Penaltu dal: 121. O. Shehi, 121. L. Latifi, 121. G. Muzaka, 121. S. Lilaj
Penaltu dal: 121. P. Mareš, 121. T. Přikryl
Penaltu nedal: 121. J. Rada, 121. G. Mebrahtu

12. K. Vangjeli
53. N. Komličenko, 75. P. Mareš, 81. T. Přikryl

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :

Příjemný večer u fotbalu. Na fotbalisty Mladé Boleslavi čeká v Albánii důležitá odveta 3. předkola Evropské ligy. Nad Skënderbeu Korcë vyhrála první zápas 2:1, odvetu budeme sledovat minutu po minutě.

Mladá Boleslav nemůže v odvetě počítat s Janem Chramostou, útočníkem, který ve všech třech zápasech předkol Evropské ligy vstřelil gól. Nehraje ani Golgol Mebrahtu, proto v základní sestavě poprvé dostává šanci Nikolaj Komličenko, posila z Krasnodaru.

V domácím utkání Mladoboleslavští před týdnem zvítězili 2:1, byť měli zejména v prvním poločase jasnou převahu a mohli klidně vyhrát vyšším rozdílem. „Inkasovaný gól je vždycky problém, ale do Albánie jedem postoupit,“ tvrdil Dušan Uhrin, generální sportovní manažer.

Byť se zápas hraje až od osmi hodin večer, v Albánii je stále velké horko. Přes den se teploty šplhaly až ke čtyřiceti stupňům Celsia a také během zápasu bude vysoko přes třicet.

Osmani
80. min Plaku o hráči
88 Lilaj
Lilaj
8 Nimaga
Nimaga
Gavazaj
74. min Muzaka o hráči
78 Adeniyi
Adeniyi
68. min Shkodra o hráči

Jánoš
111. min Magera o hráči
25 Rada
Fabián
71. min Mareš o hráči
Komličenko
60. min Mebrahtu o hráči

2

Stronati, který se objevil v sestavě Mladé Boleslavi poprvé v sezoně, zaváhal a málem pustil do šance Latifiho. Nakonec ho ale před šestnáctkou dokázal od míče odstavit.

4

Hosté se poprvé objevili v ofenzivě na pravé straně, jenže domácí hráči si počínali v obraně správně. Soupeře vůbec nepustili k centru do pokutového území.

6

Stadion, který obíhá atletická dráha, není zcela zaplněný. Fanoušci, kteří dorazili, zatím sledují opatrný začátek z obou stran. Míč mají většinou domácí, nicméně k Divišovi se dosud nedostali.

8

Po faulu na Fleišmana centroval do pokutového území Skënderbeu z přímého kopu záložník Rada. Míč se snesl k zadní tyči, kde ovšem nikdo v bílém dresu nebyl. Hra bude pokračovat odkopem od domácí brány.

10

Latifi se po levé straně prosmýkl okolo Douglase, který mu nestačil. Přihrávkou pod sebe pak našel Nimagu, jenž vystřelil z necelých dvaceti metrů tvrdě, ale nepřesně.

12

Hosté mířili do nadějného brejku ve třech proti dvěma. Z levé strany se balon dostal doprava na Přikryla, který tvrdou střelou prověřil Shehiho. Následovat bude rohový kop.

12

Žlutou kartu dostal Kristi Vangjeli (Skënderbeu Korcë)
Kuriózní situace. Vangjeli se pokusil předchozí protiútok zastavil tak, že do hřiště nakopl druhý míč. Rozhodčí citlivě nechal hru pokračovat a pak soupeři udělalil žlutou kartu.

16

Po dalším faulu na Fleišmana rozehrál Matějovský přímý kop přihrávkou na Radu, který ovšem trefil skrumáž těl před sebou.

17

Chvíli to vypadalo, že se Fleišman na levé straně nechá předběhnout Gavazajem, ale nakonec hostující fotbalista situaci výborně zvládl. A ještě získal míč.

18

Adam Jánoš (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav 0:1
Na levé straně dostal míč na hraně ofsajdu Fabián, rozhodčí však nepískal, mladoboleslavský záložník přihrál zpátky na hranici pokutového území, do kterého vběhl Jánoš a tvrdou střelou do protipohybu brankáře Shehiho vstřelil důležitý gól na hřišti soupeře.

22

Domácí často faulují, jenže Boleslav toho zatím nedokáže využít. Standardky se totiž hostům zatím příliš nedaří. Tu poslední nepřesně rozehrál Matějovský.

24

Hosté jsou nicméně po vstřeleném gólu aktivní. Drží míč na polovině hřiště, snaží se útočit. A hlavně drží velmi nadějný výsledek.

29

Fabián se pokusil o střelu z dálky, Shehiho, brankáře albánského celku, ovšem neohrozil.

33

Po další z mnoha mladoboleslavských standardek se do vzduchu vyšplhal Stronati. Matějovského centr vrátil od vzdálenější tyče do nebezpečného prostoru před bránou, kde ovšem zasáhl jeden z hráčů domácího týmu.

37

Latifi, který vstřelil gól v Mladé Boleslavi, se pokusil projít z pravé strany na střed hřiště. Obehrál Fleišmana, ale pak ho zastavil Jánoš.

39

Na druhé straně mezitím Jashanica nedovoleně zastavil Komličenka. Jenže ani tahle standardka pro domácí nebezpečná nebyla. Nepřesně ji rozehrál Matějovský.

42

Přímý volný kop též na druhé straně. Rozehrál Radaš na Osmaniho, kterého zastavil zdvižený praporek rozhodčího. Ofsajd.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav

46

Hra pokračuje bez střídání. Hosté se hned na začátku druhé půle pokusili o útok - neúspěšně.

48

Neúspěšní byli také domácí. Pro dlouhý nákop od stopera, za kterým běžel na pravé straně útočník Adeniyi, si došel gólman Diviš.

49

Gavazaj posadil na zem rychlou zasekávačkou obránce Pauscheka a nebezpečně přihrával před bránu, kde však zvládl situaci poziční hrou Stronati. Už předtím navíc sudí viděli a odpískali ofsajd.

52

Skënderbeu začalo druhý poločas dobře. Z pravé strany teď přes Fleišmana odcentroval Latifi přesně na hlavu Nimagy, který v tísni boleslavských stoperů výrazněji Diviše neohrozil.

53

Žlutou kartu dostal Nikolaj Komličenko (Ml. Boleslav)

54

Domácí budou kopat penaltu. Mici vlétl do pokutového území z levé strany a skluzem ho nedovoleně zastavil Pauschek. Za míčem je připravený záložník Lilaj.

55

Sabien Lilaj (Skënderbeu Korcë) proměnil pokutový kop. Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav 1:1
Brankář Diviš sice vystihl směr střely, ale Lilaj se trefil přesně po zemi k levé tyči.

57

Vstřelená branka domácí tým výrazně probudila. I fanoušci jsou najednou víc slyšet. Na Boleslav ještě čeká náročných pětatřicet minut. Vyloučené není ani prodloužení. Hrálo by se, kdyby Skënderbeu vyhrálo 2:1.

60

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Nikolaj Komličenko, nahradil ho Golgol Tedros Mebrahtu
Hosté poprvé střídají.

61

Mebrahtu se ihned dostal do zakončení, po rohu Matějovského ale netrefil bránu.

68

Střídání Skënderbeu Korcë: ze hřiště odešel Segun Adeniyi, nahradil ho Donjet Shkodra
Poprvé střídá i Skënderbeu.

71

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Fabián, nahradil ho Petr Mareš
Další změny, tentokrát v dresu Mladé Boleslavi.

73

Centr do pokutového území propadl k Douglasovi, který zůstal před bránou Skënderbeu po rohovém kopu. Míč mu ale spadl na paty.

74

Aktivní je Mebrahtu, který vystřídal Komličenka. Teď pálil po přihrávce Matějovkého, jenže mířil doprostřed brány.

74

Střídání Skënderbeu Korcë: ze hřiště odešel Enis Gavazaj, nahradil ho Gjergj Muzaka

75

Žlutou kartu dostal Petr Mareš (Ml. Boleslav)
Krátce poté, co přišel na hřiště, dostal záložník Mladé Boleslavi žlutou kartu.

78

Dvě mladoboleslavské střely v řadě. A dva zákroky brankáře Shehiho. Vychytal Přikryla i Mareše.

80

Střídání Skënderbeu Korcë: ze hřiště odešel Tefik Osmani, nahradil ho Sebino Plaku

81

Žlutou kartu dostal Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav)
Hostující záložník fauloval domácího Radaše.

83

Sebino Plaku (Skënderbeu Korcë) vstřelil gól. Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav 2:1
Na hřišti je sotva tři minuty a dává důležitý gól. Muzaka prostrčil míč mezi obránce na Plakua, který vystřelil a obránce Fleišman nešťastně srazil balon mimo dosah brankáře Diviše.

88

Zápas míří do prodloužení, protože Mareš teď zahodil velkou šanci! Z pravé strany odcentroval Pauschek, Mebrahtu na balon nedosáhl a střídající Mareš pak ze dvou metrů z úhlu trefil jen tyč. To mohl být postupový gól.

90

Rozhodčí v Albánii nastavuje čtyři minuty.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 2:1

91

Začalo první prodloužení utkání Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav

99

Boleslav je v první části prodloužení horším týmem, na polovinu soupeře se skoro nedostává. Ale zatím drží vyrovnaný stav.

102

Počet diváků 6 500

104

Velká šance domácího Muzaky, který už překonal brankáře Diviše, ale Stronati míč vykopl z brankové čáry.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:1

106

Začalo druhé prodloužení utkání Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav

108

Problémy brankáře Skënderbeu Shehiho. Mareš ho prověřil střelou z dálky, kterou gólman albánského mužstva vyrazil na roh.

111

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Lukáš Magera

117

Magera vyhrál souboj a míč přiklepl k Mebrahtuovi, který v další velké šanci selhal. Penalty se blíží.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 2:1

121

Zahrávají se pokutové kopy Skënderbeu Korcë - Ml. Boleslav

121

Orges Shehi (Skënderbeu Korcë) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Na úvod proměnil penaltu domácí gólman. Odvážný tah, který Albáncům vyšel.

121

Petr Mareš (Ml. Boleslav) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Za Boleslav srovnává krok Mareš. Brankáře Shehiho poslal na opačnou stranu.

121

Liridon Latifi (Skënderbeu Korcë) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Gól dává také Latifi.

121

Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Boleslav se drží. Skóre penalt opět dorovnal Přikryl.

121

Gjergj Muzaka (Skënderbeu Korcë) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Střídající Muzaka proměnil také.

121

Jakub Rada (Ml. Boleslav) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
První neúspěšný střelec. Rada napálil míč do břevna.

121

Sabien Lilaj (Skënderbeu Korcë) PROMĚNIL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Podruhé v zápase se trefuje z penalty záložník Lilaj.

121

Golgol Tedros Mebrahtu (Ml. Boleslav) NEDAL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Rozhodnuto. Gól nedává ani Golgol. Brankář Shehi přidal k proměněné penaltě i jednu chycenou.

130

Boleslav o postup do play-off Evropské ligy přišla ve druhém poločase, ve kterém dostala dva góly. Skënderbeu ji nakonec potopil v penaltovém rozstřelu.