Vítejte na stadionu v Jiráskově ulici v Jihlavě, kde přibližně za 25 minut začne utkání 22. kola ePojisteni.cz ligy mezi domácí Vysočinou Jihlava a hostujícím Slováckem.

Domácí Vysočina Jihlava nezažívá povedenou sezonu, s pouhými 16ti body se krčí na předposledním místě tabulky. V 21 zápasech dokázala pouze třikrát vyhrát a sedmkrát remizovat. V pěti jarních utkáních bodovala pouze jednou, při domácí výhře nad Hradcem Králové. Právě Hradec drží první nesestupovou příčku o dva body před Jihlavou.

Slovácko je na tom o poznání lépe. Drží se v klidném středu tabulky a zdá se, že se boji o záchranu vyhne. Slovácko dokázalo zatím pětkrát zvítězit a desetkrát bralo bod za remízu. Navíc se pyšní lichotivou bilancí, na jaře ještě nepoznalo hořkost porážky. 4 remízy přerušil cenný skalp Mladé Boleslavi v minulém kole.

Jihlava bude muset v dnešním zápase výrazně zlepšit defenzívu. Vždyť v posledních 2 utkáních inkasovala devětkrát.

Štěpánek
57. min Zoubele o hráči
22 Fulnek
Fulnek
80. min Záviška o hráči
27 Batioja
Batioja
63. min Ikaunieks o hráči

Machalík
68. min Tetteh o hráči
Šumulikoski
20 Havlík
Havlík
72. min Ťok o hráči
17 Zajíc
Zajíc
84. min Kone o hráči

Rozhodčí: Proske - Pochylý, Kubec
Počet diváků: 2 235

Slovácko

Rozhodčí dnešního utkání bude pan Zbyněk Proske, kterému budou na čárách asistovat Stanislav Pochylý a Václav Kubec. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Ondřej Černý.

Počasí dnes fotbalu opravdu přeje. Slunce svítí a přitom není žádné vedro.

Oba týmy se již setkaly v rámci 8. kola. Jak Jihlava tak Slovácko bralo bod za remízu 1:1.

Trenér Slovácka Stanislav Levý nemůže počítat s Jurajem Chvátalem a vykartovaným Eldarem Čivičem.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, Jihlava v modro-žluté kombinaci barev, Slovácko v bílých dresech.

1

Začal první poločas utkání Jihlava - Slovácko
Rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, čímž odstartoval dnešní utkání.

1

A hned tu máme první faul, na Fulneka si naskočil Šimko.

2

Batioja motal hlavy obránců na levé straně, nakonec ale o balon přišel.

3

Dvořák neriskoval a raději zasekl balon a přihrál zpět na stopery.

4

Fulnek dlouho váhal s centrem, až byl nucen přihrát zpět na Tlustého, tomu centr vůbec nesedl a skončil za Daňkovou bránou.

6

Tomáš Zajíc zajímavě našel Daníčka, který z první zkusil obstřelit Hanuše, jeho pokusu chyběla přesnost.

7

Batioja natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, do trajektorie vložil nohu Rabušic, čímž ji vychýlil výrazně mimo.

8

Hanuš to přehnal s razancí a jeho odkop sebral Daněk.

9

Michalík se uvolnil na levé straně a odcentroval. Našel pouze Antonína Rosu, který jeho centr odvrátil.

11

Pavel Dvořák to přehnal s důrazem a nedovoleně poslal k zemi Šumulikoskiho.

12

Další faul Jihlavy, tentokrát se provinil Rosa.

12

Žlutou kartu dostal Jani Urdinov (Jihlava)
První žlutou kartu utkání vidí Yani Urdinov. Jeho zákrok na půli vypadal velmi nebezpečně.

14

Rabušic táhl středem šanci Jihlavy, prováhal čas k přihrávkce a Slovácko balon ukořistilo.

15

Tlustého centr z pravé strany proletěl pokutovým územím Slovácka. Ani Rabušic ani Batioja na něj nedosáhl.

16

Průnik Patrika Šimka zastavil zvednutý praporek pomezního.

17

První minuty dnešního utkání nenabízí příliš pohledný fotbal. Jihlavě zatím chybí přesnost, Slovácku myšlenka.

19

Hanuš hledal nákopem Rabušice, toho čistě zastavil Břečka.

20

Šimko dokázal přejít přes Fulneka, stopku mu vystavil až Tlustý.

21

Tohle už vypadalo zajímavě. Jihlava se po levé straně prokombinovala až do vápna, Batioja se ale k balonu nedostal, protože Rabušic pokazil klíčovou přihrávku.

22

Občasné chorály jihlavského kotle místy přeruší hlasité pokyny obou koučů. Ani jeden z nich evidentně není spokojen s výkonem svého týmu.

24

Tomáš Zajíc poměrně jednoduše přešel přes Krejčího, ale svoji přihrávkou nenašel žádného ze spoluhráčů.

25

Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)
Batioja se uvolnil na levé straně a Reinberk jej poslal k zemi, jasná žlutá karta.

26

Machalík poslal přízemní centr do pokutového území Jihlavy. nikoho však nenašel.

29

Havlíkův přetažený centr z leva skončil až v autu.

29

Štěpánek ztratil balon na půli hřiště a Slovácko se řítilo do zajímavého útoků, další přízemní centr, co pouze prošel pokutovým územím, Tlustý byl navíc faulován.

32

Břečka rozehrával po faulu Dvořáka z půle hřiště. Balon ale doslova odevzdal do autu.

34

Diváci začínají být frustrovaní, sledujeme zápas plný nepřesností a šancí je jako šafránu.

35

První velká šance utkání. Slovácko pokazilo rozehrávku a namazalo Fulnekovi, ten předal Vaculíkovi, který svým centrem našel úplně volného Dvořáka na malém vápně. Jeho hlavička ze záklonu ale nebyla dostatečně razantní a Daněk ji vyrazil na roh.

38

Z velké dálky to zkusil Reinberk. Hanuš se jen ohlédl za jeho střelou, která šla hodně mimo.

40

Roh pro Slovácko.

42

Rabušic padá ve vápně po zákroku Havlíka. Sudí naznačil, že tohle pískat nehodlá.

43

Zajíc se snažil probojovat do vápna. Defenzíva Jihlavy společně s Hanušem celou situaci zvládla.

45

Rabušic si vyměnil balon s Fulnekem, poté mu ale uskočil k nohám obránce.

45

Další akce Rabušice, v levo našel Urdinova, jehož cetr byl odvrácen na roh. Nastavuje se jedna minuta.

45

45

První poločas jistě diváky nenadchl. Jedinou větší šanci utkání viděli v 35. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Dvořák. Nejvíc přihrávek si nejspíš vyměnili obránci Slovácka na své polovině. Doufejme, že druhý poločas nabídne lepší podívanou. V souběžně hraném utkáních vede Hradec Králové ve Zlíně poměrem 2:1. Zdá se tedy, že dnes se Jihlava záchraně nepřiblíží.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jihlava - Slovácko

47

Vaculík nejprve vybojoval balon, poté ale úplně vypustil svoji snahu.

48

Štěpánek dohrál ve vápně Machalíka, který se dožaduje pokutového kopu, Hlavní rozhodčí zůstává v klidu.

51

Náznak šance Slovácka skončil další nepřesností.

52

Tlustý našel svým centrem Rabušice v pokutovém území, ten v těžké pozici usměrnil míc mimo, v následném protiútoku pálil z vápna Navrátil. Hanuš nadvakrát zneškodnil jeho pokus.

54

Navrátil se krásně protáhl kolem Urdinova a Vaculíka, poté ve vápně přihrál Havlíkovi, který z otočky minul.

55

Tlustý odkopl balon až za střechu tribuny.

56

Zajímavý útok táhl Rabušic, zvolil individuální průnik, ale nebyl úspěšný.

57

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel David Štěpánek, nahradil ho Lukáš Zoubele

58

Šumulikoski nezvládl jednoduchou přihrávku na vlastní polovině, fotbalisté dnes opravdu nejsou ve své kůži.

60

Zajíc pouštěl balon za sebe, evidentně netušil, že za ním je pouze Rosa.

60

Po Reinberkově centru se balon odrazil k Daníčkovi, ten nic nevymýšlel a poslal ho směr brána. Asi o metr minul pravou šibenici Hanušovy brány.

63

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Augusto Batioja, nahradil ho Davis Ikaunieks
Davis Ikaunieks přichází oživit dnešní utkání. Doufejme, že se mu to povede.

63

Vaculíkovi se centr vůbec nepovedl, Daněk bude odkopávat.

65

Machalík zvedl nohu až příliš vysoko, balon pro Jihlavu

65

Havlík nedoběhl Navrátilovu nabídku.

66

Fulnek využil pádu jednoho z obránců a odcentroval, Rabušic se ale k míči nedostal.

67

Rabušic se pokusil o akrobatické zakončení, balon ale minul.

68

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel David Machalík, nahradil ho Benjamin Tetteh

69

Střídající Zoubele s Ikaunieksem vybojovali faul.

73

Žlutou kartu dostal Vlastimil Daníček (Slovácko)

74

Stanislav Levý se rozčiluje po dalším faulu jeho svěřenců. Ze standartní situace žádná šance nepřišla.

75

Už už to vypadalo zajímavě, Dvořák posunul na Fulnek, který místo zakončení volil kličku a ta mu nevyšla.

76

Zoubele pálil z hranice šestnáctky a Dvořák mohl tečovat. Nepochopitelně nohou ucukl a pustil střelu do autu.

78

Zajímavá standartní situace pro Jihlavu. Na hranici pokutového území se provinil Reinberk.

79

Urdinov trefil pouze zeď.

80

Rabušic se dostal ke střele ze zajímavé pozice, v kritický moment mu ale podklouzla noha.