Krásný středeční večer, vítejte u sledování on-line reportáže z úvodního semifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Chelsea a Barcelony. Utkání začne ve 20:45, jeho průběh vám nabídneme minutu po minutě.
V základní sestavě Chelsea nechybí český brankář Petr Čech. Největší hrozbou by pro něj dnes měl být nejlepší fotbalista světa Lionel Messi, který v této sezoně nastřílel už 63 soutěžních branek a k tomu si připsal 25 gólových přihrávek.
Oba velkokluby proti sobě naposledy šly před třemi lety, také v semifinále Ligy mistrů. V Barceloně vydřela Chelsea bezbrankovou remízu, doma dlouho držela vedení 1:0, ale tři minuty před koncem skóroval Iniesta a do finále postoupila díky gólu ze hřiště soupeře Barcelona.
Čech a jeho spoluhráči však nesli tehdejší vyřazení hodně špatně, spílali především norskému sudímu Övrebömu, který jí upřel dvě penalty a celkově řídil odvetný zápas dost nejistě. I po letech mu chodí od fanoušků Chelsea výhružky.
Oba soupeři se ve vyřazovací části Ligy mistrů střetli čtyřikrát a třikrát se z postupu radovala Barcelona. Už pětkrát za sebou však nedokázala nad Chelsea zvítězit. Naposledy uspěla v roce 2006, od té doby s ní čtyřikrát remizovala a jednou prohrála.
Domácí nastoupí ve svých tradičních modrých dresech, hosté z Katalánska v černém. Stadionem zní hymna Ligy mistrů, zápas začne za chvilku.
1
Začal první poločas utkání Chelsea - Barcelona
Rozehrála Barcelona, ve středu hřiště si přihrál Messi s Fabregasem.
1
Barcelonští zkusili v první minutě zaútočit po obou stranách, ale v obou případech se brzy vrátili ke kombinaci v obranné čtveřici.
2
Po minutě a šestnácti sekundách se dostala k míči také Chelsea, ale nedovoleným způsobem. Rozhodčí Brych jí odpískal faul.
3
Nyní už se domácí seznámili s míčem mnohem lépe. Brankář Čech odkopává balon daleko na polovinu soupeře, kam si mezi tři obránce nabíhá Drogba. Už to vypadá, že si míč zpracuje a půjde sám na gólmana Valdése, ale balon mu utekl daleko od nohy.
4
Barcelona postupuje s míčem k šestnáctce Chelsea, kterou osvobozuje odkopem záložník Meireles.
5
Hosté to zkouší znovu, ale Chelsea se brání svědomitě a aktivně napadá barcelonskou rozehrávku. Hostům se proto nedaří proniknout do blízkosti šestnáctky.
6
Chelsea se v úvodu utkání nebojí napadat ani daleko na útočné polovině. S tím ale Barcelona nemá žádné problémy, a tak se domácí stahují na svou půlku.
7
Drogba prchá s míčem do brejku. Přebírá přihrávku z poloviny Chelsea a sprintuje směrem k bráně. Cestu mu křižuje stoper Puyol, kterému chce Drogba nasadit jesličky, ale kapitán hostů je pozorný a míč získává.
8
Po faulu na Fabregase zahrává Barcelona přímý kop z levé strany.
9
Centr letí přímo do rukavic gólmana Čecha, ale akce Barcelony pokračuje a je z toho střela do břevna! Sánchez si naběhl za obranu Chelsea na Iniestův kop a ocitl se sám před Čechem. Zkusil ho přehodit a jeho lob přistál na brankové konstrukci. Domácí se už poté ubránili.
10
Na druhé straně závar před barcelonskou brankou: centr zprava propadá na malé vápno k Terrymu, který však tísněn Alvesem nedokázal zakončit. Opodál stojící kolega ze stoperské dvojice Cahill se už k míči neprotlačil.
12
Po tvrdším, ale podle sudích čistém zákroku Terryho domácí sportovně odevzdávají míč soupeři.
13
Po skluzu Meirelese zůstává ležet na zemi Busquets, ale nic mu není. Rozhodčí pak musí chvilku uklidňovat rozčílené hráče Barcelony.
14
K zemi jde pro změnu Drogba, kterého pokopali Mascherano s Busquetsem. Domácí útočník trochu kulhá, ale podle všeho bude v pořádku.
15
Ke střele z dálky napřahuje Busquets, ale jeho pokus nenadělal Čechovi téměř žádné potíže.
17
K první střele se dostává Messi, ale jeho rána je zblokovaná. Akce hostů však pokračuje - z levé strany pálí Iniesta a Čech míč vyráží jen do vápna k Fabregasovi. Ten levačkou netrefuje balon dobře, a tak se Chelsea se štěstím ubránila.
19
Chelsea chce opět odpovědět svou velkou šancí, ale tentokrát jí to nevychází. Střela Maty po autovém vhazování letí hodně mimo.
20
Xavi vysílá centr za obranu Chelsea na rozběhnutého Fabregase, kterému zabraňuje v zakončení včasný výběh brankáře Čecha, jenž uklidil míč do bezpečí.
21
Barcelona drží míč a obklíčila pokutové území Chelsea.
22
Nakonec získává díky zblokované střele rohový kop. Messi ale centruje pouze na hlavu Meirelese, který zakládá protiútok domácího týmu. Ten ale končí ještě před šestnáctkou Katalánců.
23
A míč se opět přesouvá na druhou stranu hřiště, kde spolupracuje Iniesta s Messim. Finální přihrávku ale vystihuje domácí obránce Ivanovič a míč končí v Čechově náruči.
24
Držení míče je podle očekávání jednoznačnou dominantou Barcelony, Chelsea musí na svém stadionu spoléhat hlavně na protiútoky.
26
Centr ze strany likviduje Terry a míč pokračuje do brejku k Drogbovi, který chce vzít vše na sebe, ale na polovině hřiště nemá proti přesile čtyř protihráčů žádnou šanci.
27
V posledních minutách se hraje takřka jen na polovině Chelsea. Barcelonští si hledají cestičku do pokutového území.
28
Z pravé strany centruje Sánchez a kousek od hranice šestnáctky do míče nezvykle trká hlavou nevelký útočník Messi. Balon posílá k tyči, kde je brankář Čech včas a chytá.
29
Chelsea si může po delší době vyzkoušet, jaké je to kopat do míče. Zatím tak ale činí jen na své polovině.
30
Po Čechově nouzovém odkopu se Chelsea dostává s míčem za půlící čáru, ale jen na několik vteřin. Drogbovi je poté odpískán ofsajd.
32
A vrací se starý známý obrázek - Barcelona přihrávající si dál od Čechovy branky. Messiho kolmice za obranu hostům nic nepřináší.
33
Puyol si v obraně plní své povinnosti spolehlivě, a Barcelona tak může rozjet další útočnou akci.
34
Barcelonští kopou další roh. Po rozehrávce na krátko centruje zleva Adriano a domácí jeho pas blokují. Následně Puyol fauluje před bránou Chelsea útočníka Drogbu.
35
Nyní leží Drogba na trávníku pro změnu na útočné půlce - po hlavičkovém souboji s Busquetsem.
36
Puyol i Drogba si žádají ošetření. Kapitánovi Barcelony se stalo cosi s rukou, kterou mu teď lékař omotává bandáží.
37
Mikel obírá o míč Alvese, který si poté musí pomoci faulem. Zabraňuje tak Chelsea v protiútoku.
38
Drogba potřetí v krátkém sleduje leží s bolestným šklebem na zemi. V tomto případě je příčinou pád z výšky na bok po hlavičkovém souboji.
39
Potlučený Drogba už zase prohání obránce Barcelony, zatímco jeho spoluhráči si přihrávají přibližně třicet metrů od Valdésovy brány.
40
Po Ivanovičově autu se míč odráží k Meirelesovi, jenž napřahuje z téměř třiceti metrů. Jeho rána z voleje je ovšem sražená jedním z bránících barcelonských hráčů.
41
Centr obránce Alvese z pravé strany sráží na roh domácí obránce Cole.
42
Nyní nepřichází rozehrávka na krátko, ale rovnou centr do vápna. Balon končí u Alvese, který ale se svou dorážkou neuspěl.
43
Čech je překonaný, ale vedoucí gól Barcelony z toho nakonec není! Hosté vedou protiútok středem hřiště a Messi posílá do šestnáctky kolmici na Fabregase, jenž přehazuje vyběhnuvšího Čecha. Míč směřuje do brány, ale před brankovou čarou včas zasahuje obránce Cole a odkopává balon do autu.
44
Na stadion Stamford Bridge se už několik minut snáší déšť. Pro Londýňany obvyklý úkaz, pro hosty z Barcelony už méně.
45
Důležité Góly
Didier Drogba (Chelsea) vstřelil gól. Chelsea - Barcelona 1:0
Chelsea se ujímá vedení ve druhé minutě nastaveného času. Lampard našel přesným centrem rozběhnutého Ramirese, který po levé straně prchl s míčem do šestnáctky, kde přihrál kolmo Drogbovi. Už se zdálo, že pas neprojde mezi dvěma obránci Barcelony, ale střelec z Pobřeží slonoviny se nakonec ke střele dostal a levačkou překonal brankáře Valdése. Ten se míče dotkl kopačkou, ale v cestě do sítě mu nezabránil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Chelsea - Barcelona
Rozehrávají domácí.
46
V Londýně už prší velice hustě, trávník by mohl být časem dost promočený.
47
Adriano kličkuje na levé straně u rohového praporku, kde ho domácí zdvojují. Barcelonští získávají alespoň aut.
48
Nic si nevytvořili, a tak dopředu utíká Chelsea. Dopředu se vydává stoper Terry, ale bohužel pro domácí jde od něj nakonec míč do zámezí.
49
Barcelona vymýšlí, jak přelstít zataženou obranu Chelsea. Střela Iniesta je sražená na roh, který si vezme na starost Messi.
50
Chelsea si s centrem do pokutového území v pohodě poradila, ale musí se dál bránit.
51
Adrianovi se ve středu hřiště daří obejít svého strážce a vypálit z nějakých devatenácti metrů. Míří ke vzdálenější tyči, kde musí zasáhnout Čech. Vyráží balon do strany.
53
Chelsea má šanci zvýšit svůj náskok díky rohovému kopu. Centr letí na zadní tyč, kam si zabíhá stoper Cahill, ale k míči má nakonec příliš daleko.
54
Chelsea nyní drží míč, čímž si může odpočinout od neustálého bránění. Dlouho si jej ale neužila, už ho má v rukavicích Valdés.
55
Čech nemusí zasahovat, proti střele se před ním pokládá obránce. Následný centr domácí rovněž odvracejí.
56
Nyní může být Chelsea klidná, Barcelona kombinuje daleko od její branky.
57
Na začátku další minuty už to ale neplatí. Barcelonští se prosazují proti převaze protihráčů: Fabregas přihrává obloučkem do pokutového území Sánchezovi, proti němuž stojí Čech a ze strany ho napadá Cole. Přesto je to pro barcelonského útočníka vyložená šance, jenže Sánchez střílí placírkou vedle.
59
Drogba jde dnes už poněkolikáté k zemi a rozhodčí píská hostům faul. Naštěstí pro Barcelonu nedaleko půlící čáry.
60
Stopeři Chelsea se dnes často vydávají do útoku. Cahill se ale při zpracování uvnitř šestnáctky dotýká míče rukou a sudí to dobře vidí.
61
Sánchez se chce na pravé straně vápna drze prosmýknout přes dvojici protihráčů a rozhodčí nakonec píská jeho útočný faul.
62
Teď to zkouší Messi, ale nedostává se ani za hranici šestnáctky. Terry ho dobře hlídal a šestnáct metrů od Čechovy brány mu míč vypíchl.
64
Od Messiho kopačky jde míč na ruku domácího Mikela. Barcelona bude zahrávat přímý kop z nadějné pozice - dvacet metrů od branky.
65
Messi chce poslat míč pod zdí, která sice nadskočila, ale balon ani tak neprošel. Chelsea se tak žene do brejku, který přerušuje Barcelona faulem na Drogbu.
66
Po chybě Ivanoviče sprintuje s míčem u nohou k brance domácích Messi. Jeho střela je zblokovaná na roh, po němž se Chelsea ubránila.
66
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel Alexis Sánchez, nahradil ho Rodríguez Pedro.
67
Dnes už skoro tradiční obrázek: Drogba ležící na zemi. Stalo se tak po souboji o míč s obráncem Puyolem, který se poté na domácího útočníka zlobil. Zřejmě si myslí, že Drogba svůj pád nasimuloval.
68
Oba rivalové už se ale usmířili a hra může pokračovat.
69
Žlutou kartu dostal Ramires (Chelsea)
za faul na unikajícího Messiho devatenáct metrů od branky Chelsea.
70
Messi přebíhá míč, do kterého se poté opírá pravačkou Xavi. Ale střílí několik metrů nad břevno.
71
Žlutou kartu dostal Rodríguez Pedro (Barcelona)
za faul na Colea 40 metrů od Valdésovy brány.
72
Terryho hlavička jde mimo, navíc je slabá.
74
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Juan Manuel Mata, nahradil ho Salomon Kalou.
76
Žlutou kartu dostal Sergio Busquets (Barcelona)
za faul na Ramirese.
77
Meireles fauluje před šestnáctkou Chelsea Messiho.
78
Alvesova střela končí pouze ve zdi.
79
Další útočná akce Barcelony končí ofsajdem Iniesty.
79
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel Francesc Fabregas, nahradil ho Thiago Alcántara.
83
Barcelona se v posledních minutách úpěnlivě snaží dobýt branku Chelsea, která se ovšem vytrvale brání.
84
Ale Chelsea si ještě vytváří velkou šanci! Před malým vápnem Barcelony si zpracoval míč Kalou, ale jeho střela halfvolejem míří z dobré pozice nad.
86
Žlutou kartu dostal Didier Drogba (Chelsea)
87
Střídání: Barcelona: ze hřiště odešel Hernández Xavi, nahradil ho Isaac Cuenca.
87
Barceloně se teď mále podařilo srovnat, domácí podržel brankář Čech! Hlavička Puyola míří k levé tyči, ale Čech ji díky tygřímu skoku vyrazil. Puyolovu střelu ještě mohl tečovat Alcantara, naštěstí pro Chelsea se tak nestalo.
88
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Ramires, nahradil ho José Bosingwa.
90
Nastavují se tři minuty, Barcelona se neustále tlačí dopředu.
90
Barcelonští nadále drží míč, ale už jim zbývá jen minuta. Chelsea soustředí všechny síly na bránění.
90
Messi se ke střele na poslední chvíli nedostává, ale Barcelona útočí dál. A Čecha zachraňuje tyč! Napálil ji po zemi Pedro. Busquets může dorazit míč do brány, ale přestřeluje!
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.
90
Počet diváků 38 039 (91 % z kapacity 41 841)

o hráči
74. min Kalou o hráči
o hráči
88. min Bosingwa o hráči

o hráči
87. min Cuenca o hráči
o hráči
66. min Pedro o hráči
Fabregas
o hráči
79. min Alcántara o hráči

Rozhodčí: Brych - Pickel, Borsch
Počet diváků: 38 039 (91 % z kapacity 41 841)