Pěkný páteční večer, vítejte u sledování on-line reportáže z kvalifikačního utkání o postup na mistrovství světa mezi Dánskem a Itálií.

Výsledek zápasu je důležitý z hlediska teoretických šancí české reprezentace na postup do baráže. Dánsko smí získat ve zbývajících zápasech proti Itálii a Maltě maximálně tři body (a mít případně horší skóre).

Jelikož Dánsko v závěrečném úterním zápase hraje doma s Maltou, dnes by se české reprezentaci hodila výhra Italů.

Hráči už jsou připravení v útrobách stadionu. Za chvíli nastoupí na trávník.

Zimling
82. min Andreasen o hráči
Krohn-Dehli
Bendtner
84. min Makienok o hráči
Braithwaite
46. min Larsen o hráči

Diamanti
77. min Cerci o hráči
Marchisio
68. min Aquilani o hráči
5 Motta
Motta
Montolivo
82. min Gilardino o hráči
Candreva
10 Osvaldo
Osvaldo

Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier
Počet diváků: 0

Právě teď reprezentanti nastupují na hrací plochu. Vítá je dobře zaplněný stadion v Kodani.

Čas pro hymny: nejprve zní samozřejmě ta italská.

Po dohrání dánské hymny se hráči rozprchli po hřišti. Zápas za malou chvíli začne!

1

Začal první poločas utkání Dánsko - Itálie
Rozehráli domácí.

1

První náznak dánské šance. Italové ztratili míč na vlastní polovině, Krohn-Dehli se ve středu rozmýšlel, co s ním udělá a nakonec hledal za italskou obranou Braithwaita. Ten se k balonu nedostal.

3

Aggerův dlouhý nákop italská obrana zneškodnila.

4

Italský kapitán Buffon musel do vzduchu. Vyskakoval pro snášející se míč, do souboje šel i domácí Braithwaite, ale zkušený brankář nadvakrát zasáhl.

6

Italové se poprvé dostali na útočnou polovinu. Ze střední vzdálenosti se chystal zakončit Candreva, ale domácí jeho přízemní pokus zblokovali.

6

Hosté byli v úvodní pětiminutovce pod vytrvalým tlakem a teď uklidňují hru přihrávkami mezi obránci.

8

Rychlý dánský přechod do útoku! Akci začal dobrým sklepnutím míče Bendtner, z levé strany z hranice šestnáctky zakončoval Krohn-Dehli, ale míč směřující na zadní tyč zapadl mimo.

9

Eriksen na útočné polovině ztratil míč, vypadalo to na italský protiútok, ale ten brzy skončil po chybě Montoliva.

11

Hostující Osvaldo dostal kolmou přihrávku do pokutového území, ale na kličku přes obránce si netroufnul. Místo zakončení ještě přihrával a Diamantiho střelu dánská obrana zblokovala.

12

Italové si pomohli malou domů na Buffona. Bylo vidět, že na kombinaci si chtějí dát záležet. A přesto ve finále zadarmo odevzdali míč.

14

"To bylo naposledy, panáčku!" jako kdyby rozhodčí upozorňoval Aggera po skluzu na Diamantiho. Domácímu kapitánovi to prošlo bez inkasování žluté karty.

16

Přechod přes polovinu hřiště je zatím pro Italy velkým problémem. Teď jejich kombinaci snadno přerušil Boilesen.

18

Dánský roh se kvůli ostrému bránění Bendtnera opakoval, Italové si nadvakrát poradili.

19

Agger středem hřiště prostrčil míč Kvistovi, který z otočky pálil jen hodně slabě. Snadný zákrok pro Buffona.

20

Candreva dostal výbornou přihrávku na pravou stranu, měl spoustu času, aby si připravil centr a míč poslal - navzdory nevýhodnému úhlu - ostře na brankáře. Andersen zasáhl.

22

Na druhé straně Dánové kopali přímý kop z levé strany. Centroval Eriksen a míč proletěl bez doteku hráčů do zámezí.

24

Boilesen měl na levé straně spoustu prostoru, přesto odcentroval mizerně.

25

Dánové zaváhali u půlící čáry, ale Agger rychle vystoupil z obranné čtyřky a odkopnul míč před Mottou.

26

Roh pro Dánsko po zblokovaném centru Zimlinga.

27

Bendtner na centr od rohového praporku nedoskočil a rozhodčí mu navíc odpískal útočný faul na Buffona.

28

Pablo Osvaldo (Itálie) vstřelil gól. Dánsko - Itálie 0:1
Dobrá zpráva pro český tým, Italové jdou do vedení! A musí poděkovat především domácímu Aggerovi. Dánský kapitán hrubě zaváhal při italském nákopu na Osvalda. Italský útočník si jedním dotekem obhodil Aggera a pak už zbývalo pouze prostřelit gólmana.

31

Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď, ale teď jejich kombinace končí předčasně, protože na hřišti zůstává ležet Diamanti.

32

Agger znovu v problémech. Tentokrát na poslední chvíli volil malou domů na bránkáře před napadajícím Osvaldem.

34

Dánský kapitán znovu v akci. Tentokrát jen nekonstruktivně odkopnul míč. Výkop pro Buffona.

36

Balzaretti řeší náznak dánské šance. Z levé strany posílal do šestnáctky nebezpečný centr Krohn-Dehli a italský obránce odkopnul míč na roh.

37

Překvapivé řešení Eriksena! Místo centru z pravé strany rovnou střílel na bližší tyč a zaskočil tím Buffona. Míč se otřel o tyč a skončil na boční síti.

39

Po dlouhých minutách zajímavě se vyvíjející kombinace Itálie. Motta už byl ve střelecké pozici, ale přihrávku dostal na paty.

41

Zatímco Italové v poklidu drží míč a nebojí se přihrávek mezi obránci, stadion píská.

42

Diamanti naštvaně máchá rukou. Žádal odpískání faulu u půlící čáry.

43

Hosté zaváhali na vlastní polovině a Dánům stačily tři rychlé přihrávky, aby se Zimling dostal k zakončení. Pálil ze střední vzdálenosti a výrazně mimo.

44

Zimlingova dobrá myšlenka, ale špatné provedení. Chtěl přenést hru na pravou stranu, ale Braithwaite neměl nárok na zpracování těžkého míče.

44

V závěru prvního poločasu mohli domácí vyrovnat! Zachytili italskou rozehrávku pár metrů před pokutovým územím, ale Krohn-Dehli místo zakončení volil nadbytečné kličky.

45

Nicklas Bendtner (Dánsko) vstřelil gól. Dánsko - Itálie 1:1
A přece bude poločasové skóre vyrovnané! Už běželo nastavení, když z pravé strany odcentroval Krohn-Dehli a Bendtner hlavičkoval přesně k tyči.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Dánsko si vyrovnaný stav rozhodně zaslouží, protože v prvním poločase bylo aktivnější. Italové skórovali z jediné vážnější příležitosti po zaváhání Aggera.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dánsko - Itálie

46

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Martin Braithwaite, nahradil ho Emil Larsen

48

Italové vstoupili do druhého poločasu kombinací na útočné polovině, ale nepřesná Montolivova přihrávka proskákala až k dánskému brankáři.

49

Zimling na útočné polovině zajel do Marchisia, rozhodčí odpískal faul.

50

Náznak italské šance. Z pravé strany centroval Diamanti, k míči se tlačil střelec prvního gólu Osvaldo. Ale tentokrát mu obrana zakončení nedovolila.

51

Nebezpečný protiútok hostů! Táhl ho Montolivo, před pokutovým územím přihrál Diamantimu, který se kličkou zbavil dvou protihráčů, ale pak už střílel na dlouhou nohu. Těsně minul, míč se otřel o boční síť.

53

První minuty po přestávce jednoznačně patří aktivnějším Italům.

54

Candreva byl nezastavitelný. Z pravé strany vtrhnul do pokutového území, ale míč si ukopnul do zámezí.

54

Chiellini má námitky proti verdiktu rozhodčího, který odpískal Dánům přímý kop z dobré pozice přibližně z 21 metrů. Jak s ním domácí naloží?

55

Chybělo málo, aby Dánové vedli! K přímému kopu se postavil Eriksen, obstřelil zeď a trefil tyč! Buffon jen stál a díval se...

58

Následují klidné minuty. Ani jeden tým s kombinací nespěchá.

59

Teď už bylo zase živo! Marchisio mohl vrátit Italům vedení. Dostal přihrávku do pokutového území, ale střílel slabě po zemi. Andersen zasáhl.

60

Hostující Diamanti v ofsajdu.

61

Bendtnerův centr z levé strany zblokovali hosté na roh.

61

Další roh pro Dánsko, jen z opačné strany.

62

Obětavý Candreva zabránil dánské šanci. Za italským obráncem už si nabíhal Larsen, ale Candreva skluzem odvrátil míč na roh.

64

Žlutou kartu dostal Andreas Bjelland (Dánsko)

66

Dobře odvedenou prací v obraně povzbuzený Candreva si troufnul na střelu snad ze čtyřiceti metrů a míč proskákal vedle.

67

Ke gólu mohl Bendtner přidat asistenci. Před vápnem přenechal míč Zemlingovi, jehož střelu Buffon vytáhl na roh.

68

A po následném rohu Itálii podruhé v zápase zachránila konstrukce! Před Buffonem vznikl závar a Krohn-Dehli trefil břevno.

68

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Claudio Marchisio, nahradil ho Alberto Aquilani

71

Chvilka oddechu pro Italy po faulu na Candrevu poblíž půlky.

72

Žlutou kartu dostal Niki Zimling (Dánsko)

73

Chiellini ve vlastním pokutovém území volí odkop na roh.

75

Gólman Andersen po snadném zákroku rychle rozehrává útočnou akci. Dánové cítí, že dnes mají na výhru.

77

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Alessandro Diamanti, nahradil ho Alessio Cerci

78

Dlouhý aut Kvista do pokutového území Italové odvrátili a sami se hnali do brejku. Ze střední vzdálenosti zakončoval Candreva a Andersen musel zasahovat u své pravé tyče.

79

Nicklas Bendtner (Dánsko) vstřelil gól. Dánsko - Itálie 2:1
Špatná zpráva pro Česko, Dánsko vede. Krohn-Dehli znovu centroval, italská obrana vůbec nezachytila náběh Bendtnera a nepokrytý domácí útočník snadno hlavou umístil míč mimo dosah Buffona.

80

Žlutou kartu dostal Nicklas Bendtner (Dánsko)

82

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Riccardo Montolivo, nahradil ho Alberto Gilardino

82

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Niki Zimling, nahradil ho Leon Andreasen

84

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Nicklas Bendtner, nahradil ho Simon Makienok
Dvougólový střelec domácích si vysloužil velké ovace.

86

Osamocený střídající Makienok na dánském hrotu proti přesile neuspěl.

87

Na Candrevův centr nabíhal Gilardino, ale míč před ním uskočil do zámezí. Itálii se čas hodně krátí. A tím i české naděje na účast v baráži.

89

Gilardino z otočky neprotlačil míč na branku Andersena.

90

Žlutou kartu dostal Nicolai Boilesen (Dánsko)

90

Nastavují se tři minuty.

90

Alberto Aquilani (Itálie) vstřelil gól. Dánsko - Itálie 2:2
V první nastavené minutě Italové vyrovnávají! Osvaldo si v pokutovém území v těsném prostoru našel prostor pro střelu, jejíž směr změnil Aquilani.

90

Ve třetí nastavené minutě ještě Italové kopali nebezpečný přímý kop z pravé strany, ale Candreva bránu netrefil.

90

Zatímco na konci prvního poločasu zachraňovali nerozhodný stav domácí, v závěru druhé půle na poslední chvíli vyrovnali Italové. Výsledkem je tedy remíza 2:2. Češi musí doufat, že Dánsko v úterním domácím utkání neporazí Maltu. Z on-line reportáže je to vše, díky za její sledování, pěkný víkend.