18. O. Kušnír, 83. R. Kelič, 90. J. Fleišman
63. K. Kisel, 66. M. Gecov, 74. D. Škutka, 83. M. Bortel, 90. M. Nitrianský

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 6 638 (66 % z kapacity 9 990)

Příjemný nedělní večer. Dnešní program fotbalové ligy zakončí zápas Liberce proti Slavii a jeho průběh nabídneme v podrobné on-line reportáži.

Liberec zvládl první ligové kolo v Olomouci, kde vyhrál 2:1. V týdnu navíc postoupil do 3. předkola Evropské ligy přes lotyšskou Rigu.

Slavia na úvod doma remizovala s Ostravou 1:1, ale její trenér Michal Petrouš věří: "Když budeme hrát v Liberci tak jako ve druhém poločase s Baníkem, utkání pro nás dopadne dobře."

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý považuje Slavii za nepříjemného soupeře. "Jeví se jako silný tým dirigovaný zkušeným Kiselem, který má okolo sebe hodně mladých hráčů. I proto hraje agresivní, běhavý a atletický fotbal," řekl před utkáním.

Kalitvincev
88. min Kolár o hráči
Pavelka
7 Hušek
Hušek
76. min Sackey o hráči
10 Rybalka
Rybalka
46. min Fleišman o hráči

Mičola
76. min Štěpán o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
15 Gecov
Gecov
9 Juhar
Juhar
56. min Koreš o hráči
10 Fenin
Fenin
66. min Škutka o hráči
11 Kisel
Kisel

Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Hájek
Počet diváků: 6 638

Branku Slavie bude hájit po osmi a půl letech Radek Černý. V létě se jako dvojka vrátil z dlouhého angažmá v Anglii a nyní ho posunulo na hřiště zranění Kamila Čontofalského.

Týmy už nastupují na hrací plochu. Liberec bude hrát tradičně v modrém, hosté oblékli bílo-červené dresy.

Hostující kotel skanduje jméno gólmana Radka Černého.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Slavia
Rozehráli hosté.

2

V úvodu více drží míč hosté, ale branku Kováře zatím neohrozili.

3

Postupným útokem to zkouší i Liberec, ale dopředu se nežene.

4

Domácí Kušnír se nabízel na pravé straně, ale vběhl do ofsajdu.

5

První náznak Liberce. Rabušic však nedokázal přesněji usměrnit centr Kušníra.

6

Delarge táhl míč pravou stranou, blížil se k hostující obraně, ale nedokázal přihrát, ani vystřelit.

8

Pavelka získal míč ve středu hřiště a Zmrhalovi nasadil jesličky. Vypadalo to na možný rychlý protiútok, ale Delarge akci zbrzdil.

9

Proti Frýdkově centru z levé strany vyběhl Černý a v pohodě stáhl míč ze vzduchu do své náruče.

11

Hostující Mičola pronikal levou stranou, ale Kušnír mu skluzem ukopnul míč do zámezí.

12

Slavia rozehrála první roh na krátko, do pokutového území centroval až Kisel, ale míč poslal přesně do míst, kde stál připravený Kovář.

14

O chvíli později Kisel dobře přenesl hru na levou stranu na volného Mičolu, jenže jeho centr na Fenina neprošel.

16

První čtvrthodina vypršela a oba týmy si počínaly hodně zodpovědně.

17

Frýdek chtěl pokračovat v liberecké kombinaci na jeden dotek, ale Pavelka se za přihrávkou za obranu Slavie nerozběhnul.

18

Kalitvincev si všiml na pravé straně volného Delarge, ale záložník Slovanu příliš dlouho zpracovával míč.

18

Žlutou kartu dostal Ondřej Kušnír (Liberec)

19

První příležitost zápasu! Hostující Juhar převzal míč na hranici šestnáctky, otočil se tváří k brance a levačkou vypálil na vzdálenější tyč. Gólman Kovář se položil na trávník a dokázal míč vyrazit.

20

Roh pro Liberec.

20

Gólman Černý vyboxoval centr na další roh z druhé strany.

21

Brankář Slavie znovu v akci. Tentokrát už míč stáhnul mezi své rukavice.

22

Delarge se na útočné polovině protáhnul kolem tří hráčů a kolmicí chtěl vysunout Rabušice. Jenže liberecký kanonýr vyběhnul do ofsajdu.

23

Hostující Zmrhal napřáhl pár metrů před pokutovým územím, ale branku minul.

24

Rozhodčí Zelinka přerušil hru a fotbalisté kráčí ke střídačkám, aby se v parném večeru občerstvili.

25

Hra pokračuje.

25

Mičola zatím patří mezi nejaktivnější hráče Slavie. Teď si vynutil faul Kalitvinceva.

27

Právě Kalitvincev střílel po přiťuknutí Huška, ale zpoza pokutového území branku minul.

28

Čonka chtěl centrovat z levé strany, ale přes Kušníra se mu to nepovedlo.

31

Fenin při souboji s Frýdkem udeřil protihráče rukou do tváře, ale liberecký obránce po chvílce vstal a může pokračovat ve hře.

32

Kováč se vydal do ofenzivy a jeho centr proletěl až k brankáři Černému.

32

Hosté v zajímavém počtu nabíhali do pokutového území, jenže Čonka tam poslal mizerný centr.

33

Frýdek se na levé straně u půlící čáry šikovně vyhnul Gecovovi a chtěl vysunout Delarge, ale kolmice byla příliš prudká.

34

Pavelka vystřelil po zemi přibližně z 25 metrů a Černý kontroloval míč, který směřoval vedle pravé tyče.

35

Rabušic chtěl roztáhnout hru na pravou stranu na nabíhajícího Kušníra, kterému však uskočil míč do zámezí.

36

Kalitvincev na hranici šestnáctky narazil Rabušicovi, který upadl a liberecká akce tím skončila.

38

Po faulu na Zmrhala na útočné polovině se ke standardce postavil Kisel a míč vyrazil Kovář mimo nebezpečné pásmo.

39

Mičola si chtěl obhodit Frýdka, ale ten s přispěním Delarge zvládl situaci.

40

Juhar na levé straně dobře posunul míč ke Zmrhalovi, jenž přihrával pod sebe na hranici šestnáctky na Kisela. Ten však trefil balón špatně.

41

Liberecký Kalitvincev na pravé straně nedokázal zpracovat přihrávku do běhu, takže Černý bude vykopávat od své branky.

42

Posila z Dynama Kyjev o chvíli později centrovala z pravého křídla a míč propadl pokutovým územím až na levou stranu.

44

Karol Kisel (Slavia) vstřelil gól. Liberec - Slavia 0:1
Slavia se těsně před přestávkou prosazuje. Akce začala u Fenina, který na sebe navázal hráče a prostrčil míč na Nitrianského. Ten přihrál pod sebe Kiselovi, jenž pravačkou trefil levý horní roh branky.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Ještě minutu před koncem úvodní půle platilo bezbrankové skóre, které by bylo spravedlivější. Týmy totiž v ofenzivě příliš nezářily, jednu z mála šancí měl v 19. minutě z otočky střílející Juhar. Až těsně před přestávkou otevřel skóre Kisel. Jak ve druhé půli odpoví Slovan?

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Slavia

46

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Serhij Rybalka, nahradil ho Jiří Fleišman

46

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Slavia 1:1
Bleskové vyrovnání Liberce! Kušnír výborně odcentroval z pravé strany, gólman Černý vyběhl proti míči, ale nezískal ho a Rabušic ho tečoval do branky.

48

Další liberecký útok pravou stranou táhl Delarge, ale přihrávka do pokutového území nikoho z jeho spoluhráčů neoslovila.

49

Kováč při rozehrávce zblízka trefil Fenina a útočník Slavie se těžko zvedá z trávníku.

51

Před Zmrhalem se na chvíli otevřel prostor, pak posunul míč na levou stranu Juharovi a jeho přízemní centr odkopnul Kováč.

53

Rabušic podruhé v druhém poločase prověřil Černého. Tentokrát vypálil zhruba ze 27 metrů a gólman Slavie přízemní střelu v pohodě pokryl.

54

V akci znovu Rabušic! Kombinace ale začala u Frýdka, který na pravé straně periferně viděl Delarge. A právě po jeho centru hlavičkoval Rabušic těsně vedle.

55

Delarge chtěl vysunout Kalitvinceva, ale ten byl v horší výchozí pozici než Bortel a míč se navíc dokutálel do zámezí.

56

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Martin Juhar, nahradil ho Štěpán Koreš

59

Michael Rabušic (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Slavia 2:1
Liberec podruhé děkuje Michaelu Rabušicovi! Kušnír poslal do šestnáctky další výborný centr, Rabušic trknul hlavou do míče a ten letěl mimo dosah Černého.

61

Liberec mohl bleskově odskočit na 3:1! Delarge dostal výtečnou přihrávku za obranu Slavie, jenže míč si špatně zpracoval.

63

Žlutou kartu dostal Karol Kisel (Slavia)
za protesty.

64

Střídající Koreš napřáhl snad ze 30 metrů a jeho pokus na bránu neprošel.

65

Druhý poločas se s tím prvním vůbec nedá srovnávat, dva góly domácích daly zápasu pořádný náboj a tempo.

66

Koreš mohl srovnat! Propadl k němu centr z pravé strany, ale branku přestřelil.

66

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Martin Fenin, nahradil ho Dávid Škutka

66

Žlutou kartu dostal Marcel Gecov (Slavia)

67

Koreš si na další zakončení netroufnul. Místo toho přenechal míč Mičolovi, jehož střela zpoza šestnáctky neprošela.

68

Koreš hlavičkoval od penaltového puntíku, takže brankář Kovář měl dost času, aby padl k levé tyči a chytil míč.

69

Pět slávistů se málem nechalo vyučit od Delarge a Kalitvinceva. Cizinci v libereckých barvách dobře zakombinovali, ale nezakončili.

70

Také ve druhém poločase rozhodčí Zelinka přerušil hru, aby hráči doplnili tekutiny.

71

72

Škutka si ve vzduchu sklepnul míč sám pro sebe a vypálil přibližně z 25 metrů. Kovář neměl dobrý výhled, přesto u pravé tyče včas zasáhl.

73

Počet diváků 6 638 (66 % z kapacity 9 990)

74

Žlutou kartu dostal Dávid Škutka (Slavia)
za faul na Kováře v situaci, kdy měl liberecký brankář míč pod kontrolou.

76

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Luboš Hušek, nahradil ho Isaac Sackey

76

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Mičola, nahradil ho Vojtěch Štěpán

77

Petrák včas pokryl míč před Delargem a pomohl si malou domů na Černého.

78

Rabušic se tlačil na Bortela, který tělem kontroloval kutálející se míč do zámezí.

80

Delarge mohl korunovat svůj dnešní kvalitní výkon gólem. Získal míč v pokutovém území a z ostrého úhlu trefil klečícího brankáře Černého.

83

Centr Kalitvinceva z přímého kopu z levé strany zneškodnil Černý.

83

Žlutou kartu dostal Milan Bortel (Slavia)

83

Žlutou kartu dostal Renato Kelič (Liberec)

85

Diváci tleskají liberecké kombinaci na útočné polovině. Přitom míč by potřebovali hosté...

86

Pavelkův centr z pravé strany odvrátil Bortel, ale balón dál drží domácí hráči.

87

Platí to i po faulu Zmrhala na Rabušice.

88

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Vladislav Kalitvincev, nahradil ho Luboš Kolár

89

Slávisté jsou u míče, ale z normální hrací doby zbývá už jen minuta.

90

Žlutou kartu dostal Jiří Fleišman (Liberec)

90

Žlutou kartu dostal Milan Nitrianský (Slavia)

90

Už běží nastavení a Gecov se rozčiluje na rozhodčího po odpískaném faulu na Rabušice.

90

Nastavují se tři minuty, polovina už uplynula.

90

Kelič ve vlastním pokutovém území na poslední chvíli odkopnul míč před Štěpánem.

90

Hosté v závěru odmítli vyrovnání! Po přímém kopu z levé strany Kovář vyboxoval míč pár metrů před sebe, ale Petrák ho nedokázal umístit na bránu.

90

Liberec díky dvěma brankám Rabušice ve druhém poločase otočil skóre a zařadil se na čelo tabulky ke stoprocentní Plzni a Spartě.