Góly: 71. P. Grajciar, 78. P. Grajciar, 83. P. Trapp

11. M. Kopic
17. J. Jindřišek, 25. L. Hartig, 27. J. Štohanzl

Střely na branku: 7:2; Střely mimo: 8:5; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 13 441 (69 % z kapacity 19 370)

Krásné sváteční odpoledne při sledování vršovického derby! Do Edenu, kde sídlí fotbalisté Slavie, přijeli k zápasu 23. kola vršovičtí Bohemians 1905. Utkání budeme sledovat minutu po minutě.

Slavia hraje první ligový zápas po odvolání trenéra Karla Jarolíma, po kterém převzal roli hlavního kouče František Cipro. Úplně první utkání to ale pro Cipra není, minulý čtvrtek už vyhrál v Ondrášovka Cupu nad Spartou 1:0.

Deset minut před začátkem zápasu hráči končí rozcvičování. Přihlíží tomu hodně prořídlé tribuny. Zaplněnější jsou jen sektory skalních fanoušků. Hodně lidí je ale ještě před stadionem nebo u stánků s pivem.

Zatímco slávističtí příznivci při čtení soupisky Bohemky mlčeli, fanoušci hostů při čtení základní jedenáctky Slavie pískají.

Janda
85. min Trubila o hráči
M. Černý
6 Ragued
Ragued
Grajciar
7 Vlček
Vlček
58. min Šenkeřík o hráči
10 Kysela
Kysela
68. min J. Černý o hráči

Kaufman
88. min Cissé o hráči
24 Pávek
Pávek
25 Kotyza
Kotyza
58. min Bartek o hráči
12 Hartig
Hartig
21 Škoda
Škoda
52. min Ibragimov o hráči

Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Peřina
Počet diváků: 13 441

Do výkopu zbývá zhruba pět minut. I když tribuny nejsou plné, už teď panuje na stadionu slušná atmosféra. Nestranní diváci se mají na co těšit.

Na novém stadionu v Edenu se vršovické derby hraje poprvé. Na podzim se hrálo o pár stanic tramvají dál, na stadionu Bohemians. Utkání tehdy skončilo 1:1

Hráči už jsou na trávníku, zápas brzy začne.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Bohemians
Rozehrávali Bohemians.

2

Slavia zaútočila po pravé straně, ale spolupráce Krajčíka s Černým nevyšla, hostům v obraně vypomohl útočník Hartig.

3

Po pravé straně útočili i Bohemians. I teď ale akce skončila dřív, než pro soupeře znamenala nebezpečí. Dobře zakročil stoper Kopic.

4

První střela zápasu. Na hranici vápna se míč dostal k hostujícímu Hartigovi, jehož rána ale skončila vedle levé tyče.

6

Rychlá akce Slavie skončila velkou šancí Černého. Na pravé straně rozhýbal obránce Janda, který přihrával za sebe na nabíhajícího mladého založníka. Jeho střela levačkou ale trefila jen boční síť branky, kterou střeží Sňozík.

8

Přímý volný kop Bohemians zahrával Kaufman, pro centr si ale došel brankář Vaniak.

9

Před pokutovým územím hostů doletěl míč až k Černému, ale míč si sklepl daleko od sebe.

10

První rohový kop zápasu. Slávista Grajciar poslal míč před branku, tam se k němu ale žádný jeho spoluhráč nedostal.

11

Žlutou kartu dostal Milan Kopic (Slavia)

12

Slavia se po sérii hlavičkových soubojů dostala k míči, Ragued se ho ovšem hned zbavil. Přihrál jen k protihráčům.

14

Zdlouhavá rozehrávka Slavie. Stoperská dvojice Trapp a Kopic si vyměňovala míč skoro minutu, následná akce skončila u hráčů Bohemians.

16

Akci Slavie zastavil ofsajd.

17

Žlutou kartu dostal Josef Jindřišek (Bohemians)

18

Hraje se hlavně na polovině hostů, nebezpečí to ale pro Bohemians neznamená, protože dobře brání.

19

Slávista Ragued odvrátil centr před bránu a domácí šli do rychlého protiútoku. I ten byl nepovedený.

21

Pokračuje boj hlavně na polovině hráčů Bohemians, stále ale dosta daleko od branky Sňozíka. Slavia si šancí moc nevytvořila.

23

Střela Jandy skončila v hloučků hráčů. Sňozík zasahovat nemusel, nebezpečné to pro něj nebylo.

25

Žlutou kartu dostal Lukáš Hartig (Bohemians)
za faul na polovině Slavie.

27

Žlutou kartu dostal Jan Štohanzl (Bohemians)
za faul na Krajčíka.

29

Útok Slavie skončil na hranici velkého vápna, pak zaútočili i Bohemians, ale dopadli podobně.

30

Dva rohy Slavie rychle za sebou. Oba zahrával Grajciar. Po druhém centru se míč dostal ke Krajčíkovi, jehož tečovanou střelu z dvaceti metrů chytil brankář Sňozík.

32

Slávističtí fanoušci si vzpomněli na trenéra Karla Jarolíma, který minulý týden rezignoval. Ve svém sektoru rozvinuli nápis "Díky" a z modrých kartonů vytvořili "Karle". Stadion tleská.

34

Bohemians zahrávali přímý volný kop, ale do šance se nedostali.

37

Už se zdálo, že se Slavia dostane do slušné šance, ale Janda se v pokutovém území neuvolnil. Hosté se s přehledem ubránili.

38

Slavia má dál převahu, ale takhle gól vstřelit nemůže. Z levé strany centroval Černý, míč ovšem skončil mimo hrací plochu.

40

Další nadějný úvod akce Slavie. Po kombinaci se míč dostal k Vlčkovi, jehož centr ale u žádného spolupráce neskončil.

41

A znovu útok Slavie končí u Vlčka. Místo toho, aby zkusil obejít protihráče, volil alibistickou přihrávkou za sebe.

43

Tlak domácích pokračuje, po střele Grajciara vyrazil brankář Sňozík na roh. Z něj slávisté nezahrozili.

44

Po delší době se ke střele dostali i hosté, ovšem Hartig střelou ze zoufalství poslal míč hodně mimo branku.

45

Poslední akce prvního poločasu. Z dálky střílel slávista Černý, jehož rána skončila vedle levé tyčky branky Bohemians.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Bohemians
Rozehrávala Slavie.

47

Druhý poločas začal stejně, jako skončil. Hraje se hlavně na polovině hostů.

48

Rohový kop nebezpečí pro branku Bohemians neznamenal.

49

Na levé straně úřadovali slávisté Hubáček a Černý. I když hostům motali u postranní čáry hlavy, před branku míč nedostali.

50

Slávista Ragued nedosáhl na přihrávku středem hřiště. K míči už se dostával Škoda, ale dobře před ním zakročil Kopic.

51

Hodně špatně zamířil domácí záložník Grajciar, jehož rána z víc než dvacet metrů skončila úplně mimo branku.

52

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Milan Škoda, nahradil ho Aziz Ibragimov

53

Domácí Trapp se z pozice stopera vydal do útoku. Dlouho vedl míč, ovšem pokazil přihrávku na Vlčka.

54

To byla velká šance! Na levé straně Černý šikovně obešel Jindřiška a přihrál na hranici vápna. Odtud Grajciar ve slušné pozici pálil nad.

56

A další akce Slavie, který klidně mohla skončit gólem. Domácí se rychlou kombinací dostali až do pokutového území, kde Vlček bezhlavě nestřílel a poslal za sebe na Grajciara. Ten byl tísněn, a tak nevystřelil, jak by chtěl. Míč skončil v náručí Sňozíka.

58

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Martin Kotyza, nahradil ho David Bartek

58

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík

61

Po rychlé akci a teči Krajčíka budou Bohemians zahrávat roh.

62

Rohový kop hostům nevyšel.

63

Pohotová střela slávistického útočníka Šenkeříka skončila u gólmana Sňozíka.

64

Bohemians se nikam neženou. Je vidět, že by bod brali.

65

Znovu se ukázal šikovný slávista Černý, který opět obehrál protihráče a poslal do sprintu Šenkeříka. Ten chtěl přihrávku vrátit, ale Černého už za sebou nenašel.

66

Slavia zahrávala rohový kop, z kterého vůbec nebyla nebezpečná.

67

Tlak Slavie se zvyšuje. Udrží Bohemians remízu?

68

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Kysela, nahradil ho Jaroslav Černý

68

Jaroslav Černý se uvedl nepovedenou přihrávkou. Slávisté pak museli protiútok Bohemians zastavil faulem.

68

Možná největší šance zápasu! Připsali si ji hosté, kteří po předchozím zákroku zahrávali přímý volný kop. K centr se dostal Hartig, jehož hlavičku z dvanácti metrů parádně vyrazil gólman Vaniak.

70

Pěkná střela slávisty Trappa z třiceti metrů. Brankář Sňozík se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil.

71

Peter Grajciar (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 1:0
Jestli to tak Grajciar chtěl udělat, tak všechna čest! Z levé strany zahrával přímý volný kop. Všichni čekali centr, protože to bylo hodně z úhlu. Slovenský záložník ovšem zamířil přímo do branky a trefil levou šibenici. Nádhera!

74

Hosté zahrávali rohový kop, nebezpečí to ale pro Vaniaka neznamenalo.

76

Útok hostů zastavil ofsajd.

77

Po faulu na Milana Černého bude Slavia zahrávat přímý volný kop ze zajímavé pozice asi čtyřiadvacet metrů od branky.

78

Peter Grajciar (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 2:0
Fenomenální Grajciar! Před chvílí vymetl jednu šibenici, teď se trefil do druhé. Rozběhl se a přes zeď nedal Sňozíkovi šanci. Zdá se, že je rozhodnuto.

80

Edenem zní oslavný skandovaný potlesk.

81

Šance Bohemians, zlikvidoval ji brankář Vaniak. Ve vápně se ke střele dostal Ibragimov, jehož ránu k tyči slávistický gólman famózně vytlačil.

82

Počet diváků 13 441 (69 % z kapacity 19 370)

83

Petr Trapp (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Bohemians 3:0
Slavia se rozstřílela, prolomila střelecké trápení z prvního poločasu. Z levé strany přilétl do pokutového území hostů centr, tam byl úplně nehlídaný Trapp, s jehož hlavičkou nemohl Sňozík nic dělat.