Pěkný večer! Vítejte u on-line reportáže z přátelského utkání mezi fotbalisty Česka a Norska, které je premiérou trenéra Pavla Vrby u národního týmu. Úvodní výkop na stadionu v pražském Edenu proběhne v 18:30 hodin.

Na koho Vrba sází v základní sestavě? Místo Michala Kadlece dává ve středu obrany příležitost Mazuchovi, jenž bude spolupracovat se Suchým. Kraje jsou "plzeňské" - Rajtoral a Limberský. V záloze budou hrát vedle zkušených Tomášů Rosického a Hübschmana mladší Darida, Dočkal a Hloušek. Jediným útočníkem nebude Ľafata, nýbrž Vydra.

"Potřebujeme dobrý výsledek, protože přijde hodně fanoušků. To bude zavazující. Když máte výsledky, máte podporu od lidí a klid od novinářů," prohlásil Vrba před utkáním.

Kapitán Rosický odehraje 94. reprezentační zápas, čímž se osamostatní na třetím místě pořadí v počtu startů za národní tým.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Rajtoral
46. min Gebre Selassie o hráči
5 Mazuch
Mazuch
46. min Kadlec o hráči
4 Suchý
Suchý
Limberský
62. min Pudil o hráči
Dočkal
72. min Hušbauer o hráči
Hübschman
Rosický
46. min Kolář o hráči
22 Darida
Darida
Hloušek
46. min Lafata o hráči

Forren
46. min Nordtveit o hráči
2 Högli
Högli
Skjelbred
64. min Pedersen o hráči
19 Jenssen
Jenssen
Johansen
46. min Tettey o hráči
Elyounoussi
20 Dähli
Dähli
73. min Braaten o hráči
Abdellaoue
62. min Nielsen o hráči

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun
Počet diváků: 17 039

Patnáct minut před výkopem je hlediště hodně prázdné, rozhodně v tuto chvíli to nevypadá, že by mělo být vyprodáno. Fotbalisté obou týmu už odešli po rozcvičení do kabiny, pořadatelé spustili zavlažování trávníku.

Poslední vzájemný zápas v létě 2011 prohráli Češi 0:3. Tehdy byli Norové v žebříčku FIFA dvanáctí, dnes jim patří až šedesáté místo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Následuje norská hymna, pak přijde na řadu česká.

Utkání bude řídit trojice tureckých sudích: hlavní arbitr Cüneyt Cakir a jeho asistenti Bahattin Duran a Tarik Ongun.

1

Začal první poločas utkání Česko - Norsko
Rozehráli Norové.

1

Hostující hráči hodně aktivně napadají, až stoper Mazuch po přihrávce od Čecha raději odkopává míč do autu.

2

Teď už se český tým postupně dostává s balonem dopředu, ale přihrávka na pravé straně utíká Dočkalovi až za brankovou čáru.

3

Češi dál drží míč, ale pak o něj na polovině hřiště přicházejí a Norsko jde do protiútoku. Záložník Dähli střílí z hranice pokutového území, ale nemíří přesně, a tak míč končí v náruči gólmana Čecha.

4

Domácím se opět nedaří přechod přes půlící čáru.

5

K vidění jsou další chyby. Té zatím poslední se dopustil domácí tým, a tak může zpoza šestnáctky znovu střílet mladík Dähli. Při nápřahu však podklouzl a balon letí hodně nad.

6

Češi zkouší zaútočit tentokrát po levé straně.

7

Suchý však ztrácí míč, který táhne středem hřiště Dähli. Suchý ho dohnal, ale odkopl balon jen k Johansenovi, který střílí zpoza vápna levačkou mimo.

8

Česká obrana je zatím hodně nejistá a teď měli domácí velké štěstí, že stav zůstává 0:0. Elyounoussi si naběhl na přihrávku do levé strany šestnáctky a ocitl se sám před Čechem. Udělal mu kličku, ale při tom se rozhodil a nakonec poslal míč vedle!

10

Češi sice mají míč častěji v držení, jenže se jim nedaří dostávat k pokutovému území soupeře. Naopak soupeř velmi dobře vyráží do brejků.

11

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Česko - Norsko 1:0
Z první šance českého týmu padá první gól! Rosický si všiml vyhození brankáře Nylanda před šestnáctku, ujal se míče, namířil si to k pokutovému území a z osmnácti metrů napálil míč krásně k bližší tyči.

12

Hned v další minutě se k vápnu soupeře žene Hübschman, ale bránu netrefuje.

14

Hloušek centruje z levé strany hodně nepřesně, tedy za bránu.

15

Pěkná akce českého mužstva! Dočkal přihrál doprava Rosickému, který poslal míč do šestnáctky přesně na pravou kopačku útočníka Vydry. Ten chtěl uklidit balon pod břevno, ale těsně přestřelil.

16

Na rozdíl od úvodu utkání mají nyní čeští fotbalisté navrch, dál drží míč na svých kopačkách.

17

Limberský je faulovaný na levé straně - přímý kop pro domácí.

18

Rosický vyslal velmi dobrý centr ke vzdálenější tyči, žádný z jeho spoluhráčů ho však netečoval, a tak míč chytil gólman Nyland.

20

Češi útočí po levé straně. První centr Limberského je zblokovaný, ale vybojoval míč zpátky a další centr před bránu poslal Hloušek. Balon se odráží před vápno k Daridovi, jenž okamžitě střílí. Míč před Nylandem skočil, ale norský gólman si poradil.

21

Tarik Elyounoussi (Norsko) vstřelil gól. Česko - Norsko 1:1
Abdellaoue dostal přihrávku za Rajtorala a v pokutovém území přihrál před druhou tyč parťákovi z útoku Elyounoussimu, jenž v pádu těsně před Čechem uklidil míč do brány.

23

Elyounoussi se řítí do další vyložené šance. Vyběhl za centrem za obranu a běžel s míčem sám na brankáře Čecha, který však střelu ke vzdálenější tyči dokázal vyrazit a podržel tak svůj tým.

24

Rohový kop domácí tým ubránil.

25

Rosický se po svém centru, který Norové zblokovali, dopustil útočného faulu.

26

Domácí získávají míč díky účinnému napadání norské rozehrávky.

27

Vydra neměl šanci stihnout Rosického centr na levou stranu - autové vhazování pro Norsko.

28

Dočkal centruje z pravé strany na Vydru, jehož hlavička se odráží od obránce na rohový kop.

29

Češi kombinují na polovině hřiště a po chvíli kousek za půlící čárou o míč přicházejí.

30

Skjelbred předvedl moc pěknou patičku, která byla zároveň kolmicí za obranu. Suchý musí hasit náběh Abdelloaueho na pravé straně šestnáctky skluzem, kterým vypichuje míč za brankovou čáru.

31

Po rozehrání rohového kopu jeden z norských hráčů ve vápně fauluje.

33

Limberský hledá centrem z levé strany v pokutovém území hlavu Dočkala, ale pro toho letí míč příliš vysoko.

34

Nyní centruje zleva Hloušek a na malém vápně nachází Vydru. Tomu jde však centr na patu a právě tou (na levé noze) se snaží zakončit. Neúspěšně.

35

Na oapčné straně posílá Dähli z pravé strany střílený centr, který zachycuje nataženýma rukama Čech.

36

Norská obrana srazila střelu Limberského na rohový kop, ze kterého však Rosický a spol. nezahrozili.

37

Vydra se probíjí s míčem před pokutové území, jeho snahu přerušil Hangeland odkopem do autu.

38

Hlouškův centr z levé strany je zblokovaný na roh.

39

Matěj Vydra (Česko) vstřelil gól. Česko - Norsko 2:1
Prudký centr přizvedl na přední tyči hlavou Hübschman, Darida u té vzdálenější sklepl míč před bránu Vydrovi a ten se přibližně ze tří metrů nemohl mýlit.

41

U míče jsou nyní Norové, zatím ho však drží jen v okolí půlící čáry.

43

Češi se nadále v pohodě brání a čekají, co vymyslí soupeř.

44

Teď už ale Norové dělají domácím potíže. Příčinou je opět šikovný mladík Dähli, jenž se na levé straně zbavil kličkami Hübschmana a poté odcentroval před bránu. Mazuch blokuje na roh.

45

Centr z rohu tečuje Suchý a Čechovi tím dělá problémy. Český gólman vyráží míč jen před sebe. Na hranici šestnáctky se do balonu opírá Johansen, ale naštěstí pro Čechy střílí vedle.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

Trenéru Vrbovi při jeho prvním utkání na lavičce národního týmu rozhodně nemůže dělat radost defenziva, která často nestíhá. Zato se radoval z krásného gólu kapitána Rosického i trefy útočníka Vydry, který Čechům vrátil vedení.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Norsko

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Daniel Kolář

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel František Rajtoral, nahradil ho Theodor Gebre Selassie

47

Norové jsou v úvodu druhé půle hodně aktivní, Češi se musí v obraně ohánět.

48

Útok českého týmu se nevydařil a na půlící čáře přichází faul, tedy i přímý kop pro hosty.

49

Abdellaoue běží za míčem na levé straně a pak ho posílá na harnici malého vápna, tam však není žádný z jeho spoluhráčů.

50

Sparťanská spolupráce: Dočkal centruje zprava a míč letí kolem Vydra na Lafatu, jenž střílí z první. Rána mu však nesedla a balon se snáší vysokým obloukem na břevno, u nějž jistí situaci gólman Nyland.

52

Dočkal fauluje na útočné polovině.

53

A teď posílá soupeře nedovoleným způsobem k zemi na své pravé straně obrany Gebre Selassie. Přímý kop pro Norsko. Domácí si však s centrem na přední tyč poradili bez problému.

54

Limberský centruje zleva na hranici pokutového území, kde je Dočkal. Jenže tomu míč uskakuje. Češi ale pokračují v útočení.

55

Míč se z pravé strany dostal až k přední tyči, kam si naběhl Lafata, ale ten pod tlakem skluzujícího obránce pálí mimo.

57

Češi vedou útok po pravé straně. Kombinace vede k Dočkalovi, který však centr do vápna neprotlačil.

58

Skvělý obranný zákrok Suchého. Elyounoussi si pravděpodobně z těsného ofsajdu naběhl za obranu a šel mírně zprava na Čecha. Ještě ho však stihl doběhnout Suchý a čistým skluzem celou šanci ukončil.

59

Domácí mají problém s průnikem Abdelloaueho, který se prodral až ke značce pokutového kopu. Nakonec je z toho jen rohový kop.

60

Češi se i při tomto rohu dokázali ubránit.

62

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Mohammed Abdellaoue, nahradil ho Havard Nielsen

62

Střídání Česko: ze hřiště odešel David Limberský, nahradil ho Daniel Pudil

64

Rohový kop bude k vidění také na druhé straně.

64

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Per Ciljan Skjelbred, nahradil ho Morten Gamst Pedersen

65

Signál se nevydařil, ale Češi budou ještě vhazovat.

67

Zatímco na hřišti není v posledních minutách nic extra zajímavého k vidění, tribunami stadionu v Edenu proudí dokola mexická vlna.

68

Atmosféra je nyní skutečně výborná, čeští fanoušci hlasitě podporují domácí tým.

69

Před pokutovým územím Čechů se míč odráží k Elyounoussimu, který na nic nečeká a rovnou halfvolejem střílí. Bránu však netrefuje.

71

Míč putuje ze strany na stranu, ale zasahovat nemusí ani jeden z gólmanů.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Josef Hušbauer
Na lavičce zůstal jen brankář Vaclík, který si dnes jako jediný nezahraje.

73

Střídání Norsko: ze hřiště odešel Mats Möller Dähli, nahradil ho Daniel Braaten

74

Počet diváků 17 039

75

Nic moc k vidění není. U míče jsou Norové, ale jen na své polovině.

76

Nyní se bojuje o balon na polovině hřiště.

77

Norové postupují s míčem kupředu, ale centr před vápno končí na hlavě Gebre Selassieho. Protiútok se však domácímu týmu nepovedl.

78

Pěkná podívaní to ve většině druhého poločasu opravdu není. Míč teď drží Češi, ale nedostávají se s ním ani poblíž šestnáctky.

80

Kolář fauluje kousek od půlící čáry, Norsko tak může založit útočnou akci a pokusit se o vyrovnání.

81

Pudil na levé straně obrany maří protihráči záměr poslat míč před bránu skluzem. Odkopává balon do autu.

82

Domácí jdou do brejku. Lafata přihrává doleva Vydrovi, který zastavil a chtěl Lafatovi vrátit míč centrem na hlavu. Norská defenziva ale byla pozorná a míč posléze končí u gólmana Nylanda.

83

Elabdellaoui centruje z pravé strany prudce a nepříjemně. Míč prolétl přes malé vápno ke vzdálenější tyči až k Pedersenovi, ale toho naskytlá šance překvapila natolik, že balon prošel i kolem něj.

84

Hušbauer střílí zpoza pokutového území, ale jeho přízemní pokus není dost přesný, a tak ho Nyland chytá.

85

Levý bek Hägli se protlačil v šestnáctce ke střele přes Mazucha, ale v těžké pozici poslal míč vysoko nad.

87

Domácí se teď musí bránit, Norové obsadili českou polovinu hřiště a přihrávají si v okolí šestnáctky.

88

Morten Gamst Pedersen (Norsko) vstřelil gól. Česko - Norsko 2:2
Gól z ničeho nic... Hosté rozehráli na krátko přímý kop a nikým nenapadaný Pedersen se několik metrů za pokutovým územím opřel levačkou do míče, který před Čechem trochu zaplaval. Branka jde i přesto zcela na vrub českého gólmana, který si s tímto pokusem měl poradit. Bohužel ho rukavicemi jen lehce tečoval a nezabránil mu v cestě do sítě.