Hezký podvečer z Mladé Boleslavi, kde za půl hodiny začne utkání druhého předkola Evropské ligy, v němž proti sobě nastoupí domácí tým a norský Strömsgodset. Zápas začíná v 19 hodin.
Mladá Boleslav byla při losu druhého předkola nasazená. Strömsgodset si musel vybojovat postup přes první předkolo, v němž vyřadil albánský Partizani Tirana 3:1 a 1:0.
Boleslav nemůže na startu sezony počítat s dvojicí ofenzivních fotbalistů a očekávaných opor. Kvůli lehčím zdravotním potížím a manku v přípravě nemohou nastoupit Milan Baroš a Jiří Skalák.
Před rokem v této fázi soutěže vyřadila Mladá Boleslav bosenský Širokij Brijeg a následně ve třetím předkole Evropské ligy vypadla s Lyonem.
Oba týmy už jsou na trávníku.
1
Začal první poločas utkání Mladá Boleslav - Strömsgodset IF
1
Hosté se hned v první minutě dostali do pokutového území, míč odvracel nový boleslavský kapitán Kysela.
2
Boleslav kombinovala na útočné polovině, ale Chramosta namazal soupeři špatnou přihrávkou.
3
Po centru Kysely to vypadalo na norskou ruku v pokutovém území, ale hraje se dál.
5
Po akci Chramosty bude Boleslav vhazovat na útočné polovině.
6
První roh pro Boleslav.
6
A hned další roh. Ani po jednom ale Boleslav branku neohrozila.
7
Skotský sudí pustil ostrý skluz Rady.
9
Dlouhý výkop domácího brankáře Veselovského skončil v autu.
11
I když je stadion slušně zaplněný, panuje tu zatím dost chladná atmosféra.
13
Po faulu na Chramostu rozehrála Boleslav bleskově z půlky, ale akci ke střele nedotáhla.
15
Faul na Radu, utkání zatím scházejí střelecké pokusy.
16
Kúdela po dlouhém norském nákopu bez potíží odstavil Vilsvika.
17
Mendymu utekl snadný míč do autu.
18
První střelu na bránu zařídil domácí Klobása, ale byl to hodně slabý pokus.
20
Boleslav po rohu ostřelovala bránu soupeře, ale všechny tři pokusy byly zablokované.
21
Po akci Zahustela čtvrtý roh pro Boleslav.
22
Rada chtěl po těžkém zpracování míče bleskově vypálit, ale střela mu nesedla.
24
Strömsgodset po dlouhé době vepředu, střela Vaagana nebyla nebezpečná.
27
Tempo opadlo, Boleslavi se nedaří překonat postavenou obranu.
30
Chramosta otevřel pravou stranu pro Kyselu, po jehož centru hlavičkoval Ščuk do středu branky.
32
Mendy zatáhl soupeře a Norové mají výhodu nebezpečné standardní situace.
33
Nebezpečný centr odvrátil hlavou Křapka.
34
Brankář Veselovský předvedl parádní zákrok. Norové zaútočili po pravé straně přes Mendyho a Storflor měl po zpětné přihrávce největší možnost zápasu. Veselovský se roztáhl a nohou míč vykopl.
37
Norové na konci poločasu přebírají aktivitu. Další rána ze střední vzdálenosti byla příliš vysoká.
38
Po přihrávce Bartla neměla gólové parametry slabá střela Chramosty.
40
Důležité Góly
Daniel Bartl (Mladá Boleslav) vstřelil gól. Mladá Boleslav - Strömsgodset IF 1:0
Tak tohle byla fotbalová paráda. Bartl za pokutovým územím vypálil kroucenou střelu a trefil se nádherně těsně pod růžek.
42
Hosté se hned snažili odpovědět, centr ze strany odvrátil hlavou Kúdela.
43
Boleslav kombinuje na půlce.
44
Thomas Sörum (Strömsgodset IF) vstřelil gól. Mladá Boleslav - Strömsgodset IF 1:1
Domácím vedení moc dlouho nevydrželo. Strflor postrčil míč do strany na volného Soruma, který placírkou na zadní tyč obstřelil Veselovského.
45
Roh pro Boleslav.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Mladá Boleslav - Strömsgodset IF
47
Rozhodčí po ostrém zákroku domlouval Radovi.
48
Zahustel chtěl nasadit soupeři housle, nepovedlo se.
50
Chramosta byl při střeleckém pokusu zablokován.
52
Přízemní rána Rady skončila metr vedle norské branky.
53
Střídání: Strömsgodset IF: ze hřiště odešel Thomas Sörum, nahradil ho Thomas Lehne Olsen.
54
Brankář Pettersen si poradil s dobrou ranou Chramosty.
56
Obrovská šance Norů. Wikheim dva metry před brankou na dlouhou nohu píchl do míče a ten skončil jen těsně vedle.
57
Klobása dostal průnikovou přihrávku, prostrčil balon na Bartla, který se ale po zasekávačce dostal do potíží. Následně vypálil mimo tyče.
60
Norský tým rozebral boleslavskou obranu a Vaagan po zpětné přihrávce zakončil těsně vedle.
61
Střídání: Strömsgodset IF: ze hřiště odešel Petter Vaagan Moen, nahradil ho Bassel Jradi.
63
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Lukáš Magera.
64
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Daniel Bartl, nahradil ho Aleš Čermák.
66
Boleslav žádala penaltu po zákroku na Mageru, rozhodčí nereagoval.
67
Rychlý norský výpad skončil zblokovanou střelou.
69
Výtečný defenzivní zákrok Rady zastavil další výpad stále nebezpečnějších Norů.
70
Žlutou kartu dostal Jan Kysela (Mladá Boleslav)
za zatažení protihráče za dres.
71
První roh Strömsgodsetu.
74
Žádný boleslavský nápor nepřichází, na míči jsou v posledních minutách spíš hosté.
75
Žlutou kartu dostal Antonín Křapka (Mladá Boleslav)
za faul na hranici pokutového území.
76
Olsen trefil z trestného kopu břevno!
78
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Stanislav Klobása, nahradil ho Jan Štohanzl.
79
Po náběhu Štohanzla boleslavský roh.
81
Počet diváků 4 756 (95 % z kapacity 5 000)
83
Žlutou kartu dostal Gaston Xavier Mendy (Mladá Boleslav)
za faul.
84
Střídání: Strömsgodset IF: ze hřiště odešel Øyvind Storflor, nahradil ho Flamur Kastrati.
84
Bassel Jradi (Strömsgodset IF) vstřelil gól. Mladá Boleslav - Strömsgodset IF 1:2
Střídající Jradi napřáhl za hranicí vápna, míč zakroutil ke vzdálenější tyči do horního růžku. Podobně pěkný gól jako dal v první půli domácí Bartl.
86
Hosté neustále útočí, akci aktivního Wikheima z levé strany obrana odvrátila.
86
Křapka fauloval na půlce.
88
Žlutou kartu dostal Lukáš Magera (Mladá Boleslav)
89
90
Rána Magery mohla být gólová, ale byla zblokována na roh.
90
Nastavují se čtyři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Logo Synot FKMB Mladá Boleslav (4-4-1-1)

Bartl
64. min Čermák o hráči
Klobása
78. min Štohanzl o hráči
Chramosta
63. min Magera o hráči

Strömsgodset - logo Strömsgodset IF (4-3-3)

Moen
61. min Jradi o hráči
20 Abu
Abu
14 Fossum
Fossum
Storflor
84. min Kastrati o hráči
23 Sörum
Sörum
53. min Olsen o hráči