Hezký večer u sledování on-line reportáže z odvety semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov. Průběh souboje dvou evropských velkoklubů vám přineseme minutu po minutě.
První utkání v Mnichově prohráli fotbalisté Realu 1:2. K postupu do finále tak musí bezpodmínečně vyhrát, stačí 1:0, nebo o dva a více gólů. Pokud vyhrají 2:1, přijde na řadu prodloužení. Vítězství domácích o jeden gól od 3:2 výš pošle do finále Bayern.
Real Madrid jde do dnešního duelu povzbuzen sobotní ligovou výhrou na půdě Barcelony, která mu už prakticky zajistila titul. Bayern o víkendu také vyhrál, jenže v boji o ligové prvenství už mu to nebylo nic platné, obhajobu titulu slavil Dortmund.
Oba týmy čeká už dvacátý vzájemný souboj, což je evropský rekord. A německý gigant má navrch: vyhrál jedenáct zápasů, zatímco Real šest. Bayern se s Realem poměřil také už čtyřikrát v semifinále Ligy mistrů a ve třech případech slavil postup. Teď se pokusí dřívější úspěchy napodobit.
Na stadionu Santiaga Bérnabeua dozněla hymna Ligy mistrů, zápas začne za malou chvíli.
1
Začal první poločas utkání Real Madrid - Bayern Mnichov
Rozehráli hosté z Německa.
1
Domácí fanoušci jásali hned v první minutě, ale nikoli kvůli gólu. Hostující gólman Neuer totiž při odkopu netrefil míč, povedlo se mu to až napodruhé.
2
Özil kličkuje z pravé strany k pokutovému území, ale ke střele se nedostává. O balon ho včas obral Boateng.
3
Velká šance domácích! Di Maria se prosmýkl z pravé strany kolem brankové čáry a přihrál pod sebe do šestnáctky, kde byl připravený Benzema. Jenže o střelu ho obral spoluhráč Khedira, který však po zemi vystřelil přímo na brankáře Neuera, který jeho ránu kryl.
4
Arbeloa fauluje Ribéryho, Bayern ale záhy o míč přichází.
5
Real bude kopat penaltu! Alaba srazil v pokutovém území střelu v pádu rukou.
5
Žlutou kartu dostal David Alaba (Bayern Mnichov)
6
Důležité Góly
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) proměnil pokutový kop. Real Madrid - Bayern Mnichov 1:0
Nejlepší střelec Realu Madrid poslal gólmana Neuera na druhou stranu a domácí dosáhli hned v úvodu výsledku, který je posouvá do finále.
8
Vyrovnání má na kopačce Robben, ale z pár metrů netrefuje prázdnou branku! Alaba ho při brejku Bayernu našel přesným centrem ze strany, ale Robben ve složité pozici vystřelil levačkou nad.
10
Alaba je v úvodu zápasu hodně vidět. Tentokrát střílí z dálky hodně mimo Casillasovu bránu.
11
Marcelo zastavuje unikajícího Robbena skluzem, ale faul se nepíská a Real jde do brejku. Pas na Benzemu však hosté vystihují.
12
Gomez střílí z osmnácti metrů ke středu branky, kde Casillas pouze vyráží míč před sebe. Na dorážku už se chystá Ribéry, ale na poslední chvíli mu míč ukopl na roh Khedira.
13
Po rohovém kopu už se domácí ubránili mnohem lépe, ale Bayern zůstává u míče.
14
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) vstřelil gól. Real Madrid - Bayern Mnichov 2:0
Real se z obležení vymanil a nakonec vstřelil i druhý gól. Po chvíli přihrávání si kolem šestnáctky se míč odrazil k Özilovi, jenž viděl nehlídaného Ronalda a ten už neměl s překonáním Neuera žádný problém. Míč poslal mo zemi k bližší tyči.
16
Bayern nyní potřebuje dát alespoň jeden gól, aby se utkání alespoň prodlužovalo.
18
Hosté avizovali, že neumějí hrát jen dozadu a hlídat výsledek. Dnes hrají ale až příliš otevřeně a lídr španělské ligy je za to ztrestal, ačkoli mohl sám dvakrát inkasovat.
19
Domácí kombinují po pravé straně, po chvíli letí centr na druhou stranu na Ronalda, který chtěl sklepnout míč Özilovi ramenem, ale nepovedlo se a do brejku jde soupeř.
20
Pepe zbavil míče prchajícího Ribéryho a Bayern kope roh. Po něm hlavičkuje u zadní tyče Badstuber, ale místo střely volí ještě přihrávku do malého vápna. A domácí odhlavičkovali míč do bezpečí.
22
Benzema posílá k zemi při hlavičkovém souboji obránce Bayernu a sudí mu píská útočný faul.
23
Gustavo napřahuje z necelých třiceti metrů, ale jeho přízemní rána levačkou končí dost daleko od Casillasovy brány.
24
Gomez centruje do šestnáctky Realu z pravé strany, ale pozorný Ramos odvrací hlavou do autu.
25
Hráči Bayernu drží míč na útočné polovině, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům. Stadionem se nese ohlušující pískot.
26
Ke střele se však hosté nedostali, a tak jde Real do protiútoku a i kvůli nejistotě brankáře Neuera nastávají ve vápně zmatky. Bayern je ale nakonec zažehnal.
27
Pepe posílá v pokutovém území k zemi Gomeze. Penaltu bude kopat také Bayern!
27
Žlutou kartu dostal Pepe (Real Madrid)
27
Arjen Robben (Bayern Mnichov) proměnil pokutový kop. Real Madrid - Bayern Mnichov 2:1
Casillas si na Robbenovu střelu umístěnou k tyči sáhl konečky prstů, ale v cestě do sítě jí nezabránil.
29
Schweinsteiger fauluje přibližně třicet metrů od brány Özila a k přímému kopu se už chystá Ronaldo.
30
Ronaldova prudká střela jde pár metrů vedle vzdálenější tyče, ale před bránou ji ještě mohl tečovat Pepe. Naštěstí pro Bayern se tak nestalo.
31
Real mohl získat zpátky dvoubrankové vedení po individuální akci Benzemy. Francouzský útočník se prosmýkl do vápna z levé strany a z úhlu chtěl trefit vzdálenější horní růžek brány. Minul jen těsně.
33
Ronaldova přihrávka na pravou stranu není přesná, Bayern se tak může pustit do protiútoku. Nikam se ale nežene, v poklidu si přihrává.
34
Další nebezpečí před brankou Realu: Alaba centruje z levé strany a Casillas vyráží centr jen před sebe. K dorážce se žene Ribéry, ale pod nohy mu vpadl Marcelo. Faulu se podle rozhodčího nedpoustil.
36
Gomez se nyní musí věnovat bránění, ale spíše svému týmu situaci komplikuje. Fauluje více než třicet metrů od branky Bayernu.
37
Přímý kop si nevzal na starost nikdo jiný než Cristiano Ronaldo. Ale tento mu příliš nevyšel, nevystřelil k tyči a Neuer jeho pokus chytil.
39
V prvním poločase se zatím hraje až nečekaně otevřený fotbal. Jako by oba týmy vůbec nehleděly na skóre, které je může poslat dál, a zkrátka jen chtěly dát co nejvíc gólů.
40
Di Mariův centr posílá Boateng hlavou daleko od šestnáctky Bayernu.
41
Gomez se chce dostat s míčem přes obranu Realu, ta je však proti a rychle ho o balon obírá.
42
Robben překvapuje Bayern autovým vhazováním. Háže míč do šestnáctky Gomezovi, který prchl svým strážcům. Pepe ale přispěchal zpátky a míč mu odkopl.
43
Özil uniká s míčem po levé straně a Gustavovi nezbývá nic jiného než německého záložníka faulovat.
44
Alonso hledá centrem na zadní tyč Ramose, který se chce položit do hlavičky. Nakonec mu ovšem kousek schází.
45
Bayern v závěru poločasu drží míč a chce si vytvořit ještě jednu střeleckou příležitost, což se mu také daří. Před pokutovým územím Pepe fauluje Robbena.
45
Robben prostřelil zeď a míč směřoval k tyči, u které stál Casillas. Moc toho nejspíš neviděl, ale prudkou ránu přece jen zvládl vyrazit.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Real Madrid - Bayern Mnichov
Rozehrál domácí Real.
46
Benzema posílá před bránu prudký centr z pravé strany, ale v malém vápně nikdo z jeho parťáků nebyl, a tak míč prolétl na druhou stranu.
48
Centr Bayernu z pravé strany přistává přesně na hlavě útočníka Gomeze, který přeskakuje svého strážce a posílá míč ke vzdálenější tyči. Tu balon míjí jen o kousek.
49
Bayern dál útočí a na pravé straně musí Realu vypomáhat i útočné křídlo Di María.
50
Akce Bayernu končí útočným faulem Schweinsteigera, jenž u autové čáry skolil Arbelou.
51
Pokud tento výsledek vydrží až do konce druhého poločasu, bude následovat prodloužení. Jestli ani v tom góly nepadnou, přijde na řadu penaltový rozstřel.
52
Real se snaží dostat s míčem k pokutovému území Bayernu, ale zůstává s míče převážně u půlící čáry. Benzema si následně nabíhá na centr z ofsajdu.
53
Ramos odvrací centr hostů do autu a Real se šikuje do obrany.
54
Hosté faulují Pepeho, ale Real s míčem daleko nedošel a musí se znovu bránit.
55
Defenziva domácího týmu je ale na začátku druhého poločasu pozornější a bez problémů zamezila i tomuto útoku Bayernu.
56
Gustavo fauluje daleko od brány Bayernu Özila. Po chvíli posílá k zemi pro změnu Ribéry Di Maríu.
57
A Di María se posléze uvolňuje ke střele z pravé strany. Pálí ke vzdálenější tyči, jenže nakonec o kousek minul.
58
Alaba se chce uvolnit s míčem na levé straně, ale čelí hned dvěma obráncům Realu, kteří ho také nakonec odzbrojili.
59
Benzemovu střelu vyráží Neuer s potížemi an rohový kop, ze kterého si domácí žádnou šanci nevytvořili a Arbeloa musí poté zastavit brejk Bayernu faulem na Ribéryho.
59
Žlutou kartu dostal Álvaro Arbeloa (Real Madrid)
60
Ribéry kličkuje ve středu hřiště a nakonec je v obležení hráčů Realu faulovaný.
61
Ribéry přihrává na levé straně Schweinsteigerovi, který se však ocitl v ofsajdu.
62
Gomez přihrává na pravou stranu pokutového území Robbenovi, jenž okamžitě bez rozmyšlení pálí. Ale jen do hráče před sebou.
63
Alaba centruje dopředu na Robbena, ale jeho pas je i na rychlonohého Holanďana příliš dlouhý.
64
Na druhé straně si nabíhá do šance z ofsajdu obránce Marcelo.
65
Ribéry nasazuje Arbeolovi jesličky a domácí obránce ho podle sudího následně fauloval. Na centr z přímého kopu si naskakuje Gomez, ale míč tečoval hlavou vedle.
66
Robben zakládá akci na pravé straně straně a se štěstím se dostává znovu k míči. Obhazuje si míč kolem obránce a už chce ze strany střílet, ale Casillas mu v tom zabránil včasným výběhem.
67
Po Ronaldově střele z pravé strany bude madridský celek zahrávat rohový kop.
68
Ani v tomto případě však z roho Realu žádné nebezpečí pro hosty nevzniklo.
69
Gustavo fauluje skoro třicet metrů od branky hostů Marcela. A Ronaldo už je opět připraven v pozici pistolníka ke střelbě.
70
Ale zase nezamířil k tyči nebo břevnu, Neuer jeho střelu chytil v pohodě do náruče.
71
Gustavo fauluje přibližně pětadvacet metrů od šestnáctky Özila a Ronaldo bude mít další příležitost předvést své umění střelby z přímého kopu.
72
A zase nic. Portugalský kanonýr posílá míč vysoko nad.
73
Robben obchází na pravé straně Marcela a pak centruje před bránu, kam si však nenabíhá nikdo z hráčů Bayernu.
75
Střídání: Real Madrid: ze hřiště odešel Ángel di María, nahradil ho Kaká.
77
Domácí mají v posledních minutách míč na svých kopačkách víc, ale k pokutovému území Bayernu se nedostávají.
78
na pravou stranu si teď ale nabíhá na centr Benzema, obhazuje si míč kolem Badstubera a centruje před bránu. Hosté prudkou přihrávku srážejí na roh.
79
k hlavičce se po rohovém kopu probojoval Ronaldo, ale přesný bohužel pro Real nebyl.
80
Bayern teď kombinuje na pravé straně, centr do šestnáctky se ale míjí účinkem a domácí běží do protiútoku.
81
Badstuber svádí na pravé straně souboj s útočícím Kaká, od kterého se nakonec odráží míč do zámezí. Následovat bude odkop brankáře Neuera.
82
Dění na hřišti po přestávce už není tak akční jako v prvním poločase. Mnohem častěji se hraje mezi šestnáctkami a týmy jsou očividně opatrnější.
83
Ribéry se probíjí k brance z pravé strany až moc vehementně a fauluje přibíhajícího Pepeho.
85
Bayern drží míč ve středu hřiště a trpělivě vyčkává na cestu, kterou by se mohl vydat ke Casillasově bráně.
86
Alaba zatahuje míč po levé straně a přihrává do šestnáctky Robbenovi. Domácí nechávají Bayernu v pokutovém zemí spoustu prostoru, čehož Robben pochopitelně využívá. Přihrává doprava volnému Gomezovi, který ale hned nevystřelil a rozhodl se ještě zaseknout. Jenže ideální moment prováhal, byl zdvojen obránci a míč se odrazil přímo do Casillasovy náruče.
88
Po faulu hostů bude Real zahrávat přím kop z pravé strany. Ronaldo se tentokrát chystá na zakončení ve vápně.
89
Bayern si všechny hlavičkáře před svou bránou pohlídal a může založit protiútok.
89
Žlutou kartu dostal Arjen Robben (Bayern Mnichov)
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Hosté útočí podél pravé autové čáry, ale prostor ke střele si neudělali. Real se ale v závěru hlavně brání. Nakonec přece jen střílí ze strany Ronaldo, ale nepřesně.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 2:1.
91
Začalo první prodloužení utkání Real Madrid - Bayern Mnichov
Počtvrté dnes ve středovém kruhu rozehrávají fotbalisté Bayernu Mnichov.
91
Centr Kaká sráží obránce Alaba, Real bude kopat roh.
92
Po centru do šestnáctky nastal před brankou Bayernu trochu zmatek, ale domácí se ke střele po několika hlavičkách nedostali a hosté odkopli míč do bezpečné vzdálenosti.
93
Kaká běží s míčem do brejku, ale před vápnem na něj čekají čtyři hráči Bayernu. Kaká proto zbrzdil a raději přihrál dozadu.
95
V prodložení se zatím do útoku víc tlačí domácí mužstvo, Bayern se soustředí spíše na zabezpečení obrany.
95
Střídání: Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Franck Ribéry, nahradil ho Thomas Müller.
96
Po pádu Ronalda zahrává Real přímý kop z pravé strany dál od brány. Centr k zadní tyči však končí v rukavicích připraveného gólmana Neuera.
97
Bayernu se v prodloužení zatím směrem dopředu vůbec nedaří. Chvilku si přihrává kolem středového kruhu, ale když se vydá do útoku, rychle ztratí míč.
98
Ani Real se ale nikam nežene, hraje se velice opatrný fotbal.
99
Pepe vpředu přihrává do dobré šance Ronaldovi, který patnáct metrů od brány mate soupeře tím, že netrefuje míč, ale zřejmě i sebe, protože k dalšímu pokusu o střelu se už nedostal.
100
Jako by oba trenéři tušili, kam může tento zápas dospět. V dosavadná stovce odehraných minut využil každý jen jedno střídání.
101
Žlutou kartu dostal Luiz Gustavo (Bayern Mnichov)
kvůli sražení Pepeho přijde v případě postupu o finále.
102
Khedira hledá centrem do šestnáctky Ronalda, ale nenachází jej. Balon končí u gólmana Neuera.
103
Z pravé strany centruje obránce Lahm a domácí Ramos hlavičkuje míč do zámezí. Bayern bude kopat roh.
104
A hned další, domácí centr Kroose poslali znovu za brankovou čáru. Ubránili se i napodruhé.
105
Žlutou kartu dostal Holger Badstuber (Bayern Mnichov)
za faul na Benzemu. Také stoper Bayernu by přišel o finále.
105
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 2:1.
105
Hráči se šli ještě občerstvit, ačkoli je sudí popoháněl, aby si jen vyměnili strany.
106
Začalo druhé prodloužení utkání Real Madrid - Bayern Mnichov
106
Střídání: Real Madrid: ze hřiště odešel Karim Benzema, nahradil ho Gonzalo Higuaín.
106
Müller utíká za centrem do šestnáctky, přičemž ale fauluje obránce Arbelou.
107
Znovu je to Real, kdo v prodloužení drží míč na svých kopačkách a útočí. Tentokrát po pravé straně.
108
Na opačné straně útočné poloviny je následně Marcelo faulovaný Robbenem. Po rozehrávce na krátko pálí zpoza pokutového území Ronaldo, ale je hodně nepřesný.
109
José Mourinho, trenér Realu Madrid, chystá poslední střídání. Do dresu se už oblékl záložník Granero.
110
Kaká centruje zleva nadvakrát. Ani jeden pas mu však nevyšel, první byl sražený a druhý letí do zámezí.
111
Střídání: Real Madrid: ze hřiště odešel Mesut Özil, nahradil ho Esteban Granero.
112
Kaká si v pokutovém území nehlídán zpracovává centr, ale nejlepší chvíli ke střelbě prováhal a jeho následný centr zblokoval Boateng.
113
Lahm centruje zprava do šestnáctky, ale jeho spoluhráči se ke střele neprobili.
114
Robben si zpracovává dlouhý centr až za autovou čarou a hodně se kvůli tomu vzteká.
115
Kaká se uvolňuje na levé straně s míčem do šestnáctky a přihrává na Granerovi, jenž nestačil vystřelit, a tak se ocitá zády k vyběhnuvšímu brankáři Neuerovi. Když ho cítí na zádech, okamžitě padá. Rozhodčí mu ale na toto filmování neskočil.
115
Žlutou kartu dostal Esteban Granero (Real Madrid)
117
Bayern si dopřává chvíli klidu a přihrává si v obranné čtveřici.
118
Real se při nebezpečně vzhlížející akci Bayernu ubránil a do brejku vyrazil Marcelo. Ronaldo po jeho přihrávce přehazuje Neuera a skóruje, ale to už se dávno pískal ofsajd.
119
O druhém postupujícím do finále Ligy mistrů tak pravděpodobně rozhodne penaltový roztřel, zbývá už jen minuta.
120
Hosté drží míč na své polovině, zatímco na trávníku zůstává ležet stoper Boateng. Hra je poté přerušena.
120
Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 2:1.
121
Zahrávají se pokutové kopy Real Madrid - Bayern Mnichov
121
David Alaba (Bayern Mnichov) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Alaba poslal Casillase na druhou stranu a uklidil míč k tyči.
122
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) NEDAL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Neuer vystihl Ronaldovu střelu k tyči a i s trochou štěstí ji lapil.
123
Mario Gomez (Bayern Mnichov) PROMĚNIL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
Casillas opět skočil na špatnou stranu.
124
Kaká (Real Madrid) NEDAL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
Kaká neuspěl takřka stejným způsobem jako před ním Ronaldo.
125
Toni Kroos (Bayern Mnichov) NEDAL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
Kroos vystřelil velmi slabě k tyči a protože Casillas poprvé vystihl stranu, míč vyrazil.
126
Xabi Alonso (Real Madrid) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Alonso poslal míč doprostřed, zatímco Neuer skočil do strany.
127
Philipp Lahm (Bayern Mnichov) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Lahm vystřelil ke středu branky a Casillas vyrazil stylem á la hokejový brankář lapačkou.
128
Sergio Ramos (Real Madrid) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Obránce Realu vysoko přestřeluje!
129
Bastian Schweinsteiger (Bayern Mnichov) PROMĚNIL. 1:3 v penaltovém rozstřelu.
Casillas skáče na opačnou stranu a hráči Bayernu oslavují postup do finále Ligy mistrů, které se bude hrát na jejich stadionu!
130
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 2:1, na penalty 1:3.

Özil
111. min Granero o hráči
Khedira
di María
75. min Kaká o hráči
Benzema
106. min Higuaín o hráči
Ronaldo

FC Bayern Mnichov Bayern Mnichov (4-3-3)

Ribéry
95. min Müller o hráči

Rozhodčí: Kassai - Eros, Ring

29. dubna 2014 20:45Bayern Mnichov–Real Madrid 0:4
23. dubna 2014 20:45Real Madrid–Bayern Mnichov 1:0
25. dubna 2012 20:45Real Madrid–Bayern Mnichov 2:1
17. dubna 2012 20:45Bayern Mnichov–Real Madrid 2:1
10. března 2004 20:45Real Madrid–Bayern Mnichov 1:0
24. února 2004 20:45Bayern Mnichov–Real Madrid 1:1