Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kde se nejlépe „učí“ fotbal? Ukáže Dětský pohár

JE TAM! Malým fotbalistům začal tradiční Dětský pohár. | foto: Pražský fotbalový svaz

17 2015
Škola, to nemusí být jen písemky a domácí úkoly. Žáci a žákyně prvních a druhých tříd z Prahy dostávají na Dětském fotbalovém poháru už pátý rok v řadě šanci ukázat, že právě na jejich škole se dobře „vyučuje“ také sport.

Unikátní turnaj pořádá Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů a za podpory magistrátu. Letos se účastní přes osmdesát týmů, což znamená turnajový rekord.

„Počet zúčastněných týmů se zvyšuje každý rok,“ těší Dušana Svobodu, předsedu Pražského fotbalového svazu. „Hlavním cílem je přivést k fotbalu další kluky a holky, kteří zatím nejsou registrovaní v žádném klubu a pomoci tak pražským oddílům s náborem nových hráčů,“ upřesnil.

První fáze turnaje už začala, všechny zápasy se odehrají během ledna, února a března ve čtyřech halách: Petřiny, Motorlet, Jedenáctka VS a TJ Pankrác. Finálový turnaj, kterého se zúčastní tři nejlepší týmy ze tří semifinálových skupin, je v plánu 10. března.

Momentka z tradičního Dětského poháru.
Momentka z tradičního Dětského poháru.

Momentky z tradičního Dětského poháru.

Malé fotbalisty v jejich snažení podpoří coby patroni čtyři reprezentanti do 21 let: Jakub Brabec ze Sparty, Matěj Hanousek z Dukly, Karel Hrubeš ze Slavie a Petr Nerad z Bohemians 1905.

„Na školní fotbalové turnaje jsem se vždycky moc těšil. Se spolužáky jsme je brali velmi prestižně a z každého úspěchu měli velkou radost,“ vybavuje si Brabec. Co by dětem poradil? „Ať si hru užívají, baví se fotbalem. To je v tomhle věku přece nejdůležitější.“

Také Hanouska sledování turnaje vrátilo do dětských let, kdy se sám podobných zápasů účastnil. „Ale nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu stát na druhé straně a předávat klukům ceny,“ usmívá se.

Komu asi předá v březnu pohár pro vítěze?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze