Hezký večer při sledování on-line reportáže z přípravného fotbalového zápasu Irsko - Česko. Utkání začíná ve 20:45 a na iDNES.cz ho můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.

Oba týmy budou hrát na červnovém mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. A pro obě mužstva je to zároveň poslední zápas před finální přípravou na konci května. Hráči, kteří v reprezentaci nedostávají tolik příležitostí, tak mají jednu z posledních možností, jak na sebe upozornit.

Oba týmy už jsou na hřišti a postavily se naproti hlavní tribuně. S hráči si rukama třesou šéfové obou fotbalových asociací.

Hrají státní hymny obou států. Nejdřív ta česká.

Duff
63. min Hunt o hráči
Andrews
6 Whelan
Whelan
63. min Green o hráči
McGeady
79. min McClean o hráči
9 Long
Long
71. min Walters o hráči
10 Keane
Keane
71. min Cox o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Gebre Selassie
67. min Rajtoral o hráči
6 Sivok
Sivok
3 Kadlec
Kadlec
Limberský
Petržela
67. min Pilař o hráči
13 Plašil
Plašil
Štajner
59. min Kolář o hráči
Jiráček
46. min Hübschman o hráči
9 Rezek
Rezek
88. min Pekhart o hráči
15 Baroš
Baroš
59. min Lafata o hráči

Rozhodčí: De Sousa - Miranda, Tavares
Počet diváků: 0

Jako kapitán povede v dnešním zápase český tým brankář Petr Čech, který tak nahrazuje zraněného Tomáše Rosického. Mužstvo nastupuje v nové verzi červených dresů.

Ani zdaleka nebude vyprodáno. Stadion má kapacitu přes padesát tisíc diváků, ale je prodáno jen něco okolo třiceti tisíc lístků.

Místo minuty ticha za Eamona Deacyho, bývalého irského reprezentanta, jenž nedávno zemřel, se hráči obou týmů i diváci na tribunách roztleskali.

1

Začal první poločas utkání Irsko - Česko
Rozehrávali domácí.

1

Irsko se hned v první minutě zápasu dostalo do velké šance. Obránce Gebre Selassie se nechal obejít, a tak McGeady mohl odcentrovat před českou bránu. Tam se dostal k hlavičce Long, jenž ovšem poslal míč do míst, kde stál připravený brankář Čech.

2

Česko vzápětí vybojovalo rohový kop.

3

Rohový kop rozehrál záložník Plašil, jehož centr Irové bez větších problémů odvrátili. Česko se do šance nedostalo.

3

Šanci si na začátku zápasu vytvořilo i Česko. Baroš dostal míč na hranici pokutového území, podíval se kolem sebe a chytře poslal míč na rozběhnutého Štajnera. Ten byl sice v těžkém úhlu, ale vystřelil. Gólman Given nohama vyrazil míč na roh.

4

Ani druhý rohový kop českému týmu nevyšel. Irové další Plašilův centr opět bez potíží odvrátili.

5

Hosté jsou v úvodu aktivní. Teď postupovali po pravé straně, ale Gebre Selassie si nerozuměl s Petrželou, jenž byl před přihrávkou o pár kroků napřed.

6

Útočnou akci Irska zastavil ofsajd. Objevil se v něm kapitán Keane.

7

Domácí hráli malou domů, čehož využil aktivní Rezek. Napadal tak důrazně, že málem vytvořil šanci pro dobíhajícího Štajnera. Ale brankář Given nakonec situaci vyřešil a míč dostal pod svou kontrolu.

8

Z víc než třiceti metrů se pokusil o pohotovou střelu Rezek, ale míč skončil vysoko nad bránou. Hned se taky gestem svým spoluhráčům omlouval, že tak zbytečně ztratil míč.

9

Na zemi zůstal ležet český záložník Plašil, který se drží za břicho či hrudník. Ovšem vypadá to, že bude v pořádku.

10

Míč drží hosté, ale nedokážou se prosadit přes obranu Irska. A tak hráči v červených dresech kombinují těsně za půlící čárou.

11

Míč se po delší době dostal do českého pokutového území, kterým ovšem jenom proletěl, anič by se k němu dostal jakýkoliv hráč Irska.

13

U pravé postranní čáry teď dobře zasáhl český obránce Gebre Selassie, jenž skluzem zastavil útok Irska.

15

Velká šance Irska, které překonalo českou obranu dlouhým pasem z vlastní poloviny hřiště. Za hostujícími stopery se objevil sprintující Keane. Toho ovšem bravurně vychytal brankář Čech, jenž soupeři včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel.

16

Česko teď mohlo jít do rychlého útoku po faulu na Jiráčka. Jenomže rychlá rozehrávka hostům nevyšla, jen darovali míč soupeři.

18

Dlouho dopředu avizoval český stoper Kadlec, že Keane stojí v ofsajdu. Rozhodčí mu po pár vteřinách dali za pravdu.

19

Svěřenci trenéra Bílka byli v první desetiminutovce aktivnější než teď. Je to způsobené i tím, že hráči často chybují v rozehrávce. Ta se teď vůbec nepovedla Štajnerovi.

20

Irsko zahrávalo přímý volný kop od pravé postranní čáry. K míči se postavil Duff, jehož centr poslal vedle pravé tyče O´Shea. Gólman Čech jen mrknul a v klidu se uvolnil, dobře věděl, že míč jde vedle.

21

Tahle myšlenka byla opravdu dobrá. Petržela se obtočil kolem balónu a mezi obránci vyslal do sprintu útočníka Baroše. Míč na poslední chvíli zblokoval jeden z irských obránců.

23

Navrátilec v českém dresu Štajner si zatím se svými spoluhráči nerozumí. Teď bez přípravy ťukl do míče, aby vyslal Jiráčka, který ovšem zůstal stát, protože takové řešení nečekal.

24

Česko teď svého soupeře zavřelo před pokutovým územím, ale nemůže se prosadit přes jeho obranu.

25

Irsko hraje bez Whelana, jenž má roztržený ret a je v péči lékařů.

26

Krásná přihrávka za obranu od Plašila, kterou ovšem nestihl Rezek. K míči se jako první dostal brankář Given.

27

Gebre Selassie vybojoval další rohový kop pro Česko. Znovu ho rozehrál Plašil a k hlavičce se dostal Kadlec, jenž ovšem poslal míč úplně mimo. Následně se Plašil dostal k dalšímu centru, po němž hlavičkoval nad bránu Sivok.

29

Hostující záložník Štajner na nic nečekal a z otočky poslal míč za irskou obranu. Jenomže to vůbec nečekal Petržela, který míč na hrací ploše nestihl.

31

Český obránce Gebre Selassie zavzpomínal na zápas Liberce na hřišti Sparty. Tehdy lišáckou kličkou obehrál Pamiče a přihrál na úžasný gól Breznaníkovi. Tentokrát se mu ale patička nevydařila. Vybojoval alespoň roh.

32

Rohové kopy českého týmu zatím zahrává jenom Plašil. Tentokrát se mu centr vůbec nepovedl.

33

Z levé strany se vůbec nepovedl centr Limberskému.

34

Na stadionu v Dublinu panuje parádní atmosféra. Přestože se hraje teprve 34. minuta, diváci rozjeli mexickou vlnu.

36

Z hloubi pole poslal dlouhý míč Štajner. Za irskou obranu sprintoval Petržela, ale míč na hrací ploše nestihl.

37

Irsko valilo do rychlého protiútoku, který na poslední chvíli zastavil včasným skluzem Gebre Selassie. Ač pravý obránce, dobře zaskočil ve středu hřiště.

40

Česko v posledních minutách obléhá irskou obranu. Ale ne a ne se dostat za obranný val. Teď na hranici pokutového území přiťukl Rezek míč Barošovi, jehož střela tak tak dolétla k brankáři Givenovi.

43

Irsko v obraně předvádí poctivý výkon. Českým protihráčům nedává ani centimetr prostoru, a tak se Baroš a spol. dostávají do šancí jen ztěžka.

45

V závěru prvního poločasu si Česko připralo nečekaně nebezpečnou střelu. Z hranice pokutového území zakroutil míč ke vzdálenější tyči Rezek a gólman Given míč jen s obtížemi vyrazil. Před ním ovšem nikdo nečíhal na dorážku.

45

Na zemi se svíjí český záložník Jiráček, který si přivodil zranění bez cizího zavinění. Potom, co odehrál míč, se chytil za bok a padnul na zem. Potřebuje lékařské ošetření.

45

S Jiráčkem to nevypadá dobře. Podpírá ho doktor Krejčí a ztěžka opouští hřiště. Uvidíme, jestli bude moci nastoupit do druhého poločasu.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Irsko - Česko
Rozehrávalo Česko, jako první se dotkl míče Baroš.

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Petr Jiráček, nahradil ho Tomáš Hübschman
Jiráček musel střídat kvůli zranění.

47

Z pravé strany centroval do pokutového území Irska obránce Gebre Selassie. Tam se po míči natahovali Baroš i Rezek, ale ani jeden se nakonec do šance nedostali.

48

Irský útočník Long sice po centru ze stranu zahrál rukou, ale rozhodčí to přehlédli. Domácí tak vybojovali alespoň roh.

49

Z rohového kopu se Irsko neprosadilo.

50

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Irsko - Česko 0:1
Útočník Milan Baroš se téměř po roce v reprezentaci opět prosazuje! Rezek poslal míč na Baroše, jenž byl najednou úplně sám před gólmanem Givenem. Chyba irské obrany. A útočník Galatasaraye Istanbul se nemýlil, chladnokrevně irského brankáře obstřelil. Korunuje tak svůj dnešní slušný výkon.

54

Česko pokračuje v tlaku z prvního poločasu a z úvodu druhé části. Na první pohled soupeře přehrává.

57

Domácí zaútočili po levé straně. Long odcentroval od postranní čáry, kde číhal Duff. Jeho střela levačkou skončilo úplně mimo bránu, kterou dnes hlídá Petr Čech.

58

Český útočník Baroš chtěl pobavit diváky nůžkami, které vystřihl ve velkém vápně. Byly nepřesné. Ale míč se dostal ještě k Rezkovi, jehož střela skončila jen těsně vedle levé tyčky.

59

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jiří Štajner, nahradil ho Daniel Kolář

59

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho David Lafata

60

Obránce Limberský poslal z levé strany slušný centr do pokutového území, ale Lafata míč nechal a za ním už nebyl žádný jeho spoluhráč.

62

Teď se hra na chvíli dostala do nudnější fáze. Irové dopředu nic nepředvádí a českému týmu se teď nedaří pokořit obranu domácích.

63

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Glenn Whelan, nahradil ho Paul Green

63

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Damien Duff, nahradil ho Stephen Hunt

65

Český ofenzivní záložník Rezek daroval chybnou přihrávkou míč Irům, kterým ovšem balón zase rychle sebrala česká obrana.

67

Střídání Česko: ze hřiště odešel Theodor Gebre Selassie, nahradil ho František Rajtoral

67

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Václav Pilař

68

Irsko se dostalo po delší době před bránu českého týmu. Po centru z pravé strany se na hranici malého vápna dostal nad všechny O´Dea, jehož hlavička však skončila v rukách brankáře Čecha. Ten ani nemusel předvést nějaký zázračný zákrok, protože střela mířila přímo na něj.

70

Z pětadvaceti metrů střílel Andrews, jenž nevěděl, co lepšího by s míčem udělal. Čech sice musel na zem, ale nic nebezpečného to nebylo.

71

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Shane Long, nahradil ho Jonathan Walters

71

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Robbie Keane, nahradil ho Simon Cox

72

Z dálky pálil také český záložník Plašil, jehož střela byla tečovaná a nakonec skončila pod kontrolou brankáře Givena.

74

Další střela Plašila skončila mimo irskou bránu.

77

Brankář Čech musel vyběhnout několik metrů před pokutové území, aby zastavil nebezpečný brejk Irska. Podařilo se mu to brilantně. Hrudníkem zpracoval míč, který okamžitě poslal do bezpečí.

79

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Aiden McGeady, nahradil ho James McClean

81

Jak se blíží konec zápasu, Irsko se čím dál víc snaží tlačit dopředu, aby s výsledkem ještě něco udělalo. Naopak český tým vypadá, že se bude spíš starat o to, aby gól nedostal.

83

Český útočník Lafata selhal ve velké šanci. Rajtoral se vřítil do pokutového území Irska a předložil míč jabloneckému útočníkovi. Ten z otočky pálil mimo.

84

Útocích domácích zastavil ofsajd.

86

Simon Cox (Irsko) vstřelil gól. Irsko - Česko 1:1
A je srovnáno... Český tým daruje Irsku vyrovnávací gól. Kolář tragicky přišel o míč jen pár metrů před pokutovým územím a poslal domácí do protiútoku. Cox prošel kolem lehkovážného Sivoka a z úhlu překonal brankáře Čecha. Měl snadnou pozici, kterou mu svými chybami darovali čeští hráči.

88

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Tomáš Pekhart

89

V závěru ještě rohový kop pro Česko.

90

Přímo z rohu se hosté do šance nedostali. Ale následně centroval z levé strany Pekhart a Kolář mohl napravit své předchozí zaváhání, po které Irsko vyrovnalo. Hlavička plzeňského záložníka ovšem skončila nad břevnem.