Hezký večer u on-line přenosu z přípravnémho utkání české fotbalové reprezentace. V Olomouci bude soupeřem českého týmu Rakousko. Zápas začíná ve 20.30 hodi.

Česká reprezentace nastoupí potřetí pod vedením nového kouče Pavla Vrby. V předchozích dvou duelech Češi remizovali s Norskem a Finskem. Dnes se chtějí pokusit o první výhru.

Kapitánem českého reprezentace je dnes premiérově plzeňský bek David Limberský. S 25 starty za národní tým je nejzkušenějším hráčem dnešního výběru.

Českou základní sestavu dnes téměř výhradně tvoří fotbalisté ze Sparty a Plzně. Jediným krajánkem bude na hrotu útočník Matěj Vydra.

Limberský
74. min Fleišman o hráči
Dočkal
64. min Petržela o hráči
6 Vácha
Vácha
Hušbauer
89. min Hejda o hráči
18 Hořava
Hořava
46. min Kolář o hráči
Krejčí
74. min Kopic o hráči
12 Vydra
Vydra
74. min Tecl o hráči

Weimann
63. min Janko o hráči
Junuzovič
46. min Baumgartlinger o hráči
Ilsanker
89. min Dragovic o hráči
Ivanschitz
63. min Liendl o hráči
Arnautovic
Sabitzer
84. min Lazaro o hráči

Rozhodčí: van Boekel - Boonman, Van de Ven
Počet diváků: 10 653

Na trávníku se chystá slavnostní ceremoniál. Na tribunách zatím není úplně plno.

Na stadionu znějí státní hymny obou zemí.

V Olomouci těsně před začátkem střetnutí prší.

1

Začal první poločas utkání Česko - Rakousko

1

Češi začínají postupnou kombinací na vlastní polovině.

2

Ani jeden z týmů se zatím neodvážil jít s míčem pořádně dopředu.

3

Češi sebrali soupeři balon, Vydra si narazil s Hušbauerem, ale centr před branku nebyl přesný.

3

Rakušané rozehrají od vlastní branky.

4

Kadeřábek v tísni zvolil daleký odkop.

5

Rakušané mají hodně zhuštěný střed hřiště, Čechům se těžko překonává.

6

Brankář Almer si šel pro balon ven z branky, ale kluzký míč mu vypadal z rukavic, naštěstí pro Rakušany ke spoluhráči.

7

Tvrdě atakovaný Hušbauer přišel o balon a je z toho jen aut pro Rakušany.

7

Ani průnik Kadeřábka první šanci zápasu nepřinesl.

8

Český útok byl zastaven na hranici pokutového území.

9

Hušbauer zkusil vypálit z voleje po centru Dočkala, mířil příliš vysoko.

10

První střelecký pokus hostů zablokoval Holek.

11

Brankář Štěch dlouho čekal s rozehrávkou, spoluhráče měl pokryté, rakouský blok je zatím opravdu hodně těsný.

12

Kadeřábek dostal balon do křídla, na dlouhou nohu se snažil odcentrovat, ale trefil jen soupeře.

13

Hodně nepřesná přihrávka Procházky věnovala balon soupeři.

13

Po prvním rohu hlavičkoval nad rakouskou branku velmi agilní Kadeřábek.

15

Při pokusu o rychlé rozehrání akce byl faulován Hušbauer.

15

Druhý český roh.

16

Tak tohle byl z české strany okresní přebor. Při pokusu rozehrát roh nakrátko vrátili balon za čáru a věnovali ho soupeři.

17

Krejčí vybojoval balon výborným napadáním rozehrávky Rakušanů.

18

Krejčí nabíhal za obranu na Váchův pas, ale byl to ofsajd.

20

Teď měli Češi vepředu trochu více prostoru, jenže Vydra namísto doleva na samotného Krejčího přihrával do středu, kde akce rychle skončila.

21

Hořava se pokusil vypálit ze střední vzdálenosti, rána byla zblokována, takže roh.

23

Centr od levé čáry odvrátil hlavou Procházka.

24

Procházka takticky fauloval na půlce.

25

Šanci na rychlejší přečíslení Češi znovu nevyužili a už jdou opět do plných.

25

Procházka neuhlídal Sabitzera, který se na dlouhou nohu dostal ke střele, mířil na zadní tyč, kde míč vytáhl brankář Štěch.

26

Z prvního rakouského rohu nic nebylo.

27

Češi už byli v pokutovém území, ale prostor nulový.

29

Kadeřábek byl při průniku do pokutového území soupeřem rozhozen a upadl, rozhodčí jednoznačně rozpažil.

30

Vydra byl faulován, trestný kop pro český tým z nějakých třiceti metrů.

31

Dočkalův centr z přímého kopu byl naprosto nepovedený.

32

Krejčího centr z levé strany byl slabý a Rakušané ho snadno odvrátili.

33

Rohový kop pro Čechy.

33

Po rozehraném rohu pálil Limberský, Almer vyrazil na další roh.

34

Marcel Sabitzer (Rakousko) vstřelil gól. Česko - Rakousko 0:1
Arnautovic a Sabitzer ve dvou naprosto rozebrali českou obranu. Míč si spolu narazili, Arnautovic vylákal z brány Štěcha a dal balon pod sebe na nabíhajícího Sabitzera. Ten už mířil do prázdné branky.

36

Centr Dočkala rakouská obrana bez potíží odvrátila.

37

Štěch dost podivně vyběhl a napálil míč do spoluhráče Holka. Málem z toho byl vlastní gól.

39

Štěchův nákop na Vydru neměl naději na úspěch, míč sebral soupeř.

40

Weimann se dostal k hlavičce, kterou musel Štěch vyrazit na roh.

41

Procházka znovu přihrával středem na obsazeného hráče.

42

Tomáš Hořava (Česko) vstřelil gól. Česko - Rakousko 1:1
Hušbauer dostal míč do pokutového území od Dočkala, ale byl tísněn, a tak vystrčil patou balon ven z vápna na Hořavu. ten také neměl příliš prostoru, ale z kroku se krásnou technickou střelou dokázal trefit přímo do růžku.

44

Vydrovi utekl tečovaný míč do autu.

45

Z hranice pokutového území pálil velmi nebezpečně a pohotově Arnautovic. Těsně minul.

46

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Zlatko Junuzovič, nahradil ho Julian Baumgartlinger

47

Střídající Kolář se uvedl na hřišti faulem.

48

Nádherná akce Arnautovice, nejprve přešlapovačka a pak prostrčení na Ivanschitze, který nebezpečně vypálil.

49

Ivanschitz fauloval Váchu.

50

Obrovská hrubka Váchy poslala Rakušany do brejku dvou na jednoho, vše ale skvěle vyřešil kapitán Limberský.

51

Pro změnu brejk a přečíslení Čechů, kteří šli dokonce tři na jednoho. Zakončoval Kolář, ale po zemi Almera nepřekonal.

53

Krejčímu centr příliš nesedl, obrana soupeře si snadno poradila.

54

Faulovaný Vydra, Češi rozehrají od pomezní čáry.

56

Kolář chtěl co nejrychleji posunout balon na Vydru, jenže bylo to na úkor přesnosti.

57

Limberský centroval přes nohu šajtlí a znovu to nebylo přesné.

59

Arnautovic byl vytlačen s balonem do autu.

60

Hodně zajímavé gesto od české strany. Rozhodčí otočili aut, čehož si všiml trenér Pavel Vrba a přikázal hráčům, aby po rozehrávce balon soupeři vrátili.

61

Český roh.

61

Povedená česká akce. Krejčí zvedl hlavu a dal míč pod sebe, Kolář balon vtipně mezi nohama ještě pustil na Váchu, který si dával hodně záležet, přesto netrefil branku.

63

Další hodně dobrá šance, jenže Dočkal se střelou strašlivě váhal.

63

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Andreas Ivanschitz, nahradil ho Michael Liendl

63

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Andreas Weimann, nahradil ho Marc Janko

64

Střídání Česko: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Milan Petržela

66

Petržela se uvedl nepřesným přízemním centrem.

68

Petržela se na pravé straně neuvolnil a dopředu jdou hosté.

69

Pěkný průnik Kadeřábka, Rakušané odkopli na roh.

71

Zblokovaná rána Hušbauera, který se neodvážil vypálit z první.

72

Julian Baumgartlinger (Rakousko) vstřelil gól. Česko - Rakousko 1:2
První pokus Baumgartlingera Vácha s Hušbauerem zablokovali, ale Rakušan sebral míč znovu a napálil ho ze dvaceti metrů k tyčce.

75

Po českém rohu málem vlastní gól soupeře. Míč těsně minul tyčku a je z toho další roh.

77

Ofsajd Rakušanů.

79

Petržela se odvážně pustil do vápna a pod nohama obránce vypálil, tečovaný míč minul branku.

80

Český gól neplatí kvůli útočnému faulu Kadeřábka.

81

Kolářova prostrkávačka byla příliš dlouhá, takže míč sebral Almer.

82

Aktivní Petržela znovu vybojoval roh.

83

Domácí mají tlak, dalůší rohový kop.

84

Hlavička Kadeřábka skončila nad brankou.

84

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Marcel Sabitzer, nahradil ho Valentino Lazaro

85

Faul hostů na půlce.

87

Taktický faul na Koláře si říkal o žlutou kartu, sudí to řešil omluvou.

89

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Stefan Ilsanker, nahradil ho Aleksandar Dragovic

89

Střídání Česko: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Lukáš Hejda

90

Nastavují se tři minuty.

90

Do otevřené české obrany se vřítil Janko, byl sám před Štěchem, který jeho pokus vyrazil.

90

Obléhání rakouské branky, dvě dobré šance, ale vyrovnání z toho není, Holek v záklonu hlavou netrefil branku.

90

Ještě český roh.

90

Ani na třetí pokus se kouč Pavel Vrba výhry nedočkal. Jeho tým znovu inkasoval dvě branky a sám nedokázal skórovat více než jednou, i když na konci utkání bylo vyrovnání blízko.