Po čtyřiadvaceti letech si o federální Superpohár zahrají vítězové národních pohárů Česka a Slovenska. Zlín se od 18 hodin utká se Slovanem Bratislava a vy můžete prostřednictvím této on-line reportáže sledovat utkání minutu po minutě. Vítejte.
Zlín vyhrál český pohár, který druhým rokem zaštiťuje společnost Mol, podruhé v historii a navíc si zajistil přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Ve finále poháru porazil druholigovou Opavu, už předtím ovšem vyřadil Spartu, Slavii či Liberec.
Také finále slovenského Slovnaft Cupu proti sobě svedlo prvoligový a druholigový tým. Roli favorita potvrdil bratislavský Slovan, který zdolal Skalici.
První ročník nového Československého poháru se hraje v Uherském Hradišti. Původně se mělo hrát až v červenci, ale na žádost Slovanu, které Zlín vyhověl, se utkání přesunulo na konec června. „Je to ovšem nešťastný termín,“ zní z obou táborů. Zatímco pro Bratislavu jde o generálku před úvodním předkolem Evropské ligy, Zlín je teprve na začátku přípravy.
Hráči obou týmů už jsou pár minut na hřišti. Poslechli si slovenskou a českou hymnu a teď se vzájemně zdraví. Duel o Superpohár začne za okamžik.
1
Začal první poločas utkání Zlín - Slovan Bratislava
2
První minuta za námi, míč se téměř nedostal z poloviny Slovanu, jehož hráči trpělivě kombinují.
3
Po sérii odrazů se míč dostal k Soumahovi, který přihrával za obranu na Hološka. Brankář Dostál ze Zlína dobře vyběhl a zakončení soupeři nedovolil.
4
Další nebezpečná akce Bratislavy. Z pravé strany prošel do šestnáctky soupeře Schet, přihrál pod sebe na osamoceného Soumaha, který však napálil před sebou stojícího obránce.
5
Zlín se skoro vůbec nedostává k balonu. Slovan kombinuje trpělivě, jeho stopeři si raději dvakrát či třikrát vymění míč na vlastní polovině, než aby se riskantně pokoušeli o přihrávky vpřed.
7
Mareš spěchal za centrem středopolaře Kóni, ale pomohl si útočným faulem, a proto sudí jeho únik zastavil.
8
Štípek byl sice na polovině soupeře v držení balonu, jenže pak si ho příliš předkopl a ostře fauloval Savičeviče. Ten chvíli poléhaval, ale už je na nohou.
10
Matejov vystihl chybnou rozehrávku Sekuliče a Zlín poprvé předvedli přesnou ofenzivní akci. I když přesnou... Ve finální fázi sice Štípek předvedl dobrou myšlenku, když zprava přihrál do nebezpečného prostoru na hraně pokutového území, tam si ale nenaběhl žádný jeho spoluhráč.
12
Podobnou přihrávkou jako Štípek hledal na opačné straně hřiště Hološka Kubík, ale ke spoluhráči nakonec míč neprošel.
14
Rundič vyslal na levou stranu kupředu Hološka, kterého ale zakřižoval Bačo. Hra bude pokračovat zlínským odkopem od brány.
18
Róbert Matejov (Zlín) si dal vlastní gól. Zlín - Slovan Bratislava 0:1
Slovan předvedl pěknou akci na levé straně. Kubík odtud přihrál pod sebe, Soumah pustil míč lépe postavenému Marešovi, jehož střelu vychýlil mimo dosah gólmana Dostála zlínský obránce Matejov.
20
Zlín se pokusil odpovědět po standardní situaci, Slovan se ale po centru Bartolomeua ubránil.
22
Kóňa vypálil zpoza velkého vápna vedle, Dostál se za střelou pouze ohlédl.
23
Traoré poslal pěkný centr do šestnáctky Bratislavy, ale Gajič ho na bránu usměrnit nedokázal.
24
Soumah přesprintoval Matejova, ale přihrávka před bránu na Mareše mu nevyšla. Zachytil ji gólman Dostál.
25
Podobná situace, jen z opačné strany. Dostál lapil do rukavic centr obránce Kubíka.
26
Soumah si parádně vyměnil míč se Schetem a byl úplně sám před Dostálem. Se zakončením ovšem otálel, z rovnováhy ho nejprve vyvedl skluzující Bačo, situaci pak ze zlínského pohledu vyřešil návrat Bartolomeua, kterého Soumah následně fauloval.
28
Důrazný Mareš teď prohrál před pokutovým územím důležitý souboj s Pazderou, a tak Dostál bez problémů zasáhl.
32
Zlínští pelášili ve třech proti dvěma, jenže Bartolomeu, který míč vedl od poloviny hřiště, nepřihrál. Věřil si na střelu, kterou však poslal nad bránu.
33
Soumah dostal přihrávku z pravé strany, už byl v pokutovém území, ale Pazdera ho v poslední chvíli zastavil. Jinak by už bratislavský útočník zakončoval.
36
Slovan znovu trpělivě kombinuje, drží míč a čeká, než Zlín otevře okénko v obraně. Jinak se na hřišti nic převratného neděje.
38
Teď chvíli pravý záložník Slovanu Schet motal hlavu Matejovovi, ale do pokutového území se nedostal.
41
Zlínský útočník Beauguel zůstal po souboji se Salátou ležet na hřišti. Slovan sice mohl do útoku, ale Schet sportovně akci zastavil, míč zakopl do autu, aby mohl být domácí fotbalista ošetřený.
42
Beauguel kulhá, ale je zpět na hřišti. A Slovan opět trpělivě kombinuje na polovině... Zápas mají hráči slovenského týmu jednoznačně pod kontrolou.
45
Rozhodčí Proske nastavil v prvním poločase ještě dvě minuty.
45
Mareš dostal prostor před pokutovým územím, vyhnul se Gajičovi a levačkou technicky vystřelil ke vzdálenější tyči. Dostálovu bránu ovšem minul.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Zlín - Slovan Bratislava
46
Střídání: Zlín: ze hřiště odešel David Štípek, nahradil ho Lukáš Bartošák.
46
Hnaníček našel krásným centrem právě Bartošáka, který na hřiště přišel do druhého poločasu, jenže v největší zlínské šanci zápasu gól nedal. Zblízka míč levačkou napálil do boční sítě.
48
Hološko si dvakrát vyměnil míč se Soumahem, ten mu chtěl před pokutovým územím balon ještě jednou vrátit, ale jeho přihrávka nebyla dostatečně razantní.
49
Bartolomeu odcentroval z pravé strany do šestnáctky, ale míč zablokoval na rohový kop jeden z hráčů Slovanu. Z tribun se sice ozývaly nářky, že se jednalo o ruku, ale rozhodčí Proske nic neviděl.
51
Žlutou kartu dostal Boris Sekulič (Slovan Bratislava)
Žlutá karta pro kapitána Slovanu. Fauloval Bartošáka.
51
Střídání: Slovan Bratislava: ze hřiště odešel Seydouba Soumah, nahradil ho Joeri De Kamps.
Útočník Slovanu vystřídal kvůli zranění.
53
Žlutou kartu dostal Vukan Savičevič (Slovan Bratislava)
A ještě jedna žlutá karta pro hráče Bratislavy. Rozhodčí Proske ho napomenul za nesportovní chování.
55
Zlín vstoupil do druhého poločasu podstatně lépe, než hrál v prvním poločase. Přesto je Slovan u míče stále často, fotbalisté českého týmu běhají hlavně bez míče.
56
Před Savičevičem se na chvíli otevřel prostor, a tak zkusil z necelých dvacet metrů vypálit. Střela mu ale nesedla.
58
Žlutou kartu dostal Lukáš Bartošák (Zlín)
Střídající hráč fauloval na pravé straně Scheta.
59
Bratislava ale standardní situaci nevyužila, centr Hološka chytil do rukavic brankář Dostál.
60
Střídání: Zlín: ze hřiště odešel Robert Bartolomeu, nahradil ho Adnan Džafič.
Na hřiště přichází další zlínská letní posila.
62
Holík postupoval s míčem směrem k bratislavské bráně, jenže před šestnáctkou po lehkém kontaktu s Schetem upadl. Faul to ale nebyl.
63
Nový hráč na hřišti Džafič zřejmě centroval, jenže málem ohrozil bránu. Míč se nebezpečně snášel na Greifovu bránu, nakonec do ní nezapadl.
64
Džafič je na pravé straně aktivní. Teď obehrál Kubíka, který ho musel faulovat.
65
Bartošákovi se vůbec nepovedl centr ze standardní situace, ale Zlínští mají šanci na reparát. Po dalším faulu budou rozehrávat ještě jeden přímý kop. A z lepší pozice.
66
Bartošák ani z druhé standardky bránu neohrozil. Trefil zeď.
67
Střídání: Slovan Bratislava: ze hřiště odešel Mitchell Schet, nahradil ho Filip Oršula.
69
Nečekanou rozehrávku přímého kopu předvedli Bartošák s Matejovem, jenže na střílený centr prvního jmenovaného nikdo z fotbalistů Zlína nedosáhl.
70
Po rohovém kopu se u bližší tyči osamostatnil Saláta a hlavou usměrnil míč na bránu. Připravený Dostál zasáhl.
71
K Matejovovi propadl centr z pravé strany, z prvního doteku vystřelil, ale trefil jen před sebou stojícího Oršulu. Zlín pak neohrozil bránu ani z následného rohu.
74
Počet diváků 3 124 (38 % z kapacity 8 121)
76
Patnáct minut před koncem Slovan znovu drží míč na polovině hřiště a snaží se uklidnit hru, která už ve druhém poločase není z jejich strany tak sebejistá.
78
Beauguel chytře prostrčil míč na Bartošáka, ten ale před bránu odcentrovat nedokázal.
79
Střídání: Zlín: ze hřiště odešel Lukáš Holík, nahradil ho Antonín Fantiš.
81
Žlutou kartu dostal Jakub Mareš (Slovan Bratislava)
83
Pozorný Bačo zastavil další útok Slovanu, tentokrát vystihl narážečku Kóni s Marešem a vybojoval balon pro Zlín.
84
Slovan mohl pojistit své vítězství, jenže Zlín jeho šanci přežil. Mareš prostčil míč na Oršulu, který si vychutnal brankáře Dostála a předložil míč Savičevičovi, který jen trefil na brankové čáře stojícího Pazderu.
85
Bartošák mohl vyrovnat, jenže jeho tvrdou střelu z hranice pokutového území lapil Greif.
86
Střídání: Slovan Bratislava: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Róbert Vittek.
88
Zlín bude kopat penaltu. Džafičovu ránu zablokoval rukou obránce Rundič.
89
Jean-David Beauguel (Zlín) proměnil pokutový kop. Zlín - Slovan Bratislava 1:1
Bez problémů a s přehledem. Beauguel poslal brankáře Greifa na opačnou stranu.
90
Hrají se ještě dvě nastavené minuty. Pokud nepadne gól, o vítězi rozhodnou penalty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 1:1.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Zlín - Slovan Bratislava
91
Róbert Vittek (Slovan Bratislava) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Zkušený útočník Vittek na úvod rozstřelu proměnil.
91
Róbert Matejov (Zlín) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Matejov proměnil nekompromisně a odčinil vlastní gól z prvního poločasu.
91
Filip Hološko (Slovan Bratislava) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Gól z penalty dává také Hološko, Slovan je znovu napřed.
91
Antonín Fantiš (Zlín) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Fantišovu ránu vyrazil Greif a fanoušci Slovanu, kteří jsou v rohu za jeho bránou, bouří.
91
Milan Rundič (Slovan Bratislava) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Neproměňuje i Rundič. Jeho razantní přízemní střelu u své levé tyče vyrazil gólman Dostál.
91
Josef Hnaníček (Zlín) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Vyrovnáno. Zlínský Hnaníček proměnil. Stav penalt po třech sériích: 2-2.
91
Joeri De Kamps (Slovan Bratislava) PROMĚNIL. 2:3 v penaltovém rozstřelu.
Holandský střídající fotbalista poslal Dostála do opačného kouta brány.
91
Ibrahim Benjamin Traoré (Zlín) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Žádný velký rozběh, zato tvrdá rána pod břevno. Traoré proměnil a pak provokoval fanoušky Slovanu.
91
Vukan Savičevič (Slovan Bratislava) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
Pátou sérii začal proměněným pokutovým kopem Savičevič. Bude rozhodující?
91
Adnan Džafič (Zlín) PROMĚNIL. 4:4 v penaltovém rozstřelu.
Nebude. Za Zlín totiž vyrovnal Džafič a rozstřel pokračuje dál.
91
Filip Oršula (Slovan Bratislava) PROMĚNIL. 4:5 v penaltovém rozstřelu.
Další gól střídajícího fotbalisty a Zlín musí odpovědět, jinak prohraje.
91
Lukáš Pazdera (Zlín) PROMĚNIL. 5:5 v penaltovém rozstřelu.
Hravě proměnil i zlínský kapitán. Penaltové představení nekončí.
91
Boris Sekulič (Slovan Bratislava) NEDAL. 5:5 v penaltovém rozstřelu.
Zato kapitán Slovanu Bratislava vůbec netrefil bránu. Přestřelil.
91
Rozhodnout může zlínský Beauguel, který penaltu proměnil už v základní hrací době.
91
Jean-David Beauguel (Zlín) PROMĚNIL. 6:5 v penaltovém rozstřelu.
Francouz proměnil se štěstím, ale na to se historie neptá.
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 1:1.
100
Vítězem Československého Superpoháru se stal Zlín, který v penaltovém rozstřelu udolal bratislavský Slovan. Mužem zápasu je Beagueul, který nejprve vyrovnal v předposlední minutě a poté proměnil i rozhodující penaltu.

Bartolomeu
60. min Džafič o hráči
Hnaníček
12 Traoré
Traoré
Štípek
46. min Bartošák o hráči
9 Holík
Holík
79. min Fantiš o hráči
Beauguel

SK Slovan Bratislava Slovan Bratislava (4-4-2)

Schet
67. min Oršula o hráči
9 Kóňa
Kóňa
Savičevič
Hološko
10 Soumah
Soumah
51. min De Kamps o hráči
26 Mareš
Mareš
86. min Vittek o hráči

Rozhodčí: Proske - Pelikán, Paták
Počet diváků: 3 124 (38 % z kapacity 8 121)

23. června 2017 18:00Zlín–Slovan Bratislava 1:1