Góly: 23. M. Dostál (vla.), 66. J. Považanec, 80. O. Kušnír, 90. A. Néstor

Červené karty:
43. M. Havel

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 6:0; Rohové kopy: 4:2
Počet diváků: 3 147 (39 % z kapacity 8 150)

Krásné - ač pravděpodobně deštivé - odpoledne z Julisky. V rámci sedmého kola nejvyšší fotbalové soutěže nás čeká malé pražské derby - Dukla Praha vyzve v sedmém kole Bohemians Praha 1905. Utkání začne v 15 hodin, server iDNES.cz Vám jeho průběh přinese minutu po minutě.

Domácí Dukla se zatím spíše hledá, což potvrzují i nevyrovnané výkony z poslední doby. Jedinou výhru si připsala ve 3. kole (Hradec Kr. 3:0), od té doby dvakrát prohrála a naposledy remizovala na hřišti Jablonce.

To fotbalisté Bohemians si vedou o něco lépe. Na devátém místě mají o dva body více než jejich dnešní soupeř. V posledních dvou utkáních využili klokani výhody domácího prostředí a zdolali papírově silné soupeře (Jablonec 2:0 a Brno 3:0).

Dukla už má po odchodu Jaroslava Šilhavého do Slavie hlavního trenéra - Jaroslava Hynka. "Víme, že Bohemka je tvrdý protivník. Musíme se připravit na těžké utkání, co se týče bojovnosti a práce po celém hřišti," upozorňuje Hynek.

Považanec
87. min Vopat o hráči
15 Tetour
Tetour
Juroška
58. min Néstor o hráči
Olayinka
Čajič
73. min Miloševič o hráči

Mašek
66. min Jindřišek o hráči
Jirásek
Hubínek
17 Luts
Luts
88. min Berger o hráči
29 Holenda
Holenda
75. min Jeslínek o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek
Počet diváků: 3 147

Dukla

Bohemians se po vlažném startu pomalu zvedají, což pochopitelně těší kouče Miroslava Koubka: "Hráčům budu připomínat, jakými zbraněmi jsme porazili v posledních zápasech Jablonec a Brno. Zaměříme se na tohle a budeme to hráčům stále zmiňovat."

Ve vzájemných utkáních mají navrch zelenobílí. Dukla zvítězila z deseti střetnutí pouze jednou v roce 2012. Od toho okamžiku čeká na výhru už šest duelů - tři z nich skončily smírně, třikrát se radovali hráči Bohemians.

Nejlepšími střelci Dukly do sítě Bohemians jsou Tomáš Berger (nyní v kádru soupeře) a Zbyněk Pospěch se dvěma brankami. To na druhé straně jednoznačně vede čtyřgólový Robert Neumann. Za zmínku stojí také brankář Zdeněk Zlámal, který zařídil při posledním setkání na Julisce remízu 2:2.

Do výkopu zbývá pět minut a na Julisce začalo lehce poprchávat. Na hlavní tribuně je jen pár stovek diváků.

Obě mužstva už jsou na hřišti, utkání za malou chvíli začne.

Předtím ale všichni přítomní uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Jareše, někdejšího trenéra Dukly Praha.

1

Začal první poločas utkání Dukla - Bohemians
Rozehráli hosté.

1

Hned v první minutě se míče dotkli oba brankáři, po několika nepřesnostech získala balon na delší časový úsek domácí Dukla.

2

Olaynika našel volného Považance uprostřed hřiště, jenž narýsoval parádní kolmici Kušnírovi. Pravý bek Dukly hledal už ve vápně centrem Čajiče, na toho byl balon moc vysoký.

3

Dukla i nadále drží balon na polovině Bohemians, ti se zatím osvobozují odkopy do autu.

4

Nepřesnost v rozehrávce Dukly umožnila hostům postup vpřed, ale ti daleko nedošli a o získaný balon přišli.

5

Preisler si zasekl balon doprostřed a centroval na zadní tyč, míč však přeletěl všechny hráče ve vápně.

6

Útočnou snahu Bohemians přerušil ofsajd, v němž se nacházel útočník Holenda.

7

Čajič sice přišel o balon kousek za polovinou hřiště, avšak Bohemians volili asi to nejhorší řešení - míč do běhu na Holendu. Toho přesprintoval Štetina.

8

V mírně deštivém počasí zatím obě jedenáctky volí spíše dlouhé nákopy, což ale ani jedné straně nefunguje.

9

Na pravém křídle přišel o míč zásluhou Havla obránce Kušnír, Bohemians opět zkoušeli dlouhý nákop na Holendu, tentokrát nepřesný.

10

Dukla zklidnila hru, oba stopeři si několikrát vyměnili míč mezi sebou a pak zahájila útok. Na pravé straně si ale neporozuměli Čajič s Kušnírem.

11

Na zemi zůstal na polovině hřiště ležet Hašek, rozhodčí nakonec zákrok jednoho z domácích fotbalistů po delší úvaze posoudil jako faul.

12

Hosté si ale balonu příliš neužili, Preisler poté rozběhl Olayinku, míč ale doskákal až za brankovou čáru.

12

První útočnější akce Bohemians - Havel přiťukl balon Lutsovi, jenž se prohnal kolem Kušníra a nacentroval do vápna. Tam míč sbírá Rada.

13

Několik diváků se radovalo, když Olayinka obstřelil Budinského a rozvlnil síť. Sudí ale jeho branku neuznali pro domnělý ofsajd.

13

Dominik Mašek (Bohemians) vstřelil gól. Dukla - Bohemians 0:1
Na druhé straně ale branka platí! Luts našel precizním centrem zleva ve vápně Dominika Maška, který hlavou trefil přesně levý horní roh domácí brány.

14

První roh pro Bohemians vybojoval Luts, jehož střelu zablokoval Preisler.

15

Po rohovém kopu Bohemians vyrazili domácí do brejku, Čajič vzal zodpovědnost na sebe a levačkou vypálil. Budinský chytá.

16

Luts vrátil na levém křídle balon Havlovi, ten z hloubi pole nacentroval, avšak domácí si jeho pas pohlídali.

17

Další Čajičova rána zpoza vápna, tentokrát však záložník Dukly po přiťuknutí od Olayinky pálil těsně vedle.

18

Na druhé straně prověřil pozornost gólmana Rady "pozdravem" z uctivé vzdálenosti záložník Luts.

19

Útočnou akci Bohemians přerušil nedovolený zákrok Haška na Považance.

20

První roh pro domácí fotbalisty získal po souboji s Havlem Juroška.

21

Centr od pravého praporku hostující obranu nepotrápil.

22

Další ofsajd přerušuje moc hezkou akci Dukly. Olayinka přihrál na vápno Hanouskovi, ten vyslal kolmici směrem k naprosto volnému Považancovi - a právě hráč s číslem sedm stál v momentě přihrávky za posledním obráncem soupeře.

23

Martin Dostál (Bohemians) vstřelil vlastní gól. Dukla - Bohemians 1:1
Tentokrát ofsajdová past Bohemians nesklapla! Na Hanouskovu kolmici naběhl Čajič, který ve vápně přihrál pod sebe Olayinkovi - a před ním si nešťastně srazil míč do vlastní brány Dostál.

25

Bohemians druhý roh v zápase nevyužili, naopak čelili nadějnému brejku 3 na 1. Olayinka ho ale zazdil nepřesným pasem na Čajiče.

26

Kušnírův přetažený centr sice vracel do ohně Preisler, avšak našel pouze fotbalistu v zeleném.

27

Luts centroval do pokutového území na Holendu, ten se k zakončení nedostal a navíc fauloval Bezpalce.

28

Juroška nedovoleně zastavil Havla pár metrů za půlkou, volný kop pro Bohemians.

29

Centr Jiráska se ale snesl jen do rukavic připraveného Rady.

30

Rada těsně před dotírajícím Maškem odkopl k Čajičovi, ten se k balonu nakonec probojoval a navíc byl faulování Havlem.

31

Štetina přenesl hru dlouhým nákopem na Kušníra, ten zkoušel z voleje odcentrovat, ale jeho pas zastavil Šmíd.

32

Havel se snažil přihrát do běhu Maškovi, ale toho zastavil Kušnír. Domácí vyrazili do brejku, který faulem přerušil Siim Luts.

33

Žlutou kartu dostal Siim Luts (Bohemians)

34

Rada teď pomohl svým obráncům a včasným vyběhnutím za vápno zažehnal rodící se nebezpečí.

35

Hašek si patičkou na hranici vápna přizvedl balon a vzápětí hledal volného Holendu, k tomu se ale jeho přihrávka zásluhou Rady nedostala.

36

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, chvíli mají balon hosté, potom zase domácí. Ani jeden celek se nicméně nedostává do nebezpečných pozic.

37

Nadějnou příležitost Bohemians zastavil na hraně vápna zbrklou přihrávkou Luts. Hosté se sice k balonu opět dostali, ale šanci přerušil praporek asistenta.

38

Dostálovi se povedlo odcentrovat k Holendovi, jehož ve tvrdém souboji nepustil k zakončení Bezpalec.

39

Obrovská chyba Krcha umožnila Olayinkovi vyrazit do brejku, ale střelec Dukly celou akci zpomalil nepřesnou přihrávkou na Jurošku. Nicméně je třeba uznat, že byl v těžké pozici a jiný volný hráč nebyl k dispozici.

40

Další chyba v rozehrávce Bohemians končí rohem pro Duklu.

41

Žlutou kartu dostal Jan Juroška (Dukla)

42

Tetourův pokus o lob na Olayinku zastavil dobře postavený Hubínek, ale Bohemians se s balonem daleko nedostali.

43

Nebezpečný volný kop z poza vápna pro Duklu a červená karta pro jednoho Milana Havla po zatažení pronikajícího Jurošky.

43
Červená karta

Červenou kartu dostal Milan Havel (Bohemians)

44

Preisler vypálil nejen přes zeď, ale i přes bránu Budinského.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Zcela vyrovnaný první poločas. Krátce po Olayinkově - dle opakovaných záběrů chybně - neuznané trefě poslal hosty do vedení druhým gólem ve třetím utkání za Bohemians Mašek. Olayinka se nicméně branky dočkal a srovnal na 1:1. Akcie Bohemians krátce před poločasem dramaticky klesly, když Havel zatáhl Jurošku a byl vyloučen.

45

POLOČASOVÉ STATISTIKY: Střely na bránu 2-3, střely mimo 3-0, rohové kopy 2-2.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Bohemians
Rozehrál domácí Považanec.

46

Dá se očekávat, že vzhledem k početní převaze bude útočit zejména Dukla, což napovídají i úvodní okamžiky druhé půle.

47

Juroška si naváděl balon na pravém křídle, jenže centr mu absolutně nesedl.

48

Bohemians se z nátlaku Dukly osvobodili odkopem do autu.

49

Na post levého obránce se přesunul Hašek mladší a právě ukázkovým skluzem zastavil Jurošku.

50

Na levém křídle se zjevil osamocený Preisler a přihrával ve vápně pod sebe. Olayinka zkoušel patičku, avšak promáchl.

51

Dukla opět ohrozila bránu hostů, Považancovu hlavičku doprostřed brány ale Budinský chytá.

52

Luts se málem hnal sám za obranu, ale skluzující Bezpalec byl u míče rychleji.

53

Budinský opět lapil další z Juroškových centrů a rychle rozehrál, jenže Luts si nerozuměl s Maškem a akce Bohemky končí už na půlce.

54

Čajič se prodíral do pokutového území, ale přes čáru se nedostal díky včasnému zásahu Krcha.

55

Akci Dukly přerušuje faulem na Tetoura hostující Jirásek.

55

Žlutou kartu dostal Milan Jirásek (Bohemians)

56

Po centru z volného kopu zakončoval v pádu na hranici penalty Štetina, ale pálil mimo.

57

Dukla mohla jít do vedení! Preisler dostal balon do volného prostoru, okamžitě levačkou nacentroval na volného Považance, který ale na malém vápně nezkoordinoval pohyb a přestřelil.

58

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jan Juroška, nahradil ho Albiach Roger Néstor

59

Hašek se pokoušel lobem za obranu najít Holendu, ale Rada byl u míče rychleji.

60

Pozornost Budinského prověřil střelou z pětadvaceti metrů doprostřed brány Hanousek.

61

Olayinka se se štěstím prodral přes Dostála, ale poté nepřesně nahrával Néstorovi.

62

Čajič si několikrát vyměnil balon s Kušnírem na hranici vápna a poté odcentroval do rukavic brankáře hostů.

63

Dukla je v obrovském tlaku, Bohemians jen odkopávají.

64

Dukla zahrávala první roh ve druhé půli, ale bránu hostů neohrozila.

65

Ruka, ozvalo se z tribun. A skutečně, sudí Příhoda ji Čajičovi odpískal.

65

Bohemians vzápětí vycítili šanci a za ohromných ovací publika vyrazili do útoku. Lutsův centr spoluhráče nenašel, ale Mašek poté pořádně protáhl Radu.

66

Jakub Považanec (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Bohemians 2:1
Olayinkův přetažený centr z levého křídla vrátil do ohně Čajič, Néstor sice při střele promáchl, avšak balon se odrazil na hranici vápna k Považancovi, jenž ranou k levé Budinského tyči otáčí skóre.

66

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Dominik Mašek, nahradil ho Josef Jindřišek

67

Počet diváků 3 147 (39 % z kapacity 8 150)

69

Dukla už se nemusí nikam hnát a v poklidu kombinuje okolo půlicí čáry.

70

Holenda ve tvrdém souboji na půli hřiště vybojoval balon pro Hubínka, pak ale zůstal ležet a sudí přerušili hru.

72

Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Dukla)

73

A Jan Holenda nevypadá, že by po předchozím střetu mohl pokračovat ve hře. Přibíhají k němu ošetřovatelé.

73

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Branislav Miloševič

74

Bohemians teď hrají v devítí, bez ošetřovaného Holendy. Akci Dukly ale přerušil ofsajd Olayinky.

75

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Jiří Jeslínek

76

Hubínek obcházel Preislera, ten ale záložníka Bohemians v pádu zastavil faulem. Volný kop kousek za polovinou pro hosty nicméně nebezpečí ve vápně Dukly nepřinesl.

77

Bezpalec pěkně vyděsil domácí osazenstvo, když mu nevyšla klička na Jeslínka. Naštěstí pro Duklu byl u ztraceného balonu rychleji.

78

Néstor si navedl balon na střed a přihrál doleva Olayinkovi, který z hranice vápna vypálil mimo.

79

Miloševič na pravém křídle nacentroval, hosté srazili balon na roh, který rozehraje Preisler.

80

Ondřej Kušnír (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Bohemians 3:1
Preislerův centr se ve vápně odrážel od hráčů Bohemians až ke Kušnírovi, který ho nadvakrát dokázal dostat do sítě.

82

Dukla teď za povzbuzování domácího publika kontroluje hru a nepůjčuje Bohemians balon.

84

Preisler je na levém křídle hodně aktivní, ale přes Dostála se nedostal.

85

Hašek si špatně zpracoval míč a pak zfauloval Miloševiče. Balon pro Duklu.

86

Dukla si zahrála na Barcelonu a kombinovala kolem pokutového území Bohemians. Tato akce gólem neskončila, centr zleva lapil Budinský.

87

Tribunami už se v návaznosti na dominanci domácích ozývá pokřik "žlutý balet".

87

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Ladislav Vopat

88

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Siim Luts, nahradil ho Tomáš Berger

90

Albiach Roger Néstor (Dukla) vstřelil gól. Dukla - Bohemians 4:1
To už je debakl pro Bohemians. Miloševič měl na pravém křídle dostatek času pro přesný centr, na který si naběhl Néstor a hlavou překonal Budinského.

90

Po vyrovnané první půli, v níž ale Bohemians oslabil vyloučený Havel, Dukla využila početní převahu a ovládla malé pražské derby. Hosty prakticky k ničemu nepustila a diktovala tempo hry.

90

Díky za pozornost a nashledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z nejvyšší fotbalové soutěže zde na iDNES.cz!