psaní, Myslím, že se Vám to moc nepodařilo. Pokud jste cizí státní příslušník, tak tento příspěvek beru, a naopak Vám skládám kompliment za dobrou češtinu. Pokud jste ale Čech jak poleno, tak musím říct, že jako poleno i píšete. Co znamená třeba věta : "Po vyrovnání Holandskem jsme se dokonce stavili teprve?":-P

+10/0
30.6.2014 9:11

R94o16s68t37i82s77l54a26v 13S90t90r56ž98í28n54e93k 2701751781592

R^R^

0/0

T25o73m84á82š 25J78á65r63a27i 7227816839672

jsem normalne Cech, ze Slovenska, ale Cech taky po jednom s rodicu. Je mi lito, za zly slovosled, mozna pravopis, jinak mi to jde ale nedavam tomu taku vahu. A slovensky psat to by jsem mohol ale ani to uz nedokazem plynule protoze jsem pryc z SK uz dlouho.

0/0
30.6.2014 10:00

R50i63c91h21a10r17d 77T44r66e90f94i16l 4271155359700

Stačilo napsat fandil jsem Mexiku. Touto větou by bylo vše řečeno.

J69a35n 87V13a65r52g67u10l85i98č 7381563697183

Dnešní fotbal se hraje tak natěsno a s takovým množstvím osobních soubojů, že názory budou skoro vždy rozporné a bude záležet na tom, komu pisatel momentálně přeje.. Já fandím Robbenovi, jeho fotbal je zábavný, kreativní a atraktivní..Samozřejmě, že umí i přifilmovat, ale svou aktivitou přivolává na sebe fauly..

+7/−2
30.6.2014 8:52

D63a51v73i96d 61Č53e49r41n19ý 8224399801960

vidiš, já si myslim, že jsem nezaujatý - nefandil jsem nikomu a stejně mi to od Robbena přišlo vrcholně trapný

+4/0
30.6.2014 8:54

O28t90t68o 32H96a18l32í91ř 9573817648456

Nezaujatě - soupeř mu lehce přišlápl špičku a Robben to přifilmoval a ochotně se skácel. Důvod k penaltě byl - písknout se dala, ale byla přísná. Ale v první půli už měla být penalta a nebyla - tehdy nefilmoval, možná proto nebyla.

+4/0

H71o88n80z12a 76S69p26i69l84k26a 3577749855382

jj v 94minute se tohle piska...redeji se nevyjadruj...a mimo jine v tom zapase byly dve penalty...pro mexiko i pro holandsko...tak nevim co kompenzoval...asi jejich nemohoucnost :)))

0/−1

R95o92s38t25i75s73l83a54v 49S19t26r75ž40í48n47e26k 2151681181612

R^s každým slovem souhlasím. nechápu jak místní šílenci můžou psát takové nemysly

0/0
30.6.2014 9:26

P88a63v67e38l 42P52o22n20c22a11r 1423934452677

R^ + co uvidi rozhodci

Napr. v zapase argentina - bosna, jasnej gamechanger od Zabalety a nic se nedelo

M32i68r20e87k 66Z34á49v41o34d98n82ý 7322607730428

No, teď to spíše vypadá na šachovou partii. Co nejvíce ochmatávat a tahat, na druhou stranu umět házet ladné rybičky.

0/0

J48a76n 32V39a71r36g18u62l73i62č 7271113717243

Van Gaal to umí dobře vysvětlit..Otázka je, jak brilantně by vysvětlil porážku..Zvládl by to taky..

M45i34r49e32k 76Z27á37v56o50d18n26ý 7842877570328

Při takových kontaktech by těch penalt mělo být alespoň 20 za zápas.

0/−1

J94a27n 53P55r14o97v26a78z86n24í87k 6238124880711

No pokud je v pokutovém území 20 faulů za zápas, ať je klidně 20 penalt.

+2/0
30.6.2014 8:53

M56i92r73e47k 53Z28á86v88o51d62n75ý 7172167740228

A není? Samozřejmě že je, jen se prostě toto nikde nepíská a to ani mimo pokutové území.!!

M88i13r35e66k 78Z60á33v21o50d14n13ý 7182387110928

Ano, nemá. A proto to pískne v závěru něco na hraně, když předtím pouštěl na obou stranách mnohem jasnější zákroky. Jsem rád, že jste mi nahrál na smeč. Děkuji.

+1/0
30.6.2014 9:06

P37a90v19e14l 73P22o91n71c40a31r 1293434972647

:-) Na smec? Nenechte se vysmat.

Ta prvni nepiskana pencle mohla znamenat uplne stejnej obrat ve hre.

+1/0
30.6.2014 9:14

D39a34v72i34d 79Č62e59r50n49ý 8364239881890

kontakt = automaticky penalta? To to fotbal dopracoval teda. Podle mě penalta by měla být když někdo někoho vysloveně sestřelí a ne že útočník cítí kontakt, tak vyletí do vzduchu a rozhodí ruce tak uboze jako Robben

+8/0

M54i47r67e58k 23Z21á11v79o26d19n50ý 7862947950408

Přesně tak. I když tady mu skutečně přišlápl kopačku. Ale toto se prostě u hry stává. Kdyby se měl pískat každý dotek, upíská se rozhodčí k smrti.