Hezký podvečer z Teplic. Vítáme Vás u on line přenosu z utkání 4. předkola Evropské ligy mezi domácím týmem a izraelským Hapoelem Tel Aviv. Teplický kouč Plíšek zařadil do základní sestavy i záložníka Milana Matulu, který má v lize distanc na osm zápasů.
S Hapoelem se před třemi roky utkala v základní skupině tehdejšího Poháru UEFA Mladá Boleslav. V Tel Avivu remizovala 1:1, když za ní skóroval Kysela. Za Hapoel se trefil Barda, který už dnes v týmu není. Teplice by dnes každopádně potřebovaly uhrát lepší výsledek než vybojovala 13. prosince 2006 Mladá Boleslav.
Teplická Stínadla jsou zaplněna velmi slušně, panuje zde velmi dobrá předzápasová atmosféra.
1
Začal první poločas utkání Teplice - Hapoel Tel Aviv
1
Vachoušek se hned z prvního útoku pokusil o střelecký pokus. Mířil příliš vysoko.
3
Ljevakovič poslala z pravého křídla povedený centr do pokutového území, ale brankář Enyeama výborně vyběhl a míč chytil
5
Po standardní siatuaci sehráli domácí skvělý signál, jenže měli smůlu. Marešova hlavička mohla být gólová, trefila však spoluhráče Mahmutoviče.
6
Domácí začali velmi aktivně. Napadají soupeře při rozehrávce, takže se hosté ještě vůbec nedostali k útočné akci.
8
Ani takový rychlík jako Mareš nedostihl kolmou přihrávku, která skončila v autu.
11
Hosté měli poprvé míč delší dobu ve svém držení, nebezpeční zatím nejsou.
12
Teplice kombinují na jistotu, jejich hra je příliš statická.
13
Brankář Enyeama ukázal při těžké malé domů velmi dobrou kopací techniku.
15
První střelecký pokus hostů byl hodně nepřesný. Vypadalo to na teč domácího beka Vidličky, ale roh se nekope.
18
Nadějný průnik Mareše zastavil pozorný Douglas.
21
Vachoušek vymyslel parádní přihrávku na Mareše, ten se ke střele nedostal.
23
Rozhodčí poslal ve vedru hráče na občerstvovací přestávku. Je odehrána čtvrtina utkání a zatím jedinou větší šancí byla hlavička domácího Mareše.
26
Útočník slavného jména Yeboah se dostal s míčem až do pokutového území, dlouhou zpětnou přihrávkou ho ale poslal mimo blízkost teplické branky.
27
Teplice se nepřesnou rozehrávkou dostaly až do autu a odevzdaly míč soupeři.
29
Ljevakovič opět posílá nepřesnou přihrávku do autu. Vůbec se nehraje pohledný fotbal.
30
Žlutou kartu dostal Vlastimil Vidlička (Teplice)
32
Yadin předvedl dlouhý individuální průnik, zastaven byl až v pokutovém území.
33
Teplice mají výhodu standardní situace zhruba ze 28 metrů.
33
Ljevakovič výborně obstřelil zeď, brankář Enyeama vyrazil nebezpečnou ránu na roh.
36
Při nadějném přečíslení Teplic si Mahmutovič ukopl míč do zámezí...
37
Žlutou kartu dostal Avihai Yadin (Hapoel Tel Aviv)
38
Zandberg centroval do pokutového území, kde byl však jediný jeho spoluhráč a proti přesile neměl šanci.
39
Teplice rychle rozehrály trestný kop, Mahmutovič lehce tečoval míč, který se šoural do branky. Gólman ho však stihl lapit.
41
Další standardka Teplic. Po nich vždy přichází největší nebezpečí.
41
Žlutou kartu dostal Michael Zandberg (Hapoel Tel Aviv)
42
Nejlepší hráč Teplic Vachoušek vyslal do brejku Mareše, bude to jen roh.
43
Po rohu hlavičkoval Rosa, jenže velice slabě.
44
Zatím nejtěžší práce pro domácího brankáře Grigara. Po centru musel vystoupat nad všechny okolo a vyrazil míč daleko od brány.
45
Rosa v doprovodu lékaře kulhá za postranní čáru.
45
Už se hraje dvě minuty přes čas.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
První poločas skončil bez branek. Teplice v něm byly jasně aktivnější, nebezpečí však přicházelo hlavně po standardních situacích. Pro sportovní fanoušky přišla dobrá zpráva z mimofotbalového prostředí: Petr Svoboda poběží na atletickém MS finále na 110 metrů překážek, postoupil do něj čtvrtým nejlepším výkonem.
45
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Antonín Rosa, nahradil ho Samir Merzič.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Hapoel Tel Aviv
47
Teplice začaly svižnou akcí, gólman Enyeama proti ní včas vyběhl.
49
Pokračuje teplické čekání na chybu soupeře. Domácí pozvolna kombinují, recept na prolomení defenzivy zatím nemají.
51
Ljevakovič si třikrát vyměnil míč s Vachouškem, ke střele se ale na hranici pokutového území ani jeden z nich nedostal.
53
Centr Vermuta proletěl pokutovým územím až do zázemí.
55
Nigerijský gólman hostů podruhé v utkání ukázal perfektní hru nohou. Tentokrát po malé domů vtipně přehodil Mahmutoviče.
56
Největší nebezpečí ze strany hostů. Shechter dostal příliš prostoru a z hranice velkého vápna vypálil těsně mimo.
59
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Tomáš Vondrášek.
60
Počet diváků 5 122 (28 % z kapacity 18 221)
62
Po dlouhém autu hlavičkoval velmi nepřesně Stožický.
63
Střídání: Hapoel Tel Aviv: ze hřiště odešel Michael Zandberg, nahradil ho Eran Zahavi.
65
Po centru z levé strany se k nebezpečné hlavičce dostal Zahavi, brankář Grigar na zemi zasáhnul.
66
Žlutou kartu dostal Vincent Enyeama (Hapoel Tel Aviv)
68
Mahmutovič se i díky několika šťastným odrazům prodral až ke střele, která však byla velice slabá.
70
Stoper Lukáš přihrál nepochopitelně přesně Zahávimu, hosté postupovali 3 na 3, ale nadějnou akci pokazili.
71
Mahmutovič je ošetřován za čarou.
73
Vondrášek klečí v pokutovém území a máchá rukama. Penalta? Ale ne.
74
Penalta se bude kopat na druhé straně!
75
Důležité Góly
Vincent Enyeama (Hapoel Tel Aviv) proměnil pokutový kop. Teplice - Hapoel Tel Aviv 0:1
Vidlička v pokutovém území podkopl Vermuta a následnou penaltu v klidu proměnil nigerijský brankář hostů.
76
Teplice jsou zaskočené, s míčem hraje soupeř, nyní plný elánu.
79
Teplice pomalu kombinují uprostřed hřiště. Odtud branku nedají.
80
Střídání: Hapoel Tel Aviv: ze hřiště odešel Samuel Yeboah, nahradil ho Zurab Mentešašvili.
80
Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Aidin Mahmutovič, nahradil ho Pavel Verbíř.
82
Teplice neměly ve druhé půli ani jednu šanci a ani teď to nevypadá, že soupeře něčím zaskočí.
84
Shechter nasadil jesle Merzičovi a byl úplně sám před Grigarem, ten jeho pokus o hokejový blafák naštěstí ustál.
86
Střídání: Hapoel Tel Aviv: ze hřiště odešel Itaj Šechter, nahradil ho Mehran Lala.
88
Tomáš Vondrášek (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Hapoel Tel Aviv 1:1
Na pravé straně Vidlička posunul na Verbíře, jeho centr poslal z první do sítě mladík Vondrášek.
90
Teplice se pokoušejí o závěrečný nápor. Nastavují se čtyři minuty.
90
Minuta a půl z nastavení je pryč, ale ještě se v něm nekoplo do míče. Hosté zdržují.
90
Gil Vermuth (Hapoel Tel Aviv) vstřelil gól. Teplice - Hapoel Tel Aviv 1:2
Vermut si v pokutovém území pohrál s Merzičem a z úhlu chytře zamířil nad nohu padajícího Grigara.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Rosa
45. min Merzič o hráči
Mareš
59. min Vondrášek o hráči
Mahmutovič
80. min Verbíř o hráči

Zandberg
63. min Zahavi o hráči
11 Yeboah
Yeboah
80. min Mentešašvili o hráči
Šechter
86. min Lala o hráči

Rozhodčí: Berntsen - Raestad, Larsen
Počet diváků: 5 122 (28 % z kapacity 18 221)