Dobrý večer při sledování podrobné on-line reportáže z finále Evropské ligy, do kterého se dostaly dva portugalské týmy - Porto a Braga. Zápas má výkop ve 20:45.
Obě města dělí padesát kilometrů, ale hraje se podle plánu v Dublinu. Na stadion, který stojí na místě zbouraného stadionu Lansdowne Road, se vtěstná padesát tisíc diváků.
Oba týmy vedou hodně mladí trenéři - Porto čtyřiatřicetiletý Villas-Boas a Bragu dvaačtyřicetiletý Domingos Paciencia, který dřív válel v útoku svého dnešního soupeře.
Porto v semifinále přešlo přes Villarreal, který porazil 5:1 a v odvetě 3:2. Braga si poradila s dalším portugalským celkem Benfikou Lisabon.
Na trávníku probíhá slavnostní zahájení velkého večera. Za zvuku hudby do arény zároveň přichází hráči obou týmů.
Hráči si podávají ruce. Porto bude v tradičním modrobílých dresech, Braga v typických červenobílých tričkách.
1
Začal první poločas utkání FC Porto - Braga
Rozehrávalo Porto.
1
Porto se hned v úvodních deseti vteřinách pokusilo o dlouhý nákop, ale míč skončil mimo hrací plochu.
2
Přihrávka za obranu směřovala na Pereiru, který ale věděl, že stojí v ofsajdu, a tak se ani nezapojil do hry.
3
U míče zatím výhradně hráči Porta. Vypadá, to, že Braga se bude soustředit hlavně na pozornou obranu.
4
První střela zápasu! Porto sice odvrátilo aut soupeře do pokutového území, ale Braga se bleskurychle vrátila a na hranici velké vápna se u míče objevil Custódio. I když mohl ještě kousek postupovat, střílel a o metr netrefil bránu.
5
A už zase u míče Porto, které se postupnou kombinací snaží přehrát obranu portugalského rivala.
6
Záložník Guarín využil u pravé postranní čáry zaváhání Silvia a postupoval do pokutového území. Taky to ale neudělal dobře a ztroskotal na Rodriguezovi.
7
To byla lahůdka! Hulk si udělal z obránců Bragy tréninkové kužely, vtrhl do pokutového území a křížnou střelou pálil směrem ke vzdálenější tyči. Dal míči ale opačnou faleš, než jakou potřeboval, a tak o fous netrefil.
8
Úvodní minuty nazančují, že se můžeme těšit na krásný fotbal.
9
Znovu byl u míče Hulk, jehož centr z pravé strany před bránu Bragy ovšem jenom proletěl pokutovým územím.
10
První rohový kop zápasu zahrávalo Porto. Centr Hulka se ovšem neujal, obránci Bragy bez větších problémů odvrátili daleko od brány.
11
Pereira vybojoval pro Porto další rohový kop.
12
Ani tentokrát se Porto do šance po rohovém kopu nedostalo. Navíc jeden z modrých fauloval, a tak Braga bude mít čas na rozehrávku.
13
Na zemi se svíjí Hulk, ale útočník Porta bude určitě v pořádku.
14
Varela se v pokutovém území Bragy pokusil o parádičku. Zády k bráně vyskočil proti vysokému míči a "střihl nůžkami". Jeho pokus ale skončil hodně mimo bránu brankáře Artura.
15
Hugo Viana z Bragy rozehrával přímý volný kop z víc než třiceti metrů. Rozhodl se pro přímou střelu a doufal, že míč bude někdo tečovat. Jeden z obránců Porta se ale střele postavil do cesty.
16
Hra se malinko vyrovnala, už se nehraje výhradně na polovině Bragy.
17
Výhodu přímého volného kopu bude mít i Porto. Míč si jeden z jeho hráčů postaví zhruba pětadvacet metrů od brány.
18
Portu se standardní situace povedla tak napůl. K hlavičce se sice dostal Falcao, ale stál v ofsajdu.
19
Falcao se na hranici pokutového území pral o další centr, tentokrát mu ale míč hlavičkou sebral stoper Paulao z Bragy.
20
Brankář Porta Helton musel zasahovat, ale moc se nepředřel. Limovi totiž z rohu pokutového území nevyšla střela a míč ke gólmanovi jen stěží doskákal.
22
Útok Porta skončil odraženým míčem mimo hrací plochu.
23
Žlutou kartu dostal Hugo Viana (Braga)
za tvrdý faul na Hulka.
24
Hulk se po předchozím tvrdém střetu s Vianou zvedl bez lékařské pomoci.
25
Jak nás úvodní desetiminutovka navnadila, tak poslední minuty se hrají vlastně bez šancí a naopak přibývá tvrdých střetů. Teď na zemi například leží Garcia z Bragy.
27
Z velké dálky střílel Hulk. Míč z přímého kopu ale poslal hodně nad bránu Bragy.
28
Silvio, obránce Bragy, se teď musel pořádně ohánět, aby míč stihl před Hulkem, který by jinak běžel sám na brankáře Artura.
29
Guarín se snažil ze středu hřiště prostrčit míč mezi obránci Bragy, ale nepovedlo se mu to.
30
Žlutou kartu dostal Manuel Pereira Sílvio (Braga)
za to, že na polovině hřiště zezadu zajel do Hulka, který je zatím od hráčů Bragy pořádně okopáván. Za tento zákrok mohl rozhodčí klidně ukázat i červenou kartu.
31
K hlavičce z malého vápna se dostal útočník Porta Varela, ale míč poslal hodně mimo bránu. Střela mířila snad deset metrů od levé tyče.
32
Portu zatím dlouhé nákopy za obranu nevychází. Osamoceného Falcaa totiž obránci Bragy pozorně hlídají.
33
Porto bude zahrávat třetí rohový kop v zápase.
34
Ani tentokrát Porto z rohového kopu nezahrozilo. Centr Hulka do rukavic stáhl brankář Artur.
36
V posledních dvou minutách diváci viděli jen sérii nepřesností na obou stranách.
37
Braga se na pár desítek vteřin usadila na polovině soupeře, blíž než na dvacet metrů od brány se ale nedostala.
38
Porto se řítilo do útočné akce, ale Guarín si vypomohl útočným faulem.
39
Někteří smělí diváci už dokonce pískají, protože moc hezkých akcí v posledních minutách neviděli.
40
Minela Artura, brankáře Bragy. Při výkopu trefil stínujícího Falcaa, od něhož se míč odrazil mimo hrací plochu. Rozhodčí navíc odpískal domnělou ruku útočníka Porta.
44
Důležité Góly
Radamel Falcao (FC Porto) vstřelil gól. FC Porto - Braga 1:0
Falcao byl u značky pokutového kopu úplně nehlídaný. A tak mu nedělalo problém nasměrovat vysoký centr hlavou k pravé tyči, kam brankář Artur neměl šanci dosáhnout.
45
Hugo Viana centroval z přímého volného kopu před bránu Porta, míč ale spadl jen na hlavu jednoho z hráčů v modrých dresech.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Hráči Bragy se před druhým poločasem hecují v hloučku a drží se kolem ramen.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Porto - Braga
46
Střídání: Braga: ze hřiště odešel Alberto Rodríguez, nahradil ho Claudiano Bezerra da Silva Kaká.
46
Střídání: Braga: ze hřiště odešel Hugo Viana, nahradil ho José da Costa Mossoró.
46
Hrubice v rozehrávce Porta! Nový muž na trávníku Mossoró se řítil sám na brankáře Heltona, ale situaci vyřešil příšerně. Střílel po pravé ruce padajícího gólmana, jenž ovšem stihl střelu vyrazit nohou.
48
Braga vstoupila do druhého poločasu o poznání aktivněji. S nepříznivým stavem se nechce smířit.
49
Žlutou kartu dostal Ionut Cristian Sapunaru (FC Porto)
za faul poblíž půlící čáry.
50
Braga rozehrávala svůj první rohový kop v zápase, ale nevyvedl se jí. Porto bez větších problémů odvrátilo míč do bezpečí.
52
Bragu teď v ofenzivě zastavil útočný faul.
54
Obraz hry se oproti prvnímu poločasu změnil. Porto už tolik nevyráží do útočných akcí a tempo naopak diktuje Braga.
55
Žlutou kartu dostal Miguel Garcia (Braga)
56
Hulk z Porta vybojoval rohový kop.
57
První rohový kop Braga odvrátila na další roh, z kterého se ale Porto do šance nedostalo.
58
Počet diváků 47 000 (91 % z kapacity 51 700)
59
Brankář Helton udělal kličku dvěma útočníkům Bragy, které suše obehrál.
60
Žlutou kartu dostal José da Costa Mossoró (Braga)
za řeči vůči rozhodčímu Carballa.
62
César z Bragy centroval z pravé strany, ale míč poslal mimo dosah svých spoluhráčů.
64
César je zatím ve druhém poločase nejaktivnějším hráčem na hřišti, teď ale nestihl míč na hrací ploše, a tak útok Bragy končí.
65
Hulk se snažil obranu Bragy překvapit individuálním průnikem středem hřiště, ale při kličce podklouzl a přišel o míč.
66
Střídání: Braga: ze hřiště odešel Rodrigo José Lima, nahradil ho Albert Meyong.
67
Ani druhý rohový kop Bragy se nevyvedl, míč doletěl k prvnímu bránícímu hráči Porta.
68
Porto zahrávalo už sedmý rohový kop v zápase. Před bránu centroval Hulk, ovšem ani tentokrát to k šanci nevedlo.
69
Braga se nadechuje k náporu, jehož cílem je vyrovnat! V posledních minutách se hraje téměř výhradně na polovině Porta.
71
Fanoušci Porta už asi pět minut skandují pořád dokola jeden ze svých chorálů. Skoro jako by už slavili triumf v Evropské lize.
72
Sapunaru teď fauloval Silvia a klidně mohl dostat žlutou kartu. Rozhodčí ovšem obránce Porta vyloučení ušetřil.
73
Střídání: FC Porto: ze hřiště odešel Fredy Guarín, nahradil ho Fernando Belluschi.
74
Na hřišti teď víc planou emoce, než hraje fotbal.
75
Hulk a Falcao se vydali proti přesile obránců Bragy a podle předpokladů neuspěli.
76
Paulo Cesar prováhal slušnou šanci Bragy. Odrazil se k němu míč a - přestože se mu nabízel líp postavený spoluhráč - nepovedeně střílel. Brankář Helton bez větších potíží chytil.
79
Střídání: FC Porto: ze hřiště odešel Silvestre Varela, nahradil ho James Rodríguez.
80
Žlutou kartu dostal Claudiano Bezerra da Silva Kaká (Braga)
za faul na Falcaa.
81
Už podruhé v zápase se o střelu z přímého volného kopu z velké vzdálenosti pokusil Hulk. A stejně jako v prvním poločase bránu Bragy vysoko přestřelil.
83
Nepřesnosti, nepřesnosti, nepřesnosti... Když už se někdo pokusí o útok, rychle o míč zase přijde. Tlak Bragy tak není moc nebezpečný a Porto bezpečně brání těsný náskok.
85
Hulk se těžce sbírá z trávníku po souboji, ve kterém dostal loktem do nosu.
86
Po delší době střela! Ač tísněn, pálil z patnácti metrů Belluschi, ovšem branku Bragy o kousek minul. Alespoň nějaké vzrušení!
88
Braga zahrávala rohový kop, ovšem centr proletěl pokutovým územím a skončil mimo hrací plochu.
88
Žlutou kartu dostal Arruda Helton (FC Porto)
za zdržování při rozehrávce.
90
Už se hraje nastavený čas. Braga tak musí spěchat, aby alespoň vyrovnala.
90
Hráči Porta bez viditelnějších problémů atakům Bragy odolávají a míče posílají co nejdál od brány.
90
Útok Bragy zastavil ofsajd.
90
Žlutou kartu dostal Fonseca Rolando (FC Porto)
90
Při přímém volném kopu Bragy byl v pokutovém území i brankář Artur, ale do šance se Braga nedostala.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Guarín
73. min Belluschi o hráči
Varela
79. min Rodríguez o hráči

Rodríguez
46. min Kaká o hráči
28 Sílvio
Sílvio
Custódio
45 Viana
Viana
46. min Mossoró o hráči
Vandinho
30 Alan
Alan
18 Lima
Lima
66. min Meyong o hráči