Poločas snů přinesl Plzni téměř stoprocentní jistotu, říká Táborský

Málokdy vídaná aktivita v prvním poločase přinesla plzeňským fotbalistům v pohárové odvetě na stadionu Šachtaru Doněck takřka stoprocentní jistotu postupu do osmifinále Evropské ligy. Říká to bývalý reprezentant Vladimír Táborský. "Plzeň totiž není mužstvem, které by za poločas třikrát inkasovalo," dodává.

V57á53c63l29a98v 12V57o30ř36í25š95e79k 1396651821720

4 Ukrajinské týmy ve 3-tím kole EL a všechny zní vypadly. Holt tam se teď bude válčit a tak fotbal musel jít stranou. Kouč Černomorce Oděsa (vyřadil ho právě Lyon) byl z rozhodčích úplně na prášky. Prý naprosto jasné tendenční pískání.

0/−2
28.2.2014 14:36

J70i51ř14í 26K52l60i69m29e29š 9181611474829

Vyhrát na Shaktaru je legrace, tam vyhrála i Slávia, horší je to s nima tady u nás, takže, když Pilsen neprohrála doma, bylo to jasný;-DR^

L91u63b49o98š 20M21o16t86l 9635160957823

Přesně tak. V televizi řekl komentátor v přenosu, že je naděje na postup po 1. poločase jen 80 procent. To je šílenost. Buď neumí počítat, nebo je mimo. Ta pravděpodobnost, že za 2. poločas dá Donětsk nejméně o 2 góly více než Plzeň, byla nejméně 99 procent. Prostě poločasů s rozdílem 3 gólů je procentuálně dost málo. A stává se to jen v případě totálně asymetrických soupeřů, což případ včerejška úplně nebyl už proto, že Plzeň dokázala nabrat 2gólový náskok. Podobných obratů z 0:2 na 3:2 nebo výše je ještě méně než 1 procento. Chtělo by to mít tabulky všech výsledků, zpracoval bych detailní statistiku v Mathematice.

To neznamená, že jsem se ani trochu nebál, že to ještě obrátí. Bál, a to dokonce i v posledních 15 minutách, ale byl to takový symbolický strach.

0/−5
28.2.2014 13:05

L44u98b90o49š 20M46o88t63l 9935550497573

"nejméně o 2 góly" mělo být "nejvýše o 2 góly"

V72í59t 84V32a97l90i93n54a 5987719470

Promiň, ale tohle co si napsal je fakt kravina :-D Za jakyhokoli remizovyho stavu bychom postupovali samozřejmě stejně my... :-P

0/−1

V38í71t 73V62a18l79i84n66a 5457159570

teda pardon, takhle už to dava smysl :-D

0/0

P51e91t64r 24H33e41l59l54e90r 5383286504984

Na fotbale je právě to přitažlivé, že jakékoliv předchozí statistiky nemají pro průběh zápasu žádný význam. Může se v něm stát prakticky cokoliv.

A to je zase moje statistika daná 25 lety jeho soustavného sledování. :-)