Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer při sledování on-line reportáže z fotbalového utkání Slavia - Příbram. Zápas začíná ve 20:15 a na tomto místě ho můžete sledovat v podrobné textové reportáži minutu po minutě.

Obě mužstva stále ještě bojují o záchranu, a tak by jim případná výhra hodně pomohla. Příbram má na sestupové příčky čtyři body k dobru, Slavia dva.

Slavia jde do zápasu povzbuzená výhrou 1:0 nad Bohemians. Příbram, která bodovala třikrát za sebou, naposledy remizovala 1:1 se Znojmem.

Oba týmy už jsou na hřišti. Zápas za malou chvíli začne.

Gecov
90. min Prošek o hráči
23 Piták
Piták
90. min Zmrhal o hráči
24 Necid
Necid
9 Juhar
Juhar
90. min Sodoma o hráči

Danoski
79. min Kraut o hráči
16 Zeman
Zeman
Řezníček
90. min Volešák o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Dobrovolný
Počet diváků: 4 452

1

Začal první poločas utkání Slavia - Příbram
Rozehrávali domácí.

3

Slavia chybovala při útočné kombinaci, takže si Hrubý musel pomoci útočným faulem. Zabránil tak protiútoku soupeře.

4

Hostující Krbeček hledal přes celou šířku hřiště nabíhajícího Zemana, ale pas vystihl Dostál.

5

Robert Hrubý (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 1:0
Slavia předvedla povedenou akci. Z pravé strany nacentroval do pokutového území Nitrianský, kterému ve vápně vrátil míč Piták. Jenomže domácí záložník trefil břevno! Míč se však dostal zpět k Pitákovi, který si všiml nabíhajícího Hrubého. Na jeho střelu z hranice pokutového území neměl gólman Hruška nárok.

6

První rohový kop zápasu. Slavia soupeře do problémů nedostala.

7

Mimochodem, pro dvacetiletého Hrubého je to první ligový gól v životě. Jeho jméno teď skanduje slávistický kotel.

8

Slavia dál útočí. Teď však centr před bránu soupeře k žádné vážnější šanci nevedl.

9

Slávistický obránce Neves chtěl dlouhým autem vhodit míč až do pokutového území, ale na svém místě stál příbramský obránce Jugas.

11

V úvodu zápasu dominuje Slavia, která dobře napadá rozehrávku Příbrami. Ta se tak zatím nedostala do soustavnější akce.

12

Z dálky střílel příbramský Řezníček. A protože jeho pokus byl tečovaný, budou hosté zahrávat rohový kop.

13

Hosté z rohového kopu nezahrozili.

14

Domácí Neves si všiml, že mezi obránci soupeře nabíhá Juhar. Ale jeho pas byl až moc dlouhý.

16

Slavia hraje útočně, rychle, bojovně. Ale její akce často kazí nepřesnosti v kombinaci.

17

Vydařená akce Slavie z pravé strany. Na konci kombinace na jeden dotek byl Nitrianský, kterému se ovšem nepovedla finální přihrávka před bránu.

18

Na zemi leží Neves. Slávistický obránce se drží za levé koleno a má bolestivou grimasu. Potřebuje ošetření.

19

Neves je zpět na hřišti a pokračuje ve hře.

20

Slávisté se teď zlobí, že rozhodčí nepískl penaltu po kontaktu pronikajícího Juhara s bránícím Airapetianem. Domácí budou zahrávat alespoň rohový kop.

21

Z rohového kopu se slávisté neprosadili.

22

Další povedená akce Slavie. Po ose Gecov - Hrubý - Necid se poslední jmenovaný dostal k hlavičce, kterou gólman Hrubý bravurně vyrazil. Ale vzrušení bylo zbytečné - Necid byl v ofsajdu.

23

Slavia bude po faulu na Necida zahrávat přímý volný kop od levé postranní čáry. Pozice pro centr.

24

Zápas je přerušený. Rozhodčí by nyní měl vyzvat pořadatele, aby hlasatel vybídl fanoušky k ukončení vulgárních urážek směrem k předsedovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi.

25

Po minutce se zase hraje. Přímý volný kop domácích rozehrál Nitrianský, jehož centr se odrazil k Nevesovi. Ten se opřel do míče, ale přestřelil bránu.

27

Ze třiceti metrů vystřelil hostující Zeman. Jeho rána levačkou však skončila hodně mimo slávistickou bránu.

30

U míče je nadále převážně Slavia. Ale teď její akci zastavil Juharův ofsajd.

31

I když ani tahle akce neskončila zakončením, tak byla hodně povedená. Neves pasem přes celou šířku hřiště přenesl míč na Nitrianského. Ten přihrál Dostálovi, který svému parťákovi vrátil míč patičkou. A Nitrianský už se řítil na bránu Příbrami. Svou přihrávku však neprotlačil ani na jednoho z nabíhajících spoluhráčů.

32

Příbram zahrávala rohový kop, ale ke střele se nedostala. Do protiútoku naopak mířila Slavia, která však ani tentokrát situaci tři na tři k zakončení nedovedla.

35

Poprvé měl práci i slávistický gólman Černý. Na roh vytáhl Pilíkovu střelu zpoza vápna mířící přesně pod břevno.

36

A Černý v krátkém sledu podruhé. Rohový kop zahrával Zeman, jehož centr byl tečovaný, ale slávistický gólman si s ním poradil. Měl také štěstí, že před ním nebyl žádný z protihráčů, který by mu situaci ztížil.

37

Příbram v posledních minutách hrozí! Pilík parádní přihrávkou našel Řezníčka. Ten se v pokutovém území už dostával do těžkého úhlu, a tak zkusil vypálit. Gólman Černý musel vytáhnout další dobrý zákrok.

38

Slavia zahrávala rohový kop, který rozehrával Nitrianský. Šance z toho nebyla. Na rohové kopy do je po necelém prvním poločase 3:3.

39

Teď si slušnou příležitost vypracovala Slavia. Kapitán Piták kolmou přihrávkou vyzval do sprintu Juhara. Do jeho střely se na poslední chvíli vrhl příbramský obránce Jugas.

41

Teď akce na efekt. Slávisté předvedli dvě patičky za sebou. Ale získali z toho jen autové vhazování.

42

Domácí útočník Necid převzal míč na hranici pokutového území soupeře, ale hned se k němu seběhli tři obránci Příbrami.

43

Domácímu brankáři Černému vypadl z rukou centr směřující do pokutového území, ale slávistický gólman si poradil a míč nohou vykopl daleko do bezpečí.

45

Budou se nastavovat dvě minuty.

45

Slávista Piták vymýšlel další kolmou přihrávku na Juhara, ale hosté volný prostor zavřeli.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Příbram
Rozehrávali hosté.

46

Hned v úvodu příbramská střela - slabý pokus doprostřed brány předvedl Řezníček. Žádný problém pro Černého.

47

Příbram zahrávala přímý volný kop, ze kterého centroval Pilík. Hosty však zastavil útočný faul.

50

Slávistický gólman Černý vytáhl další skvělý zákrok. Zeman si navedl míč do středu hřiště a netypicky pravačkou přistrčil míč na Pilíka. Ten měl před sebou volný prostor a tvrdě vystřelil. Ale domácí brankář se blýskl a nebezpečnou ránu vyrazil.

51

Domácí brankář Černý teď zasahoval po centru ze strany. Příbram je po přestávce mnohem aktivnější než v prvním poločase.

53

Slavia zahrávala rohový kop. Juhar z něj nacentroval před bránu, kde se dostal ke střele Piták, ale hosté míč zblokovali. Brankář Hruška tak zasahovat nemusel.

55

A teď už je zápas opravdu přerušený. Znovu kvůli vulgaritám fanoušků. Všichni hráči míří do kabin.

55

Slávistický kapitán Piták jde ke kotli domácích fanoušků. Prosí je, aby už dál neskandovali vulgárně.

55

Podle pravidel fotbalové asociace hrozí, že zápas bude ukončený. A to v případě, že by vulgarity pokračovaly. Pokud rozhodčí zápas přeruší ještě jednou, nemá jinou možnost.

55

Piták s fanoušky živě diskutoval. Pomůže jeho domluva? Teď se k domácím příznivcům chystá i tiskový mluvčí Jiří Vrba.

55

U tunelu mířícím do útrob stadionu diskutují slávistický asistent Šmicer a příbramský ředitel Větrovský. Hráči jsou uvnitř stadionu.

55

Stovky slávistických fanoušků opouští na protest proti přerušení zápasu svůj sektor. Doteď přitom panovala na stadionu dobrá atmosféra.

55

Slávisté už jsou zpátky na hřišti a všichni míří ke kotli svých fandů. Prosí je, aby ve vulgárních urážkách už nepokračovali.

55

Slavia už dostala 20 tisíc pokutu za vulgární pokřiky z utkání proti Jablonci a 30 tisíc za zápas proti Plzni. Teď může čekat, že jí disciplinární komise dá další pokutu...

55

Na hřišti už jsou i rozhodčí, které přivítal ohlušeující pískot...

65

Nehrálo se necelých deset minut. Teď už zápas pokračuje.

66

Slavia zahrávala rohový kop, po kterém v pokutovém území nebezpečně hlavičkoval Smejkal. Brankář Hruška zasáhl výborně.

67

Slavia měla další šanci. Po centru do pokutového území se po sérii hlaviček dostal do zakončení Necid. Míč se odrazil do tyče a pak poskakoval na brankové čáře, ze které sebral balon gólman Hruška.

69

Rozhodčí bude nastavovat minimálně devět minut za přerušení zápasu.

70

Slavia zaútočila po levé straně. Příbram se zachránila jen za cenu rohového kopu.

70

Slavia se z rohového kopu do šance nedostala, ale hned bude zahrávat další.

71

Tomáš Necid (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 2:0
Slavia se prosazuje po rohovém kopu. Nitrianský poslal centr přímo na hlavu Necida, jenž nekompromisně zvyšuje na 2:0.

72

Brankář Černý chytil nebezpečný centr Pilíka. Nebýt toho, mohla se Příbram dostat do slušné šance.

73

Slávisté křičí: "Ruka!" Rozhodčí ovšem správně nepískal, protože příbramský obránce si ruku, která byla navíc u těla, nastřelil při odkopu. A to je podle pravidel v pořádku.

75

78

Jak se blíží závěr zápasu, Slavia míň kombinuje a hraje přímočařeji. Asi se začne přeci jen víc soustředit na obranu, aby o slibné vedení ještě nepřišla.

79

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Zoran Danoski, nahradil ho Dominik Kraut

80

Slávista Juhar teď nebezpečně střílel a gólman Hruška výborně zasáhl. Ale všechno zbytečné - ofsajd.

82

Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Zápas byl totiž na necelých deset minut přerušený, a tak rozhodčí tento čas nastaví.

84

Slavia kontroluje hru a nepouští soupeře do nebezpečných akcí.

86

Počet diváků 4 452 (23 % z kapacity 19 370)

88

Martin Juhar (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Příbram 3:0
Rychlá slávistická akce. Piták poslal povedenou přihrávku za obranu soupeře, kam si naběhl Juhar. A domácí útočník pak elegantně přeloboval vyběhnuvšího gólmana Hrušku.

90

Střídání Příbram: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Ladislav Volešák

90

Nastavovat se bude deset minut.

90

Šanci měla Příbram. Pilík tvrdě vypálil z třinácti metrů, ale do rány se obětavě vrhnul Neves. Roh pro hosty.