De Azevedo: O záchranu se musíme dál rvát jako v posledních zápasech

Carlos de Azevedo je na testech v Baníku Ostrava. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

9 2014
Jeden gól, pět zápasů, 187 odehraných minut. Taková je dosavadní bilance brazilského fotbalisty Dyjana Carlose de Azeveda v ostravském Baníku. Pořádnou příležitost dostal až v minulém kole v Olomouci, kde hrál celý zápas a v nastavení parádním gólem rozhodl o výhře Baníku 3:2.

Nebyl už nervózní z toho, že pořád jen naskakuje na závěrečné minuty? "Ne, věděl jsem, že šance přijde, a jsem moc rád, že jsem v Olomouci i skóroval a pomohl Baníku k vítězství."

Boj Baníku o záchranu v lize pokračuje

Utkání Baník Ostrava - Vysočina Jihlava se hraje na Bazalech v sobotu od 17 hodin. Baník si může zajistit záchranu už o víkendu, pokud porazí Jihlavu a Bohemians 1905 nevyhrají nad Duklou Praha a Sigma Olomouc prohraje se Spartou.

Jak jste se výhrou v Olomouci přiblížili záchraně?
Máme velkou šanci se udržet, i když máme hodně mladé mužstvo. Ta výhra v Olomouci nám hodně pomohla, ale nechci přemýšlet dopředu. Vždy se dívám na ten nejbližší zápas.

To v sobotu hostíte Jihlavu. Nehrozí, že po třech výhrách v řadě polevíte, že se uspokojíte?
Ne. Víme, že musíme hrát jako v těch třech zápasech. Polevit si nemůžeme dovolit ani vůči fanouškům, kteří jsou skvělí.

Zažil jste fanoušky Honvédu Budapešť, Bardejova a teď Baníku. Kde jsou nejlepší?
Tady, v Baníku. Ti jsou nejlepší, co jsem zatím ve své hráčské kariéře zažil.

Jak se vám žije v Ostravě?
Dobře. Když mám volno, tak chodím s kamarády na kafe, po obchodech, prostě relaxujeme.

Libí se vám české holky?
Jo, jsou pěkné, ale mám v Brazílii přítelkyni, takže jsem nedostupný.

To se ale moc často nevidíte, že?
Domů se dostanu tak dvakrát do roka, ale možná přiletí tady za mnou. Uvidíme.

Letos je v Brazílii fotbalové mistrovství světa. Užijete si ho?
Budu doma na dovolené, ale na žádný stadion se nedostanu, lístky jsou už vyprodané. Budu tak s rodinou u televize.

A co brazilská reprezentace? Nevolal vám po tom vašem gólu v Olomouci trenér národního mužstva?
Ještě ne... (směje se). Ale reprezentace, to je sen každého kluka.

Jak si vůbec představujete svou budoucnost?
(kroutí rameny) Nevím, jsem teprve na začátku. Vím, že musím tvrdě trénovat, a časem se uvidí.