Hezký podvečer, vítáme vás u on-line reportáže z mezistátního utkání českých fotbalistů v Pule.

V základní sestavě českého týmu překvapivě nastoupil Petržela, jediným útočníkem je Rezek.

1

Začal první poločas utkání Chorvatsko - Česko

1

První útočnou akci předvedli Češi a byli nebezpeční. Přihrávku Rosického prodloužil Rezek na Petrželu, který se probil do pokutového území, ale pak jako by nevěděl co s míčem. Poté se pokusil o střelu, ale branku neohrozil.

o hráči
46. min Lovren o hráči
Šimunič
o hráči
Pranjič
o hráči
46. min Strinič o hráči
Iličevič
o hráči
81. min Vrsaljko o hráči
Vukojevič
o hráči
46. min Dujmovič o hráči
Rakitič
o hráči
Kranjčar
o hráči
Kalinič
o hráči
63. min Jelavič o hráči
Eduardo
o hráči
46. min Petrič o hráči

o hráči
77. min Limberský o hráči
Petržela
o hráči
57. min M. Hubník o hráči
8 Polák
Polák
o hráči
81. min Rajnoch o hráči
Hübschman
o hráči
Rosický
o hráči
63. min Štajner o hráči
13 Plašil
Plašil
o hráči
69. min Pudil o hráči
9 Rezek
Rezek
o hráči
46. min Necid o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 10 000

2

Opět v akci Petržela, plzeňský záložník tentokrát střílel z 20 metrů, ale slabě a nepřesně.

3

V úvodních minutách hrají především hosté, akci Kadlece a Rezka však zastavila nepřesná přihrávka.

4

Stadion v Pule je vyprodaný, v hledišti je 10 tisíc fanoušků. Ti byli zvědaví nejen na zápas, ale také na zrekonstruovaný stadion. Soubojem Chorvatsko - Česko má premiéru.

5

Poprvé zaútočili i domácí, míč šel rychle od nohy až doputoval na levé křídlo na Pranjiče. Ale toho zastavil Petržela.

6

Rosický zahrával přímý kop z levé strany, jeho centr do pokutového území však domácí odvrátili.

7

Češi začali celkem solidně, překvapili aktivním pojetím.

9

Na místo levého křídla si nabíhal Polák, dostal přihrávku od Kadlece, ale pak v souboji fauloval Čorluku.

9

Alvés da Silva Eduardo (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 1:0
Domácí poprvé zahrozili a hned skórují. Kranjčar ze středu pole poslal přihrávku mezi obránce na levbé stranu. V ofsajdu stojící Kalinič míč přenechal nabíhajícímu Eduardovi, který z úhlu z levé strany prostřelil Čecha. Míč mu prošel mezi nohama.

12

Plašil zahrával přímý kop z pravé strany, levačkou zakroutil míč před branku, ale domácí se ubránili. Po zpětném centru byl navíc Petržela v ofsajdu.

13

Nikola Kalinič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 2:0
Česká obrana nestíhá. Srna odcentroval z pravé strany od rohového praporku, míč se snášel mezi české obránce. Mezi Hubníkem a Pospěchem vyskočil Kalinič a hlavou poslal míč k tyči.

15

Češi dál soupeři nestačí. Kalinič se probíjel do pokutového území, těsně před ním ho fauloval Hübschman a italský sudí nařídil přímý kop z hranice vápna.

16

Z přímého kopu střílel Srna jen do zdi, odražený míč napálil Vukojevič: těsně vedle.

17

Češi mohli snížit. Centr Petržely propadl v pokutovém území až k Plašilovi, který měl míč ideálně proti noze, ale z 12 metrů branku Chorvatů vysoko překopl.

19

Hosté sice drželi míč, ale k ničemu se nedostali. Naopak z rychlého brejku zahrozili Chorvaté. Po pěkné kombinaci následovala přihrávka na sprintujícího Pranjiče, jehož centr z levé strany však Čech stáhl.

20

Tomáš Sivok (Česko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 2:1
Po tečovaném centru Pospěcha hosté zahrávali první roh. Plašil poslal levačkou dobrý centr, všechny přeskočil Sivok a hlavičkoval na branku. Gólman Runje sice míč zachytil, ale až za brankovou čárou.

23

Před domácí branku letěl další centr, Rosický tentokrát míč přetáhl na zadní tyč, ale Polák na něj nedosáhl.

25

Češi mají v posledních minutách víc ze hry. Chorvaté se musí bránit, ale jakmile získají míč, vyrážejí do rychlých brejků.

26

Kranjčar poslal oblouček za českou obranu, ale nabíhající Eduardo byl v ofsajdu.

27

Petržela před pokutovým územím se snažil dát kolmici na Hübschmana, ale přihrávka byla hodně nepřesná.

29

Oběma týmům se nedaří přejít přes střed pole, chybí přesnější přihrávka.

30

Pěkná akce hostů: Pospěch poněkolikáté vyrazil dopředu, před pokutovým územím si narazil s Rezkem, dostal se přes obránce a z 15 metrů vystřelil. Jeho přízemní ránu Runje s obtížemi kryl.

32

Domácí si málem dali vlastní gól. Gólman Runje pořádně netrefil míč po malé domů, těsně před odkopem mu míč odskočil na drnu. Nakonec však štěstí pro Chorvaty, od Runjeho putoval míč podél branky na roh.

33

Po rohovém kopu Plašila hlavičkoval Kadlec, těsně před gólmanem míč odkopl Čorluka.

34

Rosický ve středu pole přišel o míč, po rychlé akci se míč dostal k Eduardovi, který místo přihrávky na lépe postavené spoluhráče zbrkle vystřelil. A o metr branku minul.

36

Po faulu na Rezka zahrával Plašil přímý kop z pravé strany, centr zakroutil nebezpečně na branku. V poslední chvíli však Šimunič míč odhlavičoval.

37

Nebezpečná akce domácích: Iličevič se probil po pravém křídle, jeho centr netrefil Kranjčar, pak ho minuli i čeští obránci. Nakonec míč prolétl až do autu.

39

Domácí tentokrát zaútočili středem pole, před nabíhajícím Srnou včas zasáhli Sivok s Kadlecem. Od nich šel míč na roh, ale sudí ukázal kop od branky.

40

Petržela na pravé straně obral Pranjiče, postupoval na branku a snažil se do šance uvolnit nabíhajícího Poláka. Ale přihrávku poslal nepřesnou.

41

Češi zahrávali roh, centr Rosického domácí odvrátili. Odražený míč pohotově trefil Petržela, ale jeden z chorvatských beků jeho pokus na malém vápně odhlavičkoval.

44

Po faulu Hubníka měli domácí výhodu přímého kopu z 20 metrů. Překonat Čecha se pokusil Eduardo technickou střelou přes zeď, ale branku netrefil.

45

Tomáš Rosický (Česko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 2:2
Češi dávají gól do šatny. Padl po pěkné akci. Pospěch vyslal na pravé křídlo Petrželu, ten z první odcentroval, Rezek míč pustil za sebe a Rosický z voleje z 10 metrů nekompromisně prostřelil Runjeho.

46

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Alvés da Silva Eduardo, nahradil ho Mladen Petrič

46

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Danijel Pranjič, nahradil ho Ivan Strinič

46

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Ognjen Vukojevič, nahradil ho Tomislav Dujmovič

46

Češi hned po pár vteřinách mohli dát gól. Díky důrazu Necida se do střelecké pozice dostal Plašil, jeho technickou ránu ze 16 metrů Runje skvěle vyrazil. Ale jen k Necidovi, jehož dorážku zblokovali obránci a při další dorážce Petržela z pár kroků vysoko přestřelil.

48

Začalo se ve slušném tempu, útoky se střídají na obou stranách. Ve středu pole se ukázal Rosický, když obešel dva protihráče najednou.

51

Domácí se rozběhli do rychlé akce, vyslali kolmici na Kaliniče, ale toho si pohlídal Sivok a zkontroloval míč do autu.

53

Další rychlý útok domácích, míč přebíral Petrič, ale opět přišel dobrý zásah Sivoka.

54

Z pravé strany nebezpečně odcentroval Srna, ale na malém vápně míč odvrátil Hubník.

55

Chorvaté jsou v posledních minutách lepším týmem, jsou aktivnější a neustále útočí.

57

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Michal Hubník

58

Češi běželi do nadějného brejku, Necid vybojoval míč, Rosický ho převzal a hledal nového muže na hřišti M. Hubníka. Ale domácí se dokázali vrátit a útok ubránili.

59
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Kadlec (Česko)
Za protesty.

60

Rosický šikovně prodloužil míč ze středu pole na Necida, ale Lovren v poslední chvíli na hranici pokutového území míč odhlavičkoval a nebezpečí odvrátil.

61

Nikola Kalinič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 3:2

61

Domácí udeřili po parádní akci. Dujmovič z hloubi pole poslal míč za českou obranu, za záda českých beků si naběhl Kalinič, Hubník ho nestíhal a chorvatský útočník sólo na Čecha zakončil tvrdou střelou pod břevno.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nikola Kalinič (Chorvatsko)
za faul na Plašila.

63

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Jiří Štajner

63

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Nikola Kalinič, nahradil ho Nikica Jelavič

64

Na pravém křídle se proti přesile neprosadil Pospěch, míč skončil v autu.

67

Chorvaté na hřišti kralují, Kranjčar nádherně přenesl hru na pravou stranu na sprintujícího Iličeviče, který z plného běhu nebezpečně odcentroval. Štěstí pro hosty, že Jelavič hlavičkoval vedle branky.

69

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho Daniel Pudil

70

Češi mohli vyrovnat: Kadlec ideálně našel Pudila, který z levé strany poslal zpětnou přihrávku před branku. Na ni nabíhal Štajner, už už střílel z 8 metrů do odkryté branky, ale míč mu těsně před kopem odskočil na drnu a Štajner promáchl.

73

Hraje se ofenzivní fotbal, střídající hráči Štajner s Pudilem hru oživili. Nebezpeční jsou však o domácí.

74

Rakitič uvolnil Petriče, který pálil z levé strany, ale trefil jen Pospěcha.

75

Ivo Iličevič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Česko 4:2
Kuriózní a zároveň nádherný gól. Čech vyběhl daleko z branky, ještě si dovolil kličku protihráči a v tísni přihrál Polákovi. Ten zaváhal, o míč přišel a Iličevič ho ze 40 metrů obloučkem poslal do prázdné branky, do níž se Čech nestihl vrátit.

77

Střídání Česko: ze hřiště odešel Michal Kadlec, nahradil ho David Limberský

79

Počet diváků 10 000 (100 % z kapacity 10 000)

81

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Ivo Iličevič, nahradil ho Šime Vrsaljko

81

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Polák, nahradil ho Jan Rajnoch

83

Hosté zahrávali roh, nebezpečný centr Pudila přistál na malém vápně, ale nikdo z Čechů nedokázal míč dostat do sítě. Chorvaté se líp zorientovali a odkopli.

85

Domácí měli šanci na pátý gól, Petrič si narazil s Jelavičem, dostal se za obranu a parádní akci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou na Jelaviče. Do ní však v poslední chvíli skočil Hubník.

86

Kranjčar si povodil české obránce, na levé straně pokutového území dva posadil na zadek, ale pak mu centr zblokoval Sivok.

87

Závěr se změnil v chorvatskou exhibici: patičky, narážečky, i tak se domácí dostávají přes českou obranu. A nadšení fanoušci na tribunách bouří.

90

Hosté mohli porážku zmírnit, Hübschman vybojoval míč pro Limberského. Ten postupoval středem hřiště a pak z 20 metrů vypálil kousek vedle.

90

Italský sudí Daniele Orsato nastaví jen dvě minuty, zápas je rozhodnutý.

90

Po centru Petriče a kiksu stopera Hubníka měl Jelavič na noze pátý gól, ale Čech mužstvo tentokrát podržel.