Góly: 21. M. Petržela, 25. M. Bakoš (pen.)

21. P. Olayinka, 45. O. Kušnír

Střely na branku: 4:6; Střely mimo: 7:9; Rohové kopy: 6:5
Počet diváků: 10 329 (88 % z kapacity 11 700)

Hezký sobotní večer, vítejte u sledování on-line reportáže z plzeňsko-pražského souboje mezi Viktorií a Duklou.

Pokud Plzeň vyhraje, nejméně do nedělního večera se posune na první místo před Slavii. Jakákoliv ztráta by pro Viktorii byla velkou komplikací v boji o titul.

Dukla v minulém kole sťala Jihlavu 4:1 a polepšila si na 30 bodů, které jí dávají klid.

Podzimní vzájemný zápas na Julisce vyhrála Plzeň 1:0 díky brzkému gólu Hořavy, přestože pak hodinu musela hrát v deseti bez vyloučeného Petržely.

Petržela
67. min Pilař o hráči
Hrošovský
Ivanschitz
86. min Poznar o hráči
Hořava
10 Kopic
Kopic
23 Bakoš
Bakoš
77. min Krmenčík o hráči

Mustedanagič
77. min Juroška o hráči
Miloševič
81. min Bezpalec o hráči
Holenda
Olayinka

Rozhodčí: Franěk - Myška, Arnošt
Počet diváků: 10 329

Dukla

Plzeň před utkáním uctí památku zesnulého Františka Rajtorala minutou potlesku. Klub vyřadí číslo 27, se kterým Rajtoral nastupoval.

Plzeňský trenér Zdeněk Bečka na klubovém webu o tragédii pravil: "Život bohužel přináší i podobné chvíle a my musíme přes to všechno dál pracovat tak, abychom i pro Frantu získali titul."

Kouč Dukly Jaroslav Hynek věří, že jeho týmu předchozí výhra 4:1 nad Jihlavou dodá klid: " Máme touhu uhrát pěkný výsledek. Bude to další zápas se skvělou atmosférou a jedeme si ho užít."

Hráči jsou na hřišti, po úvodních oficialitách bude následovat zmíněná minuta potlesku.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Dukla
Rozehráli hosté.

2

Zatímco už se hraje, celý stadion vyvolává jméno Františka Rajtorala.

3

Plzeň útočila středem, Ivanschitz dostal přihrávku zády k brance, otočil se s míčem a Šimůnek ho musel faulovat.

4

Hostující Olayinka v těžké pozici zvládl odvrátit míč z pokutového území.

5

Kopic si na levé straně vyměnil míč s Limberským, a pak chtěl přenést hru do středu, čímž nechtěně založil útok Dukly. Domácí se včas stáhli a za polovinou odvrátili balon do zámezí.

6

Podaný zadarmo získal míč po nepřesné rozehrávce Plzně a posunul ho dozadu na brankáře Radu.

7

Hejda vyvezl míč ze stoperské pozice na útočnou polovinu, nadvakrát ho posunul vpřed a na konci akce Kopic zleva z první centroval před bránu. Tam chyběli jeho spoluhráči.

8

Holenda se v době přihrávky na levém křídle ocitl půl kroku za plzeňskou obranou. Odmávaný a odpískaný ofsajd.

8

Přetažený centr Petržely z pravé strany přeletěl nabíhajícího Bakoše a míč skončil v zámezí. Rozehrává Dukla.

10

Dukla rozvinula postupný útok, Kušnír pak posílal míč na hrot, ale přihrávka doletěla ke Kozáčikovi.

11

Hosté šli do brejku, měli před sebou otevřený prostor, jenže Kušnírova průniková přihrávka na Holendu za plzeňskou obranu byla o něco delší, než měla být.

12

Kopic naznačil, že se rozběhne, na což reagoval Limberský přihrávkou. Jenže pak se Kopic zastavil.

13

Žlutou kartu dostal Tomáš Hájek (Plzeň)
za faul na Holendu v prostoru u střídaček. Hájek příště bude Plzni chybět, protože dostal čtvrtou žlutou kartu.

14

O chvíli později na vlastní polovině Hanousek fauloval Bakoše.

16

Hanousek se prohnal kolem Hrošovského, přihrál Olayinkovi, jenže jeho centr nebyl povedený a skončil v zámezí.

17

Ostrý zákrok Petržely u pomezní čáry na Podaného.

18

Žlutou kartu dostal Marek Bakoš (Plzeň)
I Bakoš bude v příštím kole Plzni chybět. Za dohrání Šimůnka dostal žlutou kartu, svou čtvrtou v sezoně.

19

Šimůnek a Bakoš teď v opačných rolích, fauloval obránce Dukly a pak nešetrně kopačkou došlápl na koleno plzeňského útočníka.

20

U odraženého míče byl o krok dřív Miloševič a nepustil do volného prostoru Limberského.

21

Žlutou kartu dostal Peter Olayinka (Dukla)
za faul na Matějů uprostřed hřiště.

21

Milan Petržela (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Dukla 1:0
Plzeň vede a Petržela posílá gól do nebe. Akce začala u Matějů, který zprava odcentroval akrobaticky přes Olayinku, hosté nedokázali odvrátit míč dál než za hranici pokutového území. Tam napálil míč Hořava a Petržela ho zblízka tečoval mimo dosah Rady.

23

Domácí vraceli míč Radovi, který trochu podcenil odraz balonu od trávníku a musel couvat zpátky.

24

Domácí budou kopat penaltu. Petržela si obhodil míč kolem skluzujícího Šimůnka, který ho pak srazil k zemi.

25

Marek Bakoš (Plzeň) proměnil pokutový kop. Plzeň - Dukla 2:0
Bakoš proměnil penaltu naprosto s přehledem. Ze svého pohledu poslal míč k levé tyči. Razantně. Přesně. Tvrdě.

27

Bakoš o půl kroku v ofsajdu. Správně odmáváno a odpískáno.

28

Hosté budou rozehrávat přímý kop z 21 metrů po faulu na střílejícího Hanouska.

29

Pálil Mustedanagič, jenže trefil zeď.

30

Petržela s Limberským kombinovali na levé straně, chytře i pohledně si vyměňovali přihrávky, ale ta poslední, směřující na Limberského do pokutového území neprošla.

31

Bakoš vletěl do hlavičkového souboje a nafackoval Tetourovi. Odpískaný faul.

32

Olayinka se uvolnil přes Matějů k tvrdé střele, která však letěla přesně do prostoru, kde byl Kozáčik. Plzeňský brankář míč vyrazil.

34

Petržela s odraženým míčem vletěl do pokutového území mezi dva hráče Dukly a tudy cesta nevedla.

36

Petržela však vlevo u pomezní čáry přece jen ještě získal míč pro Plzeň a akce skončila zblokovanou střelou těsně vedle brány.

37

Plzeň v závěru poločasu s poklidem kontroluje hru.

38

Dukla dotáhla protiútok k rohu, po němž si nedovoleně počínal Olayinka. Fauloval Bakoše.

41

Plzeňské zdravotní vozítko odváží Bakoše, který trpí bolestí.

42

Bakoš se vrací do hry a stadion mu tleská.

43

Dravý Mustedanagič nadělal problémy třem protihráčům, jenže pak nepřesně posunul míč doprava a akce tím skončila.

45

V závěru prvního poločasu plzeňští fanoušci rozvinuli v kotli choreografii se vzpomínkou na Františka Rajtorala.

45

Nastavují se dvě minuty, ta první už probíhá.

45

Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Dukla)
Osmá žlutá karta pro Kušníra.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

45

Plzeň po 45 minutách zaslouženě vede. Dala dva góly v rozmezí čtyř minut, o oba se přičinil Petržela. Před první brankou tečoval střelu Hořavy, pak v souboji se Šimůnkem získal penaltu, kterou proměnil Bakoš.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Dukla
Rozehráli domácí.

47

Podanému se centr zleva nepovedl, míč byl nízký a snadno odvratitelný pro plzeňskou obranu.

48

Hostující Šimůnek se rozběhl na pravé straně, jenže dál akce nevedla, protože přihrávka směřovala k domácím kopačkám.

49

Obrana Dukly odvrátila přímý kop Ivanschitze, který vzápětí neudržel míč u lajny na hrací ploše a usmál se tomu.

49

Dva fauly Kopice v krátkém sledu: na Kušníra a Olayinku.

50

Plzeňská obrana zaspala při centru Dukly a zcela volný Štětina z deseti metrů drobně trknul míč vedle brány.

52

Ve druhém poločase Plzeň zatím slevila z tempa před přestávkou.

53

Kušnírův centr neohrozil Plzeň. Rozehrává Kozáčik.

54

Hrošovský rukama poslal k zemi Tetoura.

56

Neuvěřitelné, co teď Olayinka nedal! Nejdřív měl šanci Holenda, po jehož střele se k němu míč po zákroku Kozáčika vrátil. Holenda prokázal přehled, přihrál lépe postavenému Olayinkovi před odkrytou obránu, jenže útočník Dukly selhal. Tlačil míč pod břevno, ale místo toho přestřelil bránu.

60

A už zase útočí Plzeň, soupeři se příliš nedaří rozbíjet kombinaci domácích.

62

Podaný na levém křídle potrápil plzeňskou defenzivu, ta jeho centr zblokovala na roh.

63

Bakoš při soupeřově rohu významně vypomohl plzeňské defenzivě.

64

Do hry se chystá Pilař, už je připravený u plzeňské střídačky.

65

Další roh pro Duklu po zblokovaném centru Olayinky, jemuž předcházela vynikající práce Hanouska.

66

Dukla se v posledních minutách osměluje, teď útočila po pravé straně, ale před Holendou domácí odvrátili míč.

67

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Václav Pilař

68

Matějů nedovolil odcentrovat Podanému.

70

Ivanschitz si nachystal míč u rohového praporku, odkud pak poslal centr na malé vápno. Práce pro brankáře Radu.

72

Mustedanagič se na 25 metrech od brány otočil s míčem a hbitě vypálil těsně vedle.

73

Další zakončení Dukly, tentokrát sice směřující na bránu, ale slabší - v podání Hanouska. Zlobil se na něj Holenda, protože chtěl přihrávku.

75

Roh pro Plzeň. Hosté couvají před svou bránu, i když by chtěli útočit.

76

Kopic se v pokutovém území po odraženém míči od Šimůnka vyhnul i spoluhráči Hejdovi a mířil přízemní střelou těsně vedle tyče.

77

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Zinedin Mustedanagič, nahradil ho Jan Juroška

77

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Michael Krmenčík

78

Plzeň měla další šanci. Ivanschitz si narazil s Pilařem a míč proletěl těsně vedle tyče. Tečovat ho ještě mohl Krmenčík, ale v pohybu ho nezasáhl.

79

Faul na Tetoura při brejku Dukly.

80

Šimůnek si nabíhal na centr na zadní tyč, byl volný, jenže trefil míč holení a bránu výrazně minul.

81

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Branislav Miloševič, nahradil ho Michal Bezpalec

82

Olayinka akrobaticky vypálil na bránu, ovšem jen doprostřed, kde byl připravený gólman Kozáčik.

83

Počet diváků 10 329 (88 % z kapacity 11 700)

85

Dukla výrazně sevřela soupeře, jenže až do pokutového území se nedostala.

86

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Andreas Ivanschitz, nahradil ho Tomáš Poznar

88

Z úzkých se Štětina jako poslední hráč Dukly vymotal parádně a ještě rozvinul útočnou akci.

89

Limberský chtěl podržet míč pro svůj tým, tak přihrál Matějů, který zbrkle vystřelil daleko od brány.

90

Roh pro Duklu po sražené střele Tetoura Hořavou.

90

Další roh pro Duklu, Kozáčik musel na poslední chvíli skákat k tyči.

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Olayinka předvedl hezký individuální průnik kolem dvou hráčů, jenže zakončení na přední tyč nemělo razanci, takže ani šanci na úspěch.

90

Silná dvougólová čtyřminutovka z prvního poločasu vynesla Plzni výhru 2:0 nad Duklou, která z mnoha střel po přestávce nedokázala snížit. Viktoria se nejméně do nedělního večera vrací na první místo. Teď je s odpovědí na řadě Slavia.