Góly: 61. J. Mosquera, 66. J. Jindřišek (pen.), 73. J. Rada

32. M. Šmíd
17. P. Novák, 23. M. Škoda, 26. D. Brunclík, 65. R. Kalod

Střely na branku: 9:2; Střely mimo: 1:3; Rohové kopy: 6:0
Počet diváků: 4 202 (67 % z kapacity 6 300)

Hezký sobotní podvečer! V Ďolíčku začne od 17:00 utkání mezi domácími Bohemians 1905 a Českými Budějovicemi. Sledovat ho budeme on-line minutu po minutě.

Sestava Bohemians nepřekvapí. V brance je znovu Švenger, před ním zkušený Brabec a v záloze například Kolumbijec Mosquera, jeden z objevů podzimu. Útočník Mikuš sice zatím moc gólů nedal, ale důvěru kouče Pivarníka má dál.

Budějovice vsadí na zajímavou stoperskou dvojici: vedle Lengyela by měl nastoupit Kalod, původně útočník. Na hrot se postaví Michal Škoda, bratr útočníka Slavie.

Hráči po rozcvičení odklusali do kabin, po trávníku se teď prohání jen několik dětských fotbalistů. Tribuny se mezitím pomalu plní, ale rekord v návštěvnosti se asi dnes čekat nedá.

Moravec
59. min Bartek o hráči
Jindřišek
22 Nerad
Nerad
68. min Lietava o hráči
20 Rada
Mosquera
88. min Engelmann o hráči
10 Mikuš
Mikuš

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Machovec
57. min Hanzlík o hráči
Vošahlík
47. min Klesa o hráči
Brunclík
20 Herzán
Herzán
Volešák
18 Hora
Hora
83. min Linhart o hráči
11 Škoda
Škoda

Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Peřina
Počet diváků: 4 202

Č. Budějovice

Hlasatel čte sestavy. U té domácí fanoušci nejbouřlivěji ocenili Mosqueru, jehož výkony šly v poslední době nahoru. A teď se tleská také asistentovi trenéra Vaniakovi, který dnes slaví narozeniny.

Oba týmy už jsou připravené. Hráči si podali ruce, kapitáni mají za sebou los. Utkání začne za malou chvíli.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Č. Budějovice

1

První útočná akce Budějovic, ale nic nebezpečného. Po útočném faulu Škody rozhodčí zapískal a už hrají domácí.

2

Ani první útočný výpad domácích nebyl úspěšný. U pravé postranní čáry klokani neudrželi míč ve hře a je z toho aut pro Budějovice.

4

Začalo se dost opatrně. Ani jeden tým se ještě nedostal k nebezpečné akci, zatím je to spíš boj ve středu hřiště.

5

První možnost je tu. Nejdřív zpoza vápna vystřelil Machovec, obránci Bohemians jeho ránu zblokovali. Ale jen k Volešákovi, který si udělal v šestnáctce prostor a vypálil na zadní tyč. Balon nakonec proletěl těsně vedle.

6

Vošahlík se svíjí na zemi po zákroku Šmída, který ho zastavil při sprintu směrem k brance domácích. Ale byl čistý: Šmíd hrál nejdřív míč. Proto rozhodčí správně nepískal.

7

Kalod v rohu hřiště lehce postrčil Mikuše, rozhodčí nezapískal. Zato fanoušci ano: budějovickému stoperovi nemohou zapomenout, jak kdysi v dresu Žižkova oslavoval góly proti Bohemians klokaním poskakováním.

10

Další pískot z tribun. Herzán zápasnickým chvatem sundal u postranní čáry Radu, skoro to vypadalo, jako by mu chtěl nasadit kravatu. Rozhodčí mu kartu nedal, ale faul odpískal.

11

Následná standardka ale nebezpečná nebyla, hosté se snadno ubránili. Teď se musejí vracet znovu po faulu na polovině hřiště.

12

První roh Bohemians kopal kapitán Jindřišek z pravé strany, na přední tyči skákal Brabec. Ale obránci Budějovic si ho pohlídali.

13

Hosté znovu faulovali, tentokrát kousek za vápnem. K míči se postavili Šírl a Jindřišek, nakonec kopal druhý jmenovaný. Centroval do vápna na Mosqueru, ale u něj byli obránci včas a nenechali ho hlavičkovat.

14

Švenger musel poprvé zasahovat, ale moc složité to neměl. Jen stáhl ze vzduchu míč, který předtím prodloužil jeho spoluhráč Brabec.

16

Zkušeně si teď počínal budějovický Lengyel. Byl v rohu hřiště pod tlakem napadajícího Mikuše, ale naznačil kličku doleva, pak se vrhnul doprava a dostal míč do bezpečí.

17

Žlutou kartu dostal Pavel Novák (Č. Budějovice)
Za faul na Mosqueru u pravé postranní čáry. Schytal to také od domácích fanoušků.

18

Signál ze standardky Bohemians nevyšel. Rada nezvládl svou úlohu a z hranice vápna nepřesně přihrával na křídlo.

19

Teď Novák pro změnu centroval, vypadalo to docela nebezpečně. Ale Škoda ve vápně nedoskočil a Švenger mohl zůstat v klidu.

20

Lengyel znovu dobře zasáhl. Rada centroval do vápna na Mikuše, ale před ním se vyšrouboval do vzduchu budějovický kapitán a odhlavičkoval.

22

Hosté si občas trochu zahrávají a zasahují často až v poslední chvíli. Tak, jako teď Brunclík, který skluzem stačil vypíchnout míč rozběhnutému Mikušovi.

23

A navíc hosté hrají pěkně od podlahy. Škoda přibrousil u lajny Mosqueru a vidí zaslouženě žlutou kartu.

23

Žlutou kartu dostal Michal Škoda (Č. Budějovice)

25

Žádné fotbalové hody to tedy zatím nejsou. Bohemians v posledních minutách obléhají branku Budějovic, snaží se něco vymyslet, ale marně. Hosté se úspěšně brání.

26

Žlutou kartu dostal David Brunclík (Č. Budějovice)
Další evidentní faul. Brunclík se ani nediví, stáhl Nerada, který se řítil do rychlého protiútoku.

27

První střela na branku. Po akci Mosquery si srovnal míč na hranici vápna Mikuš, tvrdě vypálil, ale jen doprostřed. Tam stál připravený Křížek.

29

Mosquera je aktivní, teď vybojoval roh. Ten rozehrál zleva Jindřišek, ale akce rychle skončila po útočném faulu Šmída na brankáře Křížka.

30

Nerad si stáhl míč ze vzduchu a v souboji u čáry by zřejmě přesprintoval Lengyela, jenže si balon moc ukopl. Aut pro hosty.

31

Po faulu Jindřiška na Vošahlíka teď budou kopat standardku z pravé strany Budějovice. Mají po delší době šanci ohrozit branku domácích.

32

Centr Machovce sice nadělal ve vápně trochu zmatků, ale ke střele se hosté nedostali. Naopak faulovali.

32

Žlutou kartu dostal Michal Šmíd (Bohemians)
Hraje se hodně ostře. Šmíd dojel ve skluzu Škodu a proti kartě ani moc neprotestoval.

34

Třetí roh Bohemians přijde poté, co obránci Budějovic zastavili průnik Nerada.

35

Pěkný signál. Jindřišek rozehrál do vápna po zemi na Šírla, který ještě dával míč pod sebe na penaltu. Tam se nikdo z hráčů v zelenobílém k balonu nedostal.

36

Škoda viděl, že má před sebou prostor a zároveň si uvědomil, že není tak rychlý, aby s míčem proběhl až do vápna. Proto z dálky vystřelil po zemi, Švenger balon snadno chytil.

37

Šírl zkoušel z vlastní poloviny nacentrovat do strany na Mosqueru, ale přihrávka se mu nepovedla. Doputovala až do autu.

38

Další Šírlův nepovedený centr. Z levé strany se točil od branky a skončil skoro až u rohového praporku, Křížek nemusel nic řešit.

39

Doteď téměř neviditelný Moravec hezky potáhl míč po pravé straně a přihrával do vápna Mikušovi, kterého ale zradilo zpracování. Žádná šance z toho nebyla.

40

Moravec opět v akci. I když ztrácel snad dva metry, dokázal u čáry přesprintovat Machovce a vybojovat roh.

42

Potlesk fanoušků patří Jindřiškovi. Nejdřív vystihl nepřesnou rozehrávku Machovce, pak prošel středem hřiště a ze třiceti metrů tvrdě vystřelil. Míč byl ještě tečovaný, přesto ho Křížek zvládl chytit.

44

Před poločasem ještě přijde standardka po faulu na Radu. Ale na přímo střelu je to celkem daleko, zhruba třicet metrů od brány.

45

K míči se postavil Rada, dal si delší rozběh, ale rána mu moc nesedla. Prosvištěla vysoko nad břevnem.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Č. Budějovice

46

Úvod druhého poločasu je plný nepřesností, ani jeden tým si nedokáže vyměnit pár přihrávek.

47

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Michal Klesa
Vošahlík kulhá, je zraněný. Proto střídá tak brzy po pauze.

48

Nerad zkoušel na polovině Budějovic vybojovat roh, ale proti dvěma soupeřům se mu to nepovedlo. Bohemians budou aspoň vhazovat.

51

Budějovice zahazují velkou šanci. Škoda se uvolnil na levé straně, rozhlédl se a nacentroval na zadní tyč. Přesně našel nabíhajícího Klesu, který ale zblízka hlavičkoval těsně vedle.

52

Bohemians nevstoupili do druhého poločasu zrovna šťastně. Nedaří se jim podržet míč, soupeř je nebezpečnější. A teď bude po faulu rozehrávat kousek za polovinou hřiště.

55

Domácí teď sice míč drží, ale přihrávají si jen na vlastní polovině. Soupeř je dál nepouští, dobře napadá.

57

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jaroslav Machovec, nahradil ho Aleš Hanzlík

58

Pauschek měl při odkopu štěstí. Míč odehrál nepřesně, ale ten se od Škodovy holeně odrazil do autu.

59

Možnost pro domácí, trochu podobná té, která přišla během první půle. Odražený míč si na vápně našel Mikuš, rychle vystřelil, ale jen doprostřed. Křížek byl pozorný.

59

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Moravec, nahradil ho David Bartek

61

Jhon Mosquera (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Č. Budějovice 1:0
Fanoušci slavili už zhruba o půl minuty dřív, ale to ještě byla předčasná radost. Mikuš šel sám na Křížka, prostřelil ho a míč směřoval do branky, ale v poslední chvíli ho jeden z budějovických hráčů vykopl z čáry. Akce pokračovala, z pravé strany přilétl centr od Jindřiška na zadní tyč a Mosquera zblízka přesně hlavičkoval.

63

Na zemi teď leží Rada, je u něj lékař. Ale vypadá to, že bude v pořádku. Fanoušci mezitím ještě oslavují vedoucí gól.

65

Bohemians budou kopat penaltu po faulu na Mikuše!

65

Žlutou kartu dostal Richard Kalod (Č. Budějovice)
Právě za faul na Mikuše, který byl hodně viditelný.

66

Josef Jindřišek (Bohemians) proměnil pokutový kop. Bohemians - Č. Budějovice 2:0
Během chvilky vedou domácí o dva góly. Jindřišek se s míčem nepáral, tvrdě ho poslal nalevo od gólmana. Ten skákal, ale nedosáhl.

67

Fanoušci vyvolávají jméno kapitána Jindřiška, spolehlivého penaltového střelce. Letos se trefil už potřetí.

68

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Nerad, nahradil ho Ivan Lietava
Bohemians ještě posilují útok. Za záložníka přichází útočník.

69

Lietava se hned zapojil do hry a patičkou hledal nabíhajícího Radu, tomu ale balon uskočil při zpracování. To fanouškům nevadí, celý stadion tleská.

71

Roh si vzal na starost tentokrát Šírl, ale žádné nebezpečí pro budějovickou branku nepřišlo. Hostům se teď však vůbec nedaří, nedokáží se vymanit z tlaku.

73

Jakub Rada (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Č. Budějovice 3:0
Budějovice úplně odpadly a potřetí inkasují. Velkou zásluhu na gólu má Pauschek, který z pravé strany přesně nacentroval. Hlavičkující Rada už neměl moc složitou pozici, nikdo ho totiž nebránil.

76

Druhý poločas domácím vychází skvěle. Téměř z každé šance dali gól a zdá se, že je rozhodnuto. Hosté jenom odkopávají a čekají na zázrak, který asi dnes nepřijde.

77

Kalod fauloval na polovině hřiště, neprotestoval, jen zklamaně zakroutil hlavou. Bohemians mohou být v klidu, zůstanou u míče.

78

Alespoň trochu vzrušení před Švengerem. Škoda na hranici šestnáctky zkusil střelu, ale mířil doprostřed, takže domácí brankář neměl potíže.

79

Šírlovi se vůbec nepovedla přihrávka do strany na Mosqueru, který za míčem marně sprintoval. Dřív u něj byl brankář Křížek.

80

Lietava šel středem hřiště, mohl přihrát do strany Mikušovi, místo toho zbytečně vběhl mezi dva soupeře. Logicky o míč přišel, ale fanoušci mu to nezazlívají a už slaví vítězství.

81

Počet diváků 4 202 (67 % z kapacity 6 300)

82

Bohemians v klidu drží míč na polovině soupeře, mají nahráno. Ale ještě by rádi přidali gól.

83

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Zdeněk Linhart

84

Zápas se už jen dohrává. Teď sice chvíli míč kontrolují hosté, ale jejich snaha je marná, nemohou se dostat na dostřel.

85

Z velké dálky zkusil štěstí Lietava, míč skákal po trávníku, ale Křížek na střelu dobře viděl a chytil ji.