Góly: 8. M. Doležal, 16. R. Mingazov, 18. L. Štetina (vla.), 37. F. Novák, 57. D. Rossi Silva, 77. F. Novák
Góly:

45. T. Berger, 53. M. Jeřábek

Střely na branku: 10:4; Střely mimo: 8:6; Rohové kopy: 5:6
Počet diváků: 2 246 (37 % z kapacity 6 108)

Krásný a pohodový páteční večer! Program 10. kola Synot ligy startuje předehrávkou mezi Jabloncem a Duklou Praha. Výkop utkání je naplánovaný na 20:15 a vy ho budete moci sledovat zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.

Pokud domácí zvítězí, minimálně do neděle bodově srovnají krok s vedoucí Plzní. Pražský tým ale s Jabloncem neprohrál v nejvyšší soutěži pětkrát za sebou. Zlomí se tato série právě dnes večer?

Jablonec je momentálně na třetím místě tabulky, v tomto ročníku podlehl zatím pouze Spartě a Plzni. Výkony Dukly jsou zatím hodně nevyrovnané, což dokládá až 11. pozice.

"Výkyvy máme minimální a naše výkony i souhra jdou pomalu nahoru. Tím ale nechci říct, že vše je už v pohodě. Jsem rád, že se držíme nahoře, ale musíme to potvrdit v dalších zápasech," řekl jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Dukla hraje velmi dobrý kombinační a útočný fotbal. Minule vstřelila doma čtyři góly Jihlavě, takže k nám jistě dorazí dobře naladěna. Doma ale nechceme ztrácet body a chceme vyhrát," dodal Šilhavý.

Pospíšil
81. min Čížek o hráči
Rossi Silva
Mingazov
76. min Moulis o hráči
Doležal
68. min Jun o hráči

FK Dukla PrahaDukla(4-4-2)

1 Rada
Jeřábek
Matěj Hanousek
Štetina
46. min Polom o hráči
Karavajev
Marek Hanousek
Považanec
33 Hlinka
Hlinka
Krmenčík
76. min Néstor o hráči
13 Berger
Berger
64. min Mareš o hráči
Beauguel

Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Vlasjuk
Počet diváků: 2 246

"Jablonec prošel v létě podobně jako naše mužstvo velkou obměnou kádru, ale s tím rozdílem, že přivedl samé hotové hráče. Zlepšili defenzivní fázi, dopředu jsou velmi nebezpeční a mají velmi dobře rychlostně vybavené hráče," konstatoval kouč Dukly Kozel.

Hráči už nastupují na trávník, vítají je spoře zaplněné tribuny jabloneckého stadionu. Zápas za malou chvíli začne.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Dukla
Rozehráli hosté.

1

Jako první zahrozila Dukla. Jeden z jejích hráčů pálil do vzdálenější tyče, ale střílel z ofsajdu, případný gól by stejně neplatil.

2

I domácí si připsali první střelu. Novák se ujal zahrávání standardní situace z dálky, zkusil to přímo, ale míč poslal vedle tyče Radovy branky.

3

Zatím co minuta, to šance! Beauguel sklepl na záložníka Hanouska, který vypálil z asi osmnácti metrů. Branku balón ovšem minul o decimetry.

5

Už už se schylovalo k závaru před brankou Dukly, ale hosté situaci zvládli odkopem.

6

Pospíšil přízemní střelou z dálky vyzkoušel pozornost gólmana Rady, ten včas skryl balón do rukavic.

8

Martin Doležal (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 1:0
Domácí jdou brzy do vedení, a to hned po prvním rohu utkání. Centr poslal před branku Pospíšil a útočník Jablonce Doležal ho hlavou usměrnil do sítě.

11

A Jablonec se dál vrhá dopředu, teď ho ale zbrzdil nepřesný centr zprava, s nímž obrana hostů neměla žádné problémy.

14

Karavajev chtěl poslat přízemní centr zprava, jenže se z toho stala nepřesná přihrávka pro nikoho. U míče je Jablonec.

16

Ruslan Mingazov (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 2:0
A už je to o dva góly. Záložník Jablonce Mingazov předvedl pěknou dělovku přímo pod břevno.

18

Lukáš Štetina (Dukla) vstřelil vlastní gól. Jablonec - Dukla 3:0
S hosty je zle. Těsně po druhém inkasovaném gólu dostávají třetí direkt, o to nepříjemnější, že si jejich stoper Štětina nešťastně srazil míč do vlastní sítě, když ho chtěl odhlavičkovat pryč. Všemu předcházela nejistota gólmana Rady a centr na Rossiho.

21

Domácí jsou dál při chuti a ženou se kupředu.

23

Krmenčík mohl snížit. Naběhl si na centr zleva, ale míč mu sjel na lýtko, kvůli čemuž letěl balón vysoko nad branku.

26

Krmenčík upaloval pro přetažený centr, ale nedoběhl. Vše zvládl jablonecký bek Romera a rozehrávky se může ujmout gólman Hrubý.

27

A Mingazovovi evidentně jedna trefa zdaleka nestačí. Zkusil to ze strany, pálil tvrdě, ale mimo.

30

Nepřesné zpracování přihrávky Považance a domácí mohou vyrazit na zteč.

30

Jablonec v poklidu kombinuje na útočné polovině, zkouší to hlavně přes centry, ale obrana Dukly je nyní pozorná.

32

Tečovaná rána Doležala z otočky a domácí mají výhodu dalšího rohového kopu...

32

Krmenčík balón tečoval a Jablonec má další roh. Pospíšil pak po něm střílel hodně nepřesně.

34

Čtvrtý roh pro Severočechy, balón poslal mimo hřiště Karavajev.

34

Domácí zvolili rozehrání nakrátko, žádné komplikace pro hosty z toho nevznikly.

35

Brankář Hrubý teď sklidil aplaus domácích fanoušků. Včas vyběhl proti výpadu Krmenčíka a nohou poslal míč do bezpečí.

36

Další smůla pro Duklu! Berger se ocitl sám před brankou, nikým nebyl hlídaný, ale chyběl mu krok a míč kolem něj jen proletěl.

37

Filip Novák (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 4:0
Tak to už je debakl! Jablonec udeřil po čtvrté, tentokrát pálil Novák, jenž se odpoutal od bránícího protihráče a doklepl míč do odkryté branky. Rada se nestihl přemístit.

40

Po faulu Kysely na Považance mají hosté šanci udeřit ze standardky z dálky...

41

... právě Považanec se dostal k následné odražené střele, ale ta letěla nad.

44

Závěr první půle se odehrává v klidnějším tempu.

45

Hübschman se opřel do balónu z uctivé vzdálenosti, ale jeho pokusu chyběla razance i přesnost.

45

Žlutou kartu dostal Tomáš Berger (Dukla)

47

Dukla začala druhou půli se standardkou z dálky, z níž nezahrozila. Domácí včas střelu zblokovali.

48

A vzápětí nepřesný pokus Beauguela. Dukla vlétla do druhého poločasu s chutí, dere se dopředu a má převahu.

51

Jablonec nemá kam spěchat, minutu jsme nyní sledovali přihrávky mezi gólmanem a obránci.

52

Ale pak přišla šance Bergera. Vypálil natolik tvrdě, že Hrubý jen balón vyrazil před sebe. Ke smůle hostů ale na odražený míč nikdo nedosáhl.

53

Žlutou kartu dostal Michal Jeřábek (Dukla)
za faul na Mingazova

55

Dukla má pro sebe první roh zápasu. Kopat bude Tomáš Bergr...

56

... a Hrubý neměl problém sebrat míč ze vzduchu do rukavic.

57

Daniel Rossi Silva (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 5:0
Jako by Severočeši neměli dost. Po přiťuknutí od Doležala se do míče opřel Rossi, který přesně mířenou střelou ke vzdálenější tyči z hranice velkého vápna nedal brankáři Radovi šanci.

61

Počet diváků 2 246 (37 % z kapacity 6 108)

64

Kopic protančil útočnou polovinou hřiště, přihrál napravo Rossimu, jenž poslal míč přímo před branku. Tam chtěl akrobaticky zakončit Doležal, ale na balón nedosáhl.

64

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Tomáš Berger, nahradil ho Jakub Mareš

66

Jablonečtí fandové si užívají vysokého vedení a ženou svůj tým do dalších útočných akcí.

67

Čerstvý hráč Mareš získal pro Duklu poctivou prací u čáry druhý roh...

67

...ale nic z něho nebylo. Hostům se nedaří.

68

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Martin Doležal, nahradil ho Tomáš Jun

70

Karavajev to zkusil z velké dálky, přímo do náruče Hrubého.

71

Mareš centroval na Beauguela, jablonecký bek hlavou balón ihned odvrátil.

74

Zblokovaná střela Beauguela znamená další roh hostů. Ale jak je už dnes tradicí, opět nebyl vůbec nebezpečný.

75

Forvard Beauguel je teď hodně vidět. Odvážně šel do souboje s Pernicou, přetlačil ho, ale na místě byl Hrubý, který mu ihned balón uzmul.

76

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Ruslan Mingazov, nahradil ho Pavel Moulis

76

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Michael Krmenčík, nahradil ho Albiach Roger Néstor

77

Filip Novák (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Dukla 6:0
Deset zápasů, pět gólů, z toho dva v tomto jabloneckém představení. To je vizitka levého obránce Filipa Nováka, který opět slaví. Na straně dostal až moc volného prostoru a přízemní střelou ke vzdálenější tyči pohodlně skóroval.

81

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Martin Pospíšil, nahradil ho Tomáš Čížek

82

Jakoby čestný úspěch nebyl Dukle přán. Ani z dalšího rohu nezahrozila, naopak domácí vystartovali do brejku. Hostující beci ho na poslední chvíli zastavili.

86

Polom odkopem trefil jen Čížka, který se řítil sám na Radu. Další roh pro domácí.

86

Filip Rada teď zachránil Duklu od sedmého gólu. Zblízka hlavičkoval Pernica, jeho ránu gólman rychlým skokem kryl. A vyzrál i na dorážku Rossiho.

88

Jablonec si toto utkání vyloženě užívá. Moulis zkoušel technicky přelstít dva hráče Dukly, ale nevyzrál na ně.