Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kyselovi simulování možná projde, disciplinárka podnět zatím nedostala

24 2014
Simulování boleslavskému fotbalistovi Janu Kyselovi nejspíš projde. Disciplinárka zatím neobdržela podnět od komise rozhodčích, aby se nesportovním chováním osmadvacetiletého obránce v zápase s Jabloncem (3:2) zabývala.

Kysela v minulém utkání s Jabloncem nafilmoval pád v pokutovém území, po kterém sudí Libor Kovařík odpískal penaltu. I díky ní Boleslav soupeře porazila.

"Po jednání s pravidlovou komisí zvážíme vůči Kyselovi podání podnětu k disciplinární komisi, protože hráč se dle našeho názoru dopustil porušení disciplinárního řádu fotbalové asociace předstíráním nedovoleného zákroku s úmyslem nesportovně ovlivnit rozhodčího ve prospěch svého mužstva. Tím došlo i k provinění vůči zásadám fair play," prohlásila šéfka rozhodčích Dagmar Damková v úterý.

Disciplinárka však do čtvrtka podnět, aby se případem zabývala, nedostala. Sama od sebe disciplinární řízení s Kyselou zahájit nemusí. Situace se však může změnit příští týden po zasedání komise rozhodčích. Disciplinárka má další jednání naplánované na středu 30. dubna.

"Trefil mi nohu, kontakt tam byl... Penalta stoprocentní," popisoval Kysela před kamerou České televize. Ke kontaktu v souboji s jabloneckým Filipem Novákem sice došlo, ale Kysela jednoznačně padat nemusel.

"Jablonecký hráč Novák v poslední chvíli pohyb nohou zastavoval a pokutový kop zřejmě neměl být nařízen - byť k lehčímu kontaktu nohou došlo. Kysela pád v pokutovém území přifilmoval a v reálném pohledu to byla těžko rozpoznatelná situace, při které se boleslavský hráč zachoval velmi teatrálně," prohlásila Damková.

Sudímu Kovaříkovi zastavení delegace nehrozí, protože z reálného pohledu šlo filmování jen těžko odhalit. "Pro mě to není důvod, aby komise rozhodčích v takové situaci měla omezovat delegace pro další utkání," dodala Damková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze