Pěkný večer z Jihlavy, kde ve 20.15 začne finále domácího fotbalového poháru. Zápas Olomouce s Mladou Boleslaví přineseme v podrobné on-line reportáži minutu po minutě.
Pro obě mužstva by případné vítězství znamenalo zisk první velké trofeje. Vítěz Ondrášovka Cupu si navíc zajistí 3. předkolo Evropské ligy.
Jihlavský stadion v Jiráskově ulici už je slušně zaplněný. Zatím to vypadá na převahu olomouckých fanoušků.
Před zápasem se o dobrou atmosféru postarala kapela Divokej Bill. Samotné finále by mohlo být neméně divoké, uktají se totiž týmy vyznačující útočný styl.
Dnes půjde také o finanční odměnu. Vítěz duelu dostane prémii jeden a půl milionu korun, poražený inkasuje třetinu.
Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše. A obě v modrém - Olomouc uvedená jako domácí celek v tmavomodrých a Boleslavští ve světlejším odstínu.
Ani jeden tým neprošel zrovna povedeným jarem, dnes si mohou vše vynahradit. Sestava Boleslavi je celkem očekávaná, jen na lavičku Olomouce usedli útočníci Ordoš a Petr.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Mladá Boleslav
Rozehrála Sigma.
1
Olomouc se hned hrne do útoku, ale zůstalo jen u přihrávek okolo pokutového území. Záhy ale získává rohový kop.
2
Chvíli se musí čekat, protože fanoušci vhodili na trávník nejrůznější předměty. Nyní už je ale Janotka nachystaný k rozehrání.
3
Jeho centr vyráží boleslavský gólman Miller. Jenže míč se vzápětí vrací zase k Janotkovi, který tentokrát střílí z dálky, ovšem nijak razantně, a tak Miller v pohodě chytá.
4
Táborského střela z hranice šestnáctky je zblokovaná. Krátce nato je u pravého kraje pokutového území faulovaný Kysela.
5
Táborský centruje na přdní tyč a obranným zákrokem odvrací na roh olomoucký obránce Vepřek. Akce pokračuje a bude následovat další roh - z druhé strany.
6
V tomto případě posílá míč od své brány Hořava. Balon se však vrací obloukem do šestnáctky, kde svádí souboj Kúdela s Drobiszem. Po vyboxování olomouckého gólmana zůstávají oba ležet otřeseni na zemi.
7
Oba jsou na tom očividně špatně a už se za ně připravuje střídání.
8
Kúdela už sedí otřesený na lavičce, Drobisze ošetřují lékaři přímo v malém vápně.
8
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Ondřej Kúdela, nahradil ho Václav Procházka.
10
Drobisz nejspíš bude schopný pokračovat. Lékaři mu dali na hlavu obvaz, protože utrpěl krvavé zranění.
11
Drobisz už se zase potkal s míčem a nyní sleduje, jak Středočeši obléhají šestnáctku u jeho svatyně.
12
Utkání zatím ani nestačilo nabrat tempo, hra se v dosavadní průběhu kouskovala. Třeba se to změní díky přímému kopu Olomouce z levé strany.
13
Janotka centruje doprostřed šestnáctky, v níž padá po souboji s boleslavským obráncem Šultes a poté se zlobí na rozhodčího, že nepískal faul.
14
Na pravé straně se dostává s míčem za obranu olomoucký útočník Schulmeister a rovnou pálí. Jeho střela jde sice ke středu brány, ale gólman Miller má i tak problémy. S potížemi vyráží na roh.
15
Mladá Boleslav se po rohovém kopu ubránila, ale Olomouc se cpe do útoku dál. Boleslavští mají však dobře zformovanou defenzivu.
16
Šírl vhazuje z levé strany, ale Boleslav se následně dopouští faulu, takže se na polovinu soupeře zase nepodívá.
17
A další roh pro Sigmu, opět se o něj postará Janotka.
18
Janotka svůj centr přetáhl. Na druhé straně je u míče nejdříve Šultes, jenže čelí přesile dvou protihráčů, tudíž o balon brzy přichází.
19
Olomoučtí ale dobře napadají rozehrávku soupeře, který má zatím na držení míče rozhodně menší podíl. Olomouc byla doposud aktivnější.
20
Nyní to může změnit Kulič, kterého nachází pěkným pasem za obranu Opiela. Ale boleslavskému střelci se míč zamotal pod nohama a než jej našel, stačili se k němu olomoučtí obránci stáhnout.
21
Vepřek kope standardní situaci z pravé strany z větší vzdálenosti, ale centr se mu vůbec nepovedl. Trefil jen jednoho z prvních bránících hráčů Boleslavi.
22
Kulič je v pokutovém území s míčem u nohy a už může střílet, když ho skluzem zezadu zastavuje Škerle. Rozhodčí ale penaltu nenařizuje ani v tomto případě.
23
Kulič si okamžitě stěžoval hlavnímu sudímu Kovaříkovi, ale nebylo mu to samozřejmě nic platné.
24
Na druhé straně zahrával Janotka dvě standardky v krátkém sledu. Po přímém kopu se kopal roh, po němž Šultes hlavičkuje v tísni obloučkem nad boleslavskou bránu.
25
Odražený míč padá v olomoucké šestnáctce přímo k volnému Kuličovi, který bez váhání pálí. Jeho střelu k levé tyči má ještě šanci tečovat Chramosta, ale nedaří se mu to, a tak balon končí těsně vedle branky.
26
Moc hezký pokus Chramosty. Kysela na něj centruje z pravé strany a Chramosta se nebojí trefit míč nůžkama, kterými usměrňuje balon kousek nad Drobiszovu bránu.
28
Zápas od zranění Kúdely postupně nabírá na tempu a v posledních minutách se diváci baví atraktivním fotbalem. Také na tribunách své oblíbence pořádně povzbuzují.
29
Kulič posílá za obranu pěkný centr Chramostovi, jenž ani tentokrát nemíří mezi tři tyče. Jeho přízemní střela letí tři metry vedle levé tyčky.
30
Ani Navrátil na druhé straně moc nevystrašil boleslavského brankáře Millera, který střelu z voleje do středu brány v pohodě lapil.
31
Po třetině utkání lze konstatovat, že Olomouc má převahu, co se týče držení míče, jenže Boleslav si na druhou stranu vytváří slibnější šance.
32
Žlutou kartu dostal Petr Johana (Mladá Boleslav)
za hokejový bodyček, kterým zastavil Janotku.
33
Přímý kop z 25 metrů si bere na starost Vepřek, jehož střela levačkou sice obletěla zeď, ale také se držela příliš vysoko po celou dobu letu a skončila půl metru nad.
34
Navrátil se dopouští při napadání útočného faulu na Kyselovi.
35
Nyní se snaží dobýt území soupeře Boleslavští, ale úspěšní moc nejsou. Všehovšudy získali jen autové vhazování a dopředu se už zase žene Sigma.
36
A získává jeden z mnoha rohových kopů, což je úkol pro vrchního rozehrávače Janotku.
37
I po tomto rohu se ovšem Středočeši zvládli ubránit.
38
Teď ukazuje skvělý presink také Boleslav, která vůbec nedovoluje Olomouci překročit s míčem půlící čáru. A domácí kazí.
39
Poslední momenty nabízejí stále neúnavně fandícím příznivcům spíše souboje mezi oběma šestnáctkami. Mladá Boleslav vyrovnává hru i z hlediska držení míče.
41
Šírl fauluje na levé straně obrany Navrátila. Ke standardní situaci si to šine Vepřek, od nějž lze očekávat centr levačkou stočený do brány.
42
Olomouc ale zatím své rohy a přímé kopy nijak výrazně nezužitkovala. Boleslav tak může v poklidu vymýšlet další akci směrem vpřed.
43
Ani Boleslavským se v útoku zrovna nedaří. Mendy nestíhá vhazování, které ho vyzývá ke sprintu a centru před bránu. Míč se valí za brankovou čáru.
44
Olomoucký útočník Navrátil na nic nečeká a opírá se do balonu. Mezi tři tyče boleslavské branky ale svou střelu neposílá.
45
Chramosta jde do souboje před olomouckou bránou s gólmanem Drobiszem, který ho absolvuje opět bez skrupulí a vyběhnutím koná práci za své obránce.
45
Nastavuje se pět minut.
45
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi Opiela a hřiště musel opustit na nosítkách.
45
Opiela je ale záhy v pořádku a už vhbíhá na hřiště.
45
Poločas se už spíše v poklidu dohrává, ani jedno mužstvo zbytečně neriskuje a do kabin tak zřejmě půjdou za nerozhodného stavu.
45
Před tím bude však k vidění standardka z kopačky Rossiho.
45
Rossiho rána z velké dálky je ještě tečovaná jedním z hráčů v hloučku na hranici pokutového území. Miller ale dobře raguje a chytá míč do rukavic.
45
Procházka nachází centrem na zadní tyč Táborského, který má na kopačce další velkou příležitost Mladé Boleslavi. Ale nenaložil s ní dobře, ani netrefil bránu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Mladá Boleslav
Ve druhé půli se jako první dotkli míče Boleslavští.
46
Chramosta se hned nebojácně řítí s míčem u nohou zleva k olomoucké šestnáctce, ale nakonec ho balonu zbavuje Škerle. Boleslav tak bude kopat roh.
47
A Sigma si dokázala poradit i s rohovým kopem, když ubránila vytáhlého záložníka Mendyho.
48
V hledišti je zatím k vidění více pyrotechniky, než je zvykem v lize. Manipulace s ní si užívají fanoušci Olomouce.
49
Žlutou kartu dostal Jan Schulmeister (Olomouc)
za skluz zezadu na Johanu. Zřejmě mu záviděl účes.
50
Odražený míč si bere na starost Hořava dobíhající k hranici šestnáctky, ale rána mu nesedla ideálně, a míč tak letá vysoko nad břevno boleslavské brány.
51
Po faulu Olomouce kope nedaleko od půlící čáry standardku Táborský. Jeho centr ale nevedl k zakončení, natož k brankové příležitosti.
52
Škerle v obranné činnosti cítí v zádech Kuliče, a tak raději co nejrychleji posílá míč do autu.
53
Žlutou kartu dostal Alexandre Noël Mendy (Mladá Boleslav)
za sražení unikajícího Hořavy.
54
Přímý kop se rozehrával z podobné vzdálenosti jako předešlý boleslavský a také stejně dopadl. Brankář Miller odkopává od své brány.
55
Šultes neúnavně pronásleduje centr za obranu, ale nemůže ho stihnout. Míč má tak znovu ve své moci Miller.
56
Boleslav vybojovala rohový kop. Míč pošle před branku Kulič.
56
Boleslav má blízko ke gólu, ale celé situaci předchází nedovolené postrčení Chramosty do gólmana Drobisze. Rozhodčí si faulu boleslavského útočníka všim a záhy odpískal.
57
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Marek Kulič, nahradil ho Jakub Řezníček.
58
Také olomoucký kouč Psotka připravil střídání, na hřiště se chystá Petr.
59
Důležité Góly
Tomáš Hořava (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Mladá Boleslav 1:0
Krásné sólo Hořavy končí vedoucím gólem Olomouce! Záložník Sigmy se s ničím nepáral a podnikl akci na vlastní triko. Jeden, dva, tři protihráči a už před ním stál jen gólman Miller, kterého s přehledem překonal.
61
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Jakub Petr.
62
Počet diváků 5 430 (135 % z kapacity 4 025)
63
Pokud bychom se řídili oficiálním údajem, tak dnešní návštěva pořádně překročila kapacitu jihlavského stadionu.
64
Po úvodním gólu utkání je k vidění velký boj. Jeden z ostřejších soubojů končí faulem Šultese.
65
Psotka sympaticky neplánuje poslat na hřiště obránce, kteří by pomohli ubránit současný výsledek. Do hry se chystá útočník Ordoš.
66
Olomoucká defenziva nechala po standardní situaci hlavičkovat čahouna Rolka, což se jí vůbec nemuselo vyplatit. Rolko vyplul dost vysoko, ale bránu netrefil.
67
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Michal Ordoš.
68
Mendy se žene za Vepřekem, ale nic z toho už mít nebude, protože sudí jeho faul nepřehlédl.
69
Hořava hledá přihrávkou na levou stranu Ordoše, ale hledá hodně špatně. Ordoš měl vůli, ovšem určitě ne šanci balon stihnout.
70
Žlutou kartu dostal Václav Procházka (Mladá Boleslav)
za oplácení.
71
Ordoš šel do souboje s boleslavským brankářem Millerem tak vehementně, až z toho byl faul.
72
Chramosta je při vyložené brankové příležitosti na malém vápně stažený Škerlem a sudí neváhá - penalta!
73
Ivo Táborský (Mladá Boleslav) proměnil pokutový kop. Olomouc - Mladá Boleslav 1:1
Drobisz skáče na správnou stranu, ale na střelu k levé tyči přesto neměl šanci dosáhnout.
75
Tak góly přece jen v druhém poločase začaly padat, Uvidíme, jestli dojde na pokutové kopy, které by následovaly po skončení druhého poločasu.
77
Sigma se snaží vzít si vedení zase na svou stranu, ale Šultes má k centru letícímu z levé strany o trochu dál, než by potřeboval.
78
A zase je k vidění spíše bojovný fotbal. Dvojice boleslavských hráčů nyní semlela Hořavu.
80
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Ivo Táborský, nahradil ho Elini Dimoutsos.
81
Olomouc se tlačí dopředu a odměnou je jí standardní situace, ač z větší vzdálenosti.
82
Vepřekův centr vypadá pro Olomouc nadějně, ale nakonec jej nikdo z houfu hráčů v pokutovém území netrefuje.
83
Teď je na řadě s útočením pro změnu Mladá Boleslav, ale najít cestu k šestnácte se jí nedaří.
84
Olomoučtí se sice na dostřel Millerovy brány dostali, jenže Ordošova rána nemohla boleslvského brankáře vystrašit. Po zemi se kutálela hodně mimo.
85
Nyní už Miller možná i trochu strach má. Musí totiž řešit zapeklitou situaci, když se k němu řítí za míčem útočník Ordoš. Miller nakonec všechno řeší odkopem ve skluzu.
86
Opiela zkouší brankáře Drobisze prudkou střelou zpoza šestnáctky, kterou olomoucký gólman jen vyráží před sebe. Dorážet může Řezníček, ale ideálního postavení dosáhl díky ofsajdu.
87
Na druhé straně jde sám na brankáře Millera útočník Petr, ale také jemu je odpískán ofsajd.
88
Žlutou kartu dostal Jan Kysela (Mladá Boleslav)
89
Zápas se schyluje k penaltovému rozstřelu. Ještě jednou je příhodné zopakovat, že v Ondrášovka Cupu se prodloužení nehraje.
90
Se začátkem minutového nastavení útočí Mladá Boleslav.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 1:1.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Olomouc - Mladá Boleslav
První bude kopat penaltu Olomouc, konkrétně Janotka.
91
Tomáš Janotka (Olomouc) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
Střela do středu brány nevyšla.
92
Jakub Řezníček (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Řezníček poslal míč také doprostřed, ale pod břevno.
93
Lukáš Bajer (Olomouc) NEDAL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Také spíše ke středu brány a Miller je znovu na místě!
94
Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) NEDAL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Velmi nepřesná střela, přibližně metr nad břevno.
95
Daniel Rossi Silva (Olomouc) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Miller skáče doleva, Rossi pálí po zemi k druhé tyči.
96
Alexandre Noël Mendy (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Drobisz vystihl směr, ale na střelu k pravé ytči nedosáhl.
97
Pavel Šultes (Olomouc) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Šultes posílá Millera na druhou stranu.
98
Václav Procházka (Mladá Boleslav) NEDAL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Drobisz vyráží, Sigma je zpět ve hře o trofej!
99
Michal Ordoš (Olomouc) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
S klidem k pravé tyči, Miller skáče doleva.
100
Petr Johana (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Také na druhou stranu, než kam skáče gólman.
100
Radim Kučera (Olomouc) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Bídně kopnutá penalta ke středu.
100
Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Jenže Opiela také zaváhal!
100
Tomáš Hořava (Olomouc) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Hořava střílí vedle levé tyče.
100
Jan Chramosta (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
Boleslavský útočník střílí pod břevno a Mladá Boleslav se raduje z triumfu!
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 1:1.

Schulmeister
61. min Petr o hráči
29 Šultes
Šultes
Navrátil
67. min Ordoš o hráči

Kúdela
8. min Procházka o hráči
33 Opiela
Opiela
Táborský
80. min Dimoutsos o hráči
10 Kulič
Kulič
57. min Řezníček o hráči