Ostrava - Jablonec 0:4, Baník v závěrečné půlhodině naprosto selhal

Do 65. minuty neviděli fanoušci na Bazalech ani jeden gól. Pak domácí fotbalisté Ostravy inkasovali z penalty a naprosto se sesypali. Od Jablonce nakonec v dohrávce 4. kola první ligy schytali debakl 0:4 - stejně jako minule v Plzni.

Z21d38e13n24o 48K86o41t18y52z22a 8359145946742

jako fanda Baníku jsem ze začátku čuměl .......žééééby chlapci konečně začli hrát. Bohužel jim to moc dlouho nevydrželo........není se na co vymlouvat, bohužel jsme nestačili........a pentla to byla

0/0
13.8.2013 14:26

I49v36o 66M67a41r43h87o57u50l 7985127983227

Bacha na to, Betis bude úplně jiný soupeř !!

0/0
13.8.2013 12:13

M46i23l80a29n 81T42r13i48b51u73č83e42k 5374337914780

Ještě k rozhodčím. Tady se zvyklo hledat za každým sporným rozhodnutím jasný ůmysl rozhodčích.  Jenže ten člověk na place má jen okamžik na posouzení té situace a ne dvacet záznamů. Viz Ofsajd Fantiše.

Nevím jestli jste se někdo díval o víkendu na Augsburg - Dortmund. Viděl jsem první poločas a ten rozhodčí opravdu talčil Dortmund. Veškeré kontakt, vše pískal ve prospěch Dortmundu. Zákrok ve vápně na hráče Augsburgu opakovali ze dvou záběrů, kde nebylo vidět jak to bylo ,ale podle pádu si myslím, že to faul být musel a hrálo se dál.

Rozhodčí dělají chyby ve všech ligách, jen tady u nás, na ně je předem dělanej tlak jako prase.

+2/0
13.8.2013 10:25

J19a84n 39Š33i66ř36i23n74a 5745975

Jenže na západě se nestane, že v zápasech stejných týmů proti sobě je vždy viditelně pomáháno stále tomu samému. Chyby rozhodčí dělají a dělat budou, ale nesmí jimi opakovaně pomáhat jednomu týmu! Hodně nešťastné je už to, že předseda svazu je majitelem onoho sudími opakovaně protěžovaného klubu + sudí jsou za zjevné chyby ve prospěch onoho týmu trestáni jen minimálně nebo vůbec!

+2/−5
13.8.2013 10:41

M88i39l19a38n 90T76r34i16b21u35č20e18k 5854617314900

Schválně se v Jablonci zeptejte lidí, jakou mají radost z toho, že je Pelta předsedou svazu :-(

0/0
13.8.2013 10:52

J17a97n 42Š75i62ř33i13n28a 5275425

Rádi asi moc nebudou, je to ještě více na očích, Pelta měl páky i před svým zvolením.

P27i24v15o27ň87k93a 32M34i34r60o60s50l71a79v 8702962431522

A čím prosím pěkně rozhodčí včera Baníku ublížil? Že jsem tak smělej při vašem vzdělání.

0/−1
13.8.2013 15:35

J52a15n 19Š24i32ř62i17n95a 5245445

Jen takovou drobností - neviděným ofsajdem před penaltou, na druhé straně vymyšlený ofsajdem v okamžiku, kdy šel Fantiš s dalšími Baníkovci do hodně otevřené obrany Jablonce. To ukončení půle bylo také hodně podivné, opačně by jistě nechal akci dohrávat ještě další minutu, dvě zcela bez skrupulí. Ale dělá pokroky - tentokráte neodpískal penaltu za hraní břichem a nechtěl uznat jasně neregulérní gól proti Baníku. Jen jestli to není za oněch 15 000 za 90 minut kapánek málo:(

+2/−1
13.8.2013 17:23

M63i28l11a80n 27T70r45i45b18u95č91e18k 5244357954980

Tak teď jsi jasně ukázal, že pouze brečíš a nechceš přiznat pravdu. Fantiš byl v ofsajdu, bylo to jasně ze záznamu vidět. Pokud nechceš přiznat tyhle jasný věci, tak je zbytečný s tebou jakkoliv debatovat.

+1/−1
13.8.2013 17:51

P44a30v91e39l 59K68a66h17á52n49e53k 7190285893817

Nebyl v ofsajdu ani v jedne z tech dvou situaci:

Prvni je jasny "neofsajd", druha je hranicni situace (podle strizeni travniku) a ty maji pomezni poustet. TECKA.

0/−1
13.8.2013 19:31

M33i74l30a52n 16T89r24i14b62u82č78e88k 5284277564150

Z obrázků toho fakt poznáš. A ještě ze záběrů kdy nejsi v rovině. Obě situace opakovali v televizi asi třikrát a jasně bylo vidět že to je ofsajd. Proč nejste ochotní přiznat, že jste prostě hráli od 30 minuty blbě?

0/0
13.8.2013 20:48

P73a92v39e32l 56K36a57h36á20n77e57k 7710985793627

Tohle je fakt na facku :D Ano, hrali jsme blbe. Bez debat byl Jablonec lepsi. Ale tohle vlakno je od zacatku o rozhodcich paneboze, ne o vykonu muzstev! Tyto moje zabery jsou prave z TV prenosu, ktery zminujete, lepsi tam nebyly. A prave podle "obrazku" (stoplych zaberu, bezna praxe fotbalovych prenosu sirokodaleko) se pozna ofsajd nejlepe. V prvnim pripade se oba komentatori shodli, ze o ofsajd neslo a dva hraci Baniku meli jit sami na brankare. To je naprosto evidentni a neoddiskutovatelny fakt. Za stavu 0:0 hrube ovlivneni vyvoje utkani. Druhy je podle strihu travniku velmi hranicni a takove by meli poustet (zmatecny dojem pusobi zaprve pomala prihravka Kukece a nasledne podklouznuti Fantise). Prestoze se komentatori shodli, ze o ofsajd slo, tak podle tohoto zaberu nebyl. Tak o cem to tady, prosim, mluvite ?!

0/0
13.8.2013 21:41

P21a42v74e49l 11K34a20h91á46n60e51k 7120205423227

By me jeste, pane, zajimalo, ze kterych zaberu bylo jasne videt, ze slo o ofsajd. Jsem zvedavy, jestli najdete lepsi zabery v tom prenosu, nez ja. Jinak cely je k dispozici zde, at Vam to ulehcim, experte:

0/0
13.8.2013 21:48

R60a42d58i19m 30B62e90n42i54c22e96k 8728803178194

Na těch fotkách toho moc nezjistíme, ale první situace sporná, druhá byl offside a ten pomezní dlouho čekal, jestli Fantiš bude hrát nebo ne a signalizoval až potom, co Fantiš hrál. Ano, hraniční situace se má pouštět, ale i když je offside pár centimetrů a je jasně vidět, tak to prostě offside je. A u penalty, když si to několikrát pustím, tak nevím, jestli Piták vůbec přihrával Hubníkovi, to nové pravidlo do toho vnese pouze zmatek. To nic nemění na tom, že Honza83 alias Jan Šiřina pořád brečí nad rozhodčíma, když prohrajem, prostě podle něj vlastně za žádnou prohru nemůžou hráči, ale vždycky rozhodčí. Rád bych se ho zeptal, co třeba říkal na naše zápasy v Hradci a Příbrami, kde jsme se zachraňovali, tam jenom naivka může věřit, že bylo všechno v pořádku.

0/0
14.8.2013 9:55

P60a91v29e18l 38K87a93h16á64n67e22k 7510375223237

Jestli o prvni situaci ze 14. minuty mluvite jako o sporne a naopak o te druhe jako o jasne, tak se s Vami vubec nema cenu bavit. Mejte hezky den ;-)

Jinak Jablonec vyhral zcela zaslouzene, ale mohlo to od 14. minuty vypadat jinak a nemusel byt takovy debakl, ktery se odrazi i na psychice.

0/0
14.8.2013 15:50

J24a95n 93Š60i68ř36i18n17a 5465175

Jasně, soupeřům Pelty se přece takové situace musí jako ofsajd pískat. Fantiš nebyl v ofsajdu ani v jednom z těch dvou sporných ofsajdů - 2 x odpískáno, naopak Hubník před penaltou v jasném ofsajdu byl a ten se nepískal. Opravdu zajímavé - 3 sporné momenty, 3x ve prospěch jednoho týmu, to snad ani nemůže být náhoda. 1. ofsajd Fantiše na posouzení snadný, totéž ofsajd Hubníka, ten 2. byl na hraně,ale ofsajd to nebyl, tudíž ve výsledku 2 hrubé chyby při posuzování ofsajdů, jimiž byl zásadně ovlivněn průběh zápasu - Fantiš by šel s Rolincem sám na brankáře, na druhé straně by nebyla penalta!

0/−1
13.8.2013 20:18

P98i45v11o67ň93k24a 58M98i26r52o22s24l25a36v 8572912301172

Tak před penaltou nebyl ofsajd ani náhodou.A u Fantiše to ofsajd byl i když připouštím že centimetrovej.V televizi obě situace opakovali do zblbnutí.Připomínám,že mě jinak Jablonec může být ukradenej.

A79n56t64o51n69i39n 22B95l86a65z13e73k 4538862287691

Proc? Koho si tam prejes misto Baniku? Treba Most a nebo Strizkov? Banik je Banik a do druhe ligy je ho skoda, stejne jako Spartu,Slavii a nebo Brno.

0/0
13.8.2013 13:03

P40e11t55r 46B17r64e94j93c51h15a 6152429440

Na penaltě bylo nejspornější, že hráč, co ho skopnul, když tam dal nohu vybíhal z ofsajdu. ( Video by to vyřešilo ) Po 1. gólu chtěli vyrovnat, otevřeli to, dělali chyby a dostali další 3. Kdyby to zadzdili, mohlo to skončit 0 : 1, ale stejně by přišli o 3 body, tak co. Normální vývoj zápasu, žádná tragédie.

+4/−2
13.8.2013 9:10

J50a30n 45N78o91v50á59k 6767680218603

na penaltě nebylo sporného nic, prostě hloupý faul.

+3/−1
13.8.2013 9:27

J20a41n 86Š17i50ř27i12n68a 5705965

To zde nesmíš napsat, hráč Jablonce přece v ofsajdu být může...Shrňme si to - nejprve ofsajd hráče Jablonce (v aktivním postavení), poté až onen "faul". Dle pravidel tedy bez diskuzí nesprávně nařízený pokutový kop a hrubé ovlivnění zápasu!

+4/−3
13.8.2013 9:30

M55i75l52a74n 97T38r50i59b19u35č87e91k 5594187734620

jenomže problém je ten, že míč nešel od Pitáka, ale zřejmě od Krauta. Takže žádný ofsajd.

J73a40n 32Š20i92ř49i11n37a 5265185

od Krauta určitě ne, když ten na hřišti nebyl, navíc to nebyl cílený zákrok, v momentě, kdy hráč Jablonce vysílá přihrávku, je Hubník v ofsajdu, to je vidět i v tom videu zde. Navíc citace z výkladu svazu k modernímu posuzování ofsajdu: "

Získání výhody z

„ofsajdového“ postavení

Smyslem takto definovaného přestupku je zabránit tomu, aby družstvo tě

žilo ze situace, kdy útočník, který je

sice v ofsajdové pozici, ale někde zcela stranou od útočné akce, se dostane k míče náhodně odraženému od bránícího hráče, a tím se snadno a bez vlastního přičinění objeví ve vyložené brankové příležitosti". Toto byl přesně tento případ, tudíž jasná chyba sudích.Důležité tam jsou zejména slova náhodně odraženého od bránícího hráče. Ono pokud při přihrávce útočící hráč trefí bránícího hráče, tak to neruší ofsajdové postavení, to by musel onen bránící hráč zahrát míč cíleně!

+2/−3
13.8.2013 9:55

R16a81d72i57m 42B10e51n43i22c69e52k 8798403318884

Offside to asi byl, ale to není přece důvod, aby Zawada ukopl Hubníkovi ve vápně nohu, kdyby byl Zawada normální a ne totální pako bez fotbalového myšlení, tak tu nic neřešíme.

+1/−1
13.8.2013 9:57

P88e51t55r 65B82r89e94j98c44h36a 6982849770

Prostě ho neviděl, protože mu tam skočil zezadu. Chtěl odkopnout míč, měl napřaženo a už to nezastavil.

A co se týká ofsajdu, možná nebyl, jestli to Kukec tečoval, ale kdo to v té rychlosti 100 % ně viděl ? Viděl jsem to v TV asi tak 15 x ze záznamu a nevim.

+1/0
13.8.2013 12:51

P79i41v57o84ň92k57a 59M94i42r88o90s74l16a18v 8722152561832

Poslední hrál míčem Kukec.Podle nového výkladu pravidel nerozhoduje zda cíleně,nebo ne.Holt si budeme muset na taková rozhodnutí zvyknout.Ono je to těžký dát tohle na vědomost současně se začátkem sezony.V tom bude ještě nějaký čas pěknej maglajz.

0/0
13.8.2013 20:44

J51a80n 63Š37i65ř21i42n27a 5735785

Nastuduj si pořádně ta nová pravidla, než začneš něco tvrdit, zde je citace: Navíc podle nového výkladu není útočník v ofsajdu ani tehdy, kdy se obránce vědomě zapojí do hry a tečuje míč směrem k soupeři v ofsajdové pozici. Bude záležet na AR a rozhodčím, zda takové počínání obránce vyhodnotí jako záměr hrát míčem (úmyslný obranný zákrok), nebo o neúmyslnou teč (intuitivní zákrok). A když ti útočník tefí novu z půl metru, tak to bude asi onen druhý případ, nemyslíš? Je to totéž jako v tomto klipu: http://www.rozhodci-fotbal.cz/videa-pravidla/ofsajd4.

0/0
14.8.2013 7:45

T81o87m78a62s 67P93a57v28l21a91t84a 4975413960235

A proč Baník nevyužil lepšího prvního poločasu a nedal gola? Vysvětlí mi to nějaký nezaujatý baníkovec?

+1/0
13.8.2013 9:04

R44a46d92i76m 43B20e56n63i71c71e28k 8668463238824

Odpověď je jednoduchá, bo netrefí pořádně branku a Lukeš nedá pořádný centr a Milosavljev je plašan.;-)

+5/0

J16a21n 69Š79i41ř73i93n43a 5555935

Včera to byla na zápasech klasika při zápasech s Peltovicemi - sudí to vzali od úvodu pevně do své režie, tj. tlačenka Peltovic:( Penalta hodně podivná, poločas ukončí v okamžiku, kdy má hráč Baníku míč u nohy v nadějné střelecké pozici na hranici vápna, před druhým gólem Jablonce ruka hráče Jablonce, vymyšlené ofsajdy Baníku, naopak vymyšlené fauly pro Jablonec. Ale tento rozhodčí se již opakovaně osvědčil protěžovaným klubům - loni v zápase Plzeň - Baník odpískal penaltu pro Plzeň za to, že hráč Plzně trefil balónem Droppu do břicha, Limberský poté penaltu, jež sám kopal a trefil břevno, sám dorazil do branky v jasném rozporu s pravidly a tento sudí chtěl tuto branku uznat! A při zápasech Baníku s Jabloncem je ta viditelná tlačenka Peltovic pravidlem zápas co zápas, ovšem tresty pro rozhodčí nepřichází nebo jsou vyloženě směšné, což je na tom to nesjmutnější!

+3/−14
13.8.2013 8:13

T25o86m16á24š 85K37u45č26e43r88a 6769327694208

Peltu nemám rád (nemá tam co dělat), ale tohle byla penalta jak vyšitá...

+5/−1
13.8.2013 8:33

S16l19a68v22o25m53i20r 50M17u50d22r52o34c47h 4631660491313

Kdyz bych pravidelne prohraval, take by se mi honily hlavou podobne uvahy, ale nevim zda bych je psal verejne. No v Jablonci jiz par let po sobe fotbal delaji dobre, hrajeme pravidelne o pohary a tak na podobne uvahy snad dlouho nedojde :))

+3/0
13.8.2013 8:49

J15a69n 28Š33i29ř27i55n37a 5395885

Ano, dělají fotbal dobře = mají pod palcem rozhodčí, jen pro připomenutí zápasy Jablonce s Baníkem za poslední 2 sezóny - jednou vymyšlený ofsajd při gólu Baníku a ve stejném zápase 2 neregulérní, ale uznané góly Jablonce (rozhodčí bez trestu), podruhé rozhodčí svým výkonem vykouzlil remízu 2:2, trest jen na 1 zápas - směšné, nyní opět dával Jablonci takových 40 %!On je rozdíl hrát ve 14 nebo proti 14. Jablonci se v lize hraje výborně, protože ví, že jim rozhodčí pomůžou a rozhodně je nepoškodí!

+3/−5

M24i53r72o98s11l11a67v 26M29e83t91e48l52k13a 5441810764324

Dělají? Dělá Pelta.

0/0
13.8.2013 10:16

L69u94k94á38š 28H58u97l50a 9911609803389

Co jsem viděl, tak ukončil poločas v čase 46:06 a nastavoval 1 minutu. Čas vypršel, pozice míče je irelevantní.

+3/0
13.8.2013 9:00

J11a10n 47Š51i15ř49i54n36a 5145635

Jasně, ono by bylo jistě v pořádku např. odpískat penaltu a poté před jejím odehráním poločas ukončit, čas přece vypršel:) A pozce míče jistě irelevantní není!!!

+1/−6

Z71b28y95n28ě70k 87P51o11p58o32v59s98k21ý 9406258127803

Pane Šiřino, měl byste se uklidnit. Penalta je něco úplně jiného, než teoretická příprava hráče na střelu z pozice 20 metrů od branky. Baník měl 94 minut na vstřelení branky...

+1/0
13.8.2013 9:34

J47i30ř71í 44Š25a28f45e49r 4431131579177

Tak si aspoň přečtěte pravidla vy chytráci!

0/0
13.8.2013 9:37

J77i23ř59í 51Š97a76f66e40r 4171961909687

Oprava: Přečtěte si aspoň pravidla, Šiřino! Děláte tu ze sebe akorát tak šaška!

+1/−1

J10a81n 27Š90i84ř96i65n13a 5845765

V pravidlech opravdu není nikde psáno, že rozhodčí musí hru ukončit přesně po uplynutí hrací doby + případně doby nastavení. Ale pokud ukončí poločas v okamžiku, kdy má útočící hráč míč u nohy na hranici vápna, tak je to přinejmenším hodně necitlivé.

+1/0
13.8.2013 12:56

Z19b20y84n27ě31k 83P92o69p62o19v37s50k17ý 9346828427793

Rozhodčí neukončil poločas při vyložené šanci Baníku, ale při teoretické šanci ohrozit branku. To měl jako čekat na to, jestli se hráč milostivě rozhodne zakončit, nebo přihrát? Děláte tu ze sebe akorát šaška!

0/0
15.8.2013 5:17

R33a27d20i21m 47B48e54n53i39c31e79k 8468583358484

Opět jsi nezklamal a děláš Baníku ostudu. Ano, první gól byl hodně zvláštní, co se offsidu týká, ale to neznamená, že to poleno Zawada úplně nesmyslně ukopne Hubníkovi nohu. U druhého gólu jsem žádnou ruku neviděl, naopak další naivitu Zawady v bránění, tento hráč bohužel prvoligové úrovně zdaleka nedosahuje. Pokud šlo třeba o offside Fantiše, kdy bouřil celý stadion, opakovaný záběr jasně ukázal, že offside byl, protože v momentu přihrávky byl Fantiš v offsidu, pak uklouzl a po zvednutí dál přiťukl balon. Spíš by ses měl ptát, proč Lukeš není schopen za celý zápas dát pořádný centr, krajní obránci včera doslova tragičtí, u Dědiče to bylo poprvé, ale Zawada hoří pořád. Ani Svědík se nevymlouvá a řekne, že nám chybí kvalita. Bohužel, Jablonec je v současné době tak o třídu lepší než Baník.

+6/−1
13.8.2013 9:45

M95i91l95a38n 66T14r17i13b30u78č56e83k 5444277484460

Jestli jsi fanda Ostravy, tak před tebou smekám, protože se aspoň nevymlouváš a nehledáš chyby jinde R^

+3/0
13.8.2013 9:46

R67a66d86i54m 65B45e31n65i80c63e47k 8838353668314

Samozřejmě, že fandím Baníku, ale mám otevřené oči. Včera bylo jasně vidět, že Svědík ví, co chce hrát, akorát mi přišlo, že hráči na to nemají fyzicky. Vydrželi nějakých 30 minut a ve druhém poločase to byl až nehezký rozdíl.;-(

+2/0
13.8.2013 9:49

M65i27l41a21n 49T29r75i38b59u54č70e36k 5764297984180

Já jsem čekal, že v druhý půlce odpadneme kvůli tomu cestování z toho Norska. Jinak v první polovině prvního poločasu byl Baník přes Lukeše tomu golu blízko. Ty centry byly parádní a bylo vidět že Čížek na tom beku nezvládá.

0/0
13.8.2013 10:01

R85a71d44i34m 80B22e14n81i25c38e57k 8538413478844

On ten Čížek není bek. Lukeš zpočátku dobrý, potom začal trefovat prvního obránce a bylo po šancích. A hlavně, v takovém zápase musíš dát šanci, jakou měl za stavu 0:1 Fantiš.