Poločas snů přinesl Plzni téměř stoprocentní jistotu, říká Táborský

Málokdy vídaná aktivita v prvním poločase přinesla plzeňským fotbalistům v pohárové odvetě na stadionu Šachtaru Doněck takřka stoprocentní jistotu postupu do osmifinále Evropské ligy. Říká to bývalý reprezentant Vladimír Táborský. "Plzeň totiž není mužstvem, které by za poločas třikrát inkasovalo," dodává.

V92á65c93l98a73v 13V39o14ř79í84š75e16k 1906621531260

4 Ukrajinské týmy ve 3-tím kole EL a všechny zní vypadly. Holt tam se teď bude válčit a tak fotbal musel jít stranou. Kouč Černomorce Oděsa (vyřadil ho právě Lyon) byl z rozhodčích úplně na prášky. Prý naprosto jasné tendenční pískání.

0/−2
28.2.2014 14:36

J11i33ř11í 72K57l27i10m77e75š 9631581654949

Vyhrát na Shaktaru je legrace, tam vyhrála i Slávia, horší je to s nima tady u nás, takže, když Pilsen neprohrála doma, bylo to jasný;-DR^

L67u78b42o37š 43M43o29t18l 9755980947363

Přesně tak. V televizi řekl komentátor v přenosu, že je naděje na postup po 1. poločase jen 80 procent. To je šílenost. Buď neumí počítat, nebo je mimo. Ta pravděpodobnost, že za 2. poločas dá Donětsk nejméně o 2 góly více než Plzeň, byla nejméně 99 procent. Prostě poločasů s rozdílem 3 gólů je procentuálně dost málo. A stává se to jen v případě totálně asymetrických soupeřů, což případ včerejška úplně nebyl už proto, že Plzeň dokázala nabrat 2gólový náskok. Podobných obratů z 0:2 na 3:2 nebo výše je ještě méně než 1 procento. Chtělo by to mít tabulky všech výsledků, zpracoval bych detailní statistiku v Mathematice.

To neznamená, že jsem se ani trochu nebál, že to ještě obrátí. Bál, a to dokonce i v posledních 15 minutách, ale byl to takový symbolický strach.

0/−5
28.2.2014 13:05

L75u54b24o88š 69M63o46t87l 9795270357473

"nejméně o 2 góly" mělo být "nejvýše o 2 góly"

V18í20t 54V65a31l15i47n96a 5117199980

Promiň, ale tohle co si napsal je fakt kravina :-D Za jakyhokoli remizovyho stavu bychom postupovali samozřejmě stejně my... :-P

0/−1

V81í34t 62V48a52l18i49n52a 5937609860

teda pardon, takhle už to dava smysl :-D

0/0

P96e69t31r 53H26e13l91l11e64r 5373366914554

Na fotbale je právě to přitažlivé, že jakékoliv předchozí statistiky nemají pro průběh zápasu žádný význam. Může se v něm stát prakticky cokoliv.

A to je zase moje statistika daná 25 lety jeho soustavného sledování. :-)