Dobré odpoledne, vítáme vás u odvety 2. předkola Ligy mistrů. Český šampion bude na hřišti Karagandy hájit těsný náskok 1:0 z prvního utkání. V dějišti zápasu v Kazachstánu je o čtyři hodiny víc.
Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý postavil i levého záložníka Breznaníka, který měl pro první duel trest a v posledních dnech byl zraněný. Do základní sestavy se dostal i Šural, který nahradil Blažka. Z úvodní jedenáctky z prvního zápasu chybí ještě Bosančič.
Liberci k postupu stačí neprohrát. Může si dovolit i těsnou porážku v případě, když alespoň jeden gól sám vstřelí, to znamená 1:2, 2:3, 3:4 atd.
Tým, který postoupí, ve 3. předkole Ligy mistrů vyzve rumunskou Kluž. Vyřazené mužstvo pro letošní ročník v pohárech končí.
Devatenáctitisícový stadion v Karagandě je slušně zaplněný, v hledišti je přibližně 12 až 14 tisíc lidí a další fanoušci přicházejí.
Dánští sudí přivádějí týmy na hřiště. Ačkoliv domácí klub vyznává oranžové barvy, hráči mají bílé dresy a v oranžových nastupuje Liberec.
1
Začal první poločas utkání Karaganda - Liberec
Výkop měli hosté, rozehráli Hadaščok se Štajnerem.
1
V úvodních vteřinách Liberec rychle kombinoval, před pokutovým územím domácích však Štajner přišel o míč a následně fauloval Caňase.
2
Domácí fanoušci svůj tým povzbuzují "Šachtar", "Šachtar".
3
První nepříjemná situace pro Liberec. Standardní situaci sice Kukejev nekopl době, ale dostal možnost nápravy. Zatáhl míč po levé straně, na jeho centr vyskočil vysoký stoper Vasiljevič, ale hlavou mířil nad.
4
Domácí jsou v úvodních minutách hodně živí, hrají důrazně.
5
Liberec to zkusil středem pole, Štajner do pravého křídla vysunul Šurala, který si poradil s obráncem. Ale na jeho následný centr nikdo z hostujících hráčů nenabíhal.
6
Šance Liberce: Hadaščok, jediný střelec z prvního utkání, se na pravé straně pokutového území dostal za obranu. Míč vrátil nabíhajícímu Váchovi, který se prosadil proti dvěma protivníkům, ale z úhlu střílel jen do boční sítě.
7
Na druhé straně se po levém křídle probíjel Kukejev, přes Kušníra však neodcentroval. Domácí však budou zahrávat roh.
8
Standardky jsou velkou zbraní Šachtaru, roh přinesl nebezpečný centr, na malé vápno se namačkali vysocí hráči, ale všechny přeskočil brankář Bičík a centr vyboxoval.
10
Nadějná možnost pro domácí, za obranu Liberce si zaběhl Finončenko, ale hodně rychle se vrátil Nezmar a hlavou skákající míč domácímu útočníkovi sebral. Navíc Finončenko v souboji fauloval.
11
Do nadějné střelecké pozice se na levé straně pokutového území dostal Breznaník, ale jeho obávanou ránu levačkou domácí zblokovali.
12
I Liberec zahrával roh, centr z pravé strany však domácí odhlavičkovali.
13
Hosté mají výhodu standardní situace z dobré pozice. Po faulu Vasiljeviče na Hadaščoka si míč chystá Štajner.
14
Štajner to z 20 metrů zkusil technicky přes zeď, od níž však šel míč na roh.
15
Velká šance Liberce: po zmatcích v domácí obraně Fleišman poslal prudký přízemní centr před branku, gólman Mokin na míč nedosáhl, ale dobíhající Hadaščok před prázdnou brankou míč přeběhl a zakončit nedokázal.
17
Vyrovnaný zápas z tribuny sleduje i trenér národního mužstva Kazachstánu a Astany Miroslav Beránek.
20
Štajner zakroutil přímý kop z levé strany, ale domácí centr opět odvrátili. Odražený míč poslal zpátky Vácha, ač nešlo o nebezpečnou střelu, míč ve vápně vysoko skočil a odrazil se od horní části břevna.
22
Další standardka pro Liberec, Štajnerův centr hosté odhlavičkovali jen před pokutového území, ale následná dorážka branku neohrozila.
23
Po souboji ve středu pole zůstal ležet Breznaník, drží se za bok a rozhodčímu naznačuje, že dostal loktem. Nechává se ošetřit.
24
Zaváhání při odkopu Fleišmana domácí nevyužili, Finončenko si dal míč daleko od nohy a pak upadl. Pomezní sudí ukázal na odkop od branky.
25
V Karagandě nepanuje očekávané vedro, ale je celkem příjemně. O půl osmé místního času je přibližně 25 stupňů a fouká osvěžující vítr.
27
V útoku jsou domácí, při nadějně vyhlížející akci si však hráči nerozuměli a pak se na sebe zlobili. Bouřící publikum zklamaně vydechlo.
28
Finončenko se na pravé straně zbavil Fleišmana, ale jeho centr před branku už Kelič nepustil.
29
Nebezpečný centr před libereckou branku přilétl z levé strany, před nabíhajícími domácími hráči odhlavičkoval v poslední chvíli Nezmar.
30
Kušnír se probíjel po pravém křídle, ale daleko se nedostal. Míč však záhy získal Štajner, s jeho centem si však domácí obránci poradili.
32
Domácí spoléhají na centry ze stran, dlouhé auty, mají totiž ve svém středu vysoké hráče. Ale Liberečtí je zatím v pohodě dokáží ubránit.
33
Po zákroku na Kušníra zahrával Štajner přímý kop z pravé strany, přetažený centr před domácí branku vracel Kelič, ale už byl s míčem v autu.
34
Domácí Kirov z levé strany poslal nepříjemný centr před branku Liberce, Gridin se však přes Keliče nedostal.
35
Bičík ani Nezmar nedosáhli na centr z pravé strany, Kušnír raději odvrátil na roh.
36
Po rozehraném rohu Kukejev v pokutovém území obešel Váchu, z levé strany posílil přízemní centr na přední tyč. Tu si všal Liberečtí pohlídali.
37
Šance domácích: Kukejev poslal dlouhý pas před libereckou branku, po hlavičce nehlídaného Vasiljeviče zakončoval z malého vápna Vičius, ale mířil hodně mimo. Pomezní sudí navíc signalizoval ofsajd.
39
Domácí zahrávají penaltu! Fleišman nešikovně v rohu pokutového území poslal k zemi Gridina, hlavnímu pomohl signalizací pomezní a ukázal na pokutový kop.
39
Žlutou kartu dostal Jiří Fleišman (Liberec)
40
Důležité Góly
Žambyl Kukejev (Karaganda) proměnil pokutový kop. Karaganda - Liberec 1:0
Kukejev pravačkou mířil po pravé ruce Bičíka, ten směr jeho střely vystihl, ale na míč nedosáhl.
41
Celkový stav je tedy 1:1, první duel totiž v Liberci domácí vyhráli rovněž 1:0. Pokud by už gól nepadl, šlo by se do prodloužení. Když vstřelí branku Liberec, domácí na postup potřebují dva.
43
Na zteč se hnal velmi aktivní domácí Kukejev, ale přes Nezmara se nedostal.
44
Fleišman se snažil odčinit svou chybu, naběhl si do vápna, ale jeho střelu z levé strany pokutového území domácí zblokovali. Následný roh se Štajnerovi nepovedl.
45
Hosté se v závěru půle snaží vyrovnat, Fleišman opět na levém křídle, střílel však vysoko nad.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Karaganda - Liberec
47
První útok druhé půle patří Liberce, po akci na levé straně centruje Breznaník, ale v pokutovém území nikoho ze spoluhráčů nenachází.
48
Breznaník posílá před branku domácích další centr, Džidič odvrátil na roh.
49
Hosté rozehráli roh, Štajner prostrčil do dobré pozice na Váchu, ale ten se k nebezpečnému zakončení nedostal.
50
Liberec zahájil druhý poločas aktivně, v úvodních pěti minutách se hraje je na polovině domácích. Ale všechny akce českého týmu končí před vápnem.
51
Žlutou kartu dostal Žambyl Kukejev (Karaganda)
Za nesportovní chování.
53
Liberečtí dlouho rozehrávali, nakonec Vácha šikovně prostrčil na Šurala, ten už byl sám před brankářem, ale v poslední chvíli přišel skluz obránce, který míč srazil na roh.
54
Liberec mohl vyrovnat. Po centru z rohu se k hlavičce prodral Nezmar, ale těsně minul.
55
Žlutou kartu dostal Nikola Vasiljevič (Karaganda)
za faul.
57
Domácí zahrozili z rychlého brejku. Arsenijevič z pravé strany posílal dlouhý pas na zadní tyč, kam nabíhali tři jeho spoluhráči. Ale k zakončení se nedostali, Liberec podržel brankář Bičík, který konečky prstů míč tečoval.
58
Vičius vhodil dlouhý aut před branku Liberce, hlavičkoval Vasiljevič, ale Bičík chytil.
60
Domácí využívají, že Liberec otevírá hru a chybuje v rozehrávce. Vičius střílel z 25 metrů, ale Bičík zasahovat nemusel.
62
V posledních minutách jsou aktivnější domácí, Liberec neudrží míč a je pod tlakem.
63
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Vojtěch Hadaščok, nahradil ho Miloš Bosančič.
63
Liberec potřebuje dát gól, ale kouč Šilhavý stáhl jediného útočníka Hadaščoka. Na hrotu tak nejvíc budou bojovat ofenzivní záložníci Šural se Štajnerem.
65
Po delší době ohrozil branku také Liberec, po několika přihrávkách Štajner prostrčil na Šurala, který se otočil kolem obránce, ale tísněn střílel z 12 metrů jen slabě.
67
Žlutou kartu dostal Tomáš Janů (Liberec)
za faul při rychlém brejku domácích.
68
Domácí přímý kop z 25 rozehráli, Kukejev poslal centr na zadní tyč, Vasiljevič hlavou posunul na malé vápno, kde Bičík vymrštil ruku a míč vyboxoval.
69
Bičík při souboji utrpěl zranění, dokonce mu domácí vyzuli kopačku. Po ošetření pokračuje ve hře.
71
Liberecký Bosančič postupoval středem pole, pak napřáhl ke své parádní disciplíně - tvrdé střele zdálky. Levačkou však branku o kousek překopl.
72
Domácí zahrozili z rychlého brejku, ale centr z levé strany likviduje obranou hlavičkou výborný Nezmar.
73
Příležitost pro domácí: nejistý Fleišman podskočil pas na Arsenijeviče, který mu utekl a poslal po zemi střílený centr. Na malém vápně na míč jen o centimetry nedosáhl nabíhající Finončenko.
74
Na druhé straně se uvolnil Fleišman, napřáhl z velké dálky, ale Vičius ránu zblokoval na roh. Poté se domácí ubránili.
75
Z ničeho zahrozil Liberec. Breznaník centroval z levé strany, domácí zapomněli na Šurala, který ve vápně skákal sám, ale hlavičku nedokázal usměrnit na branku.
76
Střídání: Karaganda: ze hřiště odešel Sergej Gridin, nahradil ho Maksat Bajžanov.
77
Dlouhý aut Vičiuse a nebezpečná situace před libereckou brankou. Nezmar odhlavičkoval na roh. I po něm zasáhli liberečtí obránci.
78
Nebezpečí před Bičíkem. Liberečtí ztratili před vápnem míč, Arsenijevič ho okamžitě poslal před branku, kde se přetlačoval Nezmar s Finončenkem, nakonec do souboje vlétl brankář Bičík a míč získal. Navíc dánský sudí pískal útočný faul.
80
Mezi domácí obránce si naběhl Šural, dostal pěknou přihrávku, ale z pravé strany ze 14 metrů přestřelil.
82
Velmi nadějný brejk si domácí pokazili. Běželi v přečíslení, ale Kukejev poté míč zasekl a celou akci zbrzdil. Pak se už hosté stačili vrátit a ubránili se.
83
Domácí zahrávali další roh, ale Liberečtí centr odvrátili.
84
Tutovka pro domácí. Finončenko dostal krásnou kolmici, utekl oběma stoperům Nezmarovi i Keličovi, byl sám před Bičíkem, ale překonat ho nedokázal.
85
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Jiří Štajner, nahradil ho Jan Blažek.
86
Liberec opět podržel Bičík. Nedůrazná obrana nechala projít míč na Finončenka, který pálil tvrdě ze 14 metrů. Bičík skvěle zasáhl.
88
Liberečtí se k ničemu nedostávají, nedokáží si přihrát, neudrží míč a jen se brání.
89
Vičius opět poslal dlouhý aut, míč prošel přes několik hráčů a pak ho odkopl Kušnír.
90
Ojedinělý protiútok hostů, ale centr Breznaníka nic nepřinesl.
90
Dánský sudí nastaví tři minuty.
90
Tak nakonec možnost pro Liberec, Bosančič vysunul Breznaník, který se protlačil ke střele z levé strany. Dělovku brankář Mokin vyrazil.
90
V nastavení další šance pro hosty, Kušnír utekl po pravém křídle, ale jeho zpětná přihrávka šla spoluhráčům na paty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:0.
90
Oba zápasy skončily výhrami domácích 1:0, bude se prodlužovat dvakrát patnáct minut. Pokud se nerozhodne, přijdou na řadu penalty.
91
Začalo první prodloužení utkání Karaganda - Liberec
92
Do úvodní části prodložení vstoupil aktivně Liberec, postupný útok končil centrem Breznaníka, brankář Mokin míč stáhl ze vzduchu.
94
Obrovská šance domácích. Centr z přímého kopu prošel na zadní tyč, Finončenko byl sám na malém vápně, ale jeho tvrdou střelu skvělý Bičík chytil. Liberecký gólman je suverénně nejlepším hráčem týmu.
96
Nadějná možnost pro hosty, Vácha poslal do vápna dlouhý pas, na který si naběhl Breznaník. Pálil z levé strany z ostrého úhlu pohotově z voleje, Mokin kryl.
98
Domácí ztratili na polovině míč, Breznaník poslal dlouhý nákop do pokutového území, stoper Vasiljevič nešťastným zákrokem připravil dobrou šanci pro Bosančiče, ale ten ze 14 metrů míč dobře netefil.
100
Nevídané, Bičík chytá další vyloženou šanci. Po rychlém brejku Fleišman minul míč, který se dostal k Bajžanovovi. Ten běžel sám na Bičíka, snažil se ho obstřelit, ale liberecký brankář svůj tým opět podržel.
102
Liberci to nejde, tak do Bosančič zkusil aspoň z dálky, ale branku neohrozil.
104
Z třiceti metrů napřáhl Šural, ale byl do spíš pokus na ragbyovou branku.
104
Po pasu Janů a akci Šurala se Liberečtí dostali k rohovému kopu. Centr Breznaníka domácí odvrátili.
105
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:0.
106
Začalo druhé prodloužení utkání Karaganda - Liberec
107
Vičius poněkolikáté vhodil před branku dlouhý aut, na přední tyči Džidič míč prodloužil, ale jen ke Kušnírovi, který odkopl do bezpečí.
108
Hosté zahrávali roh, ale nic z něj nevytěžili.
109
Publikum ztichlo, šanci měl Liberec. Hosté se ubránili po dlouhém autu, vyrazili do brejku, Bosančič, Breznaník a Šural. Ten převzal přihrávku a z otočky tvrdě vypálil. Mokin míč s obtížemi vyrazil.
110
Hosté zahrávali roh, ale domácí se ubránili.
111
Zdá se, že v druhé části prodloužení má víc sil Liberec. V posledních minutách se hraje na polovině Karagandy.
113
Kušnír se od zadní čáry pokusil o zpětný centr, míč se nakonec dostal k Breznaníkovi, jehož střelu domácí zlokovali.
114
Střídání: Karaganda: ze hřiště odešel Andrej Finončenko, nahradil ho Jevgenij Tarasov.
116
Liberec se dostal k rohovému kopu, k zakončení se prodral Nezmar, ale branku minul.
117
Ze střední vzdálenosti napřáhl Janů, domácí brankář Mokin zasáhl.
120
Jan Blažek (Liberec) vstřelil gól. Karaganda - Liberec 1:1
V poslední minutě prodloužení Liberec střílí postupový gól. Po akci z levé strany centroval Breznaník, ve skluzu jeho centr zasáhl Šural a míč se štěstím doputoval k Blažkovi. Ten z brankové čáry měl lehkou práci. Domácí reklamovali ofsajd.
120
Zápas byl ukončen po druhém prodloužení 1:1.

Finončenko
114. min Tarasov o hráči
55 Gridin
Gridin
76. min Bajžanov o hráči

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

Štajner
85. min Blažek o hráči
17 Janů
Janů
Breznaník
Hadaščok
63. min Bosančič o hráči

Rozhodčí: Hansen - Rix, Andersen