Červené karty:
53. S. Hofmann

Střely na branku: 12:3; Střely mimo: 17:4; Rohové kopy: 21:5
Počet diváků: 10 126 (87 % z kapacity 11 700)

Dobré odpoledne ze Štruncových sadů, kde plzeňští fotbalisté budou od 18 hodin hostit v ligovém zápase Slovácko. Na této stránce budeme zápas sledovat v podrobné on-line reportáži.

Plzeň má za sebou nevydařený týden. Nejdřív prohrála 0:1 na Dukle, ale hlavně vypadla z kvalifikace Ligy mistrů, když v domácí odvetě nestačila na Maccabi Tel Aviv (0:2).

Slovácko neporazilo Plzeň už čtrnáctkrát za sebou. V této sérii jen třikrát remizovalo. Dokáže ji přerušit dnes?

Fotbalisté se rozcvičují v části, na které už dopadá stín. Plzeňské hráče zpoza hrací plochy sledují hlavní trenér Miroslav Koubek a generální manažer Adolf Šádek.

Hořava
73. min Ďuriš o hráči
Kovařík
55. min Vůch o hráči

Diviš
70. min Daníček o hráči
Šumulikoski
20 Havlík
Havlík
11 Valenta
Valenta
90. min Prajza o hráči
Hlúpik
57. min Rada o hráči
7 Došek
Došek

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž
Počet diváků: 10 126

Slovácko má po dvou zápasech tři body. Na úvod sezony vyhrálo v dramatickém utkání nad Duklou 4:3, ale následně prohrálo 0:2 v Teplicích.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Slovácko
Rozehrávali domácí.

2

Dva rohové kopy Plzně rychle za sebou. Ani jeden nebezpečím pro bránu Slovácka neskončil.

3

Domácí útočník Holenda vybojoval další rohový kop.

4

Ani tento rohový kop se však Plzni nepovedl.

4

Tohle už ovšem byla šance! Kopic dostal míč za obranu hostů a pohotově vystřelil. Dobrý zákrok však předvedl gólman Heča, jenž vyrazil míč na roh.

5

Plzeň si během úvodních pěti minut připsala už pět rohových kopů, které se jí zatím ovšem moc nedaří.

6

Zpoza vápna střílel domácí záložník Kolář, ale míč netrefil čistě. Takže střela vedla, gólman Heča zasahovat nemusel.

7

Plzeň zahrávala přímý volný kop od pravé postranní čáry. Kovařík odcentroval do pokutového území, kde Vaněk hlavičkoval vysoko nad bránu.

8

Zatím se hraje jen na polovině Slovácka, které se vůbec nedostává do hry. Plzeň tlačí od prvních minut.

8

Teď přece jen první akce hostů. Hlúpik sprintoval několik desítek metrů do pokutového území Plzně, kde vybojoval roh.

9

A šance Slovácka! Na centr z rohového kopu si v pokutovém území naskočil Došek, jehož hlavička mířila jen těsně nad bránu.

11

Plzeňský útočník Holenda přihrával z pravé strany do pokutového území, kde se však k míči nedostal ani jeden z jeho spoluhráčů.

12

Rychlá akce Plzně. Přes Vaňka a Kopice se míč dostal až k Limberskému, jenž byl v ideální střelecké pozici těsně před pokutovým územím soupeře. Ale uklouzl! Sice se stihl zvednout, ale střela už neměla potřebnou přesnost.

13

Hostující protiútok zastavil Limberský, jenž se stihl vrátit.

14

Limberského další střelecký pokus, opět nevydařený. Doputoval k němu centr z pravé strany a do míče se opřel levačkou. Míč ovšem poslal úplně mimo.

15

Slovácko bylo v dalším útoku, ale v pokutovém území vše vyřešil plzeňský obránce Procházka. Akce však pokračovala a z dvaceti metrů vystřelil Diviš. Avšak slabě, takže gólman Kozáčik moc práce neměl.

17

Hosté zahrávali přímý volný kop. Ale Valentův centr domácí obránci bez potíží odvrátili do bezpečí.

19

Centr z levé strany mířil na Kopice, který se sice k hlavičce dostal, ale míč netrefil přesně. Těžko říct, jestli chtěl přihrávat, nebo střílet. Každopádně míč skončil mimo hrací plochu.

20

Velká šance Plzně! Holenda si nabíhal do pokutového území, kam dostal přihrávku z levé strany. Ale v pádu míč pár metrů před bránou netrefil!

21

Tomáš Hořava (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:0
Konec dobývání. Plzeň zahrávala přímý volný kop z levé strany. Centr sice Slovácko ubránilo, ale míč se odrazil jen k Hořavovi, jenž dvaadvacet metrů od brány napřáhl levačkou a krásnou střelou poslal balon k pravé tyči, kam se marně natahoval gólman Heča. Hezká trefa.

23

Z velké dálky pálí také hostující Košút, ale bránu netrefil.

25

Hostující záložník Diviš centroval z pravé strany, ale míč proletěl nad hlavami hráčů až mimo hrací plochu.

27

Slovácko zahrávalo rohový kop. Tentokrát z něj však nebezpečí nebylo, protože rozhodčí odpískal útočný faul jednoho z nabíhajících hráčů.

28

Hosté kopali přímý volný kop z levé strany, ale Valentův centr plzeňští hráči odvrátili do bezpečí.

30

Hostující Diviš předvedl skvělé zrychlení a od pravé lajny dokázal odcentrovat přes Limberského. Ale žádného spoluhráče před bránou nenašel.

31

Rozhodčí nařídil krátkou přestávku, aby se fotbalisté mohli v horku občerstvit - napít, polít hlavu studenou vodou...

33

Z pravé strany centroval Rajtoral, ale v pokutovém území se žádný z plzeňských fotbalistů k hlavičce nedostal, ač se po míči natahovali Holenda i Kolář.

35

Plzeň zahrávala rohový kop. Kopic centroval před bránu hostů, kde nebezpečně hlavičkoval Vaněk, ale gólman Heča zázračně vytáhl na další roh.

36

Další rohový kop už nebezpečí pro bránu Slovácka neznamenal, brankář Heča vyboxoval centr do bezpečí.

37

Plzeň pokračuje v tlaku. Kolář přihrál Kopicovi, jehož střela narazila do prvního obránce.

38

Žlutou kartu dostal Jiří Valenta (Slovácko)
za faul na Vaňka.

38

Po předchozím faulu zahrávala Plzeň přímý volný kop z pravé strany, ale nacvičený signál se jí moc nepovedl. Slovácko se ubránilo, avšak akce pokračovala. Záhy však skončila Kopicovým ofsajdem.

41

Tohle nebyla špatná hlavička! Plzeň zahrávala přímý volný kop z pravé strany, v pokutovém území si na centr naběhl Baránek, jehož hlavička skončila jen těsně vedle Hečovy brány.

42

Dobrý obranný zákrok předvedl hostující Došek, jenž dostal do bezpečí centr z plzeňského rohového kopu.

44

Domácí v závěru prvního poločasu zahrávali další rohový kop. Ale Heča mohl zůstat v klidu, střela na něj nešla.

45

Limberského nádherná střela. Plzeňský kapitán si sklepl hlavou míč ke střele a z osmnácti metrů ostře vypálil. Gólman Heča však tentokrát míč, který směřoval do podobných míst jako při gólu, vyrazil.

45

A ještě tyč! Zdálo se, že Slovácko ubránilo desátý plzeňský roh, ale akce opět pokračovala krásnou střelou z dálky. Vaněk trefil tyč! Kolář pak ještě dorážel, ale byl v ofsajdu.

45

Libor Došek (Slovácko) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:1
Druhá minuta nastaveného času, a Slovácko vyrovnává! Hosté zahrávali přímý volný kop. Na centr si nabíhal Košút, ale až k němu se míč nedostal - balon trefil gólmana Kozáčika, jenž však nevěděl, kam mu spadl. Toho využil pohotový útočník Došek, jenž v pádu dorazil do brány.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Slovácko
Rozehrávali hosté.

48

V úvodních dvou minutách druhého poločasu nepřesnosti na obou stranách.

50

Domácí Kovařík dostal přihrávku za obranu, ale včas proti němu vyběhl gólman Heča. Plzeňský záložník tak trefil jen brankáře...

51

Plzeňský roh, už jedenáctý v zápase. Po centru do pokutového území hlavičkoval Procházka nad bránu.

52

Hostující Došek poslal přihrávku Divišovi, kterého v pokutovém území odtlačil od míče Procházka.

53
Červená karta

Červenou kartu dostal Stanislav Hofmann (Slovácko)
Hostující obránce šel jako poslední hráč Slovácka proti rozběhnutému Kolářovi. Míč netrefil a plzeňský hráč přes něj přepadl. Jasná červená karta.

54

Z následného přímého volného kopu pálil Kovačík vedle pravé tyče.

55

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Egon Vůch

57

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Filip Hlúpik, nahradil ho Tomáš Rada

57

Havlíkův centr z přímého volného kopu vyráží plzeňský brankář Kozáčik na rohový kop.

58

Z rohového kopu se Slovácko do šance nedostalo.

60

Pro změnu rohový kop Plzně. Hořava se položil do nůžek, kterými přihrál na hlavičku Kolářovi. Tečovaný míč směřuje nad bránu, takže další roh pro domácí.

60

Tento rohový kop Plzně nebezpečí pro bránu Slovácka neznamenal.

61

Hostující gólman Heča se předvedl při dalším zákroku. Vůch překvapil, když místo centru střílel. Ale brankář Slovácka stačil vymrštit pravou ruku.

64

Domácí Hořava vystřelil z hranice pokutového území, ale brankář Heča stál opět na správném místě.

65

Stejně jako v prvním poločase se hraje převážně na polovině Slovácka, ale ne a ne vstřelit druhý gól, který by ji dostal do vedení.

67

Plzeň zahrávala rohový kop, ale brankář Heča vyboxoval centr mimo pokutové území. Akce pokračovala, až se ke střele dostal Kopic. Vedle.

68

Domácí Vůch centroval z levé strany, ale na míč nedosáhl ani jeden z nabíhajících hráčů.

69

Fanoušci ve Štruncových sadech skandují: "Remízu nechceme! Remízu nechceme! Remízu nechceme!"

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Jaroslav Diviš, nahradil ho Vlastimil Daníček

71

Baránkova tvrdá střela z dálky letí vysoko nad bránu Slovácka.

72

Vlastimil Daníček (Slovácko) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:2
Plzeň celý druhý poločas tlačí, ale gól dává Slovácko. Po dvou minutách na hřišti se trefuje Daníček, který se do míče opřel z dálky pravačkou a trefuje se přesně k levé tyči.

73

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Hořava, nahradil ho Michal Ďuriš

75

Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 2:2
Také za Plzeň se trefuje náhradník. Po centru do pokutového území vyrovnává Ďuriš, který ještě dává úřadujícímu mistru naději. Fanoušci opět skandují: "Remízu nechceme!"

76

Přestávka na občerstvení.

77

Počet diváků 10 126 (87 % z kapacity 11 700)

78

Rohový kop Plzně nebezpečí pro slováckou bránu neznamenal.

79

Plzeň zahrávala přímý volný kop, ze kterého Vaněk střílel nad bránu Slovácka. Čas pro svěřence trenéra Miroslava Koubka se krátí.

80

Na trávníku leží útočník Došek, který potřebuje ošetření. Fanoušci mají za to, že jen zdržuje.

83

Blíží se závěr zápasu, Plzeň mohutně tlačí, ale Slovácko zatím odolává. To bude ještě dramatický závěr.

86

Dva famózní zákroky hostujícího gólmana Heči. Nejdřív vyrazil střelu Vaňka, pak si poradil i s Ďurišovou dorážkou.