Hezký večer u on-line přenosu z úvodního zápasu 3. předkola Evropské ligy. Fotbalisté Liberce nastoupí na hřišti rakouského celku Admira Wacker Mödling.
Zatímco Liberec se chystá na své první soutěžní utkání v sezoně, Admira je rozehraná. Nejprve v prvním předkole vyřadila slovenskou Myjavu (1:1 a 3:2), pak přešla přes FK Kapaz z Ázerbajdžánu (1:0 a 2:0). Navíc má za sebou i úvodní utkání rakouské ligy, v němž porazila Mattersburg 1:0.
Admira podruhé za sebou hraje ve třetím předkole Evropské ligy proti českému soupeři. V létě 2012 nestačila na Spartu (0:2 a 2:2), od té doby v evropských soutěžích chyběla.
Liberec sní o tom, že zopakuje loňskou sezonu, kdy postoupil od základní skupiny Evropské ligy a v ní zdolal slavný Olympique Marseille. Pokud by se mu to povedlo, šlo by o jeho čtvrtý postup do základní skupiny pohárů v historii.
Pro Liberec je to první pohárová zkušenost s rakouským soupeřem.
Ve prospěch Liberce hraje statistika. Z posledních 13 venkovních utkání v pohárech prohrál jen dva a ve 4 z posledních 5 zvítězil bez inkasované branky.
Slovan má za sebou úspěšnou generálku na sezonu, nad německým Bischofswerdaerem vyhrál 3:1.
Zápas budou řídit turečtí rozhodčí. Hlavním je Özkahya, asistenty jsou Satman a Kan.
Liberec nasadí do branky čerstvou posilu Martina Dúbravku ze Slovenska, který přichází z dánského Esbjergu. Naopak útočník Milan Baroš zůstal jen na lavičce.
Rakouské týmy zatím prožívají bezgólový čtvrtek. Austria podlehla Spartaku Trnava 0:1, Rapid remizoval s běloruským Torpedem Žodzina 0:0. Co předvede Admira proti Liberci?
1
Začal první poločas utkání Admira Mödling - Liberec
1
Admira rozehrávala, ale míč se rychle dostal k hráčům Liberce.
2
Liberec vybojoval první roh.
3
Po centru Sýkory hlavičkoval Folprecht, obrana jeho pokus odvrátila.
5
Knasmüllner přehnal svůj útočný důraz a fauloval Sýkoru, takže míč má opět Liberec.
6
Z hranice velkého vápna střílel Ševčík, jeden z obránců jeho pokus zblokoval.
7
Christoph Knasmüllner (Admira Mödling) vstřelil gól. Admira Mödling - Liberec 1:0
Svou první návštěvu v pokutovém území proměnili domácí ve vedoucí gól. Knasmüllner se zbavil Pokorného a umístěnou střelou nedal Dúbravkovi šanci.
9
Technickou střelou to z dálky zkoušel Sax, Dúbravka jeho pokus k tyči lapil.
10
Sax zkoušel vysunout Knasmüllnera, dobře se vrátil Sýkora.
11
Egon Vůch (Liberec) vstřelil gól. Admira Mödling - Liberec 1:1
Liberec rychle vyrovnává, navíc nádherným gólem. Nůžkami se prosadil Vůch. Liberecký hráč si nejprve tělem odstavil protihráče a pak nezadržitelně skóroval.
13
Další pokus aktivního Knasmüllnera, který z 18 metrů pálil nepřesně.
14
Oboustrannou sérii nepřesných přihrávek ukončil faul na Komličenka.
16
První roh pro Admiru.
16
Centr Knasmüllnera prolétl vápnem. Domácí ho sice zachytili, ale nic kloudného nevymysleli. Navíc po hlavičkovém souboji s Pokorným zůstal ležet na trávníku Strauss.
18
Po sražené střele Starkla následoval roh, který Slovan ubránil a ihned se hnal do útoku. Jenže jeho snahu zastavil Bartlův ofsajd.
20
Tentokrát zahrává roh Liberec, vybojoval ho Bartl. Sýkorův centr obrana odvrátila.
21
Po průniku Breiteho neudržel gólman Kuttin míč, hosté ale toho nedokázali využít.
22
Coufal tělem odstavil Bajramiho bez jakékoliv reakce rozhodčího, což se domácích fanouškům nelíbilo a dali to hlasitě najevo.
24
Liberec mohl jít do vedení, ale hlavičku Pokorného po přímém kopu zastavila tyč. Míč se odrazil k volnému Komličenkovi, který však nedokázal trefit prázdnou branku. Míč se od něj odrazil vedle.
28
Míč mají nyní na kopačkách domácí, ale jsou dost daleko od liberecké branky.
29
Vůch zkoušel uprostřed hřiště zrychlit hru, ale rozhodčí mu trošku přísně odpískal hraní rukou.
31
Vůch centroval z levé strany, jeden z obránců míč v pohodě odvrátil ven z vápna.
32
Ve vápně spadl po kontaktu s protihráčem Sax, sudí okamžitě ukázal, že o žádný faul nešlo.
35
Z 18 metrů tvrdě vypálil Folprech, Kuttin jeho pokus vyrazil na roh.
36
Sýkorův centr z rohu žádné ohrožení branky nepřinesl.
38
Ebner akrobaticky zpracoval míč, ale prosazoval se mezi dvěma protihráči a chyběl mu klid na pořádné zakončení.
40
Folprecht po kombinační akci uvolňoval Ševčíka, který si zabíhal na malé vápně, ovšem gólman Kuttin byl u míče dřív.
42
Breite zachytil rozehrávku a snažil se projít přes vysouvající se protihráče, ovšem jeho snahu zastavilo hraní rukou.
45
Komličenko zpracovával centr ve vápně v ofsajdu, takže míč mají domácí.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
45
První poločas přinesl po jednom gólu na každé straně. Liberec na domácí vedení rychle odpověděl, takže konečné skóre zůstává otevřené.
45
V přestávce se změnil rozhodčího. Hlavního Özkahyu, který je zraněný, nahradil čtvrtý sudí Palabiyik.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Admira Mödling - Liberec
46
Počet diváků 2 245 (19 % z kapacity 12 000)
Zhruba tři stovky diváků dorazily z Liberce.
50
Žlutou kartu dostal Daniel Toth (Admira Mödling)
Toth ostrým zákrok za polovině hřiště srazil Bartla a vyfasoval za to žlutou kartu.
51
Snahu Admiry zastavil ofsajd, takže rozehrává Liberec.
51
Po odvráceném centru Knasmüllnera střílel Toth, jehož pokus zablokoval jeden z obránců.
54
Z dálky to vyzkoušel Bajrami, jeho slabá střela neměla šanci na úspěch.
55
Bartl to zkoušel dlouhým během po pravém křídle, ale na hranici vápna narazil do protihráče a přišel o míč.
56
Na stadionu vypadla většina umělého osvětlení, takže zápas je přerušen.
56
Oba týmy postávají u svých laviček, občerstvují se a čekají, až bude zápas pokračovat.
56
Pracujeme na tom, abychom problém rychle vyřešili, píše Admira na svých facebookových stránkách.
56
Stále čekáme na to, až umělé osvětlení začne fungovat, takže trenér Admiry Lederer mohl bez problémů poskytnout rozhovor rakouské televizi ORF.
56
Zápas už je přerušen 21 minut. Pokud pauza potrvá půl hodiny, dnes už se hrát nebude.
56
Delegát zápasu přišel na plochu za rozhodčími a probírá s nimi, jak situaci řešit.
56
Pokud se poruchu odstranit nepodaří, sudí by zápas předčasně ukončil. Jelikož situaci neovlivnil ani jeden tým, s největší pravděpodobností by se utkání opakovalo, případně by se dohrávaly zbývající minuty.
56
Na světelné tabuli na stadionu jde stále čas. Nyní ukazuje 86. minutu. Umělé osvětlení ovšem pomalu nabíhá.
56
Takže pokračuje. Oficiální časomíra stále běžela, takže zápas byl obnoven v 90. minutě.
56
Střídání: Admira Mödling: ze hřiště odešel Eldis Bajrami, nahradil ho Toni Vastic.
56
Střídání: Admira Mödling: ze hřiště odešel Daniel Toth, nahradil ho Srdan Spiridonovic.
60
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Nikolaj Komličenko, nahradil ho Milan Baroš.
62
Hra samozřejmě ztratila tempo. Po jejím obnovení je o něco častěji u míče Admira, která i jednou vystřelila z dálky.
64
Oficiální stránky UEFA pokračují v čase od 56. minuty, jak by žádné přerušení nebylo. Rozhodli jsme se proto pro stejný postup.
65
Dúbravka nepředvedl zrovna jistý zákrok po přímém kopu Knasmüllera, ale Vastic toho nevyužil.
66
Nebezpečná akce Admiry. Vastic se pokoušel o nůžky jako Vůch, ale neuspěl a pak zůstal v ofsajdu.
69
Egon Vůch (Liberec) vstřelil gól. Admira Mödling - Liberec 1:2
Liberec jde do vedení a opět díky Vůchovi. Jeho hlavička skončila na tyčce, míč se ovšem odrazil zpátky k němu a pro libereckého hráče už nebylo problémem poslal ho do branky.
71
Knasmüllner se pokoušel o okamžitou odpověď, ale pálil kousek vedle pravé tyčky.
73
Světla znovu zhasla, takže se zase nehraje.
73
Někteří diváci už to nevydrželi a znechuceně opouštějí stadion.
73
Liberečtí fanoušci ovšem mají dobrou náladu a zdraví se s moderátory rakouské televize.
73
Světla opět svítí a vypadá to, že se bude pokračovat.
74
Zápas pokračuje. Ale dohraje se?
76
Roh pro Liberec.
76
Po rohu zakončoval z dálky nepřesně Folprecht.
77
Liberecký přímák domácí snadno odvrátili.
79
Žlutou kartu dostal Toni Vastic (Admira Mödling)
79
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Daniel Bartl, nahradil ho Milan Nitrianský.
81
Žlutou kartu dostal Radim Breite (Liberec)
82
Baroš zkoušel u rohového praporku vybojovat roh, ale je z toho jen odkop.
83
Zápas je znovu přerušen, ale nyní jen na krátko. Na hřiště totiž vnikl jeden divák.
83
Vastic zkoušel vybojovat penaltu, rozhodčí ale zůstal v klidu.
84
Na druhé straně se rýsovala šance pro Liberec, ale důrazný zisk míče od Baroše považoval rozhodčí za faul.
88
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Egon Vůch, nahradil ho Jan Navrátil.
89
Liberec se snaží dohrát zápas na útočné polovině.
90
Baroš se neprosadil ve vápně, ale míč má nadále Liberec.
90
Žlutou kartu dostal Fabio Strauss (Admira Mödling)
90
Přesně ve chvíli, kdy vypršela 90. minuta, opět zhasla světa. Nastavovat by se měly dvě minuty.
90
Červenou kartu dostal Toni Vastic (Admira Mödling) a musí opustit hřiště.
Ve chvíli, kdy světla zhasla, asi došlo k nějaké strkanici. Vastic strčil do Navrátila a uviděl červenou kartu.
90
Opět následuje porada rozhodčích s delegátem.
90
Světla opět naskočila, snad ty dvě minuty vydrží.
90
V závěru nastavení se dostal k zakončení Baroš, jeho tečovanou střelu lapili Kuttin.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.
90
Tohle nebyl evropský pohár, ale tragikomedie. Navzdory padesátiminutovému přerušení kvůli výpadku světel ale Liberec zápas zvládl a po výhře 2:1 vykročil za postupem.

FC Admira Wacker Mödling Admira Mödling (4-5-1)

Toth
56. min Spiridonovic o hráči
27 Bajrami
Bajrami
56. min Vastic o hráči
17 Starkl
Starkl

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

Vůch
88. min Navrátil o hráči
Folprecht
2 Breite
Breite
Ševčík
24 Bartl
Bartl
79. min Nitrianský o hráči
Komličenko
60. min Baroš o hráči

Rozhodčí: Özkahya - Satman, Kan
Počet diváků: 2 245 (19 % z kapacity 12 000)

3. srpna 2016 18:00Liberec–Admira Mödling 2:0
28. července 2016 21:05Admira Mödling–Liberec 1:2