Dobré odpoledne, vítejte u on-line přenosu ze zápasu mezi domácí Olomoucí a Jabloncem. Utkání začne v 17:00.

Olomoučtí jdou do zápasu s cílem potvrdit solidní výkon z minulého zápasu s Plzní. V něm sice prohrávali, poté se jim ale podařilo skóre otočit a až kvůli smolné vlastní brance Janotky o vítězství přišli. I proto trenér Psotka do sestavy nesáhl a základní jedenáctka tak vyběhne ve stejném složení jako minulý týden.

To trenér hostí Komňacký udělal oproti vítěznému utkání s Brnem dvě změny. Nehraje Pekhart, střelec prvního jabloneckého gólu v sezoně, v sestavě ho nahradí Vošahlík. Místo Haurdiče pak v záloze nastoupí Marek Jarolím.

3

První náznak příležitosti. Vepřek z přímého kopu zhruba z pětadvaceti metrů centroval před branku, míč nikým netečován proletěl až ke Špitovi. Ten ho v klidu schoval do náručí.

8

Oba týmy se teprve dostávají do tempa, chybí přesnější finální přihrávka a střelba.

11

Po centrovaném míči od Janotky se natahoval ve vápně Šultes, chybělo mu ale asi dvacet centimetrů k tomu, aby balon zasáhl a ohrozil Špita.

15

První velká gólová šance. Sigma zahrávala rohový kop a jablonecká obrana nechala úplně bez povšimnutí hlavičkovat Petra. Jeho hlavička ze dvou metrů mířila do země, gólman Špit po ní skočil a zachránil Jablonec před jistým gólem.

20

Jablonec se zatím do útočení moc nepouští, poprvé vystřelil až po dvaceti minutách Pavlík. Jeho tečovaná rána přinesla hostům alespoň rohový kop.

26

Oba týmy už zahrávaly několik rohových kopů, šance ale zatím nepřicházejí, útočníci jsou až na ojedinělou příležitost Petra dobře střežení.

29

Druhou gólovku měli opět na svědomí domácí. Ostrý centr Vepřeka z levé strany proletěl k volnému Šultesovi, ten si míč zpracoval a z deseti metrů vypálil. Gólman Špit ale stačil srazit nohy k sobě a kolenem balon vyrazil.

34

Na trávníku se začíná přiostřovat, sudí Kovařík ale zatím se žlutými kartami šetří. Jako nedovolený neposoudil ani zákrok na rozeběhnutého Petra na kraji pokutového území. Olomoučtí se penalty dožadovali marně.

40

Žlutou kartu dostal Jan Vošahlík (Jablonec)
Vošahlík nejprve z vápna hlavičkoval nad branku, pár vteřin poté viděl žlutou kartu po zákroku zezadu na rozeběhnutého Hubníka.

43

Sigma má v závěru poločasu převahu, nic z ní ale zatím nevytěžila. Výjimkou byl přímý kop Janotky ze třiceti metrů, který ale letěl nad Špitovu branku.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45

45

Olomouc měla po většinu času více ze hry, na střely vyhrála první poločas 7:0. Ani jednu ze dvou šancí ale Hanáci nedokázali proměnit a diváci na Andrově stadionu se tak gólu v první půli nedočkali.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Jablonec

46

Michal Hubník (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 1:0
To, co se Olomouci nepodařilo za celý poločas, dokázala už po pár vteřinách druhé půle. Po pravé straně se rozeběhl Šultes, stříleným centrem našel ve vápně Hubníka, který se opřel do balonu a otevřel skóre.

51

Domácí si užívají vedení, pěkně kombinují a drží míč na svých kopačkách. Jablonečtí naopak kazí i jednoduché přihrávky, inkasovaný gól s nimi evidentně otřásl.

54

Jakub Petr (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 2:0
Olomouc přidává druhý gól po akci, která skoro přesně kopírovala předchozí střelecký úspěch. Jen místo Šultese tentokrát zprava centroval do pokutového území Hubník a míč do branky usměrnil Petr.

56

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Pekhart, nahradil ho Jan Vošahlík
Jablonecký trenér posílá do hry vysokého Pekharta, cítí, že jeho tým potřebuje nový impuls.

58

Michal Hubník (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 3:0
Domácí zatím hrají druhý poločas ve velkém stylu. Petr pěknou přihrávkou našel ve vápně Hubníka, který z patnácti metrů vypálil tvrdě pod břevno a překonal Špita potřetí.

62

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Pavel Eliáš, nahradil ho Jan Kovařík

63

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jan Navrátil, nahradil ho Jakub Petr

63

Michal Hubník (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 4:0
Jablonečtí vůbec nestíhají, tohle vypadá na debakl. Po dalším centru z pravé strany si míč ve vápně našel znovu dnes výborně hrající Hubník a dokonal hattrick.

70

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Václav Vašíček, nahradil ho Michal Hubník
Hrdina zápasu Hubník střídá a užívá si hlasitých ovací.

73

Počet diváků 5 024 (40 % z kapacity 12 541)

75

Zápas se už jenom dohrává. Sigma si užívá jasné vedení, další střelecké pokusy si připsali Šultes a Hořava. Jablonečtí naopak už jen odkopávají míče a čekají na závěrečný hvizd jako na slitování.

79

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Tarciso Rogeiro Pereira Melinho, nahradil ho Pavel Šultes
Do hry se dostane na posledních deset minut i navrátilec do olomouckého dresu, Brazilec Melinho.

80

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Anes Haurdič, nahradil ho Marek Jarolím

84

Jablonecký útočník Pekhart se už už hnal do šance, ale zastavil ho zdvižený praporek rozhodčího.

86

Na Andrově stadionu se slaví, tribunami obíhá mexická vlna. Diváci si závěr zápasu užívají, stejně tak i hráči na trávníku.

90

Tomáš Pekhart (Jablonec) vstřelil gól. Olomouc - Jablonec 4:1
Jablonec ještě v samém závěru snižuje. Po centru z levé strany zůstal ve vápně osamocený Pekhart a z deseti metrů tvrdou střelou propálil Drobisze.