90. J. Ščuk
36. A. Batioja, 50. D. Štěpánek, 87. L. Kryštůfek

Střely na branku: 12:6; Střely mimo: 8:3; Rohové kopy: 3:0
Počet diváků: 14 116 (73 % z kapacity 19 370)

Dobré odpoledne z Edenu! Kotel slávistických fanoušků právě spustil potlesk, protože na trávník vyběhli brankáři Přemysl Kovář a Jiří Pavlenka, aby se rozcvičili. To znamená, že zápas 17. kola fotbalové ligy Slavia - Jihlava začíná už za pětačtyřicet minut.

Překvapení ve slávistické sestavě, byť se po úterní generálce dalo čekat. Střední obránce a kapitán Jiří Bílek začíná jen na lavičce náhradníků. Místo něj nastupuje Michael Lüftner, zimní posila z Teplic.

Jihlava v samostatné české lize porazila Slavii pětkrát z jedenácti zápasů, naposledy v dubnu 2015 (v Edenu 2:1). K tomu přidala čtyři remízy, takže pražský tým vyhrál vzájemný zápas jen dvakrát.

V Edenu vypadla 35 minut před výkopem světla i velkoplošné obrazovky. Stejný problém nastal i na podzim během zápasu proti Mladé Boleslavi, kdy se 16 minut nehrálo. -čtěte podrobnosti

o hráči
79. min Ščuk o hráči
o hráči
70. min Tecl o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
88. min van Buren o hráči

o hráči
77. min Vaculík o hráči
o hráči
85. min Popovič o hráči
Novotný
o hráči
Ikaunieks
o hráči
64. min Rabušic o hráči
Dvořák
o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták
Počet diváků: 14 116

Slavia v lize drží dvanáctizápasovou sérii bez porážky a třízápasovou sérii výher. Naposledy prohrála na konci srpna v Plzni. Trenér Šilhavý, jenž přišel po této porážce, je tedy v soutěžním zápase stále neporažený.

Jihlava dala na podzim jen 11 gólů a měla spolu s Libercem nejhorší útok. Má také špatnou bilanci na hřištích soupeřů, kde nevyhrála už 11 zápasů za sebou.

Reflektory se po asi sedmi minutách rozsvítily. Ale jen na chviličku, než zase zhasly. Problém tedy trvá už deset minut. Hrát se má za 25 minut.

Zápas má začít za deset minut a elektřina stále nejde. Fotbalisté přesto dokončili rozcvičku.

Výpadek proudu omezuje i klasický provoz na stadionu... Pořadatelé trhají lístky postaru, protože nefungují turnikety. Na chodbách je špatně vidět a na záchodech je tma úplně.

Informace, jestli zápas začne včas, nemáme. Co říká soutěžní řád? "V případě poruchy na zařízení či přerušení dodávky proudu ze sítě se stanoví čekací doba na 60 minut. Vznikne-li v jednom utkání několikrát porucha na zařízení nebo je-li několikrát přerušena dodávka proudu ze sítě, nemá čekací doba v součtu trvat déle než 60 minut."

Dokud se porucha nepodaří odstranit, tak zápas nezačne. Už teď je tedy jasné, že zápas včas nezačne.

Už se mělo dvě minuty hrát, ale hráči jsou stále v útrobách stadionu. Alespoň jedna dobrá zpráva - některé reflektory už svítí.

Dočkali jsme se, nějakých třináct minut po původně plánovaném výkopu nastoupily obě jedenáctky v doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Jihlava
Rozehráli fotbalisté domácí Slavie, konkrétně Muris Mešanovič.

1

Slavia ihned zaútočila, ale právě zmiňovaný Mešanovič se „postaral“ o první ofsajd utkání.

2

Domácí se postupnou kombinací nastěhovali na polovinu Jihlavy, o balon ale nepřesnou přihrávkou přišli.

4

Slávisté byli blízko průniku do pokutového území, ale Krejčí osvobodil Jihlavu odkopem.

4

Domácí ale rychle znovu zaútočili a Zmrhal nebezpečně centroval, hosté se prozatím ubránili.

5

Aktivita domácích pokračuje, ke střele z druhé vlny se na hranici vápna odhodlal Frydrych, jeho přízemní pokus zablokoval Batioja.

6

Batioja faulován na polovině hřiště, jihlavský Štěpánek pak dlouhým nákopem vpřed hledal Ikauniekse, jenže míč propadl až k Pavlenkovi.

7

Batioja viděl rozběhnutého Ikauniekse, jenž ale startoval z ofsajdové pozice.

8

Nadějná šance Slavie! Sýkora upaloval po přihrávce Hušbauera téměř sám na gólmana, volil však ještě přihrávku na vedle běžícího Mešanoviče. Pas na spoluhráče byl bohužel pro domácí nepřesný a tak nedošlo ani k patřičnému ohrožení brány Jihlavy.

10

Ojedinělé pokusy Vysočiny o atak zatím končí zhruba na půli hřiště.

11

Obrana hostí si poradila s nákopem na Škodu, to samé ale platí o defenzivě Slavie a zastavení Fulneka.

12

Hronek přenesl hru zprava doleva na Ikauniekse, kterého ale dobře uhlídal Lüftner.

13

Jihlava poprvé zaměstnala Pavlenku, Hronek získal míč u pravé čáry a balon přes Ikauniekse doputoval ke Dvořákovi, jenž na hranici vápna pálil přímo do rukavic slávistického gólmana.

14

Na druhé straně zakončoval z kroku Škoda, jeho střele ale chyběla razance i přesnost.

15

Slavia zahrávala po faulu na Frydrycha volný kop. Sýkorův centr doletěl na Škodovu hlavu, kterého ale hostující defenziva uhlídala. Roh pro Slavii.

16

Sýkora centroval od praporku na přední tyč, sudí Zelinka ale píská útočný faul sešívaných.

17

Tempo hry mírně zpomalilo, Novotný teď třikrát házel aut z téměř totožného místa. Jihlava ale postoupila po levém křídle o něco vpřed.

18

Vysočina se udržela na polovině domácích, kteří se ale dokázali ubránit.

19

Urblík se snažil poslat míč za obranu Slavie, jenže nikdo ze spoluhráčů se mu nerozběhl.

20

Tyč zachránila Jihlavu! Sýkora si navedl balon na osu hřiště a velmi přesně nacentroval na Škodu, který hlavičkoval. Gólman Hanuš skvělým zákrokem vytěsnil jeho pokus na tyč.

21

Další slávistická střela - Jaromír Zmrhal zkusil štěstí zpoza vápna, jihlavský brankář tentokrát zasahovat nemusel.

22

Deli fauloval přibližně třiadvacet metrů od brány Batioju, volný kop pro Vysočinu.

23

Rozehrání standardky se ujal Ikaunieks a přímým nártem napálil čtyřčlennou zeď. Slavia vzápětí vyrazila do brejku, který ale nezvládli zakončit. Mešanovičova přihrávka z první totiž byla na Škodu dlouhá.

25

Slavia - byť s drobnými problémy - udržela míč na polovině hostí.

26

Územní převahu domácích na čas přerušil faul Frydrycha na Batioju.

27

Barák tvrdě vypálil z velké dálky, Hanuš si s jeho skákavou střelou doprostřed poradil.

28

Milan Škoda (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 1:0
„My chceme gól,“ zaznělo z tribun a Milan Škoda jejich prosby vyslyšel. Kapitán Slavie si na hruď zpracoval vysoký balon z půlky od Frydrycha a placírkou obstřelil vybíhajícího Hanuše.

30

Dvořák se pokoušel o centr od levé čáry, ale zablokoval ho Frydrych.

31

Dvořák znovu v akci, tentokrát hledal Ikauniekse, ale situaci vyřešili Lüftner s Pavlenkou.

31

Škoda poslal kolmici do vyložené šance Mešanovičovi, ten se rozhodl zakončovat levačkou, ale v poslední chvíli mu střelu znepříjemnil jeden z beků Vysočiny.

33

Mešanovič stihl Lüftnerův dloubák do vápna ještě na hřišti, jeho zpětnou přihrávku už ale zpacifikoval Štěpánek.

34

Domácí už měli na noze další dva tři góly. Poslední šanci neproměnil Škoda, jemuž k lepšímu zužitkování přízemního centru Floa chybělo pár centimetrů.

35

Volný kop Jihlavě nevyšel, ale o chvíli později vybojovala další.

36
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Augusto Batioja (Jihlava)
záložník hostí tvrdě dohrál souboj po odpískání.

38

Hronek vybojoval balon od Floa a pravačkou vypálil z pravého rohu vápna, Pavlenka přízemní střelu chytil.

39

Slavia zvolila postup po levé straně, další velmi slibnou příležitost zahodil Zmrhal, který po Mešanovičově přihrávce pod sebe z malého vápna netrefil bránu.

40

Jihlava hraje jednoduše, z poloviny hřiště nakopává balony vpřed, zatím bez kýženého efektu.

41

Kontr domácích zastavil kousek od vápna Fulnek.

42

Frydrych si šikovně počkal na náběh Škody, který v souboji se Štěpánkem vybojoval roh.

43

Závar po rohu a opět zvonila Hanušova pravá tyč, kterou z úhlu nastřelil domácí kapitán Škoda.

44

Hanuš hrdinou Jihlavy. Gólman hostí napřed vyrazil tvrdou střelu Baráka zpoza šestnáctky a pak zlikvidoval i dorážku Mešanoviče, kterou vytáhl doslova z brankové čáry.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Slavia dominuje, má obrovskou převahu a vytvořila si několik gólových šancí. Kvůli jejich neproměňování ale o poločase zatím vede 1:0. Vysočinu drží skvělý brankář Hanuš.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Jihlava
Tentokrát hru zahájili hosté.

47

Rozběhnutého Floa zastavil u levé postranní čáry pozorný Fulnek.

47

Flo opět v akci a tentokrát vybojoval volný kop, fauloval ho Hronek.

48

Zajímavý Hušbauerův centr prodloužil jeden z obránců hostí na roh. Ten kopal Sýkora, domácí se pokoušeli ohrozit bránu, ale i přes opakovaný centr do vápna se jim to nepodařilo.

50

Kombinace po pravém křídle Jihlavě nevyšla, zato Slavia rychle zaútočila do otevřené obrany a sudí Zelinka píská po Štěpánkově zákroku na Sýkoru penaltu!

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Štěpánek (Jihlava)

51

Milan Škoda (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Jihlava 2:0
Hanuš sice vystihl směr střely, ale Škoda otřel balon o břevno a dává desátý gól v sezoně.

52

Fulnek ubránil Zmrhala, Slavia ale udržela pozici u vápna Vysočiny.

53

Levý bek Flo zachyboval v rozehrávce, Jihlava vycítila šanci a Hronek centroval na hranici šestnáctky, kde úřadoval Lüftner.

54

O pár vteřin později pálil nebezpečně Ikaunieks, Pavlenka nohama vyrazil.

55

A gólová příležitost i na druhé straně, Sýkora ukličkoval Novotného a posadil balon na hlavu Zmrhalovi, který z malého vápna hlavičkoval těsně vedle.

57

Faul na Milana Škodu na polovině hřiště, provinil se Fulnek.

58

Slávisté rychle rozehráli a na centr od levé čáry si naskočil Mešanovič, ale trefil dobře postaveného Hanuše.

59

Potřetí v zápase zvoní stejná tyč! V první půli dvakrát za Hanušem, teď zachránila Pavlenku, který na ni konečky prstů vytěsnil ambiciózní volej Novotného z velké dálky.

60

Urblíkův centr z volného kopu proskákal vápnem až k Pavlenkovi, jenž balon pravačkou vyrazil do bezpečí.

61

Obětaví fotbalisté hostí nepustili Slavii po levém křídle, domácí tak zvolili přesun na druhou stranu.

62

Přímý kop z pravé strany pokutového území kopl Novotný levačkou na první tyč, připravený Pavlenka jeho pokus vyboxoval pryč.

63

Vysočina vysoko presuje a zatím jí to vychází, v posledních minutách je nebezpečnější.

64

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Davis Ikaunieks, nahradil ho Michael Rabušic

65

Souboj mezi Hronkem a Floem vyšel lépe pro záložníka Jihlavy, slávistický bek totiž fauloval.

67

Sýkora v ofsajdu poblíž pravého rohového praporku, hrát bude Jihlava.

68

Pavlenka v pohodě sebral dalekonosný a nepřesný nákop jednoho z hráčů hostí.

69

Hostující Hronek zfauloval na levém kraji vápna Floa, Slavia má k dispozici volný kop z dobré pozice.

70

Do ostrého centru Hušbauera vložil hlavu Frydrych a v pádu o pár metrů přestřelil.

70

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Muris Mešanovič, nahradil ho Stanislav Tecl

71

Počet diváků 14 116 (73 % z kapacity 19 370)

72

Balon létal vzduchem, zkrotil ho Batioja a patou hledal Fulneka, kterého zvládl uhlídat Zmrhal.

73

Tlustého snaha přišla vniveč, centrem nenašel nikoho a nezískal ani roh.

74

Lüftner se vydal na ofenzivní výlet, avšak centr se mu absolutně nepovedl.

76

Slibnou akci Jihlavy zastavuje ofsajd, v němž se nacházel Hronek.

77

Pavlenkovi se pod tlakem nepodařila rozehrávka, míče se zmocnil Rabušic a dokázal ve vápně i zakončit, ale do závěrečných sestřihů se tento nepovedený pokus nejspíš nedostane.

77

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Jakub Fulnek, nahradil ho Lukáš Vaculík

78

Střídající Vaculík vyslal do velké šance Rabušice, který z úhlu z malého vápna jemně loboval Pavelku. Míč proskotačil kolem pravé tyče.

79

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Jasmin Ščuk

80

Zatímco stadionem obíhá mexická vlna, tak Tecl na útočné polovině fauloval.

81

Deli ustrážil Rabušice, domácí vyrazili kupředu a Barák se po souboji ve vápně dožadoval penalty. Sudí Zelinka jasně ukázal „hrajte dál“.

82

Hronek vypálil levačkou zpoza vápna, bohužel pro Jihlavu přesně do míst, kde vyčkával Pavlenka.

83

Na hranici druhého pokutového území se k zakončení odhodlal Ščuk, z kroku vysoko přestřelil bránu.

84

Flo kombinoval s Barákem na levém křídle, druhý jmenovaný ale špatně přihrál.

84

O pár vteřin později už Barák přihrával o mnoho lépe, jeho skákavou pobídku na penaltu ale Ščuk ve třetí gól nepřetavil - přestřelil.

85

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Augusto Batioja, nahradil ho Marin Popovič

86

Hanuš odvážně kličkoval mimo vápno, na napadajícího Sýkoru šikovně vyzrál.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Kryštůfek (Jihlava)

88

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Mick van Buren

89

Vaculík se pokoušel prodrat přes Floa, v souboji si ale pomohl faulem.

90

Sudí Zelinka nastavil tři minuty nad rámec normální hrací doby.

90

Zmrhal přes Vaculíka nedokázal projít, Slavia ale u balonu zůstala.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jasmin Ščuk (Slavia)

90

Díky za pozornost, vážení čtenáři. Na shledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové nejvyšší soutěže zde na iDNES.cz. Pěkný zbytek sobotního večera.