Depay přiblížil Manchester United Lize mistrů, Lazio udolalo Leverkusen

Memphis Depay z Manchesteru United slaví gól v kvalifikaci Ligy mistrů. | foto: Reuters

18 2015
Fotbalový Manchester United oslavuje nizozemského reprezentanta Memphise Depaye, který mu ve 4. předkole Ligy mistrů zařídil výhru 3:1 nad Bruggami. V dalších úvodních zajímavých soubojích o postup do základní části soutěže zdolalo doma Lazio 1:0 Leverkusen a Sporting Lisabon udolal přemožitele Sparty CSKA Moskva 2:1.

United doma s Bruggami prohrávali po vlastní brance Carricka, který si srazil míč do branky po přímém kopu. Jenže o rychlé srovnání se postarala letní posila z PSV. Depay si efektně přehodil obránce a následně v obležení pěti protihráčů zamířil přesně k tyči.

Těsně před poločasem zařídil Depay i vítěznou trefu. Bruggy dohrávaly posledních deset minut v oslabení bez vyloučeného Mecheleho. I tak se zdálo, že si odvezou přijatelný výsledek do odvety, ale v posledních vteřinách nastavení nacentroval Depay a střídající Fellaini hlavou ještě více přiblížil Manchester postupu.

CSKA Moskva prohrál na hřišti Sportingu Lisabon. Domácí vedli po gólu Gutiérreze po vydařené kombinační akci. Ruský celek mohl srovnat penaltou Doumbii, ale kanonýr z Pobřeží slonoviny ji neproměnil. Navrátilec z AS Řím si však napravil reputaci těsně před poločasem, kdy se vyhnul ofsajdu, běžel sám na branku a přeci jen srovnal. Jenže osm minut před koncem rozhodl o výhře Sportingu Slimani.

Zbývající tři utkání skončila výhrou domácích 1:0. Překvapivě uspěla i Astana, která doma udolala APOEL Nikósie a sahá pro historickém úspěchu pro kazašský fotbal.