Góly: 54. L. Došek

31. V. Daníček

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 10 187 (87 % z kapacity 11 700)

Hezké odpoledne z Plzně, kde za dvacet minut začne utkání devátého kola Gambrinus ligy mezi domácím týmem s Slováckem. Favorit je jasný, jakýkoliv jiný výsledek než výhra Plzně by byl senzací.

Plzeň se v případě výhry může osamostatnit na první příčce tabulky. Nyní vede kuriozně společně s Jabloncem, oba celky mají stejně bodů i stejné skóre. Jablonec hraje s Duklou až zítra.

Poslední vzájemné utkání v Plzni rozhodl letos na jaře plzeňský Marek Bakoš už v 10. minutě. Domácí vyhráli 1:0. Předtím Plzeň na svém stadionu porazila Slovácko 3:1 a 3:0.

Domácí trenér Vrba postrádá zraněné ofenzivní hráče Adamova s Ďurišem, hostům chybí vykartovaný obránce Kubáň.

Malakjan
51. min Hora o hráči

Hlúpik
88. min Kuzma o hráči
11 Valenta
Valenta
Daníček
Volešák
21 Kerbr
Kerbr
73. min Lukáš o hráči

1

Slovácko hned v první minutě rozehrálo standardní situaci, Volešák našel hlavu Doška, ale pak už Plzeň odvrátila.

2

V útoku už je Plzeň, Horváth hledal Bakoše, před nímž odvrátil do autu Daníček.

3

Plzeňský obránce Řezník si vypomohl přihrávkou na brankáře Kováčika, společně založili útok domácích.

4

Bakoš se pěkně uvolnil po přihrávce Horvátha, rozhodil balon doparava na Rajtorala, který nepřesně centroval.

6

Malakjan ztratil míč, Slovácko se hnalo do brejku, ale Valenta nepřesně hledal Doška.

7

Volešák si na půlce zpracoval balon rukou, což rozhodčí Jílek dobře postřehl.

9

Hostující Kerbr si troufl na pěkný průnik po levém křídle, centr na Doška lapil brankář Kozáčik.

10

Čišovský hodně špatně rozehrál, takže Slovácko mohlo nadvakrát ohrožovat branku Plzně. Střely Valenty ani Hlúpika však do brány neprošly.

12

Rajtoralův zblokovaný centr končí v zámezí, takže první roh zápasu pro Plzeň.

13

Po centru Horvátha chvilku míč poskakoval na rukavicích Melichárka, byl to takový žonglérský moment, nakonec brankář Slovácka balon zkrotil.

15

Plzeň se nastěhovala na útočnou polovinu a začíná trpělivě obléhat soupeřovu bránu.

17

Protiútok Plzně zastavil Kuncl.

18

Nebezpečná přihrávka Daridy, po níž se sápal Bakoš a míč pak ještě dostal Rajtoral, nakonec z toho nebylo ani ohrožení brány.

20

Plzeňský bek Řezník vypálil levačkou z hranice pokutového území, těsně minul tyčku.

22

Plzeň pospíchala do rychlého protiútoku, Darida s Bakošem běželi na dva obránce, Darida však pokazil přihrávku.

23

Tečovanou střelu hostujícího Kerbra pohlídal brankář Kozáčik.

24

Valenta vypálil z velké dálky, střela mu však báječně sedla a prosvištěla těsně nad břevnem. Kozáčik pokus kontroloval.

26

Po faulu Řezníka rozehráli hosté trestný kop, Valentův pokus byl tečován a sotva doskákal k brance.

28

Procházka špatně rozehrál a následný brejk Slovácka řešil faulem. Klidně to mohla být žlutá karta.

30

Roh Slovácka rozehrál Volešák, Kozáčik si došel pro míč ven z brány a vyboxoval ho.

31

Žlutou kartu dostal Vlastimil Daníček (Slovácko)
zastavil zezadu unikajícího Malakjana.

32

Hostujícího Doška zastavil ofsajd. Hosté v poslední době vyrovnali hru a nečekaně působí aktivněji než Plzeň.

33

Limberský dravě pronikl do vápna, mezi trojicí protihráčů však neuspěl.

34

Domácí Bakoš vypálil snad z pětatřiceti metrů, střela letěla asi metr a půl nad brankou.

36

Volešák hledal rozběhnutého Kerbra, pas byl však příliš dlouhý a rozehrává plzeňský Procházka.

37

Po tečované ráně Limberského rohový kop pro Plzeň.

38

Horváth točil centr falšovaným nákopem přímo do brány, Melichárek míč vyrazil.

39

Největší možnost dosavadního průběhu. Po rychlém ataku Plzně nabízel Rajtoral stříleným centr koncovku pro Horvátha, hosté odvrátili na roh, i když míč už směřoval do brány.

40

Bakoš vypálil přesně k tyčce, Melichárek byl připraven.

41

Po centru Rajtorala další roh pro Plzeň.

43

V závěru poločasu ostřeluje Plzeň soupeřovu branku, ale neuspěl ani Limberský, pálil nepřesně.

45

Procházka fauloval Doška, takže zbytek první půle zřejmě odehraje Slovácko dostatečně daleko od své brány.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

45

Plzeň zatím proti Slovácku nepotvrzuje roli velkého favorita. Nebezpečných akcí sice měla víc, ale žádný extra nápor to z její strany není.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Slovácko

46

Plzň zahajuje druhou půli rohem.

47

Na centr naskakoval Limberský, ale neuspěl a po kontaktu s Mezlíkem zůstává otřesen.

48

Centr Rajtorala přeletěl až na druhou stranu k Malkjanovi, další centr letěl na Bakoše, jemuž se nepodařilo balon zasáhnout.

51

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Edgar Malakjan, nahradil ho Jakub Hora

52

Hosté rozehráli roh a Došek se dostal k hlavičce. branku netrefil.

54

Libor Došek (Slovácko) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 0:1
Hosté se dostali k brejkové situaci, Daníček báječně poslal do prostoru Doška, který postupoval sám na Kozáčika. Trefil se po zemi na zadní tyč.

56

Hanouska zastavil u vápna Valenta a Slovácko dostalo balon daleko od své brány.

58

František Rajtoral (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:1
Rajtoral převzal míč od Hanouska na hraně ofsajdu, udělal blafák Melichárkovi a poslal míč do prázdné brány.

60

Plzeňskou bránu zachránila branková konstrukce!

61

Roh pro Plzeň, na rohy 8:2 pro domácí.

63

Další roh Horvátha odvrátil Trousil.

64

Obrovská možnost Plzně. Ve vápně bylo šest hráčů domácích, Limberský přihrávl podél pokutového území, ale Čišovský před prázdnou brankou na míč nedosáhl.

65

Plzeň se tlačí dopředu, ale musí dávat pozor na chyby, jko nyní. Došek však vypálil ukvapeně.

67

Rajtoral pokazil přihrávku a Čišovský musel na půlce zastavit Doška faulem.

69

Po Limberského centru se tlačil na balon Rajtoral, ale byl v těžké pozici a zakončil slabě.

71

Plzeň kombinuje na půlce, Slovácko je srovnané a cesta k bráně je zavřená.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Kerbr, nahradil ho Jan Lukáš

74

Po tečované střele Volešáka roh pro Plzeň.

75

Útočný faul Doška, Plzeň rozehraje z půlky.

76

Limberský našel na malém vápně Rajtorala, jehož hlavička však byla slabá a spětně umístěná.

77

Počet diváků 10 187 (87 % z kapacity 11 700)

78

Horváthova tečovaná rána znamená další roh pro domácí.

80

Darida zkoušel střílet levačkou, chumlem hráčů míč neprošel.

82

Hora zbytečně kličkoval na levé straně, až hosté míč ukopli.

83

Plzeň se po pravé straně prokombinovala až k pokutovému území, ale Bakoš po centru hlavičkoval v záklonu a nad branku.

85

Darida poslal kolmici na Bakoše, jehož velmi pohotová koncovka skončila vysoko nad brankou.

86

Obrovská šance Plzně. Po centru Limberského napálil Hora obličej spoluhráče Rajtorala. Míč přitom jednoznačně mířil do sítě.