61. J. Mensah, 90. A. Ayew

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Rozhodčí: V. Kassai - G. Eros, T. Vamos
Počet diváků: 34 976 (83 % z kapacity 42 000)

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu druhého osmifinálového zápasu, z něhož vzejde soupeř pro prvního postupujícího Uruguay. Ta odpoledne zdolala Koreu 2:1.

USA a Ghana se poprvé a zatím naposledy potkaly na minulém šampionátu v Německu. Tehdy v "české" skupině. Ghana vyhrála 2:1 a postoupila, USA byly už v základní fázi spolu s Českem vyřazeny.

Royal Bafokeng Stadium v Rustenburgu hlásí příjemné počasí, 14 stupňů Celsia, trávník je suchý.

Postavení soupeřů na žebříčku FIFA: 14. USA, 32. Ghana.

Clark
31. min Edu o hráči
10 Donovan
Donovan
Altidore
91. min Gomez o hráči
20 Findley
Findley
46. min Feilhaber o hráči

GhanaGhana(4-4-1-1)

22 Kingson
Kingson
7 Inkoom
Inkoom
111. min Muntari o hráči
Paintsil
John Mensah
Jonathan Mensah
2 Sarpei
Sarpei
73. min Addy o hráči
21 Asamoah
Asamoah
6 Annan
Annan
K. Boateng
78. min Appiah o hráči
13 A. Ayew
A. Ayew
3 Gyan

Rozhodčí: Kassai - Eros, Vamos
Počet diváků: 34 976

Dnes bude v "akci" také jediný český zástupce na šampionátu Luboš Kubík. Pracuje jako asistent trenéra u výběru USA, kvůli tomu opustil post sportovního ředitele Hradce Králové.

Zatímco Ghana skórovala v základní skupině jen dvakrát, a to vždy díky proměněné penaltě Gyana, USA daly góly čtyři.

Mužstva už jsou na hřišti, hrají se hymny.

V hledišti je i bývalý americký prezident Bill Clinton.

1

Začal první poločas utkání USA - Ghana

1

Každý tým už podnikl jeden útok, vždy ale byl zapacifikován soupeřem.

2

Donovanův centr z pravé strany prolétl vápnem nikým nezasažen.

4

Z velké dálky napřáhl Inkoom, ale branku USA přízemní střelou o hodně minul.

5

Dempseyho střelu z dálky bez potíží lapil brankář Ghany.

5

Kevin Prince Boateng (Ghana) vstřelil gól. USA - Ghana 0:1
Kontr a gól! Boateng ve středovém kruhu vybojoval míč a pelášil s ním k brance. Ač tísněn dvěma hráči USA, vystřelil na hraně vápna po zemi - a míč u tyče zaplul do sítě! První zásah Ghany ze hry na MS.

7

Žlutou kartu dostal Ricardo Clark (USA)

11

Taktovku drží Ghana, poslední zástupce Afriky na šampionátu. Američany gól vyvedl z míry.

12

Po kombinaci se míč dostal k Boatengovi, ale ten z dálky pálil nad.

13

I USA mají pokus z větší vzdálenosti, Altidore vystřelil křížně, ale cíl o dost minul.

15

Konečně náznak zajímavé akce USA, ale míč směřující na rozběhnutého Findleyho odklidil Jonathan.

18

Žlutou kartu dostal Steven Cherundolo (USA)
Zastavil útok soupeře před vápnem. A příště, pokud USA postoupí, si nezahraje.

18

Gyan z přímého kopu zakroutil střelu ke vzdálenější tyči, brankář Howard vyrazil.

20

Čísla jasně vypovídající o zápase - držení míče v procentech 63:37 ve prospěch Ghany.

22

Donovan kopal standardku z pravé strany, ale Ghana odvrátila hlavičkou.

23

Bradleyho střílený centr na malé vápno zachytil brankář Kingson.

26

Inkoomův centr odvrátil Bradley hlavou na první roh zápasu. A jeho holá hlava úřadovala i po něm, USA roh zneškodnilo.

27

Zajímavý kontr Ghany zkazil Gyan nepovedeným centrem ze strany.

29

Boatengův pokus z dálky šel po zemi do středu branky, takže Howard kryl bez potíží.

31

Střídání USA: ze hřiště odešel Ricardo Clark, nahradil ho Maurice Edu
Clarkova ztráta míče ve středu hřiště spustila gólovou akci Ghany.

35

Findley mohl vyrovnat! USA zachytilo rozehrávku Ghany, Findley dostal přihrávku do běhu na úrovni obránců. Vystřelil, ale ne příliš důrazně. Gólman Kingson skvěle zasáhl nohou.

37

Dlouhý míč propadl za obranu USA, Asamoah byl rázem ve vápně sám a pohotově pálil k tyči. Skvělý zákrok nohou Howarda zachránil Spojené státy.

42

Brejk Ghany, zpětná přihrávka Boatenga na roh vápna k Asamoahovi. A pak střela vysoko nad.

44

První roh USA odvrátila Ghana už ve vzduchu.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1
Statistiky - střely 4:9 (na branku 3:4, mimo 1:5), rohy 1:1, fauly 5:7, držení míče (v %) 48:52, přesnost přihrávek (v %) 58:64, naběhané kilometry 55,3:52,6.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání USA - Ghana

46

Střídání USA: ze hřiště odešel Robbie Findley, nahradil ho Benny Feilhaber

47

Náhradník málem žolíkem! Altidore posunul ve vápně míč na střídajícího Feilhabera, který byl blízko branky. Gólman Kingson mu zmenšil střelecký úhel a pokus Američana o přehození skvěle vyrazil.

51

Boateng na levé straně vápna zasekl míč a zkusil překvapit střelou brankáře Howarda, jenže se vůbec netrefil mezi tyče.

53

Gyanův pokus zpoza vápna šel vedle branky.

53

Bornstein poslal míč po zemi na branku Ghany, Altidoremu chyběl krok.

54

Donovanův centr a v hledišti to zahučelo. Nedosáhli na něj Altidore a Dempsey, ale USA se zvedají.

56

Roh USA bez potíží Ghana odvrátila.

58

Ayew měl prostor na pravém křídle, vběhl do vápna a poslal přihrávku k druhé tyči na Gyana. Poslední obránce ji však na poslední chvíli zachytil.

60

Střela Feilhabera z hrany vápna zblokovaná, navíc byl faulovaný, jenže rozhodčí to tak neposoudil.

61

Penalta! Dempsey se dostal do vápna, hodil si míč a Jonathan Mensah ho poslal k zemi.

61

Žlutou kartu dostal Jonathan Mensah (Ghana)

62

Landon Donovan (USA) proměnil pokutový kop. USA - Ghana 1:1
Vyrovnáno! Donovan, ikona americké reprezentace, penaltu se štěstím proměnil. Brankář sice šel na druhou stranu, míč však drcnul do tyče. Od ní se však odrazil do sítě.

66

Altidore se dostal za obranu, pak i do vápna, jenže gólman Kingson mu míč nohou vypíchl.

68

Žlutou kartu dostal Carlos Bocanegra (USA)

68

Přímý kop Asamoaha skončil v rukách brankáře Howarda.

76

Bradley dostal výbornou přihrávku za obranu, hned vystřelil, ale míč letící po zemi lapil gólman Kingson.

78

Střídání Ghana: ze hřiště odešel Kevin Prince Boateng, nahradil ho Stephen Appiah
Střelec jediného gólu Ghany musí střídat kvůli zranění.

81

Dlouhý míč na Altidorea, v tísni obránce Jonathana se dostal do vápna a v pádu křížně vystřelil - vedle tyče.

82

Dempseyho přímý kop narazil do zdi.

83

Gyan hlavičkoval ze 14 metrů, ale byl v záklonu a netrefil se mezi tři tyče.

85

Počet diváků 34 976 (83 % z kapacity 42 000)

88

Zápas směřuje do prodloužení, i když jsou oba celky aktivní.

89

Ayewův centr odvrátil DeMerit.

90

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90

Žlutou kartu dostal André Ayew (Ghana)
V případě postupu nebude čtvrtfinále hrát.

90

Roh Ghany v posledních vteřinách druhé půle. K hlavičce se dostali Ghaňané, ale šla mimo.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 1:1

91

Začalo první prodloužení utkání USA - Ghana

91

Střídání USA: ze hřiště odešel Jozy Altidore, nahradil ho Herculez Gomez

93

Asamoah Gyan (Ghana) vstřelil gól. USA - Ghana 1:2
Ghana znovu ve vedení! Gyan dostal míč mezi stopery, protlačil se před ně do vápna a ostrou střelou nedal gólmanovi šanci. Míč letěl nad Howardem.

96

Dempseyho zpětná hlavička na volného Feilhabera, klubko hráčů před sebou ale neprostřelil. Rána zblokovaná.

98

Nakrátko rozehraný roh USA, centr Cherundola hlavičkoval Edu jen těsně vedle!

99

I Ghana si kopla roh. USA zneškodnily.

103

Kvůli nepřesnostem mají brankáři chvíli klid.

105

Hlavičku Edua ovlivnilo postrčení od Ayewa, takže vůbec neohrozil branku.

105

Rozhodčí v 1. prodloužení nastaví 1 minutu.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 1:2

106

Začalo druhé prodloužení utkání USA - Ghana

106

S centrem Inkooma si obrana Američanů poradila.

106

Na střely to je 16:16, jenže USA je o gól pozadu. Mají poslední čtvrthodinu, aby ještě zachránily svou účast na šampionátu.

109

Bornsteinův průnik přes Inkooma skončil pádem v pokutovém území. Rozhodčí faul pískl, ale až před vápnem. Následný trestný kop gólman vyboxoval.

111

Inkooom s bolestí ležel na trávníku, ale hrálo se dál. Centr USA do vápna dokonce letěl přes něj. Až pak rozhodčí dovolil ošetření.

111

Střídání Ghana: ze hřiště odešel Samuel Inkoom, nahradil ho Sulley Muntari

114

Americký roh číslo 4. Nakrátko rozehraný, centr Cherudola zachycen Ghaňany.

115

Hlavička jednoho z Ghaňanů na vlastní branku. Nechtěná, ale slabá, takže brankář Kingson si bez potíží vleže míč shrábrl.

116

Muntari z rohu posadil míč na hlavu Gyana, tomu však pokus vůbec nesedl, balon šel až do autu.

117

Druhé prodloužení se chýlí ke konci, ale očekávaný tlak USA ne a ne přijít. Ghana hru kontroluje.

120

Po hlavičce se snesl míč před Dempseyho, před ním však ve vápně stáli tři Ghaňané. Střela zblokovaná.

120

Roh USA v první ze tří nastavených minut vyboxoval Kingson.

120

Další vyboxovaný míč Kingsona, v pokutovém území byl i brankář USA Howard. Následná střela Demerita přeletěla břevno.