47. J. Bílek, 67. M. Červenka
56. J. Kliment, 90. J. Fulnek

Střely na branku: 4:8; Střely mimo: 4:1; Rohové kopy: 6:5
Počet diváků: 4 351 (22 % z kapacity 19 370)

Dobré odpoledne při sledování on-line reportáže z fotbalového utkání Slavia - Jihlava. Výkop je stanovený na 17:00.

Do začátku zápasu zbývá 35 minut a na hřiště vyběhli domácí fotbalisté. Tribuny jsou však zatím velmi prořídlé.

Ani jeden tým ještě nemá jistou záchranu. Jihlava je desátá s 27 body, dvanáctá Slavia má o dva body míň. Vítěz může udělat velký krok k záchraně.

Slavii chybí několik zraněných hráčů - z obvyklé základní sestavy obránce a kapitán Latka, pravý bek Mikula a záložník Zmrhal. Kromě toho je vykartovaný pravý záložník Vukadinovič.

Hrubý
60. min Boudjemaa o hráči
26 Baéz
Baéz
11 Kenia
Kenia
77. min Diop o hráči
23 Piták
Piták
12 Prošek
Prošek
46. min Červenka o hráči

Kliment
74. min Mešanovič o hráči
Jánoš
20 Šulek
Šulek
89. min Kryštůfek o hráči
16 Kučera
Kučera
22 Fulnek
Fulnek
28 Harba
Harba
83. min Jungr o hráči

Rozhodčí: Franěk - Paták, Vlasjuk
Počet diváků: 4 351

Jihlava

Několik absencí má také Jihlava, většinou jde však o hráče širšího kádru. Z opor chybí zkušený záložník Vaculík.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu, vítají je poloprázdné ochozy. I tribuna Sever je domácími vlajkonoši zaplněna zhruba jen z jedné třetiny.

Vlajkonoši Slavie vystavili nápisy: "Pelto, Dášo, Berbře táhněte! a "Soudruhu Berbře, pravda bolí, co?" K tomu zvoní klíči.

Drží se minuta ticha za někdejšího hráče a funkcionáře Miloše Kruckého, který včera zemřel.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Jihlava

2

Slavia se hned natlačila před jihlavskou branku. Keniova přihrávka ke Škodovi neprošla, při další akci přešel Švecův centr zadní lajnu.

3

Na hranici vlastní šestnáctky slávisté zastavili driblujícího Fulneka.

5

Keniův centr ve výskoku stáhl jihlavský brankář Hanuš.

7

Jihlava se teď chvíli držela před pokutovým územím domácích. Bílek i Tamás jen odkopávali míč k hostujícím hráčům, nakonec Šulek vystřelil na branku. Slabý pokus však Berkovec snadno chytil.

9

Kapitán Slavie Bílek si připsal další dva obranné zákroky, jimiž už v zárodku zastavil jihlavské útoky.

11

Baez poslal míč Pitákovi, který postupoval do otevřené jihlavské obrany. Rozhodl se přihrát doleva nabíhajícímu Tamasovi, ten trefil jen vracející se obránce.

11

Z rychlého brejku se dostal ke střele Kučera, domácí gólman snadno chytil.

12

Po Škodově přihrávce šel proti jedinému obránci slávista Hrubý, nezbývalo mu než vystřelit, Hanuš kryl.

15

Baez si narazil se Švecem a z rychlé akce vybojoval pro domácí roh.

16

Roh hosté ubránili, ale Slavia zůstala u míče, Piták ho poslal mezi obránci na Škodu, ale gólman Hanuš včas zasáhl. Škoda se ke střele nedostal.

19

Po několika minutách bez kloudné akce se do šance dostali slávisté. Prošek z rohu hřiště poslal míč na Hrubého, který z první střílel. Těsně vedle.

24

Jihlava je teď aktivnější, ale domácí si bez problémů střeží vlastní pokutové území a k žádnému zakončení soupeře nepouštějí.

27

Fulnek našel v pokutovém území Slavie volného Harbu, ale ten se neodvážil hned vystřelit, otáčel se s míčem a o výhodné postavení tím přišel.

29

Baez v souboji s Kučerou upadl v pokutovém území, domácí se marně dožadují penalty.

32

Jihlavští napadli rozehrávku Slavie hluboko na její polovině, domácí se nemohli dostat dopředu až udělali chybu. K míči se dostal Kučera a hezky vystřelil. Brankář Berkovec efektním skokem střelu chytil.

33

Další chybná rozehrávka, Harba vystihl Deliho přihrávku a už už vyrážel k sólovému brejku. Míč si však v rychlosti nedokázal dobře zpracovat.

37

Rychlá jihlavská akce skončila přihrávkou do ofsajdu.

38

Slávista Hrubý se dostával do dalšího brejku, ale v souboji s Hybšem ztratil rovnováhu a bez cizího zavinění upadl.

39

Slávisté šli znovu do brejku, Tamás po dlouhém sprintu centroval před branku, kde míč ve výskoku chytil Hanbuš.

42

Harba prostrčil míč Tamásovi mezi nohami, tím se dostal do pokutového území Slavie. U míče však byl dřív brankář Berkovec.

45

45

První poločas nepřinesl hezký fotbal, hraje se především mezi šestnáctkami, k zakončení se ani jeden tým příliš nedostával. Slávisté nechali Jihlavě hodně prostoru a snažili se o rychlé brejky. Statistiky - střely na branku 1:3, mimo: 1:0, rohy 1:0.

48

Aktivněji začali slávisté, do přechodové fáze se výrazně zapojuje nový muž na hřišti Červenka, který se postavil na pravý kraj zálohy.

50

Peter Šulek (Jihlava) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 0:1
Z první vážnější akce druhé půle dali hosté gól. Po levé straně vyrazil vpřed Fulnek, před brankou našel volného Šulka, který prostřelil Berkovce.

52

Kenia trefil z přímého kopu jen jihlavskou zeď.

54

Slávisté vybojovali roh.

54

Keniův centr hosté odvrátili.

55

Jihlava rozehrávala svůj první roh, ale byl z toho jen protiútok Kenii, který zachytil přihrávku.

56

Žlutou kartu dostal Jan Kliment (Jihlava)

58

Hrubého rozehrávku přímého kopu ze středu hřiště Jihlavští snadno odvrátili.

60

Švec poslal k zemi Klimenta, z následné rozhry Jihlava vybojovala roh.

60

Berkovec roh podskočil, ale měl štěstí, že na centr nedosáhl ani nikdo z hostí.

60

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Robert Hrubý, nahradil ho Damien Boudjemaa

62

Kenia hezky prostrčil míč Pitákovi, který se prosmýkl do pokutového území. Tísněn Hybšem však nedokázal vystřelit.

62

Slávisté zastavili rodící se Kučerův brejk.

63

Boudjemaa přetáhl centr z přímého kopu, míč je v držení jihlavského brankáře.

65

Tomáš Kučera (Jihlava) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 0:2
Slavia s větším úsilíám začala útočit, ale Jihlavě tím otevřela prostor k brejkům. Po Deliho chybě se hosté dostali do přečíslení, ze Šulkovy zpětné přihrávky zvýšil Kučera už na dvoubrankový rozdíl.

66

Červenka v útoku nastřelil bránícího hráče, z rohu slávisté branku neohrozili.

67

Žlutou kartu dostal Marek Červenka (Slavia)

69

Červenka přihrál do pokutového území Škodovi, ale jeho střelu blokovali hned dva jihlavští zadáci.

70

Deli prošel středem hřiště a z dvaceti metrů vystřelil metr nad břevno jihlavské branky.

70

Počet diváků 4 351 (22 % z kapacity 19 370)

73

Před jihlavskou brankou je zavřeno. Jen do protihráčů hlavičkoval z Tamásova centru Piták

74

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Jan Kliment, nahradil ho Muris Mešanovič

75

Jihlava má hru pod kontrolou, Slavia se trápí, obtížně se dostává k míči, a pak ho lehce ztrácí po zbytečných chybách.

76

Švec vypíchl míč Fulnekovi a odvrátil tak další ohrožení domácí branky.

77

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Levan Kenia, nahradil ho Dame Diop

78

Po slávistickém rohu přišla stoprocentní šance Jihlavy. Při brejku postupovali dva hráči na osamoceného Berkovce, Jánoš zvolil střelu, a tu gólman vyrazil. Pak se hodně zlobil na spoluhráče, kteří brejk dopustili.

80

Po Tamásově chyběl mohli jít hosté tři na tři, ale Mešanovič zvolil střelu z dálky. Berkovec ji chytil.

82

Dame Diop (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jihlava 1:2
Slavii vrací do hry dobře zahraná standardní situace. Boudjemaa poslal míč před branku, kde hlavou skóroval Diop. Senegalec dal svůj první gól v lize.

83

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Haris Harba, nahradil ho Marek Jungr

85

Mešanovič šel sám na bránu, Berkovec jeho střelu stačil vykopnout. Šulek ještě dorážel, ale domácí míč dostali do zámezí.

86

Z Tamásova centru Škoda přehlavičkoval jihlavskou branku.

87

Dezorientovaný Krejčí odhlavičkoval míč na roh. Boudjemaa špatně rozehrál a mohl z toho být další brejk.

89

Střídání Jihlava: ze hřiště odešel Peter Šulek, nahradil ho Lukáš Kryštůfek

90

Škoda z hranice šestnáctky hezky vystřelil, Hanuš míč vyboxoval.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Domácí drží míč, ale daleko od branky...

90

Žlutou kartu dostal Jakub Fulnek (Jihlava)
Deli skluzem zastavil jihlavské nebezpečí. Fulnek chtěl slávistu rychle zastavit, pomohl si faulem.

90

Berkovec při rohu slávistů běží do útoku.

90

Hlavičkoval Škoda, ale jen v záklonu a nepřesně.

90

Slavia je bez vítězství už sedm zápasů, z jarní sezony má jen pět bodů. Tradiční děkovačka před severní tribunou byla hodně rozpačitá, fanoušci skandovali "My chceme Slavii!"